"Hej siup, zmiana d.!!!!"

Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

Stara teoria i praktyka znana od początku świata. Cięgle „nowa idea”, wodzeni którą na pokuszenie niewolnicy mordowali od tysięcy lat panów i sami stawali się.... panami dojrzewającymi do następnej rzezi – tym razem w roli ofiar.
Pewnym uzupełnieniem była i jest bardziej „lajtowa” praktyka wykończenia zaraz po zamachu pałacowym wszystkich dziedziców tronu, nałożnic i sług obalonego władcy – tu od razu powiem, że PO wykazało się dużym wyczuciem pragmatyzmu politycznego (PiS nie mógł sobie na coś takiego pozwolić, nie zdążył, albo… nie potrafił – wobec nagonki i płaczu ofiar „rzezi niewiniątek”), choć głupotą i arogancją było artykułowanie wszystkiego expressis verbis, jak „dożynanie hord” Sikorskiego, czy „zwycięzca bierze wszystko” Komorowskiego w kilka chwil dosłownie po katastrofie (przyszły Gajowy miał już w teczce dokładny plan zajmowania budynków i stanowisk, bo…. taki sobie przypadkiem niewiele wcześniej zamówił u „patriotycznych generałów”).
Tak czy inaczej, czy to niewolnicy egipscy kontra arystokracja, czy to Danton z Robespierrem, czy to Hutu kontra Tutsi, czy to Hitler, czy to Lenin a potem Stalin (mistrzowie nad mistrzami!), należało zrobić czystkę (rodzinną, etniczną, klasową…) a potem można już było już oświadczać: „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”. PO też dęło w podobne trąbki, planując dobrobyt (dla siebie, pociotków i nepotów) na dziesięciolecia. Dodajmy, że liderzy i „ideolodzy” załapywali się na lepszy kawałek tortu. Jako marionetki – na ogół musieli i musza zadowolić się ochłapami. Nadal są to jednak słodkie i dośc obficie sypane okruszki ciastka, nie czarnego chleba.
Są tu jednak pewne „ale”. No bo „ale” czy zawsze te wszystkie zrywy i rewolucje były…. spontaniczne?
Akurat „najbardziej szkodliwa sekta w historii ludzkości” (Nergal-Holocausto-juror) szła za swym Zbawicielem na śmierć, nie na plądrowanie…. W pozostałych wypadkach lud był robiony, konsekwentnie w bambuko przez cwaniaków, agitatorów i prowokatorów, spekulantów, a także przez agentów wrogiego państwa (vide Lenin). To zresztą jedna mafia.
Czy coś się zmieniło?
Do załatwienia na amen niemal całego „establishmentu” nie potrzeba już pracowitego strzelania w potylicę w podmiejskim lasku, wystarczy samolot produkcji sowieckiej, a potem już można śmiać się z „krzyżaków”, kiepować staruszkom pety na szyi lub sikać w znicze…. Łatwo obliczyć, że na cały sejm wystarczyłoby kilka Tupolewów i nieco „pomocy” przy lądowaniu (znów ten sam lasek???!!)
Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś ma tak silne przekonania, iż będzie krzyczał, walczył, agitował, nawet posuwał się za daleko w słowach czy podkładaniu kłód pod nogi, szedł na kompromisy itd., byle tylko je zrealizować.
Rozumiem liberałów (tych prawdziwych), którzy nigdy nawet nie otarli się o władzę (i nigdy się nie trą, jeśli nie naucza się wybierać lepszych przewodników stadka), rozumiem Marka Jurka… Tu pryncypia, tam pryncypia (całkiem odmienne), jestem nawet w stanie pochwalić kilka osób od Giertycha (proszę bardzo – Krzysztof Bosak, choc chyba już ex-LPR)…. Ba, mogę nawet przyjąć, że nie wszyscy, którzy odeszli z PiS do PJN kierowali się najgorszymi instynktami i zdradzieckim planem (odróżniam aż za dobrze Kowala od takich politycznych sprzedawczyków, jak Kluzik-Rostkowska czy Libicki). Wszystkie te partie i kanapy same mają minimalne szanse nie tylko wygrać, ale nawet zrealizować choćby część swego programu. Tu jednak musi paść pytanie – c o chcecie robić i z k i m ? Akurat jak najbardziej uprawomocnione przed wyborami. Tym bardziej, że będą się liczyły, być może, pojedyncze głosy. Rozumiem (znów) że nie jest miło słuchać, iż głosując na przegranych nie tylko marnujesz głos, ale też wspierasz własnego oprawcę. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy c y n i c z n i e namawia się wyborcę do zmarnowania głosu, aby wygrał ktoś, na kogo biedaczek nie zagłosowałby nigdy świadomie.
Każde wybory wywołują samoistny (i nie samoistny) wysyp nowych Zbawicieli Polski, wychodzących nagle, deus ex machina, "z ludu", "z emigracji" czyli, tylko pozornie, "znikąd". Nie ma „z nikąd”, bo do „prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze”. Kto ma dziś kasę po „transformacji” i grabieży majątku narodowego?
Tak się też dziwnie składa, że poziom marionetkowych Zbawców jest podobny, metody niemal identyczne, tak jak frazeologia, choć można tu rozróżnić podtypy: bezczelnych hucpiarzy i „zatroskanych mędrców”, a także, nie zapominajmy, „naturalnych trybunów ludowych” (służby komunistyczne kreowały ich na pęczki, w różnych rozmiarach, odcieniach i smakach, lub pacyfikowały bez trudu). Barwa polityczna na ogół jest tu tylko dodatkiem do inwestycji (jakąś markę produkt musi nosić), a obstawia się i to, i sio, coś zawsze wejdzie na rynek i „chwyci” (lewica - prawica, katolik – antyklerykał…. Do wyboru, do koloru). Liczy się tylko ruch w interesie.
Znów od wieków (że się powtórzę) każdy szef tajnych służb wiedział, że najpraktyczniejszym podejściem do opozycji jest nie szukanie, nawet nie inwigilacja, a…. tworzeniu jej od „zdrowych” podstaw. Tak było w czasach carskiej Ochrany (kiedy członkowie różnych „rad” i „komitetów” nagle stwierdzali, że tylko oni…. n i e są agentami – a przynajmniej tak opowiadali później:):):). Tak było w całej historii ZSRR i Rosji. Tak było i jest w historii Polski, która nieszczęśliwie znajduje się między trzema (czy dziś dwoma) „czarnymi orłami”.
W każdej bodaj partii czy ruchu społecznym można znaleźć oprócz bezinteresownych ideowców (a czasem szaleńców), ludzi pazernych na władzę i cierpiących na niepowstrzymany pociąg do koryta. To pierwsze nie wyklucza drugiego, a drugie zdaje mi się gorsze niż pierwsze. Na ręce warto patrzeć przede wszystkim „swoim”. Zarzucano mi, że reklamuję PiS, podczas, gdy wielokrotnie go krytykowałem. Mogę to robić i będę, jeśli uznam za stosowne, nawet teraz. Mam jednak swoje priorytety - mordercy, agenci, zdrajcy, złodzieje won (za Don, albo gdziekolwiek). Potem i tak będzie kryzys, ale przynajmniej bez tego obciążenia.
Nie uwierzę jednak nigdy, że można „dla idei” (nawet najbardziej księżycowej) iść za przewodem szkolonych w Moskwie starych wyjadaczy (też mi „nowa droga”, "nieskalane władzą elity”!). Raz za razem??? No, chyba, że „ideą” jest koryto…. Nie żadna „trzecia droga”, tylko - „na skróty”. Znowu????
Nawet ktoś niezbyt mądry i naiwny powinien się rozejrzeć, w jakim towarzystwie (handel surowcami, bronią, zaopatrzenie wojska, szpitali i więzień, media….) i dla czyjego interesu chce zakładać Polsce (i czasem sobie) pętlę na szyję, pod OKIEM SOWY (a nie jest to bynajmniej ani Atena, ani nawet Temida:):):))
„Oni” już wiedzą, że tym razem nie będzie „grubej kreski” – tym bardziej się starają nie bawiąc się już nawet w pozory. Grają o życie (w dostatku). My też, ale o to najprościej pojmowane. Jeśli przegramy, będziemy mogli mieć pretensję tylko do siebie i… pozamiatane na lata… lata….

Brak głosów

Komentarze

Tak to właśnie wyglądało, nie tak znowu dawno.
Daliśmy sie wpuścić w poparcie TW Bolka.
I tym razem też nie ma żadnej pewności,że jakiś
"sponsor", upominając się o spodziewane profity,
nie zażąda od tych "trzecio drogowców" immunitetu na
zagrabione mienie Narodu Polskiego.
Błąd - rzecz ludzka.
Podwójny błąd -głupota.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184864

.... otumanienie wyborcy od bezczelności uwodzicieli. Tak jest jednak, że ktoś, kto dał się kilka razy uwieść, a nawet zgwałcić w identycznych okolicznościach, udowadnia iż ma bardzo mały rozumek i zero instynktu samozachowawczego (nie powiem oczywiście, że "to" lubi, bo lubią drobni kombinatorzy i oszuści, którzy potem wymachują listami gończymi jako "ofiary systemy", albo zawodowi pieniacze). Nie wiem, czy współczuć, czy łąać się za głowę, czy potrząsać "istota ludzka, posiadająca prawa wyborcze" za nic i po nic.... Wiem, że mafiozom, bandytom, agentom, zdrajcom, uwodzicielom i gwałcicielom działającym w recydywie trzeba wreszcie dać kopa.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184871

 

Nieobecni z PiS podczas głosowania:
1. Ast Marek 2. Brudziński Joachim 3. Górski Tomasz
4. Hoc Czesław 5. Hofman Adam 6. Jackiewicz Dawid
7. Jagiełło Jarosław 8. Kaczyński Jarosław 9. Kamiński Mariusz
10. Karski Karol 11. Kloc Izabela 12. Kossakowski Wojciech
13. Kozak Zbigniew 14. Kraczkowski Maks 15. Lipiński Adam
16. Machałek Marzena 17. Materna Jerzy 18. Matuszny Kazimierz
19. Młynarczyk Henryk 20. Mularczyk Arkadiusz 21. Piecha Bolesław Grzegorz
22. Polaczek Jerzy 23. Rafalska Elżbieta 24. Rogacki Adam
25. Strzałkowski Stefan 26. Ujazdowski Kazimierz Michał 27. Wiązowski Waldemar
28. Zawiślak Sławomir 29. Zieliński Jarosław.
 
***

Wyniki głosowania za poprawką Senatu wprowadzającą ograniczenia w dostępie do informacji publicznej:

Głosowało - 376 Za - 179 Przeciw - 187 Wstrzymało się - 10 Nie głosowało - 84
Większość bezwzględna - 189.

 

za:

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/27167,ograniczenie-informacji-publicznej-jak-glosowali-poslowie

Sejm wobec nieuzyskania bezwzględnej większości głosów poprawkę Senatu przyjął.

Gdyby wszyscy posłowie z PiS przyszli, ustawa by w tym kształcie z niekorzystną poprawką Senatu nie przeszła.

A więc to jest pic, że PiS dbał o nasze interesy. Przez nieobecność posłów z PiS poprawka senacka przeszła. Gdyby tylko jeszcze dwóch posłów PiS, w tym np. Kaczyński, przyszło na głosowanie i głosowało przeciwko poprawce osiągnięto by większość bezwzględną (189 głosów) i ustawa by z tymi ograniczeniami nie przeszła.

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/27270,uniewaznienie-wyborow-kto-zyska-kto-traci

p.s.

 

Kiedyś nasz niby polski sejm przyjął w głosowaniu dzięki jednemu głosowi za na prezydenta Polski generała Jaruzelskiego, wtedy też wielu posłów nie uczestniczyło w głosowaniu, wtedy też mieli bardzo ważne sprawy na swojej głowie. I tak się dzieje od ponad 20 lat w polskim bantustanie i to nieprzerwanie, który z niewiadomych mnie jeszcze przyczyn niektórzy nazywają jeszcze Polską!

Vote up!
0
Vote down!
0
#184872

Dziękuję Panu.
Nareszcie pokazał Pan, czyją tak rzeczywiście tubą, są Pańskie wpisy.
Gratuluję koneksji i powiązań.
Proszę pozdrowić Harnasia i zapytać go o kręgosłup.
Nie wie Pan kto to Harnaś? To niech Pan pozdrowi ŁŁ.
A podając informacje o obecności w Sejmie, proszę pokusić się o sprawdzenie przyczyn takiego stanu.
Inaczej, jest to czysta forma manipulacji.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184877

Nie ma znaczenia, jakie były przyczyny nieobecności pisowskich posłów, to jest tak samo ważna sprawa jaką była nasza ratyfikacja traktatu lizbońskiego! To nie jest żadna manipulacja tylko fakty! Ci ludzie są po to, aby bronic Polski i polskich interesów najbardziej istotnych dla istnienia Polski i polskiej państwowości... Jednak po co ludność zniewolonego bantustanu - Polski miałaby wiedzieć, co się dzieje w polskim parlamencie?!

To że zbieram dane na temat głosowań z polskiego parlamentu z Nowego Ekranu w pana oczach mnie dyskredytuje? No tutaj o tego typu sprawach bardzo istotnych dla Polski nie można się dowiedzieć, można za to dowiedzieć się, co napisali w gównie wyborczym i co powiedział Palikot albo Tusk.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184881

Nie ma spraw bez znaczenia.
Także zwykłym włosem można się udławić.
A posłowie PISu, dzięki sytuacji w jaką ich wystawiliśmy
w wyniku wyborów, często muszą walczyć o przetrwanie.
I być może, jest to sygnał dla nas.
Kontynuacja rządów parady oszustów -kontynuacja takich ustaw.
Wybór w rękach wyborcy.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184895

I dlatego nie przychodzą na tak ważne głosowanie, a potem w polskojęzycznych mediach mówią o napaści PO na polską demokrację?!

Niedługo będą z tych ustaw korzystali jako zwycięscy wyborów, mają protestować przeciwko sobie samym?

Vote up!
0
Vote down!
0
#184898

Mówiąc o napaści parady oszustów na Polską demokrację,
stwierdzaja tylko fakty, nawet w oderwaniu od tej konkretnej sytuacji.
A PIS, jeżeli uzyska odpowiednio wysokie poparcie, nie będzie musiał protestować przeciw tej ustawie.
Będzie mógł ją usunąć.
W trybie natychmiastowym.
I proszę nie winić PISu za warunki, w jakim postawiliśmy go sami.
To nie kosmici wybrali paradę oszustów, i resztę bandy, poukrywanej pod ślicznymi szyldzikami.
To narodek, wystaszony o swoje ciężko wyłudzone ochłapy z rozkradania majątku wspólnego.
To do wyborców p.o. powinien Pan kierować swoje pretensje.
I jeszcze jedno-skoro jest tak źle, i nic już się nie da zrobić, to co Pan tu jeszcze robi?
TU się nie płacze.Tu dyskutuje się o KONKRETACH.
A Pan bije pianę, starając się wmówić czytającym ,że już wszystko stracone.
NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH.To ZALEŻY WYŁĄCZNIE OD NAS.
I proszę wybaczyć.
Mam już dosyć Pańskiego krętactwa w udzielaniu jasnych odpowiedzi.Znudził mnie ten beztematowy dyskurs.
Żegnam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184904

..."wydobywa" się "przekaz" ( chyba tylko na tej zasadzie ze, jak twierdził McLuhan ""przekazior jest przekazem" ("the medium is the massage" - tłum Dixi):):):) Może jeszcze "polaczki" lub "polaczyszki"???:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184908

Zauważ proszę, że zawsze, kiedy piszę o Narodzie Polskim,
to używam dużej litery, choć często jest to naruszeniem
zasad ortografii.
Robię to choćby z szacunku dla własnych przodków.
Tu "narodek" użyłem dla określenia tych rzesz leminżych, wpadajacych w drgawki, graniczące z konwulsjami, ze strachu
przed utratą ciężko wyłudzonych drobnych, jakie posłużyły im na zakup VW golfa, marzenie dziesięcioleci PRLu.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184912

Walnąłem Cię w zamieszaniu.Moja wina i przepraszam. Nie w Ciebie celowałem:):):)
Najczęściej ważne jest nie to co się mówi, a to, kto mówi. Mam nadzieję, że nie jesteś zbytnio poturbowany. Zauważ, że zasada "przekazior jet przekazem" znów się sprawdziła.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184914

You Welcome:)
Rozumiem, a cel był szczytny.
A "przekazior jest przekazem" sam stosuję, bo te inteligentniejsze trolle odkrywają sie dopiero po kilku wpisach, kiedy juz ich pamięć zaczyna zawodzić.
Na szczęście dla nas, wkuwanie "socjotechniki" niespecjalnie rozwija pamięć i inteligencję.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184917

 Buhahaha !    Ale numer !  Trafiłam przypadkiem na komedię omyłek .

"Nieważne co się mówi ,ale kto mówi "  - no brawo Dixi, brawo !   Kompromituj się dalej a ja z przyjemnością będę na to patrzeć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185060

Milenko, czy piszesz o kompromitacji jako bardzo dobry znawca tematu? Jako, ze ty juz dawno się skompromitowałaś(eś). A i tym wpisem się kompromitujesz jeszcze bardziej, bo tylko człowiek o mniej lotnym intelekcie nie jest w stanie zrozumieć, ze przeprosić za coś nie jest najmniejszą ujmą. Przyznanie sie do popełnionego błędu świadczy o sile osobowości, o mocnych fundamentach moralnych.

Natomiast wyśmiewanie się z tego świadczy o nie tylko ponizej przeciętnym IQ, ale równiez o moralnej karłowatości.

Zyczę zdrowia.

__________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#185353

Rozumiem, że szambo wybiło i Administracja nie wyrabia. Z czasem, mam nadzieję, wszystko się uprzątnie i po desancie trolli nawet smród nie zostanie.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185354

A to co ja zamieściłem w swoim komentarzu, to nie są konkrety? Dla mnie ciągłe pisanie o Komorowskim, Tusku, Palikocie, jest właśnie takim nie konkretem, bo to wszyscy wiedzą jacy oni są, ja rozumiem, że to ma spowodować wrażenie tego, że tamci po drugiej stronie są bez skazy i, że są jedynym wyborem dla zniewolonej ludności w bantustanie Polska, ale nie ze mną te numery rospin. :))

 

Przecież tutaj na niepoprawnych większość to ludzie, którzy doskonale wiedzą, kim są ludzie zgrupowani w PO, w ruchu Palikota, w SLD czy w PSL-u, w PJN i pan chce przekonywać przekonanych do tego, aby na nich nie zagłosowali? Mnie pan do tego nie musi przekonywać, ja na pewno na nich nie zagłosuję. :))) Na PiS też nie zamierzam. :)

 

Czy ktoś pana zmusza do dyskusji ze mną? Jeżeli pan nie ma ochoty ze mną dyskutować, to po co pan to robi? Zamiast ciągle i w kółko pisać o Palikotach, Tuskach, Niesiołowskich, Wałęsach i innych warto najpierw zająć się tym, w jaki sposób i przy jakiej okazji głosują ludzie, na których wkrótce zamierza pan oddać swój drogocenny głos podczas głosowania do polskiego parlamentu. :)) To jest konkret, a nie to, czy pan Dixi widzi wokół siebie samych zdrajców i agentów ubecji i KGB, czy ich nie widzi. :)))

 

 Ja o tym wszystkim wiem, nie wiedziałem, jednak, że posłowie PiS głosują w ten sam sposób co posłowie SLD, PSL-u oraz PO, tego nie wiedziałem. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#184966

ogromne znaczenie!
I albo się to ogarnia, albo gada od rzeczy - niczym rebeliantka!
Postąpiłabym dokładnie tak samo.
A wy chcecie, aby PiS, stojąc wobec rozpierdzielonego niczym bombą wieżowca krzyczał: "Jeszcze fotele kradną!".

Vote up!
0
Vote down!
0
#185006

Dlatego trzeba ustanawiać kolejną ustawę wrogą polskiemu Narodowi i trzeba brać w tym swój osobisty udział, a potem w polskojęzycznych mediach krzyczeć, że nie miało się z tym nic wspólnego, że nie miało się na uchwalenie tej ustawy żadnego wpływu, bo PO, SLD oraz PSL ma większość bezwzględną w polskim parlamencie?

I co jeszcze pani wymyśli, aby bronić swoich nieskazitelnych i uczciwych, którzy głosowali razem ze swoimi śmiertelnymi wrogami z PO, SLD oraz PSL-u w sprawie ograniczenia informacji publicznej??

No chyba opozycja patriotyczna, która dba o interes polskiego Narodu, za którą uważa się PiS jest do tego, aby właśnie w tych najbardziej istotnych sprawach dla polskiego społeczeństwa mogła zaznaczyć swój udział w polskim parlamencie poprzez głosowania nad ustawami, a nie jest do tego, aby zgłaszać pod głosowania wotum nieufności wobec jakiegoś ministra z rządu PO-PSL, którego i tak się nie odwoła, wiedząc o tym, że nie ma się odpowiedniej liczby posłów, aby to zrobić, zamiast tego wpływać na uchwalanie ustaw, na które ma się wpływ w tym sejmie  przy tych partiach, które tam zasiadają w dniu dzisiejszym. I nie bić przy tym piany, bo Polacy się na to już nie dadzą nabrać...

Vote up!
0
Vote down!
0
#185014

Trzy tygodnie po wyborach - owszem, bez Smoleńska - owszem, przy jako tako zarządzanym państwie - owszem, ale teraz, na kilkanaście dni przed wyborami - nigdy.

Bo to będzie tak: albo PO przegra z hukiem a PiS wygra i zdobędzie 51% i wtedy tą ustawą będzie można sobie dupę podetrzeć,
albo
znów wygra PO i BARDZO DOBRZE!!!

Każdy ma taki rząd, na jaki zasługuje. Więc niech PO dalej kradnie, kłamie, obiecuje, daje większe uprawnienia ABW (zamiast likwidować, zgodnie z własnymi obietnicami), niech inwigiluje dzieci w szkołach, zagłusza demonstracje tubami uszkadzającymi słuch!!!

Tak ma być, jak 50% zostanie w domu i urządzi pożegnanie sezonu grillowego, a z tych, co pójdą, kolejne 37% poprze PO!

Teraz się jasno wyraziłam!
Jakie szczególne (oprócz napierdzielania w PiS) ma znaczenie dla Was ta akurat ustawa???
A ta o zbieraniu danych wrażliwych o dzieciach w szkołach?
Ta była dobra?
Mam wymieniać dalej?

Dajcie już spokój. Mówię jak myślę: zawalił się 10 kwietnia 2010 nasz polski dom, potem było tylko gorzej, kibice z mandatami po 500 zł, Staruch w więzieniu, a Was nagle dostęp do informacji zabolał!!!
A mnie, kuźwa, wszystko boli!!!

Jasne?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185028

gada pan jak premier Donaldu , a nawet prezydęt

Vote up!
0
Vote down!
0
#185363

obejdzie się.

Bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185029

Przypomina mi się, jak o "transformacji" kilku wyrzuconych i głodujących w stanie wojennym dziennikarzy wróciło (na mocy wyroku sądu) do TVP. Kilku, a setki "niezatapialnych" zostały. Telewizja jeszcze wtedy zarabiała (nadal by zarabiała, gdyby nie odwieczne złogi komuchów i szastanie forsą na kolesiów - za odpowiednie "podziękowanie" oczywiście), ale pieniądze z różnych źródeł mogła przeznaczać tylko na różne, czasem bezsensowne, cele. Stara "solidarnościówka" (w czasie stanu wojennego musiała sprzedawać kwiaty, teraz "przywrócona" do pracy), patrzyła na wnoszenie skórzanych kanap i rzuciła: "A ja myślałam, że jak się robi remont w burdelu, to się zmienia kurwy, nie meble..."
Dodam, że PiS nie potrafił skorzystać z tej mądrości, choć próbował "wsadzić" (przy akompaniamencie potępieńczych wrzasków polityków i mediów), kilku "swoich". Jak już się zmienia, to powinno się zmieniać - dziwna refleksja w świetle tego, co napisałem w poście, nie? A może wcale nie dziwna...???? Najpierw trzeba zrobić prawdziwy porządek, a nie oddawać co cztery lata całej władzy pazernym i niekompetentnym, za to (logiczne) sprzedajnym amatorom.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185051

.... prowokacje. Od ma być dziś bon ton i regulamin? OK. Trolle da się tępić na dwa sposoby - rozdeptując (to moja ulubiona metoda, weselsza i mniej nudna:):):)), albo -regulamin portalu. Trolle pochwaliły kablowanie, Niepoprawni wybrali drogę uciążliwego użerania się z zawodowymi mąciwodami (już dostanę spam?:):):):), desant wystrzelił niemal orgiastycznie korki z "szampana" ("Sovietskoje Igristoje", jak mniemam) i zaczął szydzić... Jakoś to zniosę i Ty też. Oni nie. To pukaweczki na kapiszony i jajka na wodę :):):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184900

Nie uwierzysz, ale uczyniłem to, i to przed przeczytaniem Twojego postu.
W całej tej dyskusji, non stop miałem wrażenie, że trzymam minoga, i że między palcami coś mi się prześlizguje.
Ale faktycznie, ignorując absolwentów kierunku "defetyzm",
nie brudzi się przynajmniej rąk.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184907

Głupawy, bo ni przypiął, ni wypiął :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184891

Tak głosują w polskim parlamencie pana pomazańcy, pana dobrodzieje i wybawiciele Polski spod okupacji sowieckiej, ludzie bez skazy i nie agenci. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#184894

Ten tekst Łazarza ma jeden niezaprzeczalny walor poznawczy - wysypuje się jego pierwotna narracja w myśl której "trzecia siła" miała być kompatybilna z PiS-em - zagospodarowywać nieco inny elektorat, by potem wejść z PiS-em w sojusz, srutututu... Tymczasem, im bliżej wyborów tym wyraźniej pozycjonuje sobie PiS jako przeciwnika z "bandy czworga". Ciekaw jestem dalszych łamańców w tym politycznym tańcu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184906

Cała ta ofensywa jest niebezpieczna może nie tyle, jako alternatywa dla kogokolwiek uczciwego, ale jako pretekst do unieważnienie wyborów. To już się stało i tak też jest przedstawiane. Nawet na naszym portalu. Ja już kupuję zatyczki do uszy, skoro PO kupiła superszczekaczki do porażania falą dźwiękową demonstrantów. O następny pretekst nie będzie trudno - chętni są już skoszarowani, głaszczą pałki, znajda się odpowiednie sklepiki do rozwalania, nawet benzyna do ich podpalania, choć droga:):):)... A potem nie o "demokracji" będą opowiadać w "wolnych mediach" tylko zdrajcy i agenci. Deja-vue????
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184909

Z tym unieważnieniem wyborów to mam swoją teoryjkę: środowisko stojące za NE pierwotnie szukało jakiejś formy powrotu do polityki (no i urwania paru procent PiS-owi, zamieszania na prawicy i w blogosferze, która zaczęła być dostrzegana jako siła opiniotwórcza), ale nie wypaliło, bo te całe "listy OLW" to żenada - wystarczy zerknąć na ich "prawyborczy" portalik. Postanowili więc w zastępstwie zrobić "dym" z unieważnieniem wyborów, powołując się na praworządność itp.

Drugim elementem jest PKW - dopuszczam możliwość, że PKW faktycznie się początkowo "zakręciła" proceduralnie z listami NE i Korwina - skoro państwo działa jak działa, to dlaczego PKW miałaby być wyjątkiem? Z drugiej strony jednak to co robiła z komitetem Marka Króla (żaden mój bohater, dla jasności) sugeruje działanie na zlecenie. Mogło być więc tak, że ktoś "decyzyjny" uznał, że to zamieszanie warto pielęgnować, by w razie czego mieć pretekst do unieważnienia wyborów - krótko mówiąc, planowana jako ograniczona dywersja inicjatywa NE na skutek dynamiki wypadków sprawiła, że "obóz beneficjentów i utrwalaczy III RP" teraz ma w ręku idealne narzędzie do uwalenia wyborów.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184916

Nie pierwszemu ŁŁ tak odbił dekiel, że uwierzył, iż można stworzyć partię i wygrać wybory, bo ma znalazł czytelników w Sieci (nie będę dawał innych przykładów, bo to żenada, a nie chcę "powiększać rozbicia prawicy" przed wyborami, dodam tylko, że wiele w głowach zamieszał salon24, gdzie na równych, niby to prawach ,mieli występować niezależni blogerzy i "zawodowcy", czyli reklamujące się w nowym medium najmimordy). Nie po raz pierwszy już agenci próbowali stworzyć "prawicową"partię lub gazetę, machając plikiem brudnych pieniędzy. Pazerność i "parcie na szkło" niestety oślepia. Jestem bardzo ostrożny wobec niejasnych "inicjatyw społecznych" i "weźmiema się do kupy!", choć to pewnie ułomność, bo zwyczajnie nie lubię tłoku i oczekiwań, że będę maszerował równym krokiem :):):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184926

Też tak to postrzegam.
Wcześniej, moją lampkę ostrzegawczą włączało mi źródełko informacji, potrzebnych do stworzenia KATa.
Harnaś ewidentnie zaprzedał duszę, tej "trzeciej", a może jednak pierwszej sile.
Co zaś do tańca, to sądząc po owocach(kwaśnych mocno i rachitycznych), to będzie to taniec chocholi.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184910

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&100&127

PiS głosował tak samo jak pozostałe partie za przyjęciem Kodeksu Wyborczego.

czyżby PiS również wybrał Jaruzelskiego na prezydenta?

(dla tych, którzy nie widzą manipulacji)

Vote up!
0
Vote down!
0
#184967

To są podobieństwa, które są oczywiste, zresztą jestem prawie pewny, że kilku posłów z PiS-u pamięta doskonale tamto głosowanie w sprawie Jaruzelskiego, nie wiem tylko, a przecież to zasadnicza różnica, czy znowu ich nie było podczas tamtego głosowania, czy zagłosowali na tak, czy na NIE, a może wstrzymali się od głosowania. :)) Pan to sprawdzi, zanim zacznie znowu kogoś oskarżać o manipulacje. :)

 

Dlaczego PiS w wielu głosowaniach głosuje w ten sam sposób co PSL, SLD i PO?

 

Może to mnie wyjaśnić szanowny pan Kuki oraz inni szlachetni i bez skazy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#184975

a dlaczego miałoby głosować zawsze inaczej? to zależy co się przegłosowuje.

to pan zrobił zestawienie z Jaruzelskim. proszę zatem udowodnić, że Jaruzelskiego na prezydenta wybrali posłowie PiS-u. jeśli pan tego nie uczyni, to będzie oznaczało, że oprócz kłamstwa i insynuacji (co udowodniłem w innych wątkach) stosuje pan manipulację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184981

No to jak, głosują w taki sam sposób jak zdrajcy, kolaboranci, ludzie związanymi z WSI albo z dawną ubecją oraz z pezetpeerią, czy nie głosują? Nie widzicie tutaj jakiś sprzeczności z tym, o czym w kółko sami piszecie? O tych agentach, dawnych ubekach i ludziach służących sowieckiej Rosji?! Czy naprawdę panowie są aż takimi hipokrytami, czy uważają nas za idiotów? Jeżeli Polska stoi nad przepaścią, jeżeli Polsce naprawdę grozi zagłada a wcześniej bankructwo, to nie powinno się w żadnym stopniu przykładać do tego swojej polskiej ręki, tak aby nie mieć potem tego na swoim sumieniu, zwłaszcza wtedy, gdy wszystkich dookoła oskarża się o agenturalność i o to, że inni są pożytecznymi idiotami albo lemingami, tego  nie powinno się robić w przypadku, gdy samemu się nie jest w porządku, nie powinno się tego robić mając na uwadze swoje uprzednie oskarżenia wypowiedziane w stosunku do innych ludzi. Zrozumiał pan?

 

No to grozi Polsce zagłada, czy Polsce to nie grozi? Polska jest nad przepaścią, czy nad nią nie jest?!

 

Koniec z kompromisami i z układami i głosowaniem na mniejsze zło!

Vote up!
0
Vote down!
0
#184987

Lepsze WIĘKSZE zło? Na hasełko o mniejszym złu jeszcze nabierze się parę procent wyborców - niestety kosztem tych, którzy głosowaliby nie na większe, ale właśnie na mniejsze zło. Komu na tym zależy? Na czyją rzecz agitują (świadomie czy nieświadomie) piewcy niegłosowania na mniejsze zło? A może faktycznie wierzą oni w możliwość głosowania na czyste dobro? Tym gorzej. Utopia to największe zło.

-----------
2 x 2 = 4

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#184991

proszę nie zwracać się do mnie przez "wy".
kogo pan reprezentuje, pisząc "nas"?

czy naprawdę pan jest takim idiotą, żeby nie rozumieć, że w parlamencie w pewnych sprawach można mieć jednakowe zdanie?

[quote="Paweł T"]Zrozumiał pan?[/quote]
nie zrozumiałem, bo nie przypominam sobie, żebym pisał o panu, jak pan sugeruje. za to pan insynuował, że będąc adminem niepoprawnych uczestniczę w jakiejś żydowskiej hucpie.

jest pan w stanie udowodnić, że PiS wybrał Jaruzelskiego na prezydenta? jak sądzę, zrobi pan to co zawsze w takich sytuacjach - zmieni pan temat. już pan zmienił

Vote up!
0
Vote down!
0
#184995

Nie zna pan języka polskiego? Wy to wy a oni to oni. No w prawie każdym wpisie dotyczącym syjonizmu oraz żydostwa bierze pan swój czynny udział, często drwi pan z jakiś cyklistów, a jakiś mitycznych żydów i masonerii, że niby ich nie ma, tylko tacy jak ja ich sobie w chorej wyobraźni wymyślili. Co mam panu jeszcze udowodnić, że nie jestem wielbłądem, zapewniam pana nie jestem dromaderem ani tym bardziej wielbłądem dwugarbnym?

 

Proszę samemu sprawdzić jak to było z tym głosowaniem...

 

To było porównanie, wie pan co się kryje pod pojęciem słowa porównanie? Głosowanie w sprawie tak istotnej, jak dostęp do informacji publicznej związanej z głosowaniami w polskim parlamencie można porównać z głosowaniem w sprawie tego, aby pierwszym prezydentem Polski został generał Jaruzelski. I ja takie porównanie zastosowałem w swoim komentarzu. Nie można tego czynić, zabrania mi tego prawo cywilne albo karne, naruszyłem w ten sposób regulamin tego portalu, wsadzi mnie pan za to do więzienia, czy mnie pan zbanuje a może rozstrzela?

 

Faktem natomiast jest, że w wielu głosowaniach w naszym polskim parlamencie istotnych dla polskiego prawa, dla polskiej państwowości, dla polskiej wiary w tym dotyczącej sprawy tak istotnej jak prawo do aborcji, PiS głosowało w ten sam sposób co SLD, PSL oraz PO. To są fakty, to nie jest żadna manipulacja ani kłamstwo!

Vote up!
0
Vote down!
0
#184999

[quote=Paweł T]No w prawie każdym wpisie dotyczącym syjonizmu oraz żydostwa bierze pan swój czynny udział, często drwi pan z jakiś cyklistów, a jakiś mitycznych żydów i masonerii, że niby ich nie ma, tylko tacy jak ja ich sobie w chorej wyobraźni wymyślili. Co mam panu jeszcze udowodnić, że nie jestem wielbłądem, zapewniam pana nie jestem dromaderem ani tym bardziej wielbłądem dwugarbnym?[/quote]
nie prosiłem nigdy o udowadnianie, że nie jest pan wielbłądem. wiem, że to zwierzę różni się od osła. przez porównanie (znam to słowo).
prosiłem za to w wielu miejscach o dowody na pana kłamliwe słowa. teraz proszę o udokumentowanie/udowodnienie kolejnych insynuacji na mój temat. jak długo pan tak może?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185178

[quote]Nie widzicie tutaj jakiś sprzeczności z tym, o czym w kółko sami piszecie? O tych agentach, dawnych ubekach i ludziach służących sowieckiej Rosji?! Czy naprawdę panowie są aż takimi hipokrytami, czy uważają nas za idiotów? Jeżeli Polska stoi nad przepaścią, jeżeli Polsce naprawdę grozi zagłada a wcześniej bankructwo, to nie powinno się w żadnym stopniu przykładać do tego swojej polskiej ręki, tak aby nie mieć potem tego na swoim sumieniu, zwłaszcza wtedy, gdy wszystkich dookoła oskarża się o agenturalność i o to, że inni są pożytecznymi idiotami albo lemingami, tego nie powinno się robić w przypadku, gdy samemu się nie jest w porządku, nie powinno się tego robić mając na uwadze swoje uprzednie oskarżenia wypowiedziane w stosunku do innych ludzi. Zrozumiał pan?[/quote]
pan Paweł T. pisze o sobie "nas" a o mnie "wy". świadczy o tym pytanie "Zrozumiał pan?".
czy pan Paweł T. potrafi udowodnić swoje insynuacje, mnie osobiście dotyczące? czy pan Paweł T. chociaż raz przyznał się do kłamstwa, insynuacji, oszczerstwa? pan Paweł T. traktuje wyrozumiale tylko siebie, ma po dwie belki w każdym oku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185255

Nie rozumiem, dlaczego pan mnie poświęca tyle swojego drogocennego czasu, dla mnie, dla osoby, którą pan nazwał idiotą?

Przecież moje zdanie, to i tak krzyk w puszczy, czego pan się obawia? Przecież nie mogę już zamieszczać na tym portalu swoich felietonów, teraz chce pan ze mnie zrobić, oprócz tego, że jestem pana zdaniem zwolennikiem segregacji rasowej, agentem ubecji i komunistą, to teraz przyszła kolej na zrobienie ze mnie kłamcy, oszczercy, co jeszcze trzyma pan dla mnie w zanadrzu?

Pan zobaczy, tyle wartościowych tekstów pojawiło się na pana portalu, na przykład o żołnierzach wyklętych, o wprowadzaniu w Polsce systemu kontroli społeczeństwa poprzez inwigilację polskiego Narodu prowadzoną przez sieć kamer zainstalowanych na naszych polskich ulicach, niedawno była relacja z akcji pod pomnikiem morderców sowieckich, zorganizowana przez pana Słomkę, tam zero wpisów a ocen jak na lekarstwo, a pan się mną biednym żuczkiem zajmuje i to na dodatek idiotą i człowiekiem, który wokół siebie szuka samych żydów i masonów?

Pan się lepiej zamie Dixi-m, który z tego miejsca robi notorycznie miejski wychodek...

Vote up!
0
Vote down!
0
#185326

poświęcam panu swój czas, bo pan poddał w wątpliwość wiarygodność moją i portalu nppl.
możliwe, że nazwałem pana idiotą, ale czy mógłby pan tego dowieść, żeby była jasność w tej sprawie.

admin obsługujący "naruszenia" wysłał panu uzasadnienie, dlaczego pana ukarał.

znowu pan kłamie. niech się pan opanuje, bo w końcu uznam, że robi to pan z premedytacją wg znanego wzorca.
ponawiam prośbę. czy mógłby pan udowodnić, że moim zdaniem jest pan "zwolennikiem segregacji rasowej, agentem ubecji i komunistą"? niech pan przynajmniej spróbuje.

co do pańskich kłamstw, insynuacji i oszczerstw zawsze podawałem uzasadnienia/dowody i nie otrzymałem od pana na nie odpowiedzi.

Dixi ani na mnie, ani na administrację, ani na niepoprawnych nie pluje. a panu się zdarzyło.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185359

Wysyłał pan mnie na portale, które taką segregację rasową promują, natomiast już przynajmniej dwa razy nazwał mnie pan idiotą... ja pana wiarygodność poddałem pod wątpliwość, a nie wiarygodność tego portalu, pan w chwilach wygodnych dla siebie raz występuje jako prywatna osoba, a drugi raz jako administrator i przedstawiciel portalu niepoprawni i to, że z rozmysłem broni pan prostaka i chama Dixi-ego, który jest najprawdopodobniej pana znajomym, to samo dotyczy pana Adriana, który tutaj występuje jako samotny wilk w biegu...

Niech pan się wreszcie zdecyduje kogo pan reprezentuje, czy swoją prywatną osobę, czy cały portal i jego całą administrację?!

 Bo nie wiem do kogo mam się zwracać, czy do blogera Kuki-ego, czy do administracji niepoprawnych, którego przedstawicielem jest Kuki, który ludzi, którzy nie zgadzają się z poglądami blogera Kuki-ego albo samotnego wilka, dzięki swoim funkcjom, które sprawują tutaj za darmo i wolnej chwili mogą banować lub prowokować, aby dzięki temu ich potem zbanować...

 

Z kim rozmawiam w tej chwili, z blogerem Kuki-m takim jak ja, czy z administracją niepoprawnych?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185373

Nie mogę oflagować powyższego wpisu, jako naruszającego regulamin używaniem personalnych obelg, bo koś to uczynił przedemną.
Jednak zdecydowanie wyrażam taką moją wolę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185374

 Uwaga na sekty

Kuki, 18 września, 2011 - 16:39

czy należy pan do KK, czy jest pan członkiem sekty wrogiej KK?
przecież są miejsca, gdzie się pan poczuje u siebie:
http://watchtower.org.pl/forum/topic/4710-opus-d...

dla pana nawet wikipedia, to już za wiele, skoro wiarę w Boga uzależnia pan od popierania np. poglądu, że ludzie jedli z jednej miski z tygrysami szablozębnymi i urządzali wyścigi na dinozaurach.

http://niepoprawni.pl/blog/287/lewacka-prawica#comment-213437

***

półgłówek

Kuki, 20 września, 2011 - 22:21

widzę, starasz się rozwijać odpowiedzi. w tym przypadku, to nie ma sensu - on nic nie rozumie.

http://niepoprawni.pl/blog/287/lewacka-prawica#comment-214236

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#185389

półgłowek? skąd pan wie, że to o panu? czuje się pan?
kłamstwo - nie napisałem, że "półgłówek" to figura retoryczna.
tygrysy i dinozaury? a co jest na obrazkach w pisemkach ŚJ?

rzuciłem propozycje przeniesienia się w inne miejsca, skoro panu nppl nie odpowiada, bo ani Żydów, ani KK nie opluwa. chyba pan zna Nowy Testament, skoro często zasłania się pan Jego imieniem.

jak ze mną rozmawiać:
http://niepoprawni.pl/blog/110/do-wiadomosci-zainteresowanych

Vote up!
0
Vote down!
0
#185470

Niepoprawnych zasypuje nimi rebeliantka!
Wystarczy.
Czy mogę prosić o równie precyzyjną listę posłów innych niż PiS partii, którzy byli nieobecni?
Czy tylko na PiS zamierzacie obszczywać?

Trzeba trochę pomyśleć! Zanim się wyda wyrok, chyba że tam u was (gdziekolwiek to jest) - najpierw się strzela, a potem pyta: kto idzie?

Myślenie ma kolosalną przyszłość. A jeśli min. Paweł T i rebeliantka NIE KUMAJĄ dlaczego tak się stało - TO JEST WASZ OSOBISTY DRAMAT - jak mawia mój hydraulik!

Vote up!
0
Vote down!
0
#184989

Ossala wracaj do Polski. :)) Polska stoi nad przepaścią, twojej szabli nam brakuje. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#184994

wyobraź sobie przez chwilę, że wracasz do domu, a tam klasyczny pierdzielnik po imprezie: narzygane, ściany zafajdane, szkło pobite, pety, puste butelki, głośny mjuzik, etc.
Widzisz to?
I Ci ktoś mówi: jak chcesz tu zostać, a Ci nie pasuje, to se sprzątnij metr kwadratowy podłogi, a my hulamy dalej!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185030

Pani sposób myślenia wręcz mnie poraża, ale nie jestem nim zaskoczony.:)

Zawsze byłem przekonany o tym, że każdy dobry gospodarz dbający o swój własny dom widząc, że go sie nie szanuje, niszczy, dewastuje lub zarządza w sposób niewłaściwy, pierwsze co robi to wygania z niego łobuzów, zdrajców i kolaborantów, ale nigdy swojego ukochanego domu nie zostawia na pastwę wrogów i dewastatorów. No, ale widocznie każdy ma swój sposób na złodziei i zdrajców polskiego narodu, który jest naszym wspólnym domem.

Jakby tak wszyscy myśleli jak pani droga ossalo, to Polski już dawno, by nie było. Teraz rozumiem, dlaczego pani nie widzi nic złego w głosowaniach parlamentarzystów z PiS-u, którzy w wielu głosowaniach w polskim parlamencie głosowali w ten sam sposób co posłowie z SLD, PO i PSL-u oraz zdradzieckiego PJN-u. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#185040

jest taka scena, gdy Costner chce pokazać, że widział bizony, ale nie zna odpowiedniego słowa. Zaczyna łazić na czworakach, pokazywać rogi, etc. Obserwujący go Indianie mówią po chwili: "Jego rozum od niego odszedł".

Pawle T: rozmawiamy w stylu - dziad swoje, baba swoje.

Przecież właśnie o tym mówię: najpierw trzeba przegnać kłamców, złodziei i leni (a kto wie, czy nie morderców?) na cztery wiatry! Potem posprzątać dom. To zeszliśmy już do takiego poziomu, że mam zacząć tłumaczyć, co utożsamia co?

Po drugie: W stwierdzeniu: "Teraz rozumiem, dlaczego pani nie widzi nic złego w głosowaniach parlamentarzystów z PiS-u, którzy w wielu głosowaniach w polskim parlamencie głosowali w ten sam sposób co posłowie z SLD, PO i PSL-u oraz zdradzieckiego PJN-u. :)" jest nadużycie (żeby nie powiedzieć: manipulacja), bo niczego takiego nie powiedziałam.

Po trzecie: jeśli w sejmie będzie się odbywało głosowanie za obniżeniem VAT do poziomu 22% i PO, PSL, PJN i SLD będą głosować "za" (obniżeniem, rzecz jasna), to proszę o wykładnię, jak ma zagłosować PiS, aby Pana zadowolić???

Vote up!
0
Vote down!
0
#185071

Po trzecie: jeśli w sejmie będzie się odbywało głosowanie za obniżeniem VAT do poziomu 22% i PO, PSL, PJN i SLD będą głosować "za" (obniżeniem, rzecz jasna), to proszę o wykładnię, jak ma zagłosować PiS, aby Pana zadowolić???

No to jak tak zrobią, to ja wtedy nawet nie pisnę, na razie głosują tak jak PO, PSL oraz SLD i PJN. :))

Jak chce pani sprzątać we własnym domu uprzednio go zostawiając na pastwę bandytów i złodziei?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185325

prosiłam o komentarz czy wyjaśnienia z Pani strony.
Jeśli odczuję taką potrzebę - dam znać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185073

wlecze zaliczam do napierdzielania o dupie Maryni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185146

Ma Pani rację: ma Pani wrażenie. Co najwyżej.

Dla mnie nie ma żadnego wyboru, bo wybór oznacza między czymś a czymś.
A JA NIE WIDZĘ TEGO DRUGIEGO CZEGOŚ!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185381

A to nie jest tak, że za uchwalenie ustawy odpowiadają Ci którzy na nią głosowali?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185037

Mnie też nie było.

Także prawdą jest, że dopuściłem do jej uchwalenia. A mogłem wejść z karabinem i przeszkodzić!

Moja wina.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185047

To pan był posłem czy senatorem?

Przecież to ich służba dla narodu, pan naprawdę tego nie rozumie?! Oni tam nie siedzą dla swoich potrzeb tylko w imieniu narodu, który ich wybrał, oni tam dostają od nas za ich ciężką pracę pieniądze właśnie m. in. za to, żeby w odpowiednim monecie zagłosować, aby wyrazić tym nasze poglądy i oczekiwania, robią to w polskim parlamencie nie w swoim imieniu tylko w naszym.

 

A my polskie społeczeństwo jesteśmy od tego, aby ich kontrolować i żądać od nich tego, aby wypełniali swoje obowiązki i, żeby byli w swoim postępowaniu w zgodzie z tym, co nam obiecywali przed wyborami, przed tym gdy oddaliśmy na nich swoje głosy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185050

Co Pan konkretnie zrobił by tej ustawy nie przyjęto?

Przecież Pan kontroluje, żąda i wymaga - jak słyszę.

I pytanie pomocnicze (prostsze) : kto ponosi większą winę?
Ci których nie było (może nawet tych kilkunastu nieobecnych posłów chciało głosować za przyjęciem ustawy), czy Ci którzy głosowali za?

Czy Pan rozumie te proste zapytania?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185054

To jest pana zdaniem retoryka godna uczciwości i przestrzegania praworządności i stania na straży przestrzegania obowiązków posła i senatora Rzeczypospolitej Polskiej?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185055

Czy rozumie Pan słowo "retoryka"?

No dobrze, chciał Pan (jak się nie trudno domyśleć) coś o nieuczciwości, niepraworządności i nie staniu na straży obowiązków - posłów PISu napisać.

Moje pytania dla Pana za trudne. Cóż.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185059

Takie pytanie, które pan mi postawił nie jest uczciwe. Nie jestem posłem ani senatorem i z tego powodu nie miałem żadnego wpływu na to, w jaki sposób zagłosują w moim imieniu parlamentarzyści z PiS-u ludzie, na których zagłosowałem w poprzednich wyborach. Oszukali mnie, jedyne co mogę zrobić dzisiaj jako wyborca, to już więcej na nich nie zagłosować, jednak nasza polska ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że tak naprawdę nawet o tym ja nie decyduję tylko komitety polityczne tak jak za komuny. A panowie ten system swoimi wpisami podtrzymują licząc na to, że po wyborze PiS-u w Polsce coś się zmieni, ja panom już dzisiaj piszę, że PiS w Polsce nie zmieni nic...

Vote up!
0
Vote down!
0
#185063

Pytanie jest równie uczciwe jak pańskie zastrzeżenia co do uczciwości etc. posłów PIS.

Nie jest Pan posłem, nie jest Pan senatorem bo się Panu dupy nie chce ruszyć by dla dobra społecznego podziałać.

Pytałem dosyć konkretnie o Pana zachowania społeczne i polityczne. Pan jest przecież suwerenem.

Co do oszukania Pana przez "nich".
Z Pańskich komentarzy nie wynikało, że Pan kiedyś na PIS głosował. Ja w to nie uwierzę. Pan mógł głosować na Korwina, teraz będzie na PJN albo na Palikota o ile nie na Korwina. (To moja Pana ocena)

Na pytanie kto Pana bardziej w konia zrobił w tym parlamencie - PO czy PIS (przy uchwalaniu tej ustawy)? - odpowiedzieć Pan nie chce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185072

No a skoro Pan chce perrorować, a nie rozmawiać to przejdę do realu. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185083

.... uznałem, że z neokołchoźnikami nie ma rozmowy. To ciągłe nadawanie, byle głośno, bo "zawsze coś się przylepi" (bodaj Goebbels":):):))
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185057

(Dodałem jako kolejną aferę)
Muszę przyznać, że sprawnie liczą w PO. Nie było na sali (komisji) kworum - to źle liczyli. Ponowne liczenie - znów "pomyłka". Zebrała się PO-wska większość - uff udało się dobrze policzyć.

Pozdrawiam Dixi

Vote up!
0
Vote down!
0
#185061

To za to, że na sali posiedzeń nie było kilku posłów PiS-u to też wina PO? To za obecność w dniu głosowań w polskim sejmie posłów Prawa i Sprawiedliwości również jest odpowiedzialna Platforma Obywatelska?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185068

i przeczytać jeszcze raz. To inny wątek (dla jasności - wątki w dyskusji rozróżniamy głębokością wcięć) i ten komentarz nijak tu nie pasuje.

PS.Jak wynika z wcięć jest to komentarz na komentarz pana Pawła T (panie Pawle T)

Vote up!
0
Vote down!
0
#185078

niektórych - nie!
Powiem więcej, za ustawę nawet nie odpowiadają ci, co ją skrobnęli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185074

No właśnie przeczytałem i nieco mnie to dziwi.
Z jednej strony - wszystko jest winą PIS, z drugiej jeśli jest inna siła na którą warto postawić to wszystko będzie winą PO :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#185077

No bo też te "bogo-ojczyźniane" czerwone pomioty, które w co drugim słowie wycierają sobie śmierdzące gęby Polską, nie są w stanie nic konstruktywnego stworzyć. Ale przecież obaj wiemy, że "w tym szaleństwie jest metoda" :)

Ukłony
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#185081

... Paweł T. może wziąć to jako zaproszenie do rozmowy:):):)), jakoś ci zwolennicy "trzeciej drogi" nie dostrzegają, że podsrywanie PiS to praca na korzyść PO, PSL, SLD i Palikota... Nie inaczej. Nie chcą, albo udają, że nie chcą. Dla nich najlepsza byłaby jakaś koalicja partii stworzonych przez WSI. Skłóconych "troszku"? Jeszcze lepiej! Łatwiej będzie nimi manipulować. Agenci siedzą w biznesach z Rosją, a polityków traktują jak marionetki.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185112

Na razie to dzięki uwaleniu tzw. trzeciej siły najbardziej na tym skorzysta właśnie Palikot, bo jemu dzięki temu może przybyć. Być może właśnie o to chodzi, w polskim sejmie będzie zamiast trzeciej siły czwarta. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#185115

Są komuniści (postkomuniści, złodzieje, agenci, kapusie...) i antykomuniści. Być może jacyś "luźni" antykomuniści nie upaprani w interesy ze służbami (w sumie - Rosji) istnieją, ale to ż a d n a siła. Służba Sowietom nie przestaje nią być, nawet jeśli głosi się, a nawet wykrzykuje, patriotyczne hasła (czy to cynicznie, czy z głupoty.
P.S.
Wykrakałem
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185126

Oj wykrakałes:)
Wyraźnie, już nie można ruszyć się przez podwórko,
żeby się ..... nie przyczepiło :)
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185129

Skojarzenia to przekleńswo... No to może NeFe, co?

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#185133

listy, to już mnie zemdliło.
Z obawą podchodzę do kranu - żeby zacytować klasyka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185076

NE - PKW?
Pani raczy żartować...

Vote up!
0
Vote down!
0
#185145

Jeśli nie, to masz przerąbane u osób głęboko moralnych (dziewic wyposażonych w cnotę wielokrotnego użytku):):):) Nie dasz się zrazić do tych, którzy nie godzą się na opluwanie ofiar "samobójców" spod Smoleńska.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185152

przed chwilą wpis w tej sprawie.
Moja rzeczywistość roztrzaskała się w dniu 10 kwietnia 2010. Nie daruję, nie wybaczę, nie spocznę, póki zdrajcy i mordercy nie zostaną rozliczeni. W tym życiu lub następnym.

Powiedziałabym rebeliantce, Pawłowi T i im podobnym, co mnie robi NE z ich kunsztikami, ale to się jednak nie nadaje do druku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185168

To nisza ekologiczna. Więcej jest ścierwojadów...
Zauważ, że hieny rozumują kategoriami "łatwych łupów" i nawet nie czują, jak im z pyska śmierdzi.
Goniłem to-to kijem, a teraz uznałem, że wystarczy dobrze wycierać nogi :):):) Z kim i czym tu dyskutować????
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185173

Cenzor jaki, czy co?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185179

Moje treści też zgłoszono!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185180

Nic się nie przejmuj ossalo.
To wyraźnie taki nowy chwyt trolli.
Mnie też zgłaszają:)
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185183

"oflagowanie" nie oznacza jeszcze skasowania, ale... Na miejscu desantowców bardzo uważałbym na słowa. Juz zaczynają popuszczać spod pieluchy.
OK, umówiliśmy się na jakieś zasady, Niepoprawni prosili o wstrzemięźliwość... Staram się ważyć słowa, choć mi ciasno w tym gorsecie, nie przeczę. Sam w tej sytuacji (przy całej nienawiści do kabli) będę "flagował" ludzi, którzy cieszą się donosów na mnie (jakby nie było - Niepoprawnego, czego nikt mi nie odbierze) na pedalski portal.
Tak więc spoko, Moi Drodzy!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185189

Przyznam sie,że mnie tym robią dodatkową frajdę:)
Taki piękną czerwienią zaznaczony post, to jak zaproszenie do przeczytania :))
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185193

Pokaż mi jak szukać śladów czerwieni. Poważnie. Piszę od tylu lat, a coś najwyraźniej przegapiłem.:):):)
O człowieki świadczą też jego wrogowie, a posty mogą, a nawet powinny być kontrowersyjne. Szczególnie na NP. Spotykamy się nie po to, żeby wzajemnie "lizać się po fiutach" ("Pulp Fiction"), tylko wymieniać poglądy.
Tu jest pies pogrzebany. Trolle, prowokatorzy i agitatorzy agenturalnych kanap nie przynoszą na NP ż a d n y c h poglądów, wnoszą tylko gnój. To o takich mówił Słonimski (Żyd, a jakże:):):): Nie lubię wymiany poglądów. Zawsze na tym tracę" :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185199

Toteż proszę Cię o nie wymienianie swoich poglądów :)
Znacznie lepiej Ci z własnymi, niż z poglądami trola :)
A prześliczna czerwień, oznaczajająca trwale post, pojawia się po zamianie tekstu "zgłoś naruszenie".
I popatrz, ile traciłeś:)
Ja to się nawet zastanawiałem, czy nie "jechać" na trolach
w każdym poście.
A nuż oflagują? :)))
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185201

Niech "flagują" i niech się gotują z bezsilnej złości. Oczywiście, bo taka nowa "umowa społeczna" NP, "bon ton - bułkę przez bibułkę" i "aligancko" do bólu (a nawet "bulu") :):):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185204

Kobieto, weź się ode mnie odpierdziel!

Kalki? Drukowanie? To w takich realiach się Pani obraca? Pani ktoś coś każe powielać? I drukuje? Mój Boże. Współczuję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185166

Ja zadałam kilka pytań, a Pani feruje wyroki.

Znam to aż nazbyt dobrze.

Na tym kończę. Proszę oszczędzać energię na walkę o dobre imię NE i kolejnych, czwartych, piątych sił.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185177

Mam złą wiadomość: ja od dobrej chwili w ogóle nie czytam Pani komentarzy, więc chyba szkoda czasu!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185184

Chrzanienie łł, że niby PiS mógł coś zablokować jest bez sensu i zwyczajnie podłe. Prawo i Sprawiedliwość NIE MA WIĘKSZOŚCI ŻEBY COKOLWIEK MÓC ZABLOKOWAĆ. Ten szemrany typek to doskonale wie, a mimo to, łże, insynłuje i szczuje na PiS - razem z tą nasłaną pasiarą na haloperidolu.

Resztę aspektów wyczerpująco wyjaśnili już Ossala i Gadajacy Grzyb.

Pozdrawiam.

PS. Dixi, oczywiście dyszka bo tekst świetny.
Vote up!
0
Vote down!
0
#185211

za tytul - dycha

za obrazek - dycha

za tresc - jak przeczytam to ... tez dycha bedzie :)

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#184905

Pod polskim Krzyżem Świętym oraz pod hasłem polskim Bóg, Honor i Ojczyzna jest miejsce przede wszystkim dla Polaków, potem dla obywateli polskich, którzy posiadają tylko to jedno obywatelstwo, a nad innymi możemy się dopiero zastanowić, oni muszą sobie na to zasłużyć, aby mogli z tego hasła korzystać i się pod nim chować tylko po to, aby ogłupiać Polaków. :)) Dla mnie pod menorą ani gwiazdą Dawida i ich hymnem nie ma miejsca, to samo dotyczy innych krajów i ich narodowych symboli. Dlaczego w takim razie twierdzi pani, że pod naszymi symbolami jest miejsce dla wszystkich? Dla tych z ubecji też, dla tych z PO również, dla dawnych morderców Polaków również tam, by się znalazło miejsce, którzy zeszli z drogi fałszu i donosicielstwa, dla nich również, dlatego tak miło i sympatycznie przyjęto ostatnio oświadczenie pana Króla? No tak, jak popiera PiS, to jest już swój chłopak a inni na szafot. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#184984

"Dlaczego w takim razie twierdzi pani, że pod naszymi symbolami jest miejsce dla wszystkich?"

nie zrozumiales albo nie wyrazilam sie dosc jasno

Dixi pisze o "trzeciej drodze" pod okiem SOWY:
"Każde wybory wywołują samoistny (i nie samoistny) wysyp nowych Zbawicieli Polski, wychodzących nagle, deus ex machina, "z ludu", "z emigracji" czyli, tylko pozornie, "znikąd". Nie ma „z nikąd”, bo do „prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze”."

Nowy Ekran wlasnie podpiera sie haslem: "Bog, honor, ojczyzna"
wg mnie to obrzydliwy blef

1. czy znowu sie nabierzemy?

piszesz:
"Pod polskim Krzyżem Świętym oraz pod hasłem polskim Bóg, Honor i Ojczyzna jest miejsce przede wszystkim dla Polaków, potem dla obywateli polskich, którzy posiadają tylko to jedno obywatelstwo, a nad innymi możemy się dopiero zastanowić, oni muszą sobie na to zasłużyć, …"

2. kto ma decydowac o tym i "usuwac" tych "innych"?

na te dwa pytania warto sobie odpowiedziec

ps: o panu Królu nic nie pisalam w zwiazku z tym nie rozumiem twojego "ataku"

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#184998

O, Henio na obrazku :)
A, znamienne ;).

Vote up!
0
Vote down!
0
#184983

Krzywonos :):):) Samo jakoś tak wyszło...:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185038

'banda czworga', 'trzecia droga', 'niegłosowanie na mniejsze zło' może i były nośne, ale są już rozpoznane. Ten, kto nadal nimi szermuje, jest właśnie albo cynicznym agitatorem, albo naiwniakiem (leming wszędzie może się zaplątać).
Zestawianie PiS-u np. z PO czy z SLD jest (mimo wszystkich wad tej partii, jej przedstawicieli) ewidentnym przegięciem, delikatnie mówiąc. Proponowanie trzeciej drogi - w dzisiejszej sytuacji! - oznacza kierowanie na bezdroża tych a nie tamtych wyborców. Komu na tym zależy: tym czy tamtym? Natomiast niegłosowanie na mniejsze zło oznacza (że się powtórzę) głosowanie na większe zło. "Tertium non datur".

-----------
2 x 2 = 4

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#184997

Tak jak i te hasełka, że ci którzy nie będą popierali PiS-u to agenci współdziałający z dawną esbecją, pezetpeerią lub WSI albo KGB ewentualnie z GRU! Te hasełka tez już na mnie nie działają! W Polsce działał i działa tylko jedna agentura, ta sowiecka innych nie ma? Ta komunistyczna i sowiecka innych w Polsce nie ma?! PiS szuka tylko po tej jednej stronie agentury, jednak w czasie dwuletnich rządów PiS nie złapał ani jednego agenta sowieckiego działającego na terenie Polski, gdzie ci agenci?! Złapano jakiegoś jednego, wyrzucono go z tego powodu z Polski? Proszę dać przykład, chociaż jeden?!

Jeżeli chce się czyścić szeregi innych z ich agentury, to najpierw trzeba to zacząć robić we własnych szeregach, tak postępuje osoba prawa, praworządna i sprawiedliwa. :) Żeby potem znowu, co pewien czas nie robić zamieszania wokół swojej partii, które dotyczy śpiochów i nasłanych agentów z wiadomych agentur...

Czy to co zrobiono w WSI to było pozbycie się tej agentury sowieckiej? A gdzie w czasie istnienia Układu Warszawskiego mieli się szkolić nasi oficerowie wywiadu w Waszyngtonie w Nowym Jorku w siedzibie CIA albo MI-5, czy jednak w Moskwie. Dlaczego w ciągu dwudziestu lat istnienia "wolnej" Polski nie stworzyliśmy swojego wywiadu wojskowego ani gospodarczego?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185001

Albo zrozumiesz/uznasz, że TERAZ mamy do czynienia z jasną alternatywą, albo nie. Twój wybór.
Pa
-----------
2 x 2 = 4

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#185002

Reszta to kombinacje. Kiedy wreszcie uda się odciążyć Polskę od balastu agentów i złodziei, będziemy sie mogli "pięknie dzielić".
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185039

Kolejny już tekst za który warto by postawić najwyższą ocenę. Nieźle się "rozprawiłeś" z tematem ..Ciekawi mnie też kto kolejny nałoży ową skórę "henryczka" tuż po wygranych wyborach...

Nie wierzę by pozostała dalej na obecnym "właścicielu" na kolejną kadencję...

Z drugiej zaś strony spod tego przebrania i tak wyłażą detale wypisz wymaluj rodem z ul.Łubianki ....

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#185023

Twierdziłem kiedyś, że SLD tak wyryło na pysk, bo ani "beton", ani "młoda lewica" nie są potrzebni Moskwie, skoro ma PO. "Cuś" się widać zmieniło i znów trzeba "zmącić narodową kadź". Może kryzys spowodował, że uznali, iż warto docisnąć?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185041

Drogi Dixi ...

O swoją duszę też się nie lękam...

ps.
wszystko na to wskazuje , to są "specjaliści" od mieszania

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#185065

WITAJ DIXI!SYN OPITY.POZDRAWIAM

Vote up!
0
Vote down!
0
#185157

POLITYKÓW OD KORYTA TO NAWET ATOM NIE ODERWIE.POZDRO!

Vote up!
0
Vote down!
0
#185161

Jestem pewien, że nie wychowasz syna na polityka. No, chyba że doczekamy się wolnej Polski... :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#185164