PiS jest wszędzie, co to będzie……

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

W czasie tej kampanii nie pisałam nic na temat nadchodzących wyborów i pewnie tak by zostało, gdyby nie pusty śmiech jaki ogarnia mnie gdy czytam i słyszę wypowiedzi polityków i blogerów. Przedstawiciele prawie wszystkich ugrupowań (jedynie PSL się z tego wyłamał) straszą ewentualnymi rządami PiS.
Na blogach pojawiły się, jakby na zamówienie, teksty wieszczące niemal koniec świata, gdy ugrupowanie Kaczyńskiego dojdzie do władzy.
Typowym przykładem takich działań jest tekst, który wczoraj pojawił się w salonie24. Autorem jest ktoś podpisujący się Absolut. Jest kimś nowym w blogosferze, albo wolał pod takiego wpisu nie zamieszczać pod stałym Nickiem. Zastanawiałam się, czy jest to kpina, czy poważna wypowiedź. - http://prezesispolka.salon24.pl/347869,pis-nie-moze-wygrac

„PIS nie może wygrać !

Jeśli dojdzie do zwycięstwa PIS w październikowych wyborach Polska pogrąży sie w mentalnym średniowieczu i ekonomicznej biedzie. Prezes Kaczyński skoncentruje się na szukaniu wszelkich metod ukarania Donalda Tuska i PO za swoje porażki i śmierć brata do której w pewnym sensie sam doprowadził. Zacznie sie polowanie na czarownice , Macierewicz wszedzie będzie widział rosyjskich agentów. Poszukiwania spisków i korupcji pochłonie PIS doszczętnie. Zamiast zająć się poprawą stanu finansów i gospodarką , Jarosław Kaczyński zafunduje obywatelom medialne show.”

Ponieważ jednak tego typu wypowiedzi są zupełnie poważnie głoszone przez wielu ludzi, ustosunkuję się do tego wpisu jakby był zupełnie serio.

- Polska pogrąży sie w mentalnym średniowieczu – czy pisząc te słowa autor miał na myśli hołdowanie wartościom chrześcijańskim? Jeśli tak to jestem za tym, by wróciło „mentalne średniowiecze”.
- Polska pogrąży sie w ekonomicznej biedzie – a teraz to mamy dobrobyt? I rządy PO nam go będą nadal gwarantować? Jakoś nie mogę zauważyć tego powszechnego dobrobytu, chyba że chodzi o POlityków i celebrytów. „Ekonomiczna bieda” jest w wielu regionach Polski dość zadomowiona, więc nie ma co nią straszyć, bo wiele gorzej tam już być nie może, a rządy PO i tak doprowadziły nas, opowiadając o „zielonek wyspie” na skraj bankructwa.
- Bełkotu na temat tego co zrobi prezes Kaczyński gdy dojdzie do władzy nie chcę nawet cytować, bo oczywistą oczywistością dla autora jest, ze porażki i wina to domena lidera PiS-u. Szczerze mam już dość oskarżania Kaczyńskiego o wszystkie nieszczęścia Polski i okolic.
- Zacznie sie polowanie na czarownice , Macierewicz wszedzie będzie widział rosyjskich agentów. Poszukiwania spisków i korupcji pochłonie PIS doszczętnie. – Oczywiście całe cztery lata PO zajmowało się tylko rządzeniem i zupełnie nie próbowało „polowań na pisowców”. Śmieszy mnie to ciągłe straszenie Macierewiczem i prześladowaniami. Strachy na Lachy – kto ma czyste ręce nie ma się czego bać, a ci ci się boją……. Przyznam, że trochę zdroworozsądkowych „porządków” przydałoby się w kraju zrobić.
- I na koniec perełka - Zamiast zająć się poprawą stanu finansów i gospodarką , Jarosław Kaczyński zafunduje obywatelom medialne show. – To co mamy teraz w wykonaniu PO, nie jest medialnym show? Lepszy chyba trudno będzie zrobić.

Niestety wg mnie nie będzie dobrze bez względu na to kto wygra.
- Jeśli wygra PO będzie jak jest z tendencją spadkową, bo połechtana zwycięstwem Platforma osiądzie całkiem na laurach, a opozycji dopiero da popalić – nowy totalitaryzm gotowy.
- Jeśli wygra SLD, co raczej jest niemożliwe przy takim „guru”, jak Napieralski, to zacznie się walka z wartościami głoszonymi przez katolików i oczywiście szeroko rozumiana tolerancja, ale tylko dla „wybranych”, a reszta…… czyli komuno wróć.
- PSL raczej nie ma co liczyć na wygraną. Pewnie przekroczy próg wyborczy i będzie tworzył koalicję z tymi, którzy go zechcą.
- Wrogom nie życzyłabym zwycięstwa pali kociarni, bo co prawda ktoś napisał, że wtedy będzie śmieszniej, ale wg mnie z liderem bez kręgosłupa po tej zbieraninie dość dziwnych ludzi można spodziewać się wszystkiego …..złego.

- Wreszcie wygrana PiS. Nie przeczę, że bardzo bym jej chciała, ale dobrze wiem, że będzie gorzej niż poprzednio. Zwarta opozycja wsparta przez UE nie da Kaczyńskiemu i jego partii nawet zipnąć. Każda decyzja będzie z góry oprotestowana, każde działanie torpedowane.

Dlatego uważam, że w najbliższych latach nic dobrego Polski nie czeka. Musimy chyba jako kraj sięgnąć dna, żeby zmądrzeć i zamiast szukać tego co dzieli, zacząć działać wspólnie dla dobra ojczyzny. A może nikomu z polityków na tym nie zależy?

Brak głosów

Komentarze

"PiS jest wszędzie, PiS jest wszędzie, co to będzie, co to będzie" - zawodzą Guślarze.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#188068

mamy podobne skojarzenia. :)

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#188075

Witaj Sgosiu.
Już się trochę stęskniłem za Twoimi tekstami.
Kreatura którą opisujesz, jak ulał pasuje do niejakiego luka, rodem z wirtualnych pomyj.
Podjąłem kiedyś dyskurs z tym..., i po dwóch dniach, miałem mocne wrażenie, że dyskutuję z zespołem.
A co do wyborów.
Jeżeli nie wygramy przy urnie, to w kilka miesiecy później.
Kiedy "światli" już wprowadzą nowe "regulacje" podatkowe.
Szkoda tylko będzie Polskiej krwi.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188079

chciałabym żyć w Polsce gdzie będa szanowani ludzie różnych pogladów, gdzie nie będzie przyzwolenia dla draństwa i zła, ale czy doczekam takich czasów?
Pozdrawiam i dziękuje za ciepłe słowa. :)

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#188089

Witaj *sgosiu*- "Biała Gołąbko". To wszystko o czym piszesz ,jest ważne ... ale,??
Ale powiedz , proszę -jak się ma ten "mięsień", który jest generatorem miłości ?:-))) czy wszystko Ok ?
Pozdrawiam Ciebie i twoich Bliskich !
Marek

Vote up!
0
Vote down!
0
#188092

Napewno doczekamy tych czasów.
Szantażowanie przeciwników "tolerancją" nie może trwać wiecznie.
Bo to powszechnie nadużywane słowo, stało się orężem
mniejszosci, wobec większości.
Tolerancja NIE OZNACZA PRZYZWOLENIA.
I tą świadomość będziemy musieli przywrócić.
Każdemu wolno mieć własne zdanie.
Ale to nie oznacza przyzwolenia do narzucania poglądów siłą.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188094

że musimy sięgną niżej dna ? , to w tej chwili jest ostatnia szansa ,żeby przerwać  ten POlszewicki kołowrót a nie czekać z założonymi rękami aż " ktoś " nam przyniesie Wolną wymarzoną Polskę .

Vote up!
0
Vote down!
0
#188237

Nie chcę czekać, aż ktoś przyniesie zmiany. uważam tylko, że w obecnej sytuacji nic dobrego nas nie czeka - nawet jeśli wygramy.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#188334

Sgosiu.
Nic dobrego?
A czyż WOLNOŚĆ w UCZCIWYM państwie, nie jest ogromną wartością?
Bo o to walczymy.
I TO WYGRAMY.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188338

Pamietasz poprzednie rządy PiS? Skutecznie nam tę WOLNOŚĆ obrzydzą. ;(

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#188439

Nie chcę czekać, aż ktoś przyniesie zmiany. uważam tylko, że w obecnej sytuacji nic dobrego nas nie czeka - nawet jeśli wygramy.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#188335

Nawet jakby "jakimś cudem" PIS wygrał , to i tak żadna partia nie chce mieć z PIS nic wspólnego.Nie ma szans na żadnego koalicjanta. Może dotrze to do popierających PIS , że w tym kraju stanowią zdecydowaną mniejszość. Miliony naszych obywateli wręcz nienawidzą już słuchać nic nt. wypadku lotniczego pod Smoleńskiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188258

Witamy na pokładzie, nasz młody Kolego.
O tej mniejszości, czy większości, dowiemy sie nad urną.
Co zaś do tych milionów -to naturalne, że niewolnik nie lubi słuchać, że jest niewolnikiem.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188264