Sojusznicy

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Właśnie się zorientowałem, że niedługo będziemy mieli kolejną rocznicę zwycięstwa nad Sowietami w 1920. Dokładnie, to mój kumpel Lech Makowiecki mi przesłał swoją piosenkę, dzięki! Owszem, pomogli nam ochotnicy z USA, pomogli Węgrzy, wysyłąjąc amunicję, natomiast zwycięstwo było nasze. Dodatkowo wbili nam nóż w plecy Czesi i Niemcy.

Właśnie piszę inny tekst, o tym, że morderca z Norwegii, Breivik przerwał na chwilę strzelanie do swoich ofiar, by zadzwonić na policję i powiedzieć im, że właściwie, to już ma dosyć i chętnie by się poddał, na co mu odpowiedziano, że zgłoszenie zostało przyjęte i że się tym zajmą, jak będą mieli czas, czy jakoś tak. Nie ma, co ukrywać, że od tej chwili każdy kolejny trup, bo Breivik w tej sytuacji znowu zaczął sobie spokojnie chodzić po wyspie i strzelać do tych, co mu do tej pory umknęli, obciąża policję w takim samym stopniu, co jego.

Gdybym był ojcem któregoś z tych młodych ludzi, którzy zostali zamordowani PO tym telefonie, to bym zaciągnął szefa policji przed sąd i zrobił wszystko, żeby za tą idiotyczną śmierć odpowiedział. To też idiotycznie brzmi, dzielić śmierć na tą sprzed, dajmy na to 17:15 i po 17: 16, ale tak to właśnie wygląda. Morderca oferuje, że się poda, a policja go olewa i każe czekać, aż będą mieli wolny radiowóz.

No, w Polsce też mieliśmy parę precedensów, chodziło jednak o karetkę pogotowia, której pani dyspozytorka nie chciał wysłać, bo nie była pewna, czy to nie żart. Choć, zaraz, zaraz, głośny lincz we Włodawie też wydarzył się, bo zdesperowani mieszkańcy nie mogli doczekać się jakiejkolwiek reakcji policji, gdy po wsi biegał z siekierą w ręku psychopatyczny recydywista, grożąc, ze wszystkich pozabija.

No, ale w Polsce to wynika z mizerii, braku sprzętu i ludzi, klasycznej za krótkiej kołdry. Kto, jak kto, ale Norwegia nie może narzekać, że nie ma kasy, sprzętu, to, czego tam brakuje, to, jakby to ująć, cojones. Kraj jest rozbrojony moralnie przez lata socjalistycznej propagandy, liberalnego systemu sądownictwa, który powoduje, że to, co wystarczy w czasie „normalnego” czasu pokoju, przestaje być wystarczające w sytuacji poza tą normalność wykraczającej.

No, ale to, jakby nie mój problem, niech się tym martwią Norwegowie, nic mi do tego, oczywiście, to, co mnie w tej sytuacji martwi, to to, że ci rozbrojeni, pacyfistyczni, sympatyczni ludzie są naszymi sojusznikami w Nato i jakby, co, to oni maja nam przyjść z pomocą, podobnie, jak my im. Jakby, co.

Nie bardzo wiem, jak mamy im z ta pomocą przyjść, po światłych rządach pana ministra, psychiatry i pacyfisty, który działał zgodnie ze swoimi najszczerszymi przekonaniami, to znaczy rozbroił tą armię, uczyniwszy ją zawodową poprzez likwidację poboru, czyli, żeby pokusić się o analogię, dokonał mechanizacji rolnictwa kołchozu poprzez wystrzelanie kołchozowych koni. Urrraaaa, towarzysze! A maszyny, no, cóż, jak przyjdą, natychmiast przydzielimy.

No, więc, nie mamy, czym im pomagać, za to mamy szczerą chęć i ewentualnie ochotników pełnych ducha bojowego, którzy nie będą mieli, na czym do nich przylecieć, lub przyjechać, a jak już ich się uda dowieźć, to będą mieli kłopot, z czego strzelać i czym się pożywić, bo przyroda w Norwegii surowa, o korzonki trudno, zwłaszcza zimą.

Natomiast w przypadku Norwegii sytuacja wygląda odwrotnie- sprzętu mają dużo i najwyższej jakości, za to nie bardzo widać, żeby ktoś tam miał wielką ochotę ginąć za wolność naszą i waszą, konkretnie, nie wiem, za Świnoujście, czy Białystok, czy też za Katowice/Kattowitz/Stalinogród, na przykład, Albo Kościerzynę. Różnie może być, kto wie, co będzie za 20 lat.

Może się okazać, że zebranie tego Natowskiego towarzystwa do kupy zajmie nieco więcej czasu, niż przejazd kolumny marszowej od wschodniej granicy do Warszawy, albo i od zachodniej do Poznania. No i co wtedy? Nie ma innej rady, jak polegać na swoich siłach, tak jak to było w 1920, którego rocznicę dumnie świętujemy. To znaczy my dumnie, towarzycho z Czerskiej zapewne przypomni przy tej okazji o jakimś pogromie na Kresach, czy o czymś takim,. Nie wiem, ale przyjmuję zakłady.

Już nie raz się razem z Lechem zastanawialiśmy, ja pisemnie, Lech dodatkowo przy gitarze, kto zastąpi tych bohaterów, którzy nie wahali się ryzykować swego życia dla tej abstrakcji, jaką jest Ojczyzna.

Ja osobiście wierzę, ze w sytuacji ostatecznej, jak zawsze w naszej historii będziemy się potrafili zjednoczyć, palnąć zdrajcom w łeb i rzucić na szalę, wszystko, co mamy. Problem, ze przygotowywać się trzeba zawczasu, bo potem, to rzeczywiście: „na „Tygrysy” mamy „Visy”” i butelki z benzyną. Szkoda ludzi, w wojnie nie chodzi o to, by umierać za ojczyznę, ale o to, by tamci umierali za swoją ( Patton).

No, ale na razie popatrzmy sobie, bo piosenka piękna i wzruszająca, dzięki za przesyłkę, Lechu!

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#176736

123 próba mikrofonu...

 

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#176738

„na „Tygrysy” mamy „Visy”” - niestety, jak mawiał śp prof.Wieczorkiewicz

naszą specjalnością jest tylko i wyłącznie partyzantka.

Nie oszukujmy się że mamy inne możliwości, więc nie ma na co czekać

- uczmy nasze dzieci by umiały za te ok. 7,50 pln załatwić np.leoparda IV

wartego co najmniej kilkanaście mln EURO

( w sumie to nawet jest racjonalne ekonomicznie )

 

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#176741

Mix

Historia Nas doświadcza bez wytchnienia.
To co dziś się dzieje z naszą Ojczyzną - to tylko czas wsiąść na konia i szablą ciąć.
Tyle krwi przelanej, tyle wiary w niepodległość , została nam tylko historia.

Zostały jeszcze wybory .......... i co potem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#176745

Historia doświadcza tylko głupców i nieudaczników. Ludzie myślący i wyciągający wnioski z historii potrafią się zabezpieczyć przed "doświadczeniami". Ale wygląda na to, ze Polak po szkodzie i przed......... . Ano zobaczymy w październiku, czy głupi.

No tak, ale przeciez kazdy ma swoje poglądy, od ktorych nie odstępuje nawet na krok.A tak swoją drogą to chciałbym widzieć tych "bohaterow"  ze swoimi poglądami jak im bezpieka zapuka do drzwi, co moze się stać duzo wcześniej niz myślą.

________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#176747

Mix

Mam takie wrażenie że jestem sam z tym swoim patriotyzmem, marzeniami o wolności i silnej Polsce.Tu w tym miejscu w którym mieszkam.
Takie mam odczucia i tak to pozostało mi tylko pisać.
Jak wyjdę gdzieś sam to zrobią ze mnie chorego psychicznie,
Mówisz że mogą przyjść - niech przyjdą, martwię się tylko o swojego syna jaką będzie miał przyszłość w tym kraju i czy naprawdę ją będzie miał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#176751

No jak to co ? butelki z benzyną

( bo niby czemu ona tak drożeje ? )

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#176748

Ja na te butelki z benzyną przy tych cenach bym nie liczył...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#176758

GG pisze :

Ja na te butelki z benzyną przy tych cenach bym nie liczył...

A na co ?

że się posłużę cytatem z polskiej kinematografii ( he, he )

"tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba w mordę walić.."

my nie mamy innego wyjścia.

 

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#176760

Xenia
była benzyna po wyborach to trzeba będzie ja kupić. Tylko to nam pozostanie. A Polskę trzeba będzie posprzątać dla naszych dzieci i wnuków. Nie wybaczyli by nam tego, a ja chcę mieć spokój na drugim świecie. Po co ma mnie ktoś przeklinać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#176780

No chyba z tymi ochotnikami z USA to lekka przesada, to byli Polacy, którzy na wieść o tym, że Polsce zagraża czerwona zaraza powrócili do Polski. :))

Natomiast warto sobie przypomnieć, co wtedy pisano na temat wojny polsko-bolszewickiej w prasie angielskiej czy amerykańskiej. Komentarze na temat tej wojny były niekorzystne dla Polski, natomiast w tym samym czasie z banków amerykańskich, dokładnie z masońskich i żydowskich szło wsparcie dla rewolucji bolszewickiej w Rosji i o tym trzeba pamiętać i pisać, zamiast o jakiejś wirtualnej pomocy dla Polski ze strony USA. To taka sama pomoc dla Polski jaką mieliśmy dostać w czasie trwania Akcji Burza i Powstania Warszawskiego? :)

No po prostu okazuje się, że Polski w 1918 roku i potem 1919, 1920 i 1921 roku bez Ameryki, by nie było?! A to nie jest prawda, ale jak się ostatnio okazuje nawet nazwa Polska pochodzi z języka żydowskiego, a w Polsce już przed Piastami w Polsce żyli żydzi, no ale i tak można...

p.s. To pan Makowiecki też ma coś wspólnego z żydami?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#176785

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Mój znajomy ANGLIK powiedział, że jak mu ukradli w rodzinnym kraju samochód, zadzwonił na policję i odpowiedział mu automat:
- How would you describe your ethnic origin?

(Jak byś określił/-a swoje pochodzenie etniczne?
To na wszelki wypadek dla tych, któzy JESZCZE nie mówią łaciną XXI wieku)

Następnie dłuższy czas automat odtwarzał różne opcje do wyboru, w tym np. Brytyjczyk o polskim pochodzeniu (o, proszę!), a nawet Szkot czy Irlandczyk, ale nie było opcji ANGLIK.

P.S. Ale może przynajmniej nie biją skutych leżących ...

P.S. 2. Brian powiedział: - Dobrze, że to był tylko samochód, bo gdyby tak ktoś z siekierą mnie gonił ;))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#176851

Ja jestem Polakiem, znam pochodzenie swoich dziadków i pradziadków i to ze strony mojego ojca i matki, mój prapradziadek był Niemcem dokładnie Prusakiem, być może miał jakieś korzenie polskie, tego nie wiem, który ożenił się po osiedleniu w Polsce z Polką, przed tym jednak przechrzcił się na Katolicyzm zasymilował się całkowicie z Polską, przybył do Polski w 1863 roku z Prus. O innych moich przodkach nie będę pisał, bo musiałbym poświęcić temu więcej czasu, a poza tym, co mnie interesuje Anglia, kraj w którym od dekad rządzą liberałowie i masoni, którzy w swoim kraju pod wpływem syjonistów wprowadzają od lat kulturę multi-kulti i społeczeństwo wieloreligijne i wielonarodowe, które im dzisiaj wychodzi bokiem. :))

p.s. Co mnie obchodzi Ameryka albo Wielka Brytania i ich zwyczaje? To są ich sprawy, my w Polsce mamy się tak rządzić w jaki wyraża na to zgodę większość Polaków i obywateli Polski, którzy są wierni swojej Ojczyźnie Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#176852

... to przyłącz się do nich. Nasze wojsko po restrukturyzacji poprzez likwidację, ma obecnie tylko trzy dywizje. Rosja i Białoruś (jeśli wierzyć ostatnim zapewnieniom Putina - już niedługo JEDEN organizm państwowy) mogą wystawić dwadzieścia. Bez mobilizacji! W sytuacji braku reakcji sojuszników nie pozostanie nam nic innego, jak przyłączyć się do byłych sojuszników z Układu Warszawskiego i ruszyć razem z nimi na podbój, już dosłownie zgniłego Zachodu; zanim śniadoskóre pieszczochy tamtejszego systemu opieki społecznej, wybudują na gruzach Unii Europejskiej swój Eurokalifat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177050