Przemysł pogardy grzebie już w śmietnikach…

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Papież Franciszek opuszczając Polskę powiedział: „Polacy to piękny, rozentuzjazmowany, szlachetny i dobry naród". Redaktor naczelny dziennika "L'Osservatore Romano" Giovanni Maria Vian, który przypomniał te słowa wypowiedziane przez papieża w drodze powrotnej z Krakowa do Rzymu sugeruje, że słowa Franciszka mogły paść tylko w tym kraju i wśród takich ludzi.

Jedno jest pewne: Ojciec Święty nie przebywał w czasie Światowych Dni Młodzieży wśród ludzi postępu, którzy ten „szlachetny i dobry naród" opluwają na co dzień w mediach i którzy żyją z plucia na Polaków. Tak jak redaktorzy TVN, którzy podrzucali do śmietnika butelki po piwie, by skompromitować policjantów, strzegących porządku w czasie tych dni. Dziś TVN się tłumaczy, że ekipa telewizyjna TVN „była w trakcie sprawdzania sygnału o jedzeniu wyrzuconym do śmieci”(sic!). A to nie łatwiej było sfilmować jedzenie, jakie wyrzucają do śmieci salonowcy warszawki, mieszkający w zamkniętych i chronionych osiedlach, gdzie nie dotrze żaden zbieracz puszek po piwie?!

Ale co ja mówię? Po jakim piwie? Funkcjonariusze przemysłu pogardy piją przecież tylko szampana i wytworne wina - nie to co Kiepscy, opluci przez celebrytkę Młynarską za to, że zakłócali jej wypoczynek nad morzem. „We Władysławowie jest totalny Armagedon - zjechali wszyscy państwo Kiepscy z rodzinami i przyjaciółmi” – poskarżyła się na Facebooku na swój los była prowadząca TVP Agata Młynarska. Młynarska bawiąc w eleganckim hotelu w Juracie pierwszy raz zobaczyła Polaków i to na plaży, zastrzeżonej dla lepszego towarzystwa. Nie tego, które pije piwo a z braku toalet srywa po krzakach…

Do tych gorszych Polaków dobrał się kolejny organ przemysłu pogardy. To organ eleganckiego Lisa, choć oczywiście nie tego lisa, które elegantki noszą na szyjach. Polsko-języczny Newsweek zamieścił ponoć artykuł (tego lewackiego badziewia nie czytam) pt. „Najazd Hunów”, o czym dowiedziałem się z portalu „wSieci”. Cytuję zatem za „wSieci”: „Największy tegoroczny szok? Matka, jak gdyby nigdy nic myjąca w morzu ubrudzone fekaliami dziecko – opowiada psycholog rozwojowa Dorota Zawadzka, znana jako Superniania (to ta pani, która uczyła wychowywać w telewizji cudze dzieci, a ze swoim ma nie lada problemy – przyp. KF).- W ramach akcji edukacyjnej, Zawadzka od początku wakacji przemierza Wybrzeże. Widzi efekt 500+. – Ten nawał rodzin z dziećmi bije po oczach – tłumaczy. – Z jednej strony fantastycznie, bo wiele maluchów pierwszy raz w życiu zobaczyło morze. Niektóre nawet nie wiedzą jakie. Mówię Bałtyk, a one oczy szeroko otwarte. Pytam, co to wydmy? Słyszę: wydmy to miejsce, gdzie robi się kupę”.

Szok kolejnej celebrytki, która po raz pierwszy spotkała się z polskim dzieckiem, które dzięki rozumnej polityce koalicji PO-PSL nigdy morza nie widziało, jest zrozumiały. Zawadzka przecież nie srywa po krzakach, przebywając w luksusowych hotelach Wybrzeża. Teraz jednak - gdy normalne, polskie rodziny stać jest na wyjazd nad morze z dziećmi - Zawadzka mimowolnie ujawnia, że przy plażach nie ma toalet, ani żadnej innej infrastruktury, ułatwiającej wypoczynek normalnym Polakom. Czyli tym Kiepskim, których nie jest stać na hotel w Juracie i codzienne spa…

Jako mieszkaniec Trójmiasta, często przebywam na plaży. Od Karwi po Pólwysep. Przebywam pośród Kiepskich i jako Kiepski. Nie mogę nadziwić się, że rządzący Pomorzem platformersi tak zaniedbali infrastrukturę, kręcąc lody na wydawanych zezwoleniach na budowę ośrodków, do których nie można dojechać...

Aby dojechać do jako tako zadbanej plaży w Chałupach trzeba przedrzeć się przez wielogodzinne korki. To samo w drodze powrotnej. Przez lata nie udało się rozwiązać banalnego problemu ronda we Władysławowie – źródła korków na półwysep helski. A kto jechał drogą od Jastrzębiej Góry do Karwi ten od razu wróci do czasów komuny. Od komuny bowiem tej drogi nie poszerzono, nie zrobiono poboczy na których można parkować. Dlaczego? A to dlatego, że jest to miejsce żniw dla policji, która wlepia masowo mandaty za złe parkowanie... A jak można dobrze zaparkować przy jedynej plaży – jadąc od Władysławowa do Karwi? Tego platformerscy włodarze nie przewidzieli, zgadzając się jednak na budowę dziesiątków ośrodków wypoczynkowych na odcinku od Władysławowa do Jastarni, gdzie nie ma dostępu do plaży…

Kto był w tym roku na plaży w Karwi wie, że infrastruktura tej plaży nie zmieniła się od czasów tow. Gomułki. Jeden, czy dwa obsrane Toi-toje, to jedyne, na co zdobyli się ci, którzy koszą tysiące z płatnych parkingów w Karwi. Ludzie (owi Kiepscy) grzęzną w piachu, ciągnąc wózki z dziećmi, gdyż nie udało się w Karwi zbudować takich choćby pomostów, jak w Chałupach. Przy plaży nie ma żadnej, normalnej toalety z bieżącą wodą, że nie wspomnę o prysznicach, które są obowiązkowe na każdej plaży w Chorwacji.

Teoretyczne państwo najlepiej widać tam, gdzie się na Kiepskich najlepiej zarabia. Tam, gdzie stoi stragan przy straganie i gdzie oferują „domowe” jedzenie na jakie stać jest przeciętnego Polaka. Bo Kiepski, mimo trudności, mimo wąskich i dziurawych dróg, zalewanych po burzy z braku instalacji burzowych – dotrze do nadmorskiego Eldorado. I tam spotka funkcjonariusza przemysłu pogardy, który właśnie montuje materiał, którym opluje Polaków. Ale nie opluje burmistrza, czy wójta nadmorskiej miejscowości, dla którego problem toalety jest tak samo abstrakcyjny jak skup butelek.

Nierozwiązanym do dzisiaj problemem skupu butelek zajmowała się od 1982 roku resortowa redaktor Monika Olejnik. A więc od czasu, gdy za poparciem ojca-pułkownika stała się funkcjonariuszem aparatu propagandy PRL. Dziś M.O. wypoczywa w Italii. A więc z dala od Kiepskich, od najazdu Hunów, którzy korzystając z programu 500+ po raz pierwszy pokazali swoim dzieciom polskie morze…

Nic więc dziwnego, że w sytuacji „najazdu Hunów” na polskie morze i sukcesu Światowych Dni Młodzieży oraz słów Papieża o szlachetnym i dobrym narodzie - przemysł pogardy III RP zaczął już grzebać w śmietnikach. Mam nadzieję, że w ramach „dobrej zmiany” pozbędziemy się i tego śmietnika, który pamięta czasy komuny. To przemysł pogardy, który nienawidzi Polaków.

P.S. Znam osoby, które dążąc do pozycji „lepszego towarzystwa” nie piją piwa. Piją za to niemieckie, gazowane sikacze, zamknięte w butelki po szampanie. I ze złotą, elegancką nalepką. To jest dopiero klasa!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

elyty

 

odgrywać chcą

wytworne elyty

a brud z kufajek

ledwo domyty

Vote up!
10
Vote down!
-1

jan patmo

#1517637

a wiechcie z wytwornych bucików wyłażą

dlatego polską gardzą plażą

dzieci owych Kiepskich im wadzą

toteż z nienawiścią twierdzą

500+ to zła rzecz

trza ten pomysł odrzucić precz

cóż nas obchodzi polska rodzina

moja wszak sama się utrzyma

a skąd masz czy też weźmiesz na to środki

phi, padnie pogardliwa odpowiedź blond idiotki

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Janina otęska

#1517829

Przemysł pogardy to domena elyty III RP, łgarzy i postkomunistów, wypasionych przez PZPR za wierną służbe i za to samo utuczonej przez PO-sitwe...

Vote up!
10
Vote down!
-1

Yagon 12

#1517640

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

....ale dlaczego odbyły się dwa marsze narodowe? Polacy są podzieleni... Katolicy, rodzimowiercy, protestanci, ateiści... Były dwa odzielne marsze narodowe. Czy jest szanasa na zjednoczenie? https://www.youtube.com/watch?v=r9NTdxc1Hz8

Chciałam poprzedni wpis usunąć...a tu powstał trzeci...przepraszam

Vote up!
5
Vote down!
-7

Verita

#1517647

.przepraszam

nie ma sprawy ;-))

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1517651

Vote up!
12
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1517671

Nie mogę się doczekać zmiany tzw. prawa prasowego (dziennikarskiego). Wiem, że prace nad projektem nowelizacji tego prawa trwają od grudnia minionego roku. Mam nadzieję, że po pracach legislacyjnych takie prowokacje, jak ta "redachtorów" z TVN-u znajdą epilog w sądzie, który bez osłony resortowych bachorów wlepi wysoką grzywnę. Kilka takich grzywien i... stacja TVN może ogłosić bankructwo, - ku uciesze owych Kiepskich wylegujących się na nadbałtyckich plażach.

Przemysłowi pogardy mówię:

 

 

Satyr

Vote up!
10
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1517677

tylko, że banda platfusów już od prawie roku nie okupuje wybrzeża, teraz rządzą Pisiory, więc jak ino przekopią Mierzeję Wiślaną, to zaraz postawią parę toj toi na plażach i pomosty wybudują:))

cos dochodzą mnie ostatnio głosy wyborców pisowskich że jedna banda zastąpiła drugą w ramach "dobrej zmiany"...a tu na niepopkach jakby się świat zatrzymał dalej widzę facjaty ryzego donka, bula i niesioła...o co tu chodzi, czy niepopki to skansen planfonsowego PRL-u?:)))pozdr

Vote up!
2
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1517683

Witam

 

Z Gdyni mam ciągły podgląd ma sytuację od Helu do Karwii. NIGDY od dwudziestu lat nie wybieram się tam już w sezonie. Nie chcę zniszczyć pięknego obrazu w pamięci.

Jednak wizyty poza sezonem potwierdzają twoje obserwacje.

Chamskie i chytre ch**e, lokalni kacykowie, plus dyrekcja dróg nie robią nic w tym obszarze. Nadal jest to madagaskarska dzicz. Obszar zdegradowany i jeszcze bardziej się degradujący. Liczy się tylko chwilowy, sezonowy zysk, a reszta niech się wali.

Lecz niestety jest podobnie na całym wybrzeżu, od Krynicy Morskiej, do Świnoujścia. Czemu Qu#@! tak nie ma po przekroczeniu granicy byłego DDRu?!

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1517689

Srywanie po krzakach to nie tylko nasza domena.Może taka Młynarska,Zawadzka,lub inna celebrytka zobaczyła by  parkingi  w Niemczech przy "autobanie"nr 3.Jechałam od Frankfurtu w kierunku Bawari parkingów mnustwo toalet nie widać,na trzecim spytałam Niemców gdzie skorzystać z toalety odpowiedzieli w krzaki ,w krzakach nie było gdzie nogi postawić,toalete znalazłam dopiero na stacji benzynowej.       

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1517707

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1517719

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1517720

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1517737