Postbolszewicka mafia Tuska chce znów rabować i niszczyć Polskę i Polaków

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj

 

 

Postbolszewicka mafia chorego z nienawiści Tuska chce znów rabować i niszczyć Polskę i Polaków

     O tym że Tusk ma zostać jedynie bezwolnym namiestnikiem w Polsce mafijnych Niemiec i bolszewickiej mafii w UE przypomniał mu ostatnio Manfred Weber, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), chcący zbudować: "zaporę ogniową dla Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce, prowadząc kraj z powrotem do Europy".

Także wiceszefowa PE Katarina Barley – Niemka i socjalistka – stwierdziła, że tylko „zagłodzenie finansowe” rządów Polski i Węgier może im przemówić do rozsądku w kwestii praworządności.

Wcześniej przypomniała Tuskowi o tym po co został wysyłany do Polski załgana bolszewicka wiedźma Ursula von der Leyen, która stwierdziła: "Pamiętaj Donaldzie, kiedy znów cię spotkamy, zobaczymy cię, tak jak powiedziałeś, jako premiera".

Tak więc, nienawidzący polskiego patriotyzmu, chory z wręcz bolszewickiej nienawiści łgarz "führer" Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel – łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzaskowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków – znów mają wykonywać wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez Niemcy, mafijną UE i rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

Mafiozi z PO, mafie w UE i ruska agentura opłacające antypolską propagandę chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polski i Polaków.

Dlatego "führer" Tusk z jego „für Deutschland” został skierowany przez rosyjsko-niemiecką agenturę do Polski z nominacją na premiera od załganej lewackiej małpy von der Leyen z UE – m.in. po to żeby podporządkować i niszczyć Polskę przez niemiecko-rosyjską agenturą oraz w interesie Niemiec wprowadzić Polskę do strefy euro, co byłoby dla Polski bardzo kosztowne i prowadziłoby do długotrwałej recesji.

Prowokacja, nekropolityka i skrajny cynizm to znaki rozpoznawcze metod łgarza Tuska, przewodniczącego mafijnej PO. Dla "führera" Tuska seanse nienawiści to codzienność. Dlatego, "führer" Tusk codziennie wzywa swoje – szkolone przez zbolszewizowanego Trzaskowskiego za fundusze m.st. Warszawy – bandyckie bojówki Antify do boju: do bandyckiej walki z PiS, "strząsania pisowskiej szarańczy", czy "dożynanie watahy". Tusk wzywa też do walki z Kościołem, który „nie jest kościołem” Tuska, a także do „opiłowania katolików”, czyli marginalizacji wiary i wykluczenia wierzących Polaków.

Bo "führer" Tusk wie, że bez zniszczenia polskiego Kościoła postbolszewicka mafia PO nie będzie mogła zapanować nad Polakami… Jednocześnie wykazywana przez Tuska ignorancja rzeczywistości jest matką jego nienawiści oraz żądzy wręcz ślepego bolszewickiego odwetu nad PiS i polskimi patriotami.

  • Ostatnio "führer" Tusk stwierdził, że o przyszłości Polski „rozmawiać będzie w gronie patriotów” [bolszewickich kanalii - andy]: czyli w gronie zbrodniarzy z UB, SB i WSI-FSB oraz z komunistów z sowieckiej PZPR znanych także jako „resortowe dzieci”, przestępców z KOD oraz „grupy rekonstrukcyjnej z sowieckiej PZPR”, którą PO wprowadziła do Parlamentu Europejskiego.

Wynika z tego, że komunistyczni towarzysze: Miller, Cimoszewicz, Hübner, Rosati, Belka i Liberadzki wraz popłuczynami po zdrajcach z sowieckiej PZPR, czyli lewicą Czarzastego – to jedyni bolszewiccy „patrioci”, którym ufa Tusk – jako niemiecko-rosyjski pachołek na posyłki.

Towarzysze działający w sowieckiej PZPR zawsze wiernie służyli komunistycznym zbrodniarzom z ZSRR, więc nie mają żadnych oporów, by z równą wiernością służyć dziś swoim nowym niemieckim panom. Poza tym wiadomo, że dzisiejsi Niemcy prawdopodobnie są w jakiejś części potomkami żołnierzy sowieckich, którzy jako zbrodnicza, stalinowska Armia Czerwona zdobyli Berlin i masowo gwałcili niemieckie kobiety.

Niemcy wysłali Tuska do Polski m.in. i po to, by ten przydupas sowieckiej agentki Angeli Merkel odciążył Niemcy od problemów, które im stworzyła kanclerz Merkel zapraszając do Niemiec nieograniczoną liczbę migrantów i przestępców z krajów muzułmańskich i Afryki – w ramach „Willkommenspolitik”. Teraz sowieckiemu agentowi Scholzowi i Tuskowi chodzi o „odciążenie Niemców dzięki takiemu nowemu i sprawiedliwemu systemowi”, czyli odesłaniu afrykańskich bandytów i islamskich zbrodniarzy z Niemiec do innych krajów.

Ten system odciążający Niemców zapowiedział już Tusk na wiecu w Kłodzku obiecując, że „przyszły rząd Koalicji Obywatelskiej odzyska kontrolę nad polskimi granicami (sic!) i zbuduje rozsądną, odpowiedzialną, bezpieczną politykę migracyjną”…

W 2005 r., Tusk tak prowadził negocjacje koalicyjne miedzy PiS a PO, żeby do jakiejkolwiek koalicji nie doszło. Prowokacje Tuska polegały m.in. na ujawnianiu przez PO stanowiska negocjacyjnego drugiej strony oraz stawianiu warunków nie do przyjęcia, np. rezygnacji z zajmowania się przez organy ścigania osobami z kręgów partii Tuska, a polityków tej partii objęciu swego rodzaju immunitetami.

Pewnie dlatego bolszewicki politruk Nitras z mafijnej PO ostatnio oświadczył, że: „Naszych najlepszych i silnych charakterem ludzi skierujemy do pilnowania wyborów w więzieniach.” Tak jakby nie wiedział, że część z najlepszych ludzi PO już siedzi w więzieniach za mafijne przestępstwa lub pedofilię.

Czyżby więc, ci siedzący w więzieniach czy aresztach przestępcy z PO mieli pilnować „uczciwości” wyborów jesienią bieżącego roku?

Mafijna PO ciągle choni swoich członków oskarżanych przez prokuratury o przestępstwa wystawiając ich na listach do Sejmu i Senatu. Mafiozi z POstbolszewickiego PO, którego członkowie w Sejmie i Senacie oskarżani o przestępstwa są chronieni przez PO immunitetem poselskim - chcą skazywać członków PiS za ich działalność w Sejmie czy rządzie PiS -- a nie przestępców będących członkami PO.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Jeżeli Tusk to gwóźdź polityki niemieckiej wobec Polski, to trzeba go usunąć. Oczywiście "Nie zabijaj" jest dalej aktualne, ale wsadzenie kogoś do izolatki jest ok. Jak kryzys minie można będzie oddać go Niemcom. Na wojnie wszelkie działania obronne są moralnie usprawiedliwione i liczy się tylko skuteczność...

Vote up!
5
Vote down!
0

RAK

#1652822

Tusk zepchnął Josepha Goebbelsa do przedszkola propagandowej bezczelności

  • Prowokacja, nekropolityka i skrajny cynizm to znaki rozpoznawcze metody przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Katowicach (w sobotę 18 marca 2023 r.) przejdzie do historii. Nie z powodu głębi myśli przewodniczącego Donalda Tuska czy nadzwyczajnych propozycji programowych, lecz poziomu prymitywizmu. Wprawdzie od benefisu Tuska 3 lipca 2021 r. prymitywizm jego wystąpień tylko się pogłębia, nie wychodząc poza schemat seansów nienawiści, ale tym razem był prawdziwy wykwit, nagrodzony brawami i poziomem zjednoczenia z wodzem przypominającym największe osiągnięcia z lat 30. (...)

Tusk odrobił lekcję, ale nie z wiedzy, tylko z nekropolityki, czyli wykorzystywania tragicznej śmierci różnych osób do unurzania polityki w nienawiści i irracjonalizmie. Wedle niedościgłych wzorów przećwiczonych po 23 lutego 1930 r. w związku ze śmiercią Horsta Wessela. Choć była skutkiem prywatnej kłótni, zrobiono z tego polityczną apokalipsę, a ton nadawał niezawodny Joseph Goebbels. (...)

Donald Tusk wydaje się najbardziej szkodliwym i niebezpiecznym politykiem w dziejach III RP. 

A po drodze był także największym szkodnikiem w UE, pomagając Berlinowi faktycznie niszczyć UE, a z traktatów robić świstki papieru. Gdy dodać do tego nekropolitykę oraz zamianę publicznych wystąpień w seanse nienawiści, wyłania się z tego obraz opętanego podżegacza. Tyle tylko, że to wszystko jest robione na chłodno i cynicznie. Taka jest metoda Tuska: zimna kalkulacja ma przynieść możliwie gorące skutki. A co z Polską? To nie problem Tuska.

Stanisław Janecki

Za: https://wpolityce.pl/polityka/638797-tusk-zepchnal-goebbelsa-do-przedszkola

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654270

Na stronach "Der Speigel", Markus Becker w redakcyjnym komentarzu stwierdził, że Polska i Węgry muszą zostać ukarane.

- Jeżeli Polska i Węgry nadal odmawiają wypłaty odszkodowań, muszą ponieść surowe konsekwencje. Konkretnie, postępowanie ws. naruszenia traktatów i dalsze cięcia funduszy unijnych - stwierdził Becker.

Za TU

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1652824

O mafijnych działaniach PO prezes Kaczyński powiedział: "Uważam, że ktoś się na to zgadzał. Była wiedza, były alarmy, analizy i była decyzja żeby tego nie tykać.

  • Ktoś kazał nie kontrolować tysięcy cystern każdego tygodnia wjeżdżających nielegalnie do kraju. Ktoś udawał, że nie widzi oszustw na VAT na w sumie setki miliardów.

Mam nadzieję, że kiedyś dojdziemy prawdy o tym, kto tę ostateczną decyzję o tolerowaniu tych patologii podejmował, gdzie szły pieniądze, które dzisiaj służą Polakom. Wtedy niektórzy pójdą siedzieć. Myśmy ten system zmienili."**

Prezes Kaczyński powiedział także iż: "Wszelkie dane pokazują skalę naszego sukcesu i głębokość patologii, które dominowały za naszych poprzedników."

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654108

A szczegółowiej unijne żądania M. Webera, czyli żądania Niemiec wobec Polski w skrócie wymagają od nas zgody na:

– przymusową relokację imigrantów z krajów Azji i Afryki,

– zaniechanie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), który byłby konkurencją do podobnego budowanego od lat w Niemczech, 

– dopuszczenie do infiltracji szkół a nawet przedszkoli przez środowiska LGBTQ+ i masową seksualizację dzieci,

– prawne usankcjonowanie małżeństw nieheteroseksualnych (homoseksualnych) i umożliwienie im adopcji dzieci,

– legalną aborcję na życzenie i eutanazję,

– rezygnację z jednostkowego prawa weta wobec decyzji unijnej większości, co ostatecznie ma doprowadzić do rezygnacji z suwerenności i niepodległości Polski na rzecz włączenia jej jako landu/województwa/regionu  IV Rzeszy Niemieckiej,

– zamknięcie kompleksu Turów oraz każdej innej polskiej firmy stanowiącej konkurencję wobec firm niemieckich (ewentualne ich odsprzedanie firmom niemieckim lub zależnym od tych firm - kolejna wersja prywatyzacji, np. sprzedaż PKP firmie Deutsche Bahn AG czy sprzedaż LOT-u firmie Lufthansa),  

–  oddanie w zarządzanie niemiecko-unijne polskich lasów, wód, gruntów i naszej gospodarki przestrzennej, czyli realne oddanie niemal całej Polski z jej dobrami naturalnymi włącznie, 

– wprowadzenie niemiecko-unijnej waluty Euro (nieprzypadkowym jest  ulokowanie emisyjnego Europejskiego Banku Centralnego EBC na terenie Niemiec, we Frankfurcie nad Menem),

– rezygnację z domagania się od Niemiec reparacji wojennych, 

– realizację wszystkich założeń klimatycznych "Pakietu Fit for 55",

– realizację wszystkich "kamieni milowych", które UE narzuciła nam w ramach KPO (Funduszu Odbudowy),

– uznanie wyższości prawa unijnego nad prawem krajowym (nadrzędność wyroków TSUE nad wyrokami TK i nadrzędność zapisów prawnych Traktatów Unijnych nad zapisami w polskiej Konstytucji),

– podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, identycznego jaki będzie obowiązywał w Niemczech od 2031 roku,

– stopniowe wypieranie USA i NATO z Europy i w to miejsce budowę armii europejskiej.

A to tylko pewien wycinek tego, czego żądają od nas Niemcy i ich UE czy KE. To "ukryty" program wyborczy stworzony dla PO (KO) przez Europejską Partię Ludową (EPL) kierowaną przez M. Webera.

Za: TU

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1652825

Studium pogardy. Jak politycy i „elity” od lat poniżają Polaków

Faszyści, menele, żulia, nieroby, patologia, zaścianek, pijacy, biedota, potomkowie chłopów folwarcznych – tymi określeniami od lat polityczni harcownicy Platformy Obywatelskiej i związani z partią celebryci określają sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Elektorat, który liderom PO jawi się jako „PiS-owska szarańcza”.

W ostatnich dniach głośne przyzwolenie dla mowy nienawiści i hejtu dał nawet lider PO Donald Tusk, wprost atakując nie tyle politycznych przeciwników, ile wyborców Zjednoczonej Prawicy. Zebraliśmy najgłośniejsze przykłady mowy pogardy rozgoryczonych wyborczymi porażkami polityków i sprzyjających im publicystów, pracowników mediów i artystów.

              Więcej także w specjalnym raporcie portalu tvp.info: #Pogarda

O tym, jak polityczne sympatie podzieliły Polaków, mówiło się głośno, jeszcze zanim w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda zastąpił Bronisława Komorowskiego, a w Kancelarii Premiera [mafijną - andy] ekipę PO-PSL zmienili politycy Zjednoczonej Prawicy. Od tamtej pory duża część społeczeństwa, która swoimi głosami dała władzę Prawu i Sprawiedliwości, jest określana mianem zaściankowej biedoty, a nawet patologii, która oddała Polskę za socjalne transfery. 

Według niedawnych badań zdecydowana większość wyborców Platformy Obywatelskiej (60 proc.) uważa, że elektorat Prawa i Sprawiedliwości nie zasługuje na szacunek. W drugą stronę ten wskaźnik jest niemal dwukrotnie niższy. 

Przykład idzie z samej góry. 

Tusk o wyborcach PiS: Źli, zepsuci i wykluczeni cyfrowo

W miniony weekend lider Platformy Obywatelskiej na spotkaniu z mieszkańcami Żywca atakował Prawo i Sprawiedliwość i wyborców tej partii – nie po raz pierwszy – a także dziennikarzy TVP Info. (...)

Całość https://www.tvp.info/68678022/pogarda-w-polityce-mowa-nienawisci-politykow-i-celebrytow-tak-obrazani-sa-wyborcy-prawa-i-sprawiedliwosci-studium-pogardy

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1652826

[postbolszewicki - andy] Salon i rynsztok

Jakże łatwo przychodzi lewactwu operowanie etykietką faszyzmu w stosunku do swych politycznych przeciwników. W Polsce to wielka grupa – pracownicy i współpracownicy mediów publicznych, dziennikarze prawicowych mediów, członkowie partii i przy okazji ich elektoraty. (...)

Za to nie da się ukryć, że to współczesna światowa lewica jest głównym spadkobiercą narodowego socjalizmu. Wystarczy zestawić główne elementy jej ideologii – obłęd ekologiczny, prawa kobiet i zwierząt, eugenika, troska o dzieci i młodzież, walka z Kościołem metodą pomówień... Wszystko to już było w III Rzeszy! Tylko nienawiść do Żydów i homoseksualistów różni dziś te rzekomo sprzeczne ze sobą ideologie.

Jeszcze więcej podobieństw znajdziemy w politycznej praktyce. Wykluczanie przeciwników politycznych z dialogu, czystki prowadzone w środowiskach opiniotwórczych (uczelnie, instytucje artystyczne), odczłowieczanie wroga. Towarzyszą temu ciągoty do reedukacji całych społeczeństw w imię jednej prawdziwej prawdy i pogarda dla tysiącletnich procedur, takich jak domniemanie niewinności, prawo równe dla każdego, bezwzględna wolność słowa itp. Z biegiem czasu walka klasowa, czy raczej kastowa, się zaostrza. Język staje się coraz bardziej wulgarny.

Oddziały KOD przypominają raczej bojówki SA, a wiecowe wypowiedzi lidera PO – kalumnie miotane przez przywódców NSDAP. (...)

Marcin Wolski

Całość TU

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1652853

Ci ludzie są skrajnie niebezpieczni dla każdej polskiej rodziny. "Dla nich polskie bezpieczeństwo to tylko jakaś cyniczna gra"

Ja wiem, że to tania prowokacja i już dawno tego pisma nikt poważny nie bierze na serio. Ale jednak odnotować trzeba. Bo sprawa dużo nam mówi o miejscu w którym się znaleźliśmy, o mediach, które wydawane są dla Polaków.

Oto na okładce wydawanego przez niemiecki kapitał i bardzo związanego z opozycją pisma widzimy polityków Zjednoczonej Prawicy odpowiedzialnych za projekt rozbudowy polskiej armii, skutecznie go wdrażających, przebranych za bohaterów serialu „Czterej pancerni i pies”, z tym że według redaktorów mamy do czynienia z czterema pancernymi i kotem.

Termin wybrany precyzyjnie – tuż przed świętem Wojska Polskiego, przed zaplanowaną na ten dzień wielką defiladą.

W czasie gdy z Rosji dochodzą kolejne pogróżki, zapowiadające, że Moskwa na razie wprawdzie chce połknąć Ukrainę, ale gdy tylko będzie mogła, spróbuje dobrać się i do Polski.

W momencie gdy sojusznik Putina, białoruski dyktator, rzuca na polską granicę już nie tylko migrantów i własne służby ale także unurzaną we krwi bandę tzw. wagnerowców.

Płonie Ukraina, krwawi sąsiedni naród. Na okupowanych terytoriach gwałty, zbrodnie, tortury i egzekucje. A im wysiłek odbudowy armii kojarzy się z komunistycznym serialem. (...)

I to próbowali wykpić. Ci ludzie są skrajnie niebezpieczni dla każdej polskiej rodziny. 

Ceną za oddanie im Polski może być nie tylko nędza Polaków, bo wszystko oddadzą w ręce obcego kapitału, wywołają znowu potężne bezrobocie, ale i tragedia porównywalna z ukraińską. Dla nich polskie bezpieczeństwo to tylko jakaś cyniczna gra. Dla nich to przebieranki na okładkach. Tak patrzą na to w Berlinie, tak opisują to ludzie wysłani tu przez Niemców dla spacyfikowania Polaków. W razie czego zwieją stąd w pięć minut. I swoje koty też zostawią na pastwę losu.

Michał Karnowski

Cytat za: https://wpolityce.pl/media/658874-ci-ludzie-sa-niebezpieczni-dla-kazdej-polskiej-rodziny

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1653848

Für Deutschland und für Russland. "Jego ekscentryczne pomysły personalne są przykrywką niemocy"

Przed paroma dniami użyłem tego argumentu, lecz powtórzę i tutaj, stając w obronie Tuska (sic!). Przeciwnicy nieustannie zarzucają mu brak programu. To ja was pytam: a Hitler obiecywał Polakom jakiś program, napadając na nasz kraj?

Dlaczego wymagacie go od Tuska? On otrzymał służbowe polecenie, by za wszelką cenę przejąć władzę w Polsce. A co z podbitą Polską robić, Niemcy wiedzą od pokoleń. Ponieważ słabo mu idzie, wpada w coraz większą furię i miota się po telewizorach jak żul pod celą. Jego ekscentryczne pomysły personalne są przykrywką niemocy. Wrzawa wokół kompromitujących kandydatów ma przykryć bezradność. Miał przejąć zarządzanie „tym krajem”, a nie potrafi.

Dla grupy Webera i niejawnych sponsorów to spory kłopot. Zainwestowali w wygadanego narcyza, napompowali finansowo, medalami… (...)

Jan Pietrzak

Za: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/660117-fur-deutschland-und-fur-russland

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654153

Cytat: 

  • Ziobro reaguje na ustalenia "Resetu": Ujawnienie notatki potwierdza, że w latach 2007-2014 urząd premiera zajmował niemiecki kolaborant

Ujawniona w serialu dokumentalnym „Reset” (TVP) szokująca notatka ze spotkania Angeli Merkel z Bronisławem Komorowskim jasno wskazuje, jaka polityka zagraniczna była realizowana w okresie rządów PO-PSL i prezydentury wywodzącego się z Platformy polityka. „urząd premiera zajmował niemiecki kolaborant w polskiej polityce” - napisał na portalu X (dawniej: Twitter) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Tusk realizował groźną dla polskich interesów politykę resetu z Rosją. Od początku jasne było dla mnie, że wykonywał zalecenia Berlina

— napisał lider Suwerennej Polski.

Za: https://wpolityce.pl/polityka/662353-ziobro-urzad-premiera-zajmowal-niemiecki-kolaborant

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654416

Białe koszule Tuska i członków jego partii to sprytny kamuflaż, ale znając film „Funny Games” można się tej bieli bać

Biała koszula jako nieformalne umundurowanie ma budzić lęk i niepokój. A kojarząc się ze szpitalem może czynić bezbronnym i bezradnym.

Najpierw w białej koszuli zaczął się pojawiać Donald Tusk, a potem – całkiem szybko – zaczął to być strój organizacyjny Platformy Obywatelskiej. Swego rodzaju umundurowanie. (...)

W Chinach biel jest kojarzona ze śmiercią, dlatego białe ubrania zakładane są głównie na pogrzeby. Biel symbolizuje też nowy początek. Najpierw człowiek jest białą, niezapisaną kartą. Biel oznacza rozpoczęcie nowego rozdziału i niejako skasowanie przeszłości.

Białe koszule są przewrotne, bo nieskazitelną biel łatwo jest ubrudzić. (...)

Ale wyraża też pustkę, brak treści, a nawet materii. Wtedy staje się symbolem nicości. Tyle że pustka wiąże się z brakiem uczuć, z niewrażliwością. W kulturze hinduskiej biel oznacza oddzielenie od reszty społeczeństwa, izolację (wdowy najczęściej ubierają się na biało).

Białe koszule politycznie są najczęściej kostiumem, mundurem mającym przykryć wszelką indywidualność, podkreślać znaczenie grupy, wspólnoty. Ujednolicać je, ale wyróżniać jako struktury do specjalnych zadań. Podobne funkcje spełniały zresztą brunatne koszule Oddziałów Szturmowych (Sturmabteilungen) w Niemczech. (...)

W filmach „Funny Games” (1997) oraz „Funny Games U.S.” (2007) austriackiego reżysera Michaela Hanekego białe koszule są zapowiedzią tego, co najgorsze i złowrogie. Mimo że w ogóle nie powinny budzić złych skojarzeń. Ubrani w białe koszule (także w białe spodnie i takiego koloru rękawiczki) Peter i Paul za bielą skrywają zło, okrucieństwo, kompletną demoralizację. (...)

Może więc powinniśmy się strzec białych koszul, gdy już stały się umundurowaniem.

Stanisław Janecki

Za: https://wpolityce.pl/polityka/662257-biale-koszule-tuska-i-czlonkow-po-to-sprytny-kamuflaz

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654422

Premier ostrzega Polaków przed Tuskiem: Był jak złodziej, nic wam nie da, wszystko wam zabierze. On rządzi dla elit, dla bogatych zza granicy

„Chcę przestrzec wszystkich Polaków przed powrotem tego zła, które się pleniło przez wiele lat przed 2015 rokiem. Nie wszystko było złe, ale władza liberałów Tuska była z gruntu zła. Sam Tusk był jak złodziej, nic wam nie da, wszystko wam zabierze i strzeżcie się go” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Ełku.

Należy odpierać kłamstwa i propagandę, którymi zalewa nas opozycja

— podkreślił szef rządu.

On rządzi dla elit, dla bogatych zza granicy – nie możemy na to pozwolić

— dodał.

Za: https://wpolityce.pl/polityka/662722-premier-ostrzega-przed-tuskiem-byl-jak-zlodziej

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654465

„To jest sekta, która opiera się na kłamstwie”. Kaczyński ostro o Platformie Obywatelskiej

"To jest sekta, do której nic nie dociera. Żadne fakty" - powiedział Jarosław Kaczyński o Platformie Obywatelskiej na spotkaniu z wyborcami w Poznaniu. Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że "cała kampania PO opiera się na jednym wielkim kłamstwie". Jako przykład podał wypowiedzi polityków tej partii, że byli przeciw przyjmowaniu migrantów, podczas gdy w głosowaniu w Europarlamencie głosowali za nią lub uciekali przed głosowaniem. (...)

Zauważył, że wyborcy opozycji wierzą już w te kłamstwa, ze względu na przekaz medialny, jaki niosą media związane z Platformą. "Wierzą, że Polska jest w ruinie, a wszystkie wskaźniki, dane europejskie pokazują co innego. To ich nie interesuje" - mówił Kaczyński.

"To jest sekta, do której nic nie dociera. Żadne fakty" - dodał, mówiąc, że cechuje ich też pogarda.

Za: https://niezalezna.pl/polityka/wybory/to-jest-sekta-ktora-opiera-sie-na-klamstwie-kaczynski-ostro-o-platformie-obywatelskiej/497745

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654482

Cytat: 

Prezes Kaczyński: Silna Polska niektórym przeszkadza. "Nasi przeciwnicy polityczni nie są zwykłymi przeciwnikami"

(...) Taka Polska niektórym przeszkadza, niektórym stoi jakby w poprzek ich planów, ich politycznych celów. I tak się niestety w historii źle złożyło, że tymi, którzy przeszkadzają są najczęściej nasi sąsiedzi, i to zarówno ze wschodu jak i z zachodu — zaznaczył Kaczyński.

Jak dodał, inna trudność polega na tym, że „te dwa państwa mają bardzo rozbudowane wpływy, także wewnątrz naszego kraju”.

I to jest ta wielka bieda. Nasi przeciwnicy polityczni nie są zwykłymi przeciwnikami, których każda partia rządząca w kraju demokratycznym musi mieć, bo to jest istota demokracji, że jest władza i jest opozycja i że opozycja krytykuje, a nawet atakuje władze

— powiedział Kaczyński.

Jak stwierdził, w Polsce „ten stan jest odmienny w złym tego słowa znaczeniu”.

Te przeszkody są budowane bardzo często na skutek inspiracji zewnętrznej, która często jest wręcz zupełnie jawna, taka, co do której nie można mieć żadnych wątpliwości

— powiedział prezes PiS. (...)

Za: https://wpolityce.pl/polityka/663775-prezes-kaczynski-silna-polska-niektorym-przeszkadza

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654618