Zamek

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Ów zamek w puszczy nadnoteckiej dostarczy ludziom trochę rozrywki. Jest to jakiś symbol  dekad  tzw transformacji ustrojowej, pierwsza rezydencja magnacka III RP.. Przypomina się XVIII wiek pojmowany jako czas różnych tam oligarchii i innych takich. Zwracam uwagę na pełną legalność tej budowy, zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, sprzedaż jakiejś stacji badań nad wilkiem.

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/stobnica-uniwersytet-przyrodniczy-sprzedal-wilczy-park-za-blisko-700-tys-zl,13331021/

Przecież normalnie ekoterror by się zakwiczał z oburzenia. A tu nic.

Muszą tam mieszkać jakieś dżdżownice czy ślimoki czy coś, co powinni wzbudzić furię ekoterroru. Tymczasem ekoterror jest za i brnie Poprzednią kompromitacją był entuzjazm dla spuszczenia szamba do Bałtyku, a teraz to.. Aby ich przygwoździć trzeba teraz wyciągać przeboje ludzi, którym odmówiony szopy czy wiaty bo cośtam. Ekoterror nie podniesie się z tego zamku przez dłuższy czas.

Pierwszy wysnułem tezę, że popierają kornika aby ten zeżarł las i wtedy łatwiej tereny Puszczy Białowieskiej pójdą pod deweloperkę. Jak zwykle jestem tak do przodu, że reszta nie nadąża. No i widzicie sami. Ekoterror wylobbował tez przepis, że w elektrowniach trzeba spalać drzewa, co jest jawnym absurdem. Jeśli chcą odzyskać wiarygodność to muszą szczerze wyznać od kogo wzięli i ile. I oddać z nawiązką.  Ostatnio walczą z mlekiem:

ttps://wsensie.pl/polska/29280-kolejny-atak-ekologow-na-celowniku-sektor-mleczarski-warzecha-to-przekracza-wszelkie-granice-zdrowego-rozsadku

Generalnie dobrobyt powoduje, że ludziom się w główce przewraca i do głosu dochodzi wszelakie oszołomstwo, aby z tym dobrobytem skończyć.Ni ma lekko.

II

Problem z budowlami jest taki, że nie da się wałka ukryć. Zamku nie schowasz, wieżowca nie schowasz itp.kiedy jedni epatują nowymi wieżowcami drudzy wskazują, ze budowanie są wg. wzorców z Trzeciego Świata. To jest temat na oddzielną debatę. Jak już napisałem drugim elementem jest tutaj pełna legalność podobnych inwestycji, czyli wszystkie instytucje w podskokach wydają świstki. To po co są? Zlikwidować i wywalić. Przecież sama budowa, dowożenie materiałów itp spowodowało zniszczenia strefy Natura 2000. Jeśli pisiory mają trochę rozumu to dotrą do ludzi, którzy ni mogą nic postawić w takich Bieszczadach. Bo Natura 2000. A tu zamek jest. Pisałem już dawno, ze pisiory nie narobią bo aby coś tam udowodnić trzeba złapać za rękę a nie złapią bo się nie da. Tamte wykażą się skleroza jak te sklerotyki występujące przed komisją od Amber Golda. I co? Ano właśnie. Inspektorat powiatowy nie stwierdza nieprawidłowości bo ni ma.

Postuluje obowiązek badań ekooszołomstwa na wykrywaczu kłamstw. Swoja drogą pisiory dały ciała bo w czasie Rospudy mogły zamek wyciągnąć  i powywozić towarzycho z Rospudy aby protestowało przeciw zamkowi. I musieliby protestować, bo jak to wygląda: za zamkiem są a przeciw Rospudzie? Słusznie Korwin wskazuje, że oni poprzez blokady wymuszają haracze od inwestorów.

Totalni nie doceniają zaś znaczenia zamku. Jest to obiekt wpływający na wyobraźnie społeczną, zrozumiały i wyrazisty. Poważnie im zaszkodzi. Coś jak ośmiorniczki versja 2. Niestety ponowny tryumf PiSu w kolejnych wszystkich wyborach staje się coraz bardziej prawdopodobny. PiS się wozi na wyskokach opozycji i jakby nie opozycja to już dawno by nie miał żadnych sondaży.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:13)

Komentarze

Mój kuzyn kupił gotowy zamek w Owernii :)

http://www.allier-hotels-restaurants.com/tourisme/2606-bellerive-sur-allier-chateau-de-la-rama/

https://lyon.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/zamek_la_rama_w_ramach_dni_dziedzictwa_narodowego

http://larama.eu/index.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1568118

i Pan Bóg jeszcze wie, co tam sie kryje...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1568129

Lochy bywają, można przerobić :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1568131

Bardzo wiele mówi się i pisze na temat jak to się stało, że pozwolono na budowę takiego zamku i w takim miejscu. Jednak nie mniej interesujący jest temat, dla kogo i w jakim celu? Czy to dla Nowaka taki "domek"? Może Nowak jest tylko słupem? Może ktoś wie coś więcej na ten temat..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1568119

- tam będą Klewki II.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1568169

Bardzo rzeczowa i za bardzo łagodna analiza. Ja bym dokopał, co niektórym po obu stronach muru. Niestety ta płyta się zacięła: kopią się tylko po kostkach, obrywają tylko pionki, nikt nie zasiadł nawet na ławie oskarżonych, nikt nawet nie podał się do dymisji. Bezczelnie plują Polakom w twarz. Spostrzeżenia autora warte udostępniania. 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

r.z.

#1568126

vel doktor Jan, szykuje się do zmartwychwstania?. Przeszedł operacje i zmienił wygląd i płeć?.  Czas pokaże!....Skoro budują tu, Polin, muszą mieć i pałace?.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1568151

Tyle wrzawy. Wszyscy wiedzą, że przylecieli marsjanie, zbudowali co chcieli, zapłacili złotymi kartami kredytowymi i tyle. A zawistnicy się skręcają jak textylni w Chałupach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1568166