Praworządność w Polsce już Niemcom niepotrzebna

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
tvp.info
Cytat: 

Niemcy naciskają na koalicję Tuska. „Skierować całą siłę państwa policyjnego przeciwko PiS i prezydentowi”

Klaus Bachmann na łamach niemieckiego dziennika „Berliner Zeitung” twierdzi, że PiS nie mógł wygrać wyborów kolejny raz. W swoim tekście dziennikarz pisze o koalicji Tuska przekonując, że „tylko autorytaryzm przyniesie zmiany” i że trzeba „skierować całą siłę państwa policyjnego przeciwko PiS i prezydentowi”.

Komentarz znanego niemieckiego dziennikarza współbrzmi ze słowami Tuska, który wielokrotnie przed wyborami zapowiadał rządy twardej ręki m.in. poprzez użycie silnych ludzi, którzy mają wyprowadzać urzędników państwowych czy też takie przeprowadzanie zmian aby niepotrzebne były „długie procesy legislacyjne”. (...)

Nie zajmując już sobie najwyraźniej głowy dylematami na temat praworządności Bachmann twierdzi, że „aby rzeczywiście rządzić, nowy rząd musi użyć całego instrumentarium państwa policyjnego, które stworzyło PiS, przeciwko PiS i prezydentowi”. Taki scenariusz rysuje na wypadek, gdyby prezydent (dodajmy: zgodnie ze swoimi uprawnieniami) chciał zablokować którąś z ustaw proponowanych przez ewentualny rządu Tuska. (...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)