Czy Lech Wałęsa powinien być pozbawiony Pokojowej Nagrody Nobla ?

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Wypowiedzi Wałęsy potwierdzają, że nie może się on pogodzić z demokracją oraz z faktem ujawnienia teczek o jego współpracy z esbecją, co nie byłoby możliwe w czasach rządów koalicji PO-PSL. Wprawdzie istnienie teczek kompromitujących Wałęsę ujawniła wdowa po szefie służby bezpieczeństwa Czesławie Kiszczaku, jednak jest pewne, że gdyby nadal rządziła postkomuna – i te teczki byłyby zniszczone. Jak wówczas, gdy Lech Wałęsa był prezydentem.

Dziś Wałęsa się miota, wzywając do obalenia siłą legalnie wybranego prezydenta i parlamentu oraz rządu – utworzonego wolą parlamentu. Wałęsa wzywa też na łamach niemieckiej prasy Unię Europejską o wykluczenie Polski z UE, co musi budzić najgłębsze oburzenie. Tak tylko działali zdrajcy Polski i właśnie do takiego poziomu doszedł laureat Pokojowej Nagrody Nobla, apelując w wywiadzie dla dziennika "Sueddeutsche Zeitung" o interwencję przeciwko demokratycznej Polsce:

"Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej" - powiedział Lech Wałęsa dziennikowi "Sueddeutsche Zeitung". Zdaniem byłego prezydenta, jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty. Wałęsa w wywiadzie dla niemieckiego dziennika zaatakował Jarosława Kaczyńskiego i jego tragicznie zmarłego brata Lecha - co jest szokujące wobec szacunku dla zmarłych: "Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu" - dodał Wałęsa w rozmowie z "Sueddeutsche Zeitung".

Nawiązując zaś do zwycięstwa wyborczego "Prawa i Sprawiedliwości" Wałęsa w wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung" powiedział, że "ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata" - stwierdził polski noblista. Jednocześnie zapowiedział, że będzie się starał doprowadzić do referendum w sprawie przyśpieszenia wyborów powszechnych.

Czy Twoim zdaniem Lech Wałęsa powinien być pozbawiony Pokojowej Nagrody Nobla, jako człowiek podburzający Polaków do wojny domowej oraz nawołujący do interwencji zewnętrznej wobec Polski ?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

jak najszybciej. Jeśli tylko jest to możliwe!

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1524788

ten nobel należał się solidarności i całemu podziemiu a nie zblatowanym ugodowcom

Vote up!
0
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524791

Ten Nobel ZOSTAŁ PRZYZNANY SOLIDARNOŚCI  (na ręce Wałęsy, ostatecznioe na ręce żony Wałęsy lub innej symbolicznej osoby !). Wystarczy by komitet noblowski wyjaśnił ten prosty fakt. 

Vote up!
0
Vote down!
0

#1524793

pewnie.

Z Jaruzelskim i Kiszczakiem zresztą się nie podzielił a przecież wspólnie uratowali pokój i się pokojowo transformowali, co prawda miała być demokracja a nie żeby każdy myślał sobie, jak chciał ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524795

Autodestrukcja legendy.
Co on jeszcze wymyśli, żeby się do cna sponiewierać?
To zaczyna być fascynujące.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1524837

Lech Wałęsa powinien być pozbawiony Pokojowej Nagrody Nobla, jako człowiek współpracujacy ze służbami bezpieczeństwa PRL-u i szkodzacy swojemu krajowi.

W żadnym państwie opozycja nie szkodzi tak swojemu krajowi, jak to robi opozycja w Polsce. A temu BOLKOWI powinni odebrać Pokojową nagrodę Nobla, ponieważ ten chory człowiek , ktory POpiera KOD nawołujac do wojny domowej w swoim kraju, gotów jest przelać polską krew w imię osobistych korzyści.

Ja nie widzę aby w Polsce demokracja była zagrożona, jak twierdzą KOD-wcy PO oderwaniu od koryta, którzy nie mogą się z tym pogodzić i chcą “żeby było tak jak było.”

Odebrać Wałęsie Nobla

https://wzzw.wordpress.com/2016/07/08/%E2%96%A0%E2%96%A0-walesa-to-najwieksza-kanalia-jaka-w-zyciu-spotkalem-%E2%96%A0%E2%96%A0/

Odebrać Wałęsie Nobla

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s600x600/12743537_1063944380335830_7247931482953293376_n.png?oh=5d8dadae8508757f26fca89f8bd14ff8&oe=5889409C Odebrać

Odebrać Wałęsie Nobla

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13912474_1181557458574521_4372248060196055093_n.jpg?oh=51c96bb04164b4f83902b5712d1e73d4&oe=58CC817D

 

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#1524798

to propozycja kusząca i wysoce uzasadniona! Rzecz w tym, kto miałby to zrobić? Komitet Noblowski, polski parlament, prezydent? Tu zaczyna się problem, na kogo mamy wywierać presję, by przeprowadzić denoblizację L. Wałęsy? Jeżeli macie państwo jakieś pomysły, chętnie ich wysłucham. Zaś samo mówienie czy pisanie o tym da pożywkę totalnej opozycji, która już z L. Wałęsy czyni współczesnego męczennika! Wypowiedzi samego noblisty nie przytoczę, gdyż są ponad rozum człowieczy!

Vote up!
0
Vote down!
0

mika54

#1524801

byłoby dużą karą dla tego kapusia, ale jeszcze zbyt małą. Za swoją działalność Bolek powinien stanąć przed sądem, a później siedzieć za wyrządzone krzywdy. Jego działalność można podciągnąć pod wiele paragrafów, działanie na szkodę państwa i nawoływanie do obalenia legalnie wybranego rządu jest także karalne.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1524807

gdańskiego lotniska i odebranie polskich odznaczeń. Wnioskowanie o oddebranie nagrody przyznawanej przez "norweski  komitet politycznie poprawnie  i zgodnie z duchem czasu (tj. ze wskazaniami głównych mediów) myślących", jest jakby poza zasięgiem, a i sama nagroda, jeśli nie jest skompromitowana, to przynajmniej mocno straciła na prestiżu w wyniku tzw. "kontrowersyjnych" wyłonień laureatow, wybieranych właśnie zgodnie z duchem politycznej poprawności.

Ocena "moralna" wypowiedzi LW:  tak to widzę- mało, że komfort prowadzenia "interesów" i plucia na Polskę przez swojaków-oligarchię, nazywa się "demokracją", to jeszcze wystąpienie o obcą interwencję w swoim kraju, jest nie tylko bezkarne, ale przedstawione - przez słuszne media i "elity" - jako powód chwały i dowód "troski o kraj". To jest tak -moim skromnym zdaniem - wstrętne, że praktycznie byłoby nie do przyjęcia przez ludzi nietresowanych latami przez media.

Ocena taktyki: wygląda mi, że odgrywa on - raczej zleconą, niż wymyśloną przez siebie -  rolę złego policjanta. Wszelkie "łagodniejsze" wypowiedzi polityków, nawet służalczo prounijnych, w "obronie demokracji",  będą przy nim wyglądały na umiarkowane i wygłoszone z rozsądkiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1524809

Ten osobnik nie tylko powinien być pozbawiony Nagrody Nobla lecz także powinien odpowiadać przed sadem o nawoływanie do puczu przeciw demokratycznie wybranemu rządowi .
Jak się słyszy wypowiedzi takich osobników jak Walesy , Rzeplińskiego czy innych ""mędrców"" narodowych to się myśli ze Bóg pokarał ich za ich podłości odebraniem rozwagi i rozumu , ten bełkot który rozgłaszają jest niebezpieczny dla Polski i narodu .

Vote up!
0
Vote down!
0
#1524810

Traktowanie poważnie TW Bolka nie ma sensu...tam gdzie medycyna jest bezradna nie powinna wchodzić polityka...

Vote up!
0
Vote down!
0

Yagon 12

#1524814

ponieważ własnie idiotow wykorzystuje się do takich celów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Kolejorz

#1524895

Dzięki M.Pyton za ten ważny i na czasie wpis! Lech Wałęsa zawsze był b. przebiegłym politykiem i w czasach komuny to uchodziło, a nawet budziło u wielu podziw. A to dlatego że Wałęsa nie wahał się wchodzić w kontakty z SB, które dziś publicznie nazywa strategią jego walki. SB dawała mu za to przeróżne granty, jak choćby otwierała bramki to tu, to tam, usuwała po cichu ludzi, którzy stali na drodze (myślącego do przodu) przewodniczącego, można powiedzieć właściwi ludzie, upraszczali przed nim drogę w górę, a wszelkie środki ku temu mieli. Tak Wałęsa właśnie zdobył szacunek u wielu, w tym na Zachodzie, Nobla oraz inne nagrody i ordery. Dla innych ludzi było to niemożliwe, gdyż innym podstawiono nogi, lub zwyczajnie kopano w zadek. Lech Wałęsa i jemu podobni, był im jednak b. potrzebny do miękiego lądowania!

Ale Lechu miał jeszcze inne ważne zadanie i teraz zapewne jeteśmy tego świadkami naocznymi, otóż miał być policjantem nie tylko swojej wielkości, ale także całego systemu, który niemiłosiernie się wzbogacił. Przecież ogromna większość postkomuny, wolnościowców (UD, PO, UW) i naturalnie ludowców, to biznesmeni, posiadacze wielkich korporacji, bogatych firm, sieci handlowych, salonów, hurtowni, sklepów, posiadłości ziemskich, dworków, a ostatnio także miejskich kamienic z tzw. mięsem. Ludzie ci oraz cały ten system zakładał całkiem słusznie, że naturalnym biegiem historii, wcześniej, czy później, będzie aktywny sprzeciw narodu, przeciwko jego okradaniu, nazywanym prywatyzacją. Bylibyśmy godnymi pożałowania głupkami, gdybyśmy sądzili, że układ się do tego nie przygotował. Otóż Lech Wałęsa właśnie gorliwie wskoczył w te tryby układu, a on nim sprawnie porusza.

Lech Wałęsa wzywając do aktywności obce kraje, przeciwko własnej ojczyźnie, ujawnia zatrute serce! Naturalnie w obliczu ostatnich odsłon medialnych Lecha oraz tych wcześniejszych (wzywanie do pałowania robotników), jestem za odebraniem Lechowi Wałęsie Nagrody Nobla, ale wcześniej to mieszkańcy Gdańska, winni usunąć jego nazwisko z Portu Lotniczego, który winien nosić tytuł: "Port Lotniczy Obrońców Westerplatte." Korzystam taże z okazji i w tym miejscu, raz jeszcze proszę rodaków, by pisali też do OO. Paulinów na Jasną Górę, czy nie jest już naprawdę zasadnę, by odebrać Lechowi Wałęsie b. zaszczytnego, ale także zobowiązującego tytułu: "Rycerza Jasnogórskiej Pani". Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
17
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1524815

i Twojego komentarza.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Traczew

#1524925

Patrząc na ostatnich laureatów, ta łapówka to cóś jak order Lenina

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1524818

Ależ to jest oczywiste. Nagrodę powinna dostać Solidarność, a nie ten prostak i młot. Dostał Bolek bo nagrody przyznają pejsate w fundacji Nobla. Dla przypomnienia:

  • Lech "Bolek" Wałęsa - Lejba Kohne    -   wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego,polonofobdywersantagent SB - od lat 70tych, Tajny Współpracownik SB pseudonim "Bolek", hucpiarz, świnia Orwell'owska, zbrodniarz - uczestnik porozumienia ponad głowami narodu polskiego ze zbrodniarzami PZPR i SB - tajne rozmowy w Magdalence i "okrągły stół"; Odegrał ogromną rolę w zablokowaniu autentycznego rozliczenia z komunizmem i utrzymaniu polityki “grubej kreski”, przywrócił świadczenia zbrodniarzom z UB i SB; przyczynił się do zniszczenia autentycznej "Solidarności" i antykomunistycznej i niepogległościowej prawicy w Polsce; kawaler Orderu Orła Białego - był prezydentem żydokomuny i wszystkich UBeków.

    Oto słowa pułkownika Wojska Polskiego: "Widziałem akta Wałęsy, zebrane przez nasz wywiad wojskowy. Ojcem Wałęsy był niemiecki Zyd Kochne, służący w wojsku niemieckim. Bronił w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo i został zabrany do USA. Tam umarł w dostatku. Wałęsę wychowywał brat ojca, który pozostał w Polsce"; więcej o "Bolku" Wałęsie tu -- http://www.polonica.net/Lech_...czy_Bolek.htm .I wszystko jasne

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1524819

Czy to się zgadza, za co Nobla otrzymał (p. niżej), z tym co teraz wyczynia, z pewnością nie za darmo. Tfu... 

"W uzasadnieniu decyzji o uhonorowaniu Wałęsy Komitet Noblowski napisał, że jego „starania o zapewnienie robotnikom prawa do zakładania własnych organizacji są ważnym wkładem do kampanii na rzecz uniwersalnych praw ludzkich”. Podkreślono, że przywódca Solidarnościkieruje się zasadą, aby rozwiązywać problemy, bez stosowania przemocy. "Komitet uznaje Wałęsę za wyraziciela tęsknoty za wolnością i pokojem (...). W czasach, w których odprężenie i pokojowe rozwiązywanie konfliktów są bardziej potrzebne, niż kiedykolwiek wcześniej, wysiłek Wałęsy jest zarówno natchnieniem, jak i przykładem" – tłumaczyli członkowie Komitetu Noblowskiego."

Pozbawienie nagrody nie jest proste, ale możliwe. Gdy wnioskodawcą byłaby Solidarność, z mocnymi dowodami zs IPN'u, które niedługo sie pojawią (oryginały podpisów), to leży. Czas najwyższy, niestety.

Vote up!
14
Vote down!
-1

Nasza Szkapa

#1524821

Komitet Noblowski nie dokona takiego precedensu, o czym doskonale wszyscy wiemy. Nie rozumiem więc , po co drążyć ten temat. Zastanówmy się bardziej nad tym , jak usunąć tego szkodnika z życia publicznego w Polsce. bo niektóre środowiska na świecie na pewno nie pozwolą nam o nim zapomnieć.

Vote up!
8
Vote down!
-7
#1524843

pierwszy raz przyznaje Ci racje

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1524863

Dziękuję:). W końcu wszystko kiedyś trzeba zacząć:)...

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1524874

reset ?

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1524875

Zgoda :)...

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1524879

...dlaczego słowo "zgoda" wywołało taką niechęć portalowych pałkarzy. Zna ktoś odpowiedź ?. Jak widać, długo nie musiałem czekać...

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1525216

Tak trzeba rozmawiać z bolkiem.Obałał jabole patykiem pisane(wino na siarce pędzone) a nie komunę i donosił na kolegów z pracy do SB,a bredził,że w totolotka wygrywał!!!

https://www.youtube.com/watch?v=OqpNNHLL7jM

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1524867

Bolek w szwabskiej gazecie błaga Niemców o najazd, drugi Bodnar napisał paszkwil na Polskę i wysłał do kumpla w ONZ.

Inny jak kretyn Wrzodak pisze list do Rosjan

Kiedyś takich wieszano

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1524871

Gdyby żył Kiszczak, to Bolek miałby nie tylko skopany tyłek za to co robi ale skończyłby jako smieć na wysypisku.

I tego tej łajzie życzę.

Vote up!
12
Vote down!
-1

Kolejorz

#1524897

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika globalista66 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

trzeba byc naprawde medialnie obrzezanym !:) aby podejrzewac ze tacy "polacy" jak Kohne Leyba ! pseldonim Walesa! czy Arron Bucholtz ( pseldonim Balcerowicz) itp... zostana w najmniejszy sposob !!!! ukarani czy pozbawieni wielkiego strumienia pieniedzy ,miedzynarodowych nagrod ,tytulow.odznaczec itp .Wprost przeciwnie !!!!! zostana z czasem wyswieceni przez Watykan jako najwieksci Swieci Polscy i Europy . Przeciez w Europie Mamy takich pseldonimow okolo 80 procent!. i co?????? zamiast skazan czy kar? to ....mordowani sa masowo!!!! tak masowo !!! najbardziej patriotyczne elity w ...kolchozie yewropejskim! w Polsce wymordowano w ostatniej dekadzie juz Osmiu ! Generalow ! jeszcze wiecej politykow !!! i ten mord ..kwitnie!!! a "zwierzeta slowianskie" zalegaja w kosciolach i przed koszernymi telewizorami i Gazetami ! tak ze najgorsze jest przed nami ! mysle ze jak "zwierzeta" oddadza Lasy i puszcze w poczet odszkodowania za straty moralne:) to na 100% po lasach pojda przepisy Unijne aby ..sprywatyzowac " nerki iinne czesci Cial "rozmodlonych zwierzat") ameeen

Vote up!
0
Vote down!
-2

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1525134