Nastrój Beatyfikacji [link do transmisji na żywo]

Obrazek użytkownika cameel
Idee

Od trzech tygodni nie oglądam telewizji.

Ta deklaracja może się nie wydawać niczym wielkim, jednak dla kogoś kto przez wiele lat codziennie oglądał wszystkie wydania wieczornych programów informacyjnych, a w międzyczasie całodobowe kanały typu TVN24, jest to duża zmiana, wręcz rewolucyjna.

Przestałem oglądać telewizję, ponieważ nie można tam znaleźć nic poza kłamstwami i manipulacją. Ostatni rok udowodnił to dobitnie, a na własnej skórze przekonałem się o tym będąc świadkiem wydarzeń 18 kwietnia 2010 i 10 kwietnia 2011, a następnie obserwując zakłamane medialne relacje tego co widziałem i uwieczniłem.

Dzisiaj, w związku z beatyfikacją Jana Pawła II postanowiłem złamać swoje postanowienie i włączyć na chwilę Ministerstwo Prawdy, aby zobaczyć transmisję z Rzymu, a wcześniej wprowadzić się w nastrój godny chwili.

Włączyłem radio, dyskusja o Janie Pawle II, przysłuchuję się i słyszę znajomy głos. To redaktor Passent, komunistyczny dziennikarz, opowiada o swoich wspomnieniach związanych z Papieżem. Wyrywam kabel z gniazdka.

Za jakiś czas, po śniadaniu, włączam telewizor i wita mnie uśmiechnięta gęba największego żyjącego polskiego katolika Donalda Tuska, on także musi się przylansować w związku z beatyfikacją. Wyłączam telewizor...

Siadam przed komputerem i wylewam swoje żale na blogu, być może ktoś zrozumie...

Przy okazji znajduję odnośnik do internetowej transmisji na żywo: klik

Brak głosów

Komentarze

Właśnie obejrzałem transmisję na żywo telewizji watykańskiej - w internecie. Żadnych komentarzy; tylko obraz i relacja dźwiękowa. Spłakałem się, jak bóbr...I zapamiętałem słowa wypowiedziane przez Benedykta XVI po polsku o Janie Pawle II:
"Pomógł nam nie lękać się prawdy, gdyż prawda jest gwarancją wolności"

Vote up!
0
Vote down!
-1

http://www.nessundormablog.com

#155633

 

wolności"

Nie wiem czy Papież Benedykt XVI myślał pto co ja?

Ja odczytałam te słowa jako przesłanie do Polaków !!!

Vote up!
1
Vote down!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#155649

Ciekawe czy u nas ktoś nie wpadnie na pomysł by zorganizować pikietę z hasłami typu: "to nie mój błogosławiony" lub "pełnił obowiązki, nie pozwalał na partnerskie związki" lub "dzień bez JP2"...

Vote up!
1
Vote down!
0
#155638

W programie Moniki Olejnik wybuchło wielkie starcie między zaproszonymi gośćmi.
Gośćmi byli: Kazimiera Szczuka, krytyk literacki, ojciec Wacław Oszajca, jezuita i publicysta, Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Cezary Michalski, publicysta "Krytyki politycznej".

Czy sam papież chciałby beatyfikacji? - Kardynał Dziwisz mówi, że nie bardzo. Pewnie by się zgodził, ale z niechęcią. Nie był zwolennikiem pomników, które mu stawiano. Taki jest cel życia, żeby upodobnić się do Boga stwierdził ojciec Oszajca.

Szczuka: papież był próżny i lubił wiwaty

Ireneusz Krzemiński dodał, że toczył grę między sobą jako człowiekiem a urzędem, który reprezentował. - Chciałby mieć przekonanie, że żyje w ludzkich sercach. Ważniejsze było, jak ludzie krzyczeli "santo subito" po jego śmierci, niż urzędowe przypieczętowanie tego - stwierdził socjolog.

- Za bardzo ulegamy wyobrażeniu o JP II jak o człowieku skromnym i nielubiącym sławy, powszechnym zwłaszcza wśród Polaków - powiedziała Kazimiera Szczuka. - Papież jako starszy człowiek był dziecinny i próżny. Jak każdy staruszek lubił bawić się kontaktem z tłumem. I nasycać się tą energią. Papież lubił wiwaty i śpiewy na swoją cześć - stwierdziła Szczuka.

"O papieżu można tylko dobrze, inaczej jest krzyk"

Michalski powiedział, że Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu zamknął kościół, był konserwatywny. A Szczuka dodała: Wypędzono lewicę z kościoła. Odrzucił język, w którym można było krytykować kapitalizm.

Wybuchła awantura.

- Dziwna i trudna jest nasza rozmowa. Bo idziemy w kierunku polskiej logiki rozmowy o papieżu. Cokolwiek powie się, że było nie tak, to od razu podnosi się krzyk. Będę mówić o reprodukcyjnych prawach kobiet. Papież był przeciwnikiem aborcji, antykoncepcji, prezerwatyw chroniących przed HIV, zapłodnieniom in vitro. To dramat jego pontyfikatu - powiedziała Szczuka. - Dlaczego on to mówił, czemu on to głosił? Że przerwanie ciąży jest gorsze od zagłady atomowej? Dlaczego gwałconym kobietom w Bośni kazał rodzić? Ja tego nie rozumiem - stwierdziła.

Krzemiński: Cicho bądź. Zostaw to na seminarium "Krytyki politycznej".

- Papież wmanewrował kościół w spór z seksualnie rozkiełznaną cywilizacją współczesną. Teologia papieska od pewnego momentu stała się teologią regulacji seksualnej - powiedział Cezary Michalski. Ireneusz Krzemiński warknął: Cicho bądź. Zostaw to na seminarium "Krytyki politycznej". - Nie wolno tak mówić - krzyknęła Szczuka.

Olejnik próbowała zapanować nad emocjami gości zmieniając temat, w końcu powiedziała: Jesteście gorsi niż politycy.

Krzemiński kontynuował: Zjawisko aborcji to praktyka zapobiegania ciąży, np. w Rosji. Skupienie się na problemie aborcji jego zdaniem było to celowe działanie papieża, który chciał wzbudzić refleksję na ten temat. - Pani Szczuka wygaduje... - zaczął.

- Ja nie widzę powodu, żeby mnie pan obrażał - ripostowała.

Biskupi zapatrzyli się na papieża, przestali myśleć

Michalski stwierdził: Jan Paweł II jako papież dowartościował Polaków. Ale tez dyktował sposób myślenia. To był dramat dla polskiego kościoła, bo oni (biskupi - red) przestali myśleć. Polski kościół nie potrafi z tego wybrnąć. Myśli kolektywnie, jest antyintelektualny, nie szanuje się indywidualności, upupia je. To widać na poziomie zwykłej parafii. Religijność lat 80-tych była prawdziwa, teraz kościół włącza w ideologię i walkę polityczną. Antysemickie teksty nie izolują dostojników z kościoła - powiedział publicysta.

Molestowanie dzieci? "Problem marginalny"

Nie mniej emocji wzbudziła sprawa wykorzystywania seksualnego dzieci. Ujawniane dramaty, nawet sprzed wielu lat, położyły się cieniem na współczesny kościół, zwłaszcza brak reakcji na ujawniane historie. - To złożona, niejednoznaczna sprawa. To marginalna sprawa, ułamek procenta. Wolałbym wrócić do tematu zasadniczego. Z całej mocy chc zaprotestować, że to papież zamieszał kościół z polityką. Nie było pomieszania porządków religijnych i politycznych, z którym mamy do czynienia teraz - powiedział.

Reszta osób w studiu zaprotestowała: Gdyby jedno dziecko zostało skrzywdzone, to byłby temat dyskusji - rzuciła Szczuka.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#155642

Jacy goście - taka dyskusja. To się gosposia programu cieszyć musiała.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#155646

Dzis , wyjatkowo, też włączyłam odbiornik, ale od razu zdecydowałam sie na "Trwam".
Co zauważyłam - morze polskich flag i transparentów. Transparent z napisem "QUO VADIS POLONIA", błysk pierścionka p.rezydęta, i usmiechniete pyski "naszych" oficjalistów. To osttanie zepsuło mi nastrój. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#155640

"Nie lękajcie się!"

"Nie lękajcie się prawdy!" - słowa do Polaków.
Czy potrzeba więcej tak wyraźnych znaków,
byśmy jej szukali i poznać umieli?
"Bądźcie miłościerni!" - przypominać chcieli,
a przecież: - Jesteśmy! Byliśmy! Będziemy!

"Nie lękajcie się!' - słychać.
Z Nim się nie cofniemy!

Modlimy się także za naszych Pasterzy,
by nas prowadzili za tym głosem szczerzy,
przekonani o tym, że " Prawda wyzwoli!"

Tych, co ją skrywają - może to zaboli,
zwłaszcza gdy nie wierzą w nasze miłosierdzie,
Niech im Wielki Święty przypominać będzie,
by się nie lękali i drzwi otworzyli.
Byśmy sprawiedliwie w Duchu Prawdy żyli!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#155645

"Pomógł nam nie lękać się prawdy, gdyż prawda jest gwarancją wolności" - to słowa Papieza Benedykta XVI wypowiedziane dzisiaj w przesłaniu do Polaków. To nie jest przypadek (wg mnie przypadków nie ma), zwłaszcza, że Papież myśli.

Vote up!
2
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#155650

w Toruniu, gdzie był ustawiony telebim. Mogłem więc współuczestniczyć w beatyfikacji Jana Pawła II z milionami na całym świecie.
Prezydent Torunia zadbał, aby przed ekranem ustawiono krzesełka na placu-rynku między kościołami akademickim a NMP.
Nauczyciele oraz dzieci ze szkoły nr 13 im. Jana Pawła II rozdawali specjalne okolicznościowe białe naklejki-kokardki.
Tłumów nie było; nawet ci co wchodzili do sąsiednich kościołów na msze św niedzielne nie za bardzo interesowali się tym co było na placu Św. Piotra!!!
A do tego wielu turystów na toruńskiej starówce-perełce.
I tym m.in. sposobem uniknąłem widoku niemal już świętej telewizyjnej Schymalli!, która od zawsze mi zalatywała nadfaryzejską obłudą!
Wieczorem o 21,37 pod pomnikiem Jana Pawła II/ między Starówką a akademikami centrum/ znów się spotkamy, aby naszemu nowemu Błogosławionemu odśpiewać Jego ulubioną barkę!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#155667

Dzięki za relację z Torunia.
Ja po zmianie telewizji na transmisję internetową odzyskałem spokój duszy.
Więcej tego błędu nie popełnię :)
Pozdrawiam

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Vote up!
1
Vote down!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#155681