Jeszcze o federacji niemiecko - polskiej

Obrazek użytkownika foros
Idee

 W związku z dość licznymi komentarzami pod poprzednią notką jeszcze raz spróbuję wyjaśnić dlaczego federacja z Niemcami jest dla Polski słuszna:

Punktem wyjściowym jest teza sformułowana najbardziej dobitnie przez Jarosława Kaczyńskiego, że rakeim drążącym polską demokrację są układy ludzi wywodzących sie z b. służb specjalnych PRL  z urzędnikami niepodległej RP.
Teraz albo uznaje się, że Kaczyński ma tutaj rację, albo że nie. Moim zdaniem ma. 
W jaki sposób można się owego raka pozbyć?
1. przez działania odopowiednich struktur państwowych. Te jednak potrzebują do tego przyzwolenia, a nawet silnej motywacji czynnika politycznego. 
Kto może być takim czynnikiem?
Na pewno nie PO, które udowodniło, że jest polityczną emanacją siły takich układów, podobnie jak wcześniej SLD. Podstawową funkcją istnienia tych partii jest ochrona istniejącego stanu rzeczy.
PiS. Partia ta powstała na bazie sprzeciwu wobec takiego stanu rzeczy i na tym sprzeciwie zbiła swój podstawowy kapitał polityczny. Aby tego dokonać musiałaby mieć conajmniej prezydenta, większość parlamencie i rząd przez dwie kadencje, bo tylko wówczas może obsadzić Trybunał Konstytucyjny swoją większością. Do tego dobrą koniunkturę gospodarczą. Na ile jest to prawdopodobne? Bez własnych mediów i z wszystkimi wrogimi? W sytuacji gdy PO zdołało wreszcie, w postaci partii Palikota, wyhodować sobie swojego klona i spadkobiercę/zmiennika?
Szansa może nadarzy sie około 2015 r.  Powiedzmy sobie jednak, ze głównym pytaniem jest tutaj na ile PO/Palikot ją zaprzepaści, a nie PiS wykorzysta.
Dodajmy, że nawet dysponując większością  wymienionych czynników przez 1,5 roku PiS zdołał owe układy lekko naruszyć i ciężko przestraszyć, za co odpokutował swoje. Czy teraz, po Smoleńsku, PiS miałby siły, umiejętności i odwagę pójśc podobną drogą? Jest to pytanie, które jakoś głośno nie jest zadawane.
 
Możliwość 2. Układy ograniczą się same. Jest to prawdopodobne, podobnie jak socjalizm utopijny zakładający, ze bogaci z własnej woli podzielą sie z resztą swoimi majatkami.
 
Możliwość 3. Problem rozwiąże czynnik obcy. W naszym przypadku w grę wchodzą trzy;
a. Rosjanie, oczywiście żart, Rosjanie sa podstawowym beneficjentem układów, a być może siłą sprawczą części z nich.
b. Amerykanie. Ci z kolei resetem wycofują się z Europy Środkowej. Poza tym oni należa do beneficjentów istniejącego stanu rzeczy.
c. Niemcy. Oni są również benficjentem stanu obecnego. Nie mają interesu by go zmieniać.
 
W ten sposób omówiliśmy wszystkie isntniejące możliwości zmiany realnego układu politycznego w aktualnej Polsce. Przywoływane w dyskusji wszelkiego typu: weźmy sie do roboty, razem, itp. albo nie znaczą nic, albo znaczą poparcie dla PiS. 
Na ile zdecydowane podwójne zwycięstwo wyborze PiS jest możliwe? Zależeć to bedzie od poparcia tej partii na ziemiach odzyskanych oraz w  Wielkopolsce i na Pomorzu, czyli w dotychczasowych bastionach PO i SLD. Jednak nawet wówczas nie ma pewności, czy partii Kaczyńskiego wystarczy determinacji.
 
Wróćmy teraz do federacji z Niemcami. Gdyby NIemcy mieli z Polakami jedno państwo po prostu nie mogliby sobie pozwolić na istnienie tego typu układów. Raz, ze osłabiają one znacznie państwo, dwa ich stopień ifniltracji przez Rosję może być bardzo kłopotliwy dla funkcjonowania niepodległego państwa. 
Jeśli chodzi o upośledzenie Polaków w takim państwie, to proszę mi pokazać demokrację, która lekceważy sobie 1/3 wyborców. A państwo niemieckie jest państwem demokratycznym.
Przegięcia w mediach? Które demokratyczne spoleczeństwo pozwoli sobie, by partyjni agitatorzy typu Lis, Olejnik uchodzili za wzorce obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej? Polskie klony niemieckich dzienników szybko złamałyby monopol GW na rynku ogłoszeń, a monopol ideowy wogóle byłby niemożliwy. 
Kartele i oligopole? Na 120 milionowym rynku państwa demokratycznego?  
Wreszcie witalność, głód sukcesu polskich firm w polączeniu ze wciąż istnieniącym jeszcze w Polsce kultem pracy i przywiązaniem do dobrej roboty wcześniej czy później doprowadziłyby do rynkowego sukcesu polskich firm i polskiej gospodarki. Mając niemiecką metkę i poparcie rządu federalnego byłyby one w stanie zdobywać bardziej lukratywne kontrakty. 
Nadzór instytucji federalnych spowodowałby szybszą budowę tańszej i lepszej jakościowo infrastruktury na ziemiach polskich.
Również prawa obywatelskie byłyby w Polsce bardziej szanowane, bo precedensy w federacji oddziaływałyby również na jej niemiecką cześć. 
 
To są powody, które, moim zdaniem, decydują o tym, że federacja z Niemcami, na wskazanych w poprzednim poście warunkach, byłaby dla nas bardzo korzystna. 
Brak głosów

Komentarze

Mix
wizje i nastroje.
Ze względu na szacunek dla historii i tych którzy za nią oddali życie w walce lub zostali bestialsko zamordowani
przestań wytwarzać wizje i rozwiązania nie mając
pojęcia o tym jak odbierają to ludzie.

Sam sobie zrób federacje ,możesz wyjechać do Niemiec i
tam żyć , spróbuj jednak chodzić po ich landach z biało -czerwoną flagą to zobaczysz że Niemiec to Niemiec.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#204649

Popieram Pański wpis - bez komentarza dla autora.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#204669

bo uszczerbek poniesiesz" - ostrzegał Zagłoba.

Rozumiałbym takie teksty w Wiodącym Tytule, aby oswoić tubylców, coby nie wierzgali kiedy nadejdzie D-Day. Ale na Niepoprawnych są cokolwiek nie na miejscu.

Dyskusja z autorem stwarza pozór, iż jest o czym racjonalnie rozmawiać. A nie ma o czym. Z pożytecznym idiotą się nie dyskutuje, przykro mi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204910

Proponuję, zwrócić się do Polskiego Związku Kynologicznego z prośbą o zarejestrowanie dwóch nowych ras: kundel niemiecki i kundel sowiecki (nie rosyjski ponieważ większość nosi obroże z napisem sdełano w CCCP). W zgłoszeniu trzeba chyba podać imiona czempionow, co niniejszym czynię: Donek, Radek, Bronek, Czempionek itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204671

eśli sądzi Pan, że demokracji niemieckiej nie gnębi rak, to jest Pan w błędzie. Rak dotyka różnych tkanek i organów, i ma różny przebieg u poszczególnych osobników. Rak dotyka całej współczesnej demokracji zachodniej (to oczywiście określenie umowne). Wracając do Niemiec: przykładów nie brakuje. Od Jugendamtów (bynajmniej nie tylko w aspekcie polskim), do biznesowej kariery eks-kanclerza. Od ruchów skrajnie lewackich, po ruchy neonazistowskie. Proszę mi tylko nie mówić o wolnych, obiektywnych i "zdrowych" niemieckich mediach, bo umrę ze śmiechu. Że nie wspomnę o skrytym, podskórnym antysemityżmie, znacznie bardziej nasilonym i widocznym (tak - widocznym!) niż sławetny antysemityzm polski. A poza tym wszystkim jest jeszcze geopolityka, nienazbyt podatna na wszelkie zmiany. O ile 66 lat, ktore upłynęly od zakończenia II WŚ, to stosunkowo dużo w wymiarze społecznym i pokoleniowym, o tyle to tylko chwila w aspekcie geopolitycznym, szczególnie na tym wiekowym i leniwym kontynencie, na którym przyszło nam żyć. W mojej odpowiedzi celowo pominąłem emocje i resentymenty, które wbrew pozorom są nadal żywe o obu narodach (lub - jeśli Pan woli - społeczeństwach).

Pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#204686

Wszystko to przy:
a) głupim założeniu, że niemcy będą nas traktować jak równego sobie partnera, to już jest jakaś komedia, kiedy za podludzi robią tam nawet byli obywatele NRD.
b) jeszcze głupszym założeniu, że obecnie Polska jest tylko i wyłącznie pod wpływem ruskiej agentury i szkopy nie maczają w naszym bałaganie palców.
Być może taki jest też cel nakręcania głównie antyruskich nastrojów, aby potem łatwiej "pyknąć" nas w niemieckie łapska (że niby taka super alternatywka).

Niby nie powinno się komentować, ale fakt, że takie pomysły pojawiają się tu na serio jest po prostu szokujący i cholernie smutny zarazem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204688

gość z drogi

no cóż historia KOŁEM się toczy,to juz było,podobnie i wtedy "rozumowano"

dla mnie jest tylko jedno określenie na taki casus,albo ktoś sobie z nas zakpił,albo tak mysli

JEDYNKA

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#204693

Mix

Redakcja niepoprawnych poleca.
I wchodzi taki temat.
Co tu jest do polecania.
Na drugim biegunie temat z pomysłem wystawy fotograficznej z Marszu Niepodległości. okazuje się że nie jest wart zainteresowania przez redakcję by uruchomić akcję. Znika z pierwszej strony a powinien zostać tam na dłużej tak jak opracowanie pani Marii Kowalskiej / zebranie dokumentacji i analiza wydarzeń z 11 listopada i Marszu Niepodległości pod wpisem pt ,,Powrót totalitaryzmu.,,Ten temat również znika z pierwszej strony a powinien zostać tam wyeksponowany na dłuższy czas.

Pytanie do redakcji co jest dla nas ważniejsze ?

Walka o odzyskanie niepodległości , czy absurdalne wizje być może kolegi z redakcji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#204711

[quote=Mix]Mix Redakcja niepoprawnych poleca. I wchodzi taki temat. Co tu jest do polecania. Na drugim biegunie temat z pomysłem wystawy fotograficznej z Marszu Niepodległości. okazuje się że nie jest wart zainteresowania przez redakcję by uruchomić akcję. Znika z pierwszej strony a powinien zostać tam na dłużej tak jak opracowanie pani Marii Kowalskiej / zebranie dokumentacji i analiza wydarzeń z 11 listopada i Marszu Niepodległości pod wpisem pt ,,Powrót totalitaryzmu.,,Ten temat również znika z pierwszej strony a powinien zostać tam wyeksponowany na dłuższy czas. Pytanie do redakcji co jest dla nas ważniejsze ? Walka o odzyskanie niepodległości , czy absurdalne wizje być może kolegi z redakcji. [/quote]

A w Piśmie stoi : PO owocach ich POznacie !

Vote up!
0
Vote down!
0
#204733

To się kiedyś nazywało nie foros a V kolumna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204699

my to już przerabialiśmy gdy Balcerowicz oddawał za bez cen nasze banki obiecując jak to będzie fajnie gdy będą nimi zarządzać banki zachodnie (tylko nie dodano że to fajnie będzie nie dla nas tylko dla właścicieli banków), drugi raz nas oszukiwano nas gdy mieliśmy wstąpić do UE, te świetne przepisy które miały przynieś dobrobyt społeczeństwu i znowu ( nie dodano że nie dotyczy się to naszego społeczeństwa), my jesteśmy dla ich świetnych interesów UE, oni dotowali swoje stocznie i dzisiaj świetnie prosperują a naszych nawet nie umieli sprzedać

( bo są tak wielkimi nieudacznikami !!!!!! )

Vote up!
0
Vote down!
0
#204709

PO tylko pozuje na nieudaczników. Z rozmysłem doprowadzili do upadku stoczni i nawet o nie nie walczyli, choć mogli. Teraz poprzez nikczemny pomysł oddania władzy Niemcom, chcą im ułatwić kolonialną eksploatację naszych surowców. Wszystko się układa w logiczną całość :

radość w Niemczech po pierwszej wygranej herr Tuska

order Karola (czy jakoś tam) dla herr Tuska od Angeli w dowód uznania za zasługi dla protektorki i jej kraju

"katastrofa" smoleńska - ten maczał palce, kto widział korzyści, czyli bardzo możliwy współudział  Niemców

zachwianie Eurolandu- pomysł Mitteleuropy, który jednak nie wyszedł od Niemców, (którzy przecież nie są butni, tylko skromni i pokorni) tylko od POlaka - Sikorskiego.  Durnie uwierzą - ja czuję, że to tylko teatr dla gawiedzi. Sikorski nie POwiedziałby oficjalnie nic czego nie uzgodniłby w kuluarach wcześniej z Helmutami i herr Tuskiem oczywiście .

wnioski : Pomysł Hitlera ma nareszcie realne szanse na urzeczywistnienie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204768

Jeśli europejska federacja powstanie, to tak czy inaczej będziemy mieli z Niemcami jedno państwo. I będzie to państwo, w którym będą rządzić Niemcy, bo są silniejsi i jest ich więcej. De facto już to państwo już częściowo działa, bo jeśli w Bundestagu decydują się kwestie dot. budżetu Irlandii, to nie miejmy złudzeń, że z polskim budżetem jest inaczej.
Nie ma więc sensu zamykać oczu na rzeczywistość
To co UE robi dziś z Grecją (narzuca jej polityczne decyzje) jutro może zrobić z nami, różnica jest taka, że Greków stać na jakąś grę, a nasi łyknęliby wszystko bez oporu.

Moim zdaniem polski interes jest następujący: albo integracja szybka i pełna, w ramach jednego państwa, póki co dodajmy; albo integracja słaba, dająca nam czas na urośnięcie w siłę. Najgorszym dla nas interesem jest integracja średnia, czyli coś co może się kryć za przemówieniem Zdradka Sikorskiego. Bo tego typu integracja daje Niemcom większą władzę przy mniejszych kosztach i odpowiedzialności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204734

[quote=foros]"Jeśli europejska federacja powstanie, to tak czy inaczej będziemy mieli z Niemcami jedno państwo. I będzie to państwo, w którym będą rządzić Niemcy, bo są silniejsi i jest ich więcej."

 

 

 

 

 

 

To retoryka folksdojczow i kolaborantów niestety. W czasie okupacji oni również negowali wszelki sprzeciw wobec potęgi niemieckiej jako niemający szans na powodzenie. Cóż, historia się powtarza...

Vote up!
0
Vote down!
0
#204838

[quote=foros]"Jeśli europejska federacja powstanie, to tak czy inaczej będziemy mieli z Niemcami jedno państwo. I będzie to państwo, w którym będą rządzić Niemcy, bo są silniejsi i jest ich więcej."

 

 

 

 

 

 

To retoryka folksdojczow i kolaborantów niestety. W czasie okupacji oni również negowali wszelki sprzeciw wobec potęgi niemieckiej jako niemający szans na powodzenie. Cóż, historia się powtarza...

Vote up!
0
Vote down!
0
#204839

Szanowna Pani
równie dobrze mógłbym powiedzieć, że Pani wynurzenia to retoryka ruskich szpicli ubranych w szaty narodowców, z czym nie raz mieliśmy do czynienia.
Lepiej więc sie nie obrażać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205364

Nie rozumiem co tu jeszcze robi, skoro droga do Niemiec wolna ?

Spieprzaj gościu do Helmutów i nie denerwuj Polaków ! A jeśli nie rozumiesz, to powiem po niemiecku ( bo to akurat umiem) : RAUS !

Vote up!
0
Vote down!
0
#204740

gość z drogi

serd pozdrawiam

1

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#204744

Wypowiedziałem się pod poprzednim wpisem.
Teraz wstrzymam się od ciągnięcia wątku, bo musiałbym,
wbrew Regulaminowi, zacząć używać słów mocno niecenzuralnych,
a także Ad Personam.
I z tego Regulaminu właśnie korzystasz.
Ale nie masz we mnie przyjaciela!

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#204746

Pytanie - klasyka: Czy Pani/Pan jest za zrzeczenie się suwerenności na rzecz:
A. Niemiec
B. Rosji
C. Innego państwa
D. Żadnego
Coś w tym stylu.
Gdy słyszę Tuska że od wielu miesiecy jego rząd wypracowywał tezy do wystapięnia Sikorskiego w Berlinie, to szkoda pytać jak to mozliwe skoro rząd miesiąca jeszcze nie zaliczył. Nawet gdyby, to z kim ja się grzecznie kuźwa pytam?

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#204767

gość z drogi

co nie ktorym marzy się dla odmiany od dawnych baraków ZSRR,teraz nowy LAND,zwany polska

serdeczne pozdrowienia

a ten fragment wyłapany przez Ciebie /nowy/stary rzad sikorek i tusku/

jest EXTRA

 

dycha ale DLA CIEBIE a nie dla @Autora tekstu,dla niego tradycyjnie JEDYNKA,za 

paskudny pomysł pokojowego Rozbioru POLSKI,który TO juz z rzędu ?

ze tez ludzie maja takie POmysły

pozdr :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#204888

To mam rozumieć że Polska nie jest Tobie do niczego potrzebna? Pytanie oczywiście retoryczne. A skoro tak to po cholerę jeszcze tu jesteś? Bo zdaje się że większość z nas, Poaków i Polek raczej ma inne zdanie i większość nie chciałaby uznać jako swojej flagi niemieckiej lub też hymnu niemieckiego. W każdym razie wśród otaczających mnie ludzi nie słyszę aby takie przemyślenia nawet mieli. Raczej idzie to w przeciwną stronę.

No to nasz jedynkę, ale to juz ostatni raz. Więcej nie będę czytał twoich tekstów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#204902

niczego takiego nie napisałem, to raczej Pańskie imaginacje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205365