Berlin - Paryż: tajne rokowania

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Zaledwie w piątek ( 25 listopada) niemiecka noblistka, Herta Müller, zapewniała w Guadalajarze (Międzynarodowe Targi Książki) że Niemcy nie dążą do hegemonii w UE, a dziś Die Welt donosi o tajnych rokowaniach Paryż - Berlin.

 

Niemcy i Francja – utrzymuje  Die Welt – nie chcą czekać uzgodnień w UE, lecz pracują nad nowym układem stabilizacyjnym w grupie euro. Tak powstaje klub supereuropejczyków, a reszta – z Donią włącznie – to kresy. Sarkozy i Merkel gwiżdżą na komisarza ds walutowych, jakim jest

 

Olli Rehn

 

z krainy reniferów. Jeśli do wczoraj ktoś wierzył w demokrację w Unii europejskiej, to dziś już wie, że właśnie się skończyła. Oczywiście hegemonia będzie sprzedawana jako zwycięstwo demokracji. I tak Projekt Europa dobiega końca. Traktat UE ląduje w koszu na śmieci.

 

http://www.youtube.com/watch?v=q2mS6tnP5WU

 

Post scriptum: tego nie przewidzieli nawet najwięksi eurosceptycy: powstaje Mitteleuropa.
Brak głosów

Komentarze

Jakoś tak zawsze dziwnie się składa, że tam gdzie chodzi o hegemonię w Europie, tam w pierwszym szeregu zawsze pojawiają się Niemcy. Oczywiście niemieckie noblistki mogą sobie gdakać, że to nieprawda ale rzeczywistość jest odmienna. Teraz samym Niemcom nie wypada tak ostentacyjnie grać pierwszych skrzypiec, mają więc do pomocy Francję. Dwóch takich największych wprawdzie Księżyca nie ukradnie ale bałaganu w Europie może narobić wiele. A traktat UE zanim wyląduje w koszu to jeszcze trochę potrwa. Ostatecznie tych dwoje zdaje sobie sprawę, że pojedynczo z nadciągającego potężnego kryzysu nie da się wyjść suchą nogą. Potrzeba do tego trochę satelitów.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#203696

Jan Bogatko

Prztyczka, jaki otrzymał od Merkel i Sarkozyego, Barroso nigdy nie zapomni. To tyle w temacie kto jest antyeuropejski.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#203790

Bardzo celny wpis, za dekoracjami upadającej strefy "euro", tworzy się "Deutsch Frieden" zamiast "Pax Americana".
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#203717