„Ulica i zagranica”, czy „Cela i Angela”?

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Na naszych oczach wali się kolejna Wieża Babel, której los jest tak samo przesądzony, jak los skorumpowanego Imperium Rzymskiego. Wprawdzie trwają jeszcze gorączkowe zabiegi, by uratować Unię Europejską przed katastrofą, lecz w zasadzie polegają one na „nie rozdrapywaniu ran”. Mimo to afera łapówkarska w Parlamencie Europejskim - choć kompletnie przemilczana w Polsce przez takich obrońców „demokracji” i „europejskich wartości” jak Platforma Obywatelska, Kasta Niezwykłych Ludzi i polskojęzyczne media w rodzaju TVN, Onet, czy gazeta żydowska – ostatecznie wysadzi współczesną Wieżę Babel.

Okazuje się bowiem, że „demokrację” i „europejskie wartości” można sobie kupić w Parlamencie Europejskim – jak również można w tym Parlamencie kupić każdą rezolucję – w tym zwłaszcza taką, która piętnuje kraje łamiące „praworządność” i „europejskie wartości”. Można też przegłosować, że krajami „praworządnymi” mogą być takie autorytarne monarchie jak Królestwo Maroka lub Emirat Kataru, zaś Polska „dokonała autorytarnego skrętu w prawo”, jak to oceniła była przewodnicząca Parlamentu Europejskiego – obecnie przebywająca w areszcie.

Wszystko zatem powróciło do starego, sowieckiego „porządku”, gdzie to na Kremlu decydowano jaki kraj „miłuje Pokój”, a jaki należy spacyfikować. Dzisiaj najbardziej miłujący Pokój kraj, czyli Rosja dokonuje codziennie brutalnych mordów na ludności cywilnej Ukrainy…

Łapówkara Eva Kaili to tylko czubek rozpadającej się na naszych oczach góry lodowej, choć proces przekształcenia Unii w organizację typu mafijnego zaczął się właściwie wraz z chwilą podpisania Traktatu o Unii Europejskiej z dnia 7 lutego 1992 (tak zwany traktat z Maastricht) na mocy którego 1 listopada 1993 powstała Unia Europejska. Wielką rolę w doprowadzeniu Unii Europejskiej do stanu rozkładu odegrali kanclerze RFN, tj. Helmut Kohl, Gerhard Schröder i oczywiście była komunistka z NRD Angela Merkel. Nie trzeba wielkich badań, by sprawdzić rolę Angeli Merkel w stawianiu na piedestale współczesnej Wieży Babel takich osobników jak choćby Donald Tusk. Przecież Eva Kaili także nie wyfrunęła sroce spod ogona, tak jak nie została przez nikogo wybrana w demokratycznych procedurach Ursula von der Leyen – poprzedniczka Christine Lambrecht na stanowisku ministra obrony RFN.

Łatwość stworzenia bata z gówna, to cecha każdego autorytarnego reżimu, którym stała się Unia Europejska. W Unii Europejskiej zadziałały więc wszystkie mechanizmy znane z obozu państw socjalistycznych, a nawet podobne są hasła pod którymi budowano komunistyczny raj na ziemi i Europę "pierwszej prędkości".. Bo co dziś znaczą takie „europejskie wartości”, jak Godność, Wolność, Demokracja, Równość, Praworządność i Prawa człowieka – skoro każdą z tych wartości można było sobie kupić w Parlamencie Europejskim lub też w równie skorumpowanym Trybunale Europejskim, czyli w TSUE? Te hasła są dziś tak samo puste, jak hasła na których zbudowano tzw. Kraj Rad…

Z powodu braku jakiegokolwiek akceptowalnego przez Polaków programu - receptą na odzyskanie władzy w Polsce przez Tuska i Platformę Obywatelską miało być hasło „Ulica i zagranica”. A więc "majdany" i zadymy uliczne, organizowane przez zwolenników Platformy Obywatelskiej – a zwłaszcza zwolenniczki aborcji, „praw” LGBT, „wolnych mediów”, a nawet nielegalnych imigrantów, atakujących granicę Polski. Gdzie jest dziś słynny Farmazon, Trójząb Kasprzak, czy Lempart ze swoimi hasłami „wypierdalać” i „jebać PIS”? Gdzie jest ten legendarny Józef Grzywko – kładący się na ulicy i plujący na Policję, czy też pułkownik Mazguła – walczący wraz z Rozenkiem o prawa ubeków do wielotysięcznych emerytur? Gdzie ta Inspekcja Robotniczo-Chłopska w osobach Joński-Szczerba broniąca nachodźców od Łukaszenki, gdy Unia się wali, a korupcja korupcją pogania? Gdzie ten słynny Lolo Pindolo – cudowne dziecko Donalda Tuska, który setki tysięcy dolarów i euro chował w nogach od stołu? Gdzie się ukrywa ten odważny – niczym koń na Pardubickiej – mecenas, którego Kasta wybroniła przed zeznaniami w Prokuraturze?

Owszem, jest jeszcze w Senacie RP słynny Kopertnik, którego własną piersią broni „legendarny” działacz opozycji Borsuk. Jest jeszcze Staszek – były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, który za ciężką pracę w sektorze melioracji kupił sobie rezydencję na Chorwacji. Jest jeszcze słynny oksfordczyk (którego ponoć znał nawet Nikodem Dyzma!), a któremu nieznani sponsorzy regularnie wysłali przelewy na konto w skromnej kwocie 40 tys.zł/miesięcznie. Gdzie jest Józef Bąk - syn premiera Tuska i jego siatka z Biedronki?  Oni dziś wszyscy trzęsą portkami, w strachu przed rozlewającą się niczym tsunami aferą korupcyjną w Parlamencie Europejskim...

Bo przecież nikt nie odważy się dzisiaj zaatakować Polski o łamanie „praworządności”, skoro do dziś nie wiadomo w całej UE, na czym ta praworządność polega. Zwłaszcza w kontekście gigantycznej korupcji, w której zamieszanych jest min. 60 europosłów! Przecież to już grupa przestępcza, czyli mafia wewnątrz Parlamentu Europejskiego, która ten parlament sparaliżowała, zanim go doszczętnie rozwali!

Kto się odważy dzisiaj bronić Lola Pindola jak niepodległości, skoro wali się Wieża Babel i gdy kolega klubowy polityków aresztowanych za łapówki - socjalista Raphaël Glucksmann - przyznał że „kobiety i mężczyźni z naszej grupy wszystko przehandlowali za gotówkę”? Myślicie, że Sławek Neumann odważy się teraz podać pomocną dłoń łapówkarzowi z Platformy Obywatelskiej?

Na naszym podwórku z hasła „Ulica i zagranica” pozostała więc tylko „Cela i Angela” oraz zaciskający piąstki roztrzęsiony führer Tusk. Tusk już wie, że Olaf Scholz nie będzie za niego umierać w sytuacji, gdy na głowę kanclerza RFN wali się misternie zbudowany plan budowy MittelEuropy. Bo co można zbudować na fundamentach skorumpowanej organizacji i przez takich budowniczych jak "Czerwony szeryf", którego Scholz rzucił na ministerstwo obrony RFN w miejsce niekumatej kumoszki Lambrecht? 

Przecież ten łapówkarsko-lobbystyczny proceder trwał w Parlamencie UE już 15 lat, czyli wystarczająco długo, by mury kolejnej w historii świata Wieży Babel kompletnie zgniły. Z deklaracji Roberta Schumanna, opublikowanej 9 maja 1950 r. nic już nie pozostało, poza oczywiście datą narodzin Unii Europejskiej - uroczyście upamiętnianą co roku podczas obchodów Dnia Europy.

Czy ktoś dziś w Polsce jeszcze pamięta z jakiej przyczyny w dniu 22 lipca odbywało się corocznie świąteczne fetowanie? Zapewne nawet towarzysze Miller, Cimoszewicz, Belka, Hubner i Liberacki, których Platforma Obywatelska rzuciła na Parlament Europejski, zapomnieli tę "historyczną" datę w dziejach budowy raju na tej ziemi...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Rząd PiS powinien natychmiast podjąć prace studyjne nad tym jak wyjść z tego bolszewickiego kołchozu zwanego UE, w którym rabujące Polskę mafie w UE, Niemczech i PL razem z bolszewickimi komisarzami i politrukami w UE łamią zawarte z UE traktaty oraz okazują swoją bolszewicką nienawiść do Polaków i polskich patriotów!

Tym bardziej, że i Niemcy i UE mają problemy z rosyjskim agentami wśród znaczących polityków jak Merkel i Scholz oraz z silną infiltracją państw UE przez agentów rosyjskich służb.

A także agentów wpływu – osób, które ze względu na swoje powiązania ekonomiczne chcą, żeby Rosja była traktowana jak normalny partner. To także w znacznym stopniu utrudniaja prowadzenie właściwej polityki czyli polityki pełnej izolacji Rosji.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649621

Unia sama się rozwali. Problem będą miały tylko te państwa, które przyjęły euro, czyli w istocie walutę niemiecką. Pamiętajmy, że warunkiem wstąpienia do strefy euro było oddanie wszystkich aktywów finansowych do Banku Centralnego we Frankfurcie. W tym także rezerw złota! Będzie więc bitwa o złoto, którego Niemcy tak łatwo nie oddadzą. Polska ma swoje 220 ton złota w NBP o wartości ponad 14 mld zł i Niemcy mogą nam skoczyć...

Każdy kraj, który teraz wstępuje do strefy euro w istocie ratuje niemiecką gospodarkę. Przekonali się o tym Chorwaci, stając się w istocie niemiecką kolonią z cenami jak w RFN.... 

Vote up!
9
Vote down!
0

M.Pyton

#1649628

"Władimir władimirowicz?"
"Tak fuhrerze hitler .... mam na myśli szolc wciąż mi się myli, to było tak niedawno...."
"Bo nam odeszła kierownica [sic!] oboronnogo gosudarnogo ministerstwa, a każdy kandydat zrobiłby dla naszych wrogów więcej niż ona"
"Olaf olafowicz [bo nigdzie nie umiałem znaleźć jego -owicza], co się tak martwisz? Wsadzisz na stołek byle żula ze ścieku, a on wdzięczny za pracę i ze strachu przed jej utratą [doktryna Tarkina] zrobi wsio co zechcesz"
"Jeszcze olaf olafowicz, jak wam idzie nękanie Polski?"
"Horoszo oj horoszo! Przyjęli ustawę którą dosłownie nasi ludzie pisali, a jeszcze po tym stracili kilka procent poparcia. Mówię ci wołodia, tusk wygra te wybory, a jak nie bundeswehra go obsadzi"
"Czym? Tymi czołgami co nie działają czy hełmami?"
"I nie nazywaj mnie 'wołodia'. Nie lubię tego"
"Ale woło-"
"Halo, girkin?"
"Da pierwszy sekretarz krasnyj car!"
"Zajmij się nim, i tak mamy ich więcej"
"Z rozkoszą"

Vote up!
5
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1649625

"Gdzie jest Józef Grzyb - syn premiera Tuska i jego siatka z Biedronki?"

Znowu ten sam błąd, bo syn premiera Tuska to "Józef Bąk" a "Józef Grzyb" to Frasyniuk.

Należy poprawić źródło, z którego kopiujesz.

oraz:

"Z deklaracji Roberta Schumanna, opublikowanej 9 maja 1950 r. nic już nie pozostało, poza oczywiście datą narodzin Unii Europejskiej - uroczyście upamiętnianą co roku podczas obchodów Dnia Europy."

 

Z "Deklaracji Schumanna" z 1950 roku  pozostał zapis w umowie koalicyjnej SPD, Zieloni i FDP zawartej po wyborach w 2021 roku, że koalicja zobowiązuje się utworzyć Federację Europejską(nazywaną wtedy "Stanami Zjednoczonymi Europy", na setną rocznicę uchwały zjazdu SPD z Heidelbergu w 1925 roku, czyli do 2025 roku.

Ten fragment Deklaracji Schumanna z 1950 roku brzmi:

"Przez umieszczenie podstawowej produkcji pod wspólnym zarządem i instytucję nowej Wysokiej Władzy, której decyzje zwiążą Francję, Niemcy i kraje, które do niej przystąpią, ta propozycja stanie się pierwszą konkretną podstawą Federacji Europejskiej, niezbędnej dla zachowania pokoju."

https://european-union.europa.eu/principles-countries-history/history-eu/1945-59/schuman-declaration-may-1950_pl

Z tego co piszesz wynika to, że kłamstwa na temat Deklaracji  Schumanna, jakoby zawarto w niej idęę budowy zjednoczonej Europy jako"Europy Ojczyzn" zapadły głeboko w głowach Europejczyków, w tym nawet takich jak Jarosław Kaczyński czy Beata Szydło, którzy publicznie te kłamstwa powtarzali.

A może ten tekst Deklaracji Schumanna dostępny w Internecie został sfałszowany?

Sprawdziłem ten powyżej przytoczony akapit Deklaracji w tekście francuskim, dotyczący federacji:

Tł. google:

"Łączenie produkcji węgla i stali zapewni natychmiastowe ustanowienie wspólnych podstaw rozwoju gospodarczego, pierwszego etapu federacji europejskiej, i zmieni losy tych regionów, które od dawna były poświęcone produkcji broni wojennej, która była najbardziej ciągłe ofiary."

https://european-union.europa.eu/principles-countries-history/history-eu/1945-59/schuman-declaration-may-1950_fr

Wygląda na to, że we wszystkich językach państw UE, tekst Deklaracji Schumanna jest taki sam, więc jeśli byłby on sfałszowany,  to na szczeblu europejskim a nie na krajowym.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1649636

Ale już poprawiłem źródło.

Vote up!
3
Vote down!
0

M.Pyton

#1649638

Napisałem, że "Z deklaracji Roberta Schumanna, opublikowanej 9 maja 1950 r. nic już nie pozostało, poza oczywiście datą narodzin Unii Europejskiej - uroczyście upamiętnianą co roku podczas obchodów Dnia Europy."

A ty 35stan dzisiaj cytujesz Schumanna który przewidywał, że "Łączenie produkcji węgla i stali zapewni natychmiastowe ustanowienie wspólnych podstaw rozwoju gospodarczego, pierwszego etapu federacji europejskiej" (sic!)

No to gdzie jest ta wspólna, europejska produkcja wegla i stali, skoro tak się podniecasz federacją europejską, która miała powstać w wyniku tej wspólnej produkcji? Gdzie jest produkcja  węgla i stali pod wspólnym zarządem choćby tylko Francji Niemiec - bo o innych krajach nie wspomnę? Skąd ci się rzucił ten węgiel i stal???

Tak przyznaję, że z deklaracji Schumanna pozostało tylko święto Dnia Europy w dniu 9 maja, w czasie którego nikt nie odważy się wspomnieć o wspólnej produkcji węgla i stali w Europie!  

Vote up!
3
Vote down!
0

M.Pyton

#1649639

Nie zrozumiałeś sensu mojego komentarza.

W komentarzu przywołałem to, że z  Deklaracji Schumanna pozostała idea budowy Federacji Europejskiej i Niemcy zamierzają tą zapowiedź z 1925/1950( z czasu po I WŚ i po II WŚ) zrealizować do 2025 roku a zbrodnia z 10.04.2010 roku i obecne grillowanie rzadu PIS/ZP,  są  elementem likwidowania przeszkód na tej drodze do realizacji Federacji Europejskiej pod niemiecką hegemonią.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1649640

Cytuję za 35stan: "Przez umieszczenie podstawowej produkcji pod wspólnym zarządem i instytucję nowej Wysokiej Władzy, której decyzje zwiążą Francję, Niemcy i kraje, które do niej przystąpią, ta propozycja stanie się pierwszą konkretną podstawą Federacji Europejskiej, niezbędnej dla zachowania pokoju."

W tłumaczeniu na prosty język polski powyższy tekst Schumanna oznacza, że "bez umieszczenia podstawowej produkcji węgla i stali pod wspólnym zarządem i instytucję nowej Wysokiej Władzy, której decyzje zwiążą Francję, Niemcy i kraje, które do niej przystąpią, nie powstanie Federacja Europejska, niezbędna dla zachowania pokoju".

Nie istnieje zatem idea Schumanna o Federacji Europejskiej  bez węgla i stali, tak samo jak nie powstał by komunizm bez władzy rad plus elektryfikacji.

Vote up!
3
Vote down!
0

M.Pyton

#1649646

Jak nie, jak tak!

Radzę ci poczytać coś na temat traktatu ustanowiajacego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali (EWWiS), w skład której wchodziło sześć państw (Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy i Włochy) pragnących zapewnić swobodny przepływ węgla i stali oraz otwarcie dostępu do źródeł produkcji.

Istotne znaczenie miało powołanie wspólnej Wysokiej Władzy zajmującej się:

- nadzorem rynku;

- kontrolowaniem przestrzegania zasad konkurencji

- zapewnianiem przejrzystości cen

Traktat EWWiS stanowił fundament instytucji Unii Europejskiej w znanej nam obecnie postaci. Założona po II wojnie światowej, a konkretnie w 1951 r., EWWiS była pierwszym krokiem w stronę budowy federacji europejskiej, której finalizację zapowiedziano do 2025 roku w umowie koalicyjnej rzadu O. Scholza.

 

kontrolowaniem przestrzegania zasad konkurencji; oraz

zapewnianiem przejrzystości cen.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1649668

Nagle przerzuciłeś się na Traktat, choć ja napisałem o deklaracji Schumanna, z której nic nie pozostało poza datą 9 maja. Co chcesz przez to  udowodnić? Że deklaracja Schumanna nadal obowiązuje?

Nie zamierzam kontynuowac dyskusji z tobą, gdyż przypomina mi to program żurnalistki Gozdyry, która skacze z tematu na temat, gdy nie ma argumentu na odpowiedź oponenta. Bye, bye! 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1649672

Ja komentowałem tekst @M.PYTON a odpowiada kto, adwokat ww?

A moze jesteś trójcą i występujesz pod wieloma nickami aby udawać jak wielu komentatorów ma takie samo zdanie, jakie masz ty?

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1649690