Oleksy oskarża kontrwywiad III RP. List Cyby

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 W programie Moniki Olejnik b. premier z ramienia SLD Józef Oleksy stwierdził, że służby specjalne III RP nie potrafiły dobrze przeprowadzić osłony kontrwywiadowczej procesu prywatyzacji. Oleksy ocenił, że w tym czasie kontrwywiad zajmował się m.in. machinacjami politycznymi.

Słówa Oleksego korespondowały z wypowiedzią b. ministra przekształceń własnościowych z SLD W. Kaczmarka, który kilka minut wcześniej stwierdził, że nie wiedział, iż sprzedając cementownię Górażdże Belgom sprzedaje ja Niemcom. 
Dosyć ciekawa była też enuncjacja Oleksego odnośnie czasu, gdy Gromosław Cz. zajął się biznesem. Pani redaktor wskazała tutaj okres po dymisji Cz. z funkcji szefa UOP, Oleksy to zakwestionował. W późniejszej wypowiedzi Oleksy przypomniał sobie, że od początków istnienia biznesu w Polsce Cz. kojarzył mu się z radami nadzorczymi. 
Na pytanie, czy jest w stanie uwierzyć, że gen. Cz. popełnił przestępstwo, o które oskarża go prokuratura Józef Oleksy uchylił się od jednoznacznej odpowiedzi.
 
Kulisy aresztowania b. szefa kontrywiadu RP ujawnił wcześniej K. Durczok, otóż generał został aresztowany w swoim domu i wieziony przez pół nocy do Katowic, po czym przez 40 godzin przesłuchiwany.
Czyżby ktoś starał się pogrozić palcem " mężczyznie wysokiemu, o jastrzębim nosie i przeszywającym spojrzeniu"?
 
Dodajmy też z kronikarskiego obowiązku, że sprawa gen. Cz. skutecznie przykryła list zabójcy z Łodzi Ryszarda Cyby. Z listu tego wynika, że światopogląd owego słuchacz Radia Maryja (ponoć) jest zgodny z linią programową Gazety Wyborczej i stacji TVN, a celem zemsty Cyby byli wyłącznie politycy PiS. Poniżej list Cyby;
 
Na początku chciałbym przeprosić pokrzywdzonych za to co zrobiłem, ale winę ponosi PiS. Jarosław Kaczyński i Lech Kaczyński, który spóźnił się na samolot i nie chciał się spóźnić się na uroczystości w Katyniu, doprowadził do katastrofy smoleńskiej przez zmuszenie załogi samolotu do lądowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i słabo wyposażonym lotnisku. Według mnie to Lech Kaczyński jest największym mordercą Polskim od czasu II wojny światowej.
Może ciemny lud wszystko kupi (Jacek Kurski poseł PiS), buduje Mordercy pomnik na który nie zasługuje. Na pomnik zasługuje tylko Generał Jaruzelski który rządził Polską w trudnych czasach komunizmu, gdy byliśmy pod okupacją Związku Radzieckiego.
Ja byłem zbulwersowany sytuacją polityczno-gospodarczą w Polsce. Chciałem swoim działaniem poruszyć opinię publiczną, obudzić społeczeństwo by naprawdę rozliczyło polityków, którzy nie realizują zadań do których zostali wybrani.
W więzieniu wszak nie żyje się gorzej niż w Polsce na wolności. Polska to jest dziki kraj, w którym nie funkcjonuje prawo, łamana jest konstytucja, brak równości w dostępie do pracy. Renciści i emeryci płacą tylko składkę zdrowotną a reszta społeczeństwa musi płacić pełny ZUS, oprócz rolników. Emeryci otrzymują emerytury i dalej pracują w tym samym zawodzie.
 
Biegli stwierdzili, że Cyba jest zdrowy psychicznie, co chyba wywoła uczucie ulgi u fanów GW i TVN.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przecież to niemozliwe...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203000

cóż z tego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203002

Naprawdę Durczok cos takiego twierdził?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203003

na stronie TVN są nagrania w zakładce fakty. tam są też fakty po faktach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203009

ale nie znalazłem.

Nie chce byc namolny ale owe twierdzenie o 40-godzinnym przesłuchaniu ma znaczenie daleko wieksze niż "ciekawostka".

Rad bym to zobaczyć, usłyszeć etc...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203018

zapewne będzie jutro, Durczok pytał czy to normalne, ze aresztuje się człowieka w jego domu przewozi przez pół nocy do Katowic a potem przesłuchuje przez 40 godzin, tak to przynajmniej pamiętam. Fizycznie jest to możliwe, skoro aresztowanie miało miejsce we wtorek o 20, a kaucja wpłynęła tuż przed 18 w czwartek. Z drugiej strony ludzie b. SB lubią przesadę i efekciarstwo. Pytanie na ile można wierzyć w to co mówią.

A dlaczego ta informacja jest taka ważna?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203033

iż od ja od początku promuje taka oto wizje wydarzeń że w tym wszystkim chodzi wyłacznie o eliminacje powaznego gracza do wielkiej forsy.

Gracza z którym nie można zrobić tak by wydarzył mu się nieszcześliwy wypadek czy załamanie nerwowe skutkujące samobójstwem. Tym bardziej wieloletnie więzienie.

Jeśli wieść o dość pokazowym przesłuchaniu byłaby prawdziwa znaczyłoby to tyle że Gromosławowi pokazano kto tu rządzi i co moze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203034

tak czy inaczej, tvn jest tylko telewizją usługową i wiadomości podane przez jej dziennikarzy mają tylko taką wartość, tzn wiadomo, że ktoś podobną usługę wykupił, albo nie wykupił.
Ciekawy jest też inny scenariusz:
wiadomo, że był przeciek, bo jednego aresztowano gdy przebrał się za kobietę. Nietypowa godzina aresztowania świadczy, że CBA domyśliło sie przecieku i postanowiło przeciwdziałać, poręczenie majątkowe nie jest zaś instytucją rutynową lecz wyjątkową. Prokuratorzy mogli wyczuć, że jest tylko jedna szansa na przesłuchanie, do czasu wpłynięcia kaucji, potem będzie to niemożliwe, stąd robili co mogli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203042

"W kontekście przecieku ciekawe jest że jakis wafel wpadł w panikę i udawał Tootsie, a GC ani myslał wiać.
Stąd to uporczywe przesłuchanie?"

Wiemy że jakis mało tam znany ktoś przecieku doznał i zaczął sie szminkować i przebierać w kieckę.

GC mający mozliwości nieporównywalnie lepsze od tego Tootsie nie zrobił nic. Nie wpadł w panikę.

Uporczywe, demonstracyjnie długie przesłuchanie byłoby więc oczywiste wobec kogoś kto ani myśli wskakiwać w spódnice i wiać jak jakiś pierwszy lepszy doliniarz.

Nie wiemy jaki będzie ciąg wydarzeń w nastepnych dniach ale wiemy (o ile Durczok nie łże) że Czemposław zachował sie jak osoba która straszna krzywda nie może spotkać.

Przeczołgiwanie wielogodzinnym przesłuchaniem świadczyłoby zaś o tym że tzw "śledczy" poczuli się nieco dotknięci postawą Czepmosława iz "możecie mi nakukać".

Dlatego to jest ciekawe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203043

jest na s24 człowiek, który na kilku blogach powtarza tezę, że jest to zaproszenie do negocjacji. Byłoby to zgodne z Pana tezą. Pytanie, co miałoby być przedmiotem negocjacji. Tutaj ja jestem zdecydowanie za krótki, Panu życzę jednak powodzenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203048

jest błędna. pisze to nie szukając nawet jak ktoś to argumentuje.
Te nogocjacje mogły mieć miejsce wcześniej.
Areszt i ogłoszenie że GC jest ostatnią osoba która kiedykolwiek mogłaby "doradzać" przy prywatyzacjach, gdyż jest skorumpowany do cna, jest wypowiedzeniem wojny.

Oczywiście w żadnym razie nie oznacza to że GC trafi do więzienia. Konsekwencje tego byłyby nieprzewidywalne bo ostatnie co GC robiłby w wiezieniu te lepienie z chleba figurek szachowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203051

 
 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203054

Szanowny kolego bardzo Cię proszę ...
Jaka ona pani redaktor?.To miotła z ubecką
odznaką,która jako pierwsza stoi w kolejce do ogolenia
brudnych kudłów, na łysą pałę.
Pozdrawiam o bardzo wczesnym poranku.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/a/u/2/F1ZQuXrG5ww

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#203064

Marzy mi się ta scena od dawna. Póki co muszę zadowolić się kilkoma filmami francuskimi nakręconymi zaraz po wojnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203079

Gromosław Cz. był człowiekiem SB a ITI należy do WSI więc nic dziwnego że zadają prowokujące pytania bo są trybikiem w tej machnie zła walczącej o wpływy i zyski z przekrętów na skalę której nawet wyobrazić sobie nie potrafimy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203084