„Pandemia” zaczyna konfliktować naród gorzej niż komunizm

Obrazek użytkownika Husky
Blog

 

 

 

I jak przy każdym kryzysie znów pokazały się grupy zawodowe z największym poziomem skretynienia.

1. Dziennikarze.

2. Lekarze.

3. Nauczyciele.

4. Prawnicy.

5. Artyści.

..... i UBeckie bękarty w togach.

To się praktycznie nie zmienia.Dla mnie numero uno to "dziennikarze" oderwanie od rzeczywistości największe.Grupa najbardziej zakompleksionych i nieporadnych życiowo ludzi. Wykształcenie (często kupione), które "zdobyli" nie dodało im mądrości i inteligencji.Wręcz przeciwnie,teraz wyszła z nich cała życiowa podłość.

.........to są ludzie, którzy powinni ząpi...dlać w usługach ważnych dla ludzi, a tym czasem wyłudzają kupę kasy za pić na wodzie i jeszcze kwękają jak księżniczki na ziarnku grochu - banda darmozjadów

 

 

„Pandemia” zaczyna konfliktować naród gorzej niż komunizm

Żyjemy w czasie „kwarantanny” to wszyscy przesadzają, ale moja tytułowa teza niestety przesadą nie jest. W krótkim okresie czasu z ludźmi tak się porobiło, że za komuny było lepiej, no niestety. Jestem z tego pokolenia, które doskonale pomięta czasy PRL-u, trudno nie pamiętać, gdy się spędziło w tej zonie absurdu 19 lat. Mam przed oczami zjazdy KC PZPR, kiedy w TV nie było praktycznie nic innego poza relacjami z komunistycznych spektakli nie do przetrawienia. Receptą i odskocznią dla ludzi była „Wolna Europa”, taki paradoks, dziś się te wszystkie wartości europejskie kojarzą fatalnie, wówczas „Wolna Europa” konkurowała tylko z radiem „Luxemburg”, gdzie leciały wszystkie zakazane przeboje.

 

 

Tak, czy inaczej w PRL-u garstka ludzi żyjąca z tej paranoi naprawdę szczerze paranoję popierała, cała reszta niekoniecznie się buntowała, ale żyła po swojemu. Mieliśmy kilka klas społecznych dwie pożądane: proletariat i chłopi/chłoporobotnicy, czyli ludność pracującą miast i wsi. Klasą samą w sobie była władza ludowa, potem zauważono inteligencję, ale tutaj zaczynały się pierwsze zgrzyty. Część inteligencji szła z partią, natomiast druga część była elementem podejrzanym, choć nie tak bardzo jak: burżuazja, prywaciarze, kułacy, wrogowie ludu, szpiedzy. Mniej więcej tak to wyglądało i w czymś takim trzeba było żyć. Jak? Ludzie stworzyli sobie własne zasady, a wśród nich jedna naczelna – niczego nie wynosić z domu. Młodszym wyjaśnię w czym rzecz i wcale nie chodzi o wynoszenie mebli, czy innych precjozów przeznaczonych na przepicie.

 

Nie wynosiło się tego o czym się w domu mówiło i co się w domu działo. Pamiętam jak dziś, szedłem z ojcem do sklepu, nawiasem mówiąc sekretarzem POP PZPR, który jak nigdy spytał mnie, co robi mama, nawiasem mówić przewodnicząca NSZZ „Solidarność”. Odpowiedziałem bez namysłu: „słucha Wolnej Europy”. Dodam, że pytanie padło na wysokości Komisariatu Milicji w Chojnowie, a lat wówczas miałem nie więcej niż 6. W wyniku zajścia zebrałem burę od sekretarza POP PZPR w miejscowym POM i przewodniczącej NSZZ „Solidarność” w pobliskiej szwalni odzieży skórzanej. Potem jeszcze dziadkowie z obu strony pomogli rodzicom i od tamtej pory nigdy „nie wynosiłem niczego z domu”. Mama to zagorzała katoliczka, nie pamiętam ile razy dostałem po uszach za absencje w obowiązkowych mszach, śp. ojciec był ideowym ateistą, ale na tle ideologicznym nigdy w domu do żadnych konfliktów nie dochodziło. Normalnie się odbywały chrzty, komunie, wesela, nawet na pasterki zdarzało się całą rodziną chodzić

Takie to było dziwne czasy, ludzie zaszczuwani, poniżani absurdami, ale po pierwsze trzymali się razem i z domu niczego nie wynosili, po drugie tylko beneficjenci socrealistycznej zgnilizny bili władzy brawo, reszta budowała sobie własny świat, żeby nie zwariować. Teraz dożyłem takich czasów, w których podstawowa wartość, jaką jest rodzina i to co się w rodzinie dzieje, przestało mieć znaczenie i de facto stało się podporządkowane władzy. W tej chwili z domu wynosi się wszystko, dziecko potrafi odwrócić się od matki, mąż od żony, bo… „pandemia”. Nie sekretarze PZPR donoszą na wiernych, ale wierni na wiernych i to za pójście do kościoła. Przy wyjściu na zewnątrz do wyznaczonych zon, jak „Biedronki”, czy „Lidle”, ludzie na siebie patrzą jakby jeden drugiemu chciał serce wyrwać i zjeść na surowo. Krzyżowe spojrzenia pomiędzy nosicielami masek i beztroskimi nosicielami śmiercionośnego wirusa, mówią o nas wszystko.

W ciągu miesiąca około 80% społeczeństwa kompletnie zgłupiało, zatraciło nie tylko rozum, ale instynkty. Pytanie jak długo w tak gęstej atmosferze obłędu da się funkcjonować, żeby nie zdurnieć do końca i się nie pozabijać? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam, bo politycy nigdy w tym nie pomogą, obojętnie jacy. Nawet jeśli rządzą nasi ulubieńcy, to oni zawsze i wszędzie będą dbać o władzę, potem długo, długo nic i dopiero na szarym końcu troska o społeczeństwo, ale tylko jako narzędzie do utrzymania władzy. Jeśli nie zadbacie o siebie, jeśli nie utrzymacie więzi rodzinnych, ale w sposób bezmyślny będziecie przyjmować kolejne dyscyplinujące komunikaty władzy, to przed niczym się nie uchronicie i wszystko stracicie, łącznie z życiem, bo co to za życie?

https://www.kontrowersje.net/pandemia_zaczyna_konfliktowa_nar_d_gorzej_ni_komunizm

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Jurgen Roth - znany niemiecki dziennikarz śledczy w książce Cichy Pucz krytykował dziennikarzy, którzy uzurpowali sobie olbrzymią władzę, choć nikt ich nie wybrał.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1624843

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1624934

To wszystko poszlo za daleko a winna jest temu wszechobecna elektronika i tzw wolnosc bycia.Jesli jakis idiota zalozy na siebie tzn na glowe prezerwatywe i bedzie chodzil po ulicy to za tydzien takich idiotow bedzie juz bardzo duzo na ulicach bo w internecie zobaczymy filmik o nowym trendzie.Mlodziez to chwyci i bedzie cool.Natomiast ani pismaki ani inne srodki masowego przekazu lacznie z tvp tego nie skrytykuja bo uznaja to za niepoprawnosc polityczna albo odchylke od jewropejskich norm obyczajowych.W taki wlasnie sposob bagno sie utrzymuje i rozrasta,ale aby temu zapobiec moze wlasnie jest potrzebna jakas tragedia jak ta w obecnej sytacji pandemia wirusa.Nie twierdze ze napewno,ale to moze byc zaczynem jakiegos zdroworozsadkowego podejscia do zycia bez nadmiernego zachlystywania sie zgnilizna zachodnich cywilizacji.Byc moze to pomoze w wyksztalceniu wlasnych narodowych wartosci obyczajowych jak i politycznych bez zabarwien dewiacji w imie zdobycia upragnionego miloina bez wychodzenia z domu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1624848

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mj hptz jst tk: Wsz włsny rząd rb z ws wrtów dbrz sę przy tym bw. Zwżywszy n t c mów Krwn – hptz njprstsz jst njbrdzj prwdpdbn – t j mm rcj. Rząd rb „z tt wrt”. l frsy przy tym przpśc n rtwn Ws … Z Rcznkm Dmgrfcznym GS 2019 - str. 318 mmy dn: https://stt.gv.pl/dwnld/gfx/prtlnfrmcyjny/pl/dfltktlnsc/5515/3/13/1/rcznk_dmgrfczny_2019.pdf „Chrby kłd ddchwg ....................... 460—519 1980/5,5 1990/4,1 2000/4,8 2010/5,0 2017/6,8 J00—J98” – n 10000 ldnśc węc zgny n „Chrby kłd ddchwg” gółm: 1980/ 21132 - 1990/ 15753 - 2000/ 18442 - 2010/ 19211 - 2017/ 26127 z gółm w ltch jw.: 353164, 390343, 368028, 378478, 402852, 414200 Jk wdć w 2017 zmrł 26 127 (dwdzśc szść tysęcy ...). Skl rbn z Ws wrtów jst równ 40 zmrłych n krnwrs 26127 w rk 2017 n "Chrby kłd ddchwg". Jśnj jż?

panMarek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1624861

A Twój Panie Marek rząd co teraz robi?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1624881

PILNE

Wszystkich niezadowolonych z działań polskiego rządu w walce z koronawirusem Angela Merkel zaprasza do Niemiec  (97108 zakażonych, 1478 zgonów) i oferuje pracę:
1. przy zbiorze szparagów
2. przy zmianie pieluch niemieckim seniorom

Wikt,opierunek i kieszonkowe zapewnione!!
Wymagane jest wykształcenie dziennikarskie plus dyplom

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1624886

Kiedyś pisałem o dziennikarzach a raczej o dziennikarzopodobnych. Próbują kreować rzeczywistość, która nie jest rzeczywistością. PRL też przeżyłem w nim aż 21 lat. Więc byłem już dorosłym w 1989 roku. I choć nigdy nie pałałem jakąś pozytywną energią do tego komunizmu to dzisiaj mnie porażają słowa o tym, że za komuny bylo lepiej, przy czym trzeba pamiętać, że 30 lat niby wolnej Polski to też byla poskomuna, ale wprowadzana innymi metodami... a zaczęlo się od wyprzedaży wszystkiego. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1624879

UWAGA! Nocna obserwacja Puszczy Kampinoskiej przeprowadzona przez drony wykazała obecność około 10.000 ognisk, a przy nich po 10 osób.

Wg zdjęć rozpoznania to milionowa horda zakażona wścieklizną, którą na Warszawę prowadzi niejaki Bolek ze zgrupowania OTUA

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1624884

I ja przeżyłem kilka dorosłych lat w czasach komuny.Też czasami słyszę słowa,iż"za komuny było lepiej",hm w niektórych aspektach zgadzam się.Nie istniały takie podziały polityczne w rodzinach czy kręgu przyjaciół i znajomych.Pan sam zapewnie to zna,wróg czy też powiedzmy nieprzyjaciel był jeden.Dzisiaj gdy czasami odwiedzam znajomych już właczony kanał telewizyjny bywa poczatkiem kłótni.Jestem już 15 lat poza Polską,takich podziałów wcześniej nie było,a za komuny,pamięta Pan? ruscy w kosmos polecieli ! wszyscy? i była powszechna wesołość.

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mirek

#1624949

Wdowa po premierze Olszewskim miała 88 lat

dziennikarka Marta Olszewska z domu Miklaszewska, działaczka opozycji demokratycznej w PRL, wdowa po premierze Janie Olszewskim. Od 1989 roku pracowała w "Tygodniku Solidarność".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1624882

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1624900

Ja cierpię dole

To jest coming out idiotki, czy spóźniony Prima Aprilis?

Mam nadzieję że przynajmniej reszta w  twoim domu jest zdrowa

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1624904

Verita- powinno być: " Odczep się od Polski TUSKU", a nie Husku...

Pozdrawiam...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1625002

Verita- powinno być: " Odczep się od Polski TUSKU", a nie Husku...

Pozdrawiam...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1625003

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1625008

Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać

Panimaju stary babsztylu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1625009

"...Próbujemy się organizować, chować i izolować. Izolacja nam zawsze nieźle wychodziła. Zatem mamy wprawę. Ale tu najważniejsi są ludzie. I tutaj dziś mści się na nas sakralizacja niekompetencji. Bo to my wybieraliśmy dyrektorów szkół, szpitali, przedsiębiorstw, urzędów, posłów i senatorów. To mamy to, co mamy. Oprócz nielicznych kompetentnych i mądrych mamy krocie ciemniaków, durniów, których uczyniliśmy szefami, dyrektorami, naczelnikami, wojewodami, starostami, burmistrzami. Łkają, że nie mają rękawiczek i maseczek, a od czego jesteś jeden z drugim dyrektorem do diabła?!. Od pobierania dodatku funkcyjnego?! Dlaczego to minister ma zaopatrywać szpitale i przewidywać, że będzie epidemia, a nie ty?! Praktyka pokazuje, że nie jednego, ale tysiące Grodzkich mamy w Polsce, legion zadufanych w sobie bufonów tyleż szkodliwych co niekompetentnych. Sami ich sobie starannie dobraliśmy. Były układy, układziki, kto pod kogo podwieszony, z jakiej jest opcji, co obiecuje.
I teraz możemy sobie sami podziękować...."
pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1624901

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1624902

Amen

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1624905

Andrzej Duda 48%
Kidawa 12%
Kosiniak 12%
Biedroń 7%
Hołownia 6%
Bosak 5%
Niezdecydowani 10%

Dzisiejszy Ibris dla Rzeczpospolitej.

Dalej się dziwcie, dlaczego opozycja naciska na przesunięcie wyborów?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1624966