Skończyła się demokracja i kończy się nasza cywilizacja

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Wraz z wyborem nowego prezydenta USA i zablokowaniem kont społecznościowych D. Trumpa skończyła się tak naprawdę demokracja w tym rozumieniu jakie towarzyszyło nam, gdy o nią walczyliśmy. 

 

Oczywiście te ostatnie wydarzenia w USA są pokłosiem wielu lat budowania przez neoliberalną lewicę (neomarksistów) nowego społeczeństwa, w którym już nie liczy się indywidualna wolność i własność, ale wszechobecny państwowo-korporacyjny monopol, który dzieli społeczeństwo na władców i spauperyzowanych oraz zatomizowanych niewolników bez poczucia jakiejkolwiek wspólnoty. A tymi niewolnikami staje się 90% ludzi kierowanych i sterowanych przez 10% grupę nadzorczą. Mamy być nihilistycznymi i egoistycznymi konsumentami dóbr i to ma nam wystarczać do życia i przeżycia.

 

Zostaliśmy w ogromnej większości - poprzez system edukacji - pozbawieni umiejętności logicznego postrzegania świata. Nie potrafimy wyciągać wniosków z dziejących się wydarzeń i bezrefleksyjnie przyjmujemy medialną papkę, którą serwują nam włodarze wszelakich mediów, zarówno tych tradycyjnych, jak i elektronicznych. Stworzyli oni imperia i potrafią z nich korzystać, choćby poprzez cenzurę tych, którzy jeszcze w imię starych zasad i wartości walczą o prawdę i o nas wszystkich. 

 

Kiedyś, gdy powstawał internet nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że po latach może stać się miejscem ograniczania wolności. Wtedy zachłysnęliśmy się nim jako nowym medium swobodnego przepływu informacji. I tak rzeczywiście było, bo na początku jawił się on nam jako ostoja wolności bez cenzury, dzięki której umożliwiono nam komunikowanie się w skali globalnej. Mieliśmy możliwość swobodnej wypowiedzi i poznawania wszelakich opinii innych ludzi. Na tej kanwie powstawały firmy, które stworzyły media społecznościowe, od których powoli stawaliśmy się uzależnieni. I to do tego stopnia, że wyrosły nowe pokolenia, które już bez internetu czy smartfonów nie potrafią sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania. I to uzależnienie wykorzystują obecni włodarze firm technologicznych do kształtowania umysłów ludzi na modłę współczesnego lewactwa. I cenzurują to wszystko, co jest z tą ich lewacką wizją świata sprzeczne a co broni tradycyjnych, konserwatywnych ludzkich wartości, na których została zbudowana nasza cywilizacja. 

 

W Europie zmierzch cywilizacji zachodniej następuje od lat 60-tych XX wieku. Podobnie jest w USA, przy czym do tej pory jeszcze mogliśmy mieć nadzieję, że w tym kraju - będącym największą demokracją światową - możemy mieć oparcie w naszej walce o tradycyjną Europę. Teraz tak naprawdę z kręgów tejże cywilizacji Polska i Węgry zostały same i nie wróżę nam już niczego dobrego. Prawdopodobnie powolnie poddamy się naciskom europejskich elit unijnych i prędzej czy później staniemy się tak wyjałowieni z wartości jak społeczeństwa Starej Europy. Zresztą widzimy na co dzień jak próbuje się z nas wyplenić chrześcijaństwo, które było fundamentem powstania i rozwoju krajów naszego kontynentu. Podobnie atakuje się naród jako wspólnotę, która do niedawna spajała poszczególne kraje. Atakuje się rodzinę, tradycję i pozbawia wolności oraz własności, likwidując klasę średnią. 

 

Czy mamy jakąś szansę na przetrwanie i powrót do konserwatywnej normalności?  

 

Może tak, ale podstawą musi być przywrócenie wolności... i to w sensie takich samych praw społeczno-prawno-politycznych dla każdego człowieka, jak i wolności gospodarczej. Ta ostatnia może nawet staje się ważniejsza, bowiem, gdy będzie wolność gospodarcza, to człowiek może dążyć  i będzie dążył do tej pierwszej wolności obejmującej jego prawa ogólne. 

 

Innym warunkiem jest przywrócenie poczucia wspólnoty, w tym religijnej, rodzinnej i narodowej. Tylko takie wspólnoty dają nam szanse na odbudowę i przeciwstawienie się lewackiej walce o nasze dusze i umysły. I tylko takie wspólnoty mogą stanowić skuteczną oręż w tej wojnie. 

 

Powtórzę. Skończyła się już demokracja w takim rozumieniu jaką ją znaliśmy i jaką sobie wyobrażaliśmy. Oczywiście może zachowane zostaną takie jej zewnętrzne atrybuty jak wybory, ale cóż z tego jak takie wybory są już sterowane przez wielkie korporacje (też medialne) a nawet mogą być przez nie fałszowane? Więc tak naprawdę są one zbędne. Może jednak czeka nas powrót do monarchii, która w przyszłości może prowadzić znów do zdrowej republiki?

 

Możemy jednak przeciwstawić się końcu naszej cywilizacji i oby nam się udało. 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

- skrajnie bulwersująca.

Facebook, Twitter i tych jeszcze kilka platform to nie cały internet i nawet jak te faszystowskie łajzy próbują zdominiować światową opinie to i tak wolność wyzwoli się z ich jarzma a oni przegrają.

Tego jestem pewien.

Właśnie Twitter starcił na giełdzie w jeden dzień 2,5 miliarda dolarów i akcje lecą w dół ! -SUPER !

żydo-faszystowskie bandyty z pejsboka też nie są ze skały - pożyjemy, zobaczymy kto na tym przegra.

Czytam w necie na jednym forum że powstała nowa, bardzo podobna do Twittera platforma o nazwie - Hitler !

Życie nie lubi próżni - w jeden dzień już mają konkurenta - proszę sobie skopiować logo nowej platformy (mój obrazek).

Teraz Twitter będzie się kojarzył tylko z Hitlerem. Ciekawe ilu demokratów z USA pobierze sobie aplkacje z Hitlerem na smarfona ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658263

Mimo mojego czarnowidztwa też jednak wierzę, że ostatecznie wygra prawda. Ale my musimy pomóc w jej zwycięstwie w sposób, który jest dla każdego z nas możliwy. Każdy ma jakieś talenty dane od boga i winniśmy je wykorzystywać w imię walki o prawdę. 

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658339

Stany Zjednoczone Ameryki  To państwo powoli przestaje istnieć. Zamiast tego powstanie Kołchoz Poprawności Politycznej imienia Marksa i Engelsa. Stalin tańczy pogo w piekle.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1658288

nie skończyła się, przekonacie się sami. Teraz zaczyna się walka, Trump otworzył oczy wielu Amerykanom.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658293

Mam nadzieję, że nie mylisz i walka w USA się tak naprawdę dopiero zaczęła. Czy jednak aby nie za późno? Teraz lewactwo ma cztery lata na zmianę USA w marksistowski kołchoz. Czy Amerykanie są w stanie się temu przeciwstawić? Jesteś tam, to może faktycznie jest jakaś szansa. 

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658340

Krzysztofie, biegasz po niezliczonej ilości blogów. I dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale czy nie mógłbyś upublicznić hasło: "Stwórzmy polskie platformy społeczne" Co Ci szkodzi o tym ludziom zapodać. Przyjmij ten pomysł jako swój, wszak Tobie i mnie zależy na tym, aby nie być chłopami pańszczyźnianymi jakichś tam cwaniaków zza oceanu. Może pomysł przerodzi się w ideę i każde państwo zrobi sobie własnego FB i TT, jak obecnie mamy pocztę czy koleje.

Ja na ten przykład nie mam konta ani tu, ani tu, ale widzę problem i staram się coś z nim zrobić. Przynajmniej się staram.

Pozdrawiam serdecznie podobnie myślących.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658299

- przyczyniasz się do popularyzacji i być może utworzenia takiego polskiego portalu społecznościowego.

Ja jestem bardzo ZA - i zawsze marzyłem i myślę o tym. Jestem przekonany w 99% jesli tylko zacznie sie debata o tym na wysokim szczeblu to będzie to początek upadku tych żydo-bolszewickich tub propagandowych.

UE już zapowiedziała że tak dalej być nie może i wczoraj rozpocząli debatę i przygotowanie regulaminu.

Fecebook, Twitter i inni mogą usłyszeć - WYP*******Ć z Europy !

Jeśli powstanie taki polski komunikator to w statucie musi być punkt pierwszy:

1) Portal do końca musi być w polskich rękach (doprecyzowanie tego punktu do omówienia)

PS - też pomysł podrzucę "tu i tam" :) na nazwę powinni ogłosić konkurs - mam kilka pomysłów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658313

Rzeczywiście biegam po różnych forach. Już to wielokrotnie tłumaczyłem dlaczego. W skrócie: aby dotrzeć ze swoimi argumentami do jak najszerszej grupy odbiorców/czytelników. W realu też staram się przekonywać do swoich racji. 

A co Twojej sugestii. Nie ma sprawy. Jestem za a nawet bardzo mocno za. Dziś już na Węgrzech powstał ich portal społecznościowy. Dlaczego nie ma powstać u nas? 

Na dzień dzisiejszy to telewizja wRealu buduje naszego polskiego YouTuba. I chwała im za to. Teraz czas na polski FB i Twitter. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie gotowi to stworzyć. Ja mogę to promować a z racji swojego doświadczenia zawodowego nawet pomóc w organizacji i tych wszystkich sprawach poza samą techniką funkcjonowania, bo się na tym po prostu nie znam i nie jestem informatykiem. I nie mam zamiaru przejmować czyichś pomysłów, bo jestem uczciwy i nie zamierzam okradać z praw autorskich :). 

Pzdr

Ale coś o tym skrobnę w jednej z moich najbliższych notek

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658342

... więc tylko serdecznie dziękuję. Może wreszcie wyrwiemy się z tego przeklętego marazmu, z tej po PRL-owskiej śpiączki, która nas zakaziła niemocą. Przecież tzw., Dobra zmiana powinna sobie zdawać sprawę, że za dwa lata, gdy cukermany powyłączają im komunikatory, to kamień na kamieniu nie zostanie, a my prości ludzie będziemy się bezradnie przyglądać na ponowne rozkradanie naszej Ojczyzny, demoralizowanie dzieci przez czarne skrobanki i powrót z Brukseli aferzystów.

Dziękuję Krzysztofiejawie!

Oby iskra wyszła z Niepoprawnych !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658347

Reformacja Lutra w XVI wieku zaczęła tak naprawdę podkopywać fundamenty naszej cywilizacji, z których  najważniejszym jest etyka chrześcijańska.

Potem przyszedł czas na Oświecenie z rewolucją francuską,  jako wiek rozumu czy wiek filozofów, przypadający na koniec XVII wieku do początku XIX wieku, szerzący deizm, indyferentyzm religijny, naturalizm i krytykę Kościoła, podkopujacy drugi z fundamentów czyli filozofię grecką.

Trzeci fundament, czyli prawo rzymskiej zaczęto podkopywać, gdy żydowscy bankierzy przejęli kontrolę nad emisją pieniądza, zgodnie z zasadą Mayera Amschela von Rothschilda, niemieckiego bankiera pochodzenia żydowskiego i twórcy potęgi finansowej rodu Rothschildów, który zwykł mawiać: „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza danego narodu i nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa"(utworzenie w 1913 roku z zastosowaniem podstępu, prywatnego banku centralnego USA czyli Rezerwy Federalnej(FED), co pozwoliło im ono stopniowo opanowywać kolejne sektory życia publicznego, w tym kształcenia prawników(zasady prawa rzymskiego zastępowano zasadami  Talmudu) i prywatyzacji prawa poprzez opanowanie korporacji prawniczych, by na końcu opanować struktury państw.

Profesor Feliks Koneczny tak opisywał różnice w zasadach cywilizacji łacińskiej i cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie i jego wielowiekowych interpretacjach:

- prawo w cywilizacji łacińskiej nie może być sprzeczne z prawem naturalnym(Bożym), bo to ono jest źródłem etyki, która jest przez to niezmienna, że jej źródło jest niezmienne.

- w cywilizacji żydowskiej jest odwrotnie; to prawo stanowione przez ludzi i przez to zmienne jest źródłem etyki, czyli to jest etyczne, co jest zgodne z prawem stanowionym.

Jak pisze prof. Koneczny: „Prawo żydowskie nie może być ujęte w jakiś system dla tej przyczyny, iż składa się niemal wyłącznie z kazuistyki, dziesiątek tysięcy kruczków prawnych i trików, zamętu szczegółów powstałych z nieopanowanego mnożenia właśnie owych kruczków prawnych umożliwiających prawowanie się z...prawdą (czyli Jehową), prawowanie się ze stanem faktycznym"

Profesor użył sformułowania, że prawo na Zachodzie w tym w Polsce jest "zażydzone" a my sami możemy się zgodzić z oceną prof. Modzelewskiego, że prawo w Polsce jest sprywatyzowane przez korporacje prawnicze.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658309

No cóż. Faktycznie przejęcie podaży pieniądza tak naprawdę było i jest podstawą powolnego upadku cywilizacji zachodniej. Mało się o tym mówi, ale taka jest prawda. Gdybyśmy tak zajrzeli do narodowości właścicielskiej największych koncernów i banków to by się okazało, że większość z nich stanowią Żydzi. A oni działają zgodnie ze swoim Talmudem o czym bardzo szeroko onegdaj pisałem w notkach o Talmudzie i Żydach (Nie da się zrozumieć Żydów bez znajomości ich Talmudu). A Talmud to najbardziej rasistowskie dzieło świata. 

Pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658343

Bo co po wolności, skoro prawo nie będzie działać? Bo zabraknie moralności i sprawiedliwości? Co nam po poczuciu wspólnoty, skoro nie bedzie w niej uczciwości i poszanowania drugiego człowieka, wynikjającego... z miłości? Co nam po "europejskich wartościch" skoro nie ma miejsca na wartości transcendentne, czyli na wiarę i Boga?

Nie diś i nie wczoraj zaczęło się uchwalanie praw, które łamią podstawowe wolności - sformułowane po II wojnie światowej w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wielu tu narzekało, że to pachnie socjalizmem (tak jak "sprawiedliwość społeczna"). Jeszcze chyba zatęsknimy to tej sprawiedliwości społecznej - mimo, że czymś tam pachniała. Dziś wydaje się, że pachnie wolnością, którą ustawicznie się ogranicza, bardziej niż czymśtam innym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658356

Ja na stronach NCz. przeczytałem po raz pierwszy u Michalkiewicza o "447", przeczytałem o promowaniu/lewarowaniu grafomanki-noblistki przez Gowina, przeczytałem o złodziejstwie niewyobrażalnym urzędactwa ze spółek skarbu państwa, o idiotyźmie zakupów uzbrojenia od "hegemona"-drogo i bez sensu, o złodziejskim geszefcie zakupów LNG od hegemona, o kupnie dronów od nadzorcy hegemona, konfederaci jako jedyni bronią nas przed paranoją prawno/fiskalną Kim Dzong Matołuszka ... mamy tylu wrogów i zdrajców, po kiego grzyba doszukujecie się przeciwników u prawdziwych Polaków?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

wit

#1658367

- wystarczy zobaczyć jak głosują w Sejmie - zawsze przeciw PiS-wi a razem ze zdrajcami.

Tamte działania (niby ujawnianie jakiś afer) - to ich schizofreniczna gra "pod publiczkę" - aby pozyskiwać głosy ogłupionych Polaków.

Korwin Mikke kiedyś był OK jak chciał ujawnić SB-ecką agenturę i TW-u w latach 90-tych ale dziś przestawił się o 180 stopni.

To jest u nich właśnie największe świństwo i są przez to najbardziej niebezpieczni dla Polski bo to zakonspirowany przez FSB nasz wróg (mam troche ich zdjęć - tych z ich zaplecza którzy nie pchają się pod kamery).

Resztę jako tako widać kim są choć niektórzy polscy patrioci dalej wierzą w Bolka.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658373

Jeżeli komunistyczne lewactwo potrafiło zrobić coś takiego z jeszcze urzędującym prezydentem najważniejszego mocarstwa na świecie to czy zastanawialiście się nad tym co zrobią z Wam gdyby tak nie daj Boże dorwali się do władzy w Polsce ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1658374

"...czy zastanawialiście się nad tym co zrobią z Wam gdyby tak nie daj Boże dorwali się do władzy w Polsce ?"

My już to przeżyliśmy w dniu 10.04.2010 roku, gdy globalistyczni zbrodniarze z B.Obamą, J.Bidenem i H.Clinton, Netanjahu, sprzymierzeni z W.Putinem, A.Merkel i N.Sarkozym, prowadzili politykę resetu USA-Rosja.

Pomimo upływu ponad 10 lat od tej zbrodni, omerta zbrodniarzy i presja wywierana na "dobrą zmianę", uniemożliwia ujawnienie prawdy o zbrodni i zbrodniarzach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1658390

(...) "czy zastanawialiście się nad tym co zrobią z Wam gdyby tak nie daj Boże dorwali się do władzy w Polsce ?"

No tak do końca nie wiem, ale zrobią c*ś na kształt jesieni średniowiecza?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1658395