Adam Małysz na kursie i na ścieżce?

Obrazek użytkownika cameel
Idee

Bardzo dziwnie czyta się wypowiedź Adama Małysza, zwłaszcza, że jej kontekst w ogóle nie pasuje do reszty wywiadu, ani do samego pytania:

---------------------
Dziennikarz: Zmieniłby pan coś w swoim życiu? Na przykład bardziej sprzeciwił się zwolnieniu Hannu Lepistoe?

Adam Małysz: Z Hannu sytuacja wyglądała tak, że decyzja była podjęta. Spotkałem się z prezesem Andrzejem Wąsowiczem i Tajnerem. Powiedzieli, że muszą zwolnić Lepistoe, bo jest duże parcie z mediów i ministerstwa. Spytali, co ja na to, żeby trenerem został Łukasz Kruczek. Powiedziałem, że w porządku...

A inne sprawy i zmiany? Uważam, że to co, się dzieje z naszym życiem, jest ustalone. Każdy ma swoje przeznaczenie. Mamy ciągle aferę dotyczącą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Szukanie winnych, a to piloci, a to Rosjanie. Wszystkich to już męczy. Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu? Dla mnie to jest śmieszne, bo przecież jego brat i bratowa leżą na Wawelu.
--------------------

Dalej jest o Marcie Kaczyńskiej. Sednem jest jednak odniesienie się do składania kwiatów pod Pałacem Prezydenckim.

O tym, że kwiaty i znicze przeszkadzają mieszkańcom Pałacu przyznał ostatnio post-towarzysz Tomasz Nałęcz w wywiadzie dla "Uważam Rze", ale nie spodziewałbym się nigdy, że te zakazane kwiaty i znicze tak bardzo przeszkadzają Adamowi Małyszowi.

Wyjawię od razu mój stosunek do Małysza. Mam do niego bardzo dużo sympatii, nie tylko za jego skoki, ale za jego sportową postawę przez te wszystkie lata, za skromność, przywiązanie i szacunek dla kibiców. To się nie zmieni.

Jednak swoją wypowiedzią Małysz (chcąc nie chcąc) wkroczył na grząski grunt polityki. Zrobił to z własnej woli, nie przymuszany przez dziennikarza natarczywym pytaniem, dlatego należy zakładać że powiedział to co chciał powiedzieć i co wcześniej sobie przygotował.

Jest to wyraźny sygnał i wyraźne opowiedzenie się po jednej z politycznych stron konfliktu, ale jest to także jego opinia. Uszanujmy to.

Jeśli Adam Małysz nie rozumie, czemu od 11 miesięcy miejsce pod Pałacem Prezydenckim zapełnia się (nie sam Kaczyński tam chodzi przecież) ludźmi, jeśli go to śmieszy, to nie należy od razu zakładać złej woli. Należy postarać się, żeby Małysz to zrozumiał i żeby przestało go to śmieszyć, ponieważ katastrofa smoleńska i "śledztwo" w tej sprawie to nic śmiesznego.

Należy wytłumaczyć naszemu Mistrzowi, że ludzie którzy przychodzą każdego 10 pod Pałac Prezydencki, przychodzą tam w konkretnym celu, który wyartykułowany jest na niesionym przez pochód transparencie "CHCEMY PRAWDY". Nie jest to ani śmieszne, ani dziwne, dla mnie to jest zrozumiałe.

Spotkania mają miejsce pod Pałacem Prezydenckim, bo to tam, po katastrofie zebrał się Naród.

To tam poczuł bliskość i swoją siłę i to tam będzie zbierał się w nadziei na ponowne poczucie tego zjednoczenia.

Jeśli Adam Małysz chce zrozumieć ludzi, którzy zbierają się pod Pałacem Prezydenckim powinien obejrzeć film "Solidarni 2010", być może zrozumie, że to nie Jarosław Kaczyński zdecydował o tym miejscu, ale ludzie, którzy sami tam przyszli i będą przychodzić, czy się to Tomaszowi Nałęczowi podoba czy nie.

Jest jeszcze druga rzecz, którą należałoby Adamowi Małyszowi wyjaśnić (bo jak sam przyznał nie śledzi pilnie mediów), a mianowicie kwestia "zmęczenia Smoleńskiem". Istotnie można zauważyć wśród ludzi takie zjawisko, jednak pytanie zasadnicze, jakie należałoby w tej sprawie postawić, brzmi: "dlaczego ta sprawa ma wciąż tyle tajemnic i nie jest wyjaśniona"?

W zasadzie Adam Małysz, domagając się zakończenia "afery dotyczącej katastrofy" apeluje o to samo o co "smoleńscy paranoicy" i o to czego ja domagać się będę 10 kwietnia 2011 roku w Warszawie. Być może Pan Adam nie zdaje sobie sprawy, że obecne "śledztwo smoleńskie" im dłużej trwa, tym mniej na temat przyczyn katastrofy wiadomo (ewenement światowej kryminalistyki), dlatego wszystkim tym którzy mają już "dość Smoleńska" powinno zależeć na jak najszybszym i jak najbardziej wiarygodnym wyjaśnieniu tej sprawy. Wszyscy, łącznie z Małyszem, chcemy żyć w spokojnym kraju, nietarganym tak potężnymi emocjami, ale rozwiązaniem nie jest zatkanie oczu i uszu oraz udawanie, że sprawy nie ma. Nie można powtórzyć błędu polskiej transformacji, gdy na ołtarzu Świętego Spokoju poświęcono lustrację, przez co temat ciągnie się już ponad 20 lat od "przełomu" i nie może się skończyć.

Każdy kto naprawdę domaga się zakończenia tematu Smoleńska (a nie jego rozgrzebywania przez kolejne 20 lat) powinien domagać się pełnej prawdy o katastrofie, a nie kłamstw MAK-u i spiskowych rosyjskich teorii psychologicznych.

Tak traktuję tę wypowiedź Adama Małysza, chyba że okaże się, że Mistrz tak naprawdę posłużył za polityczne narzędzie w rękach Krula i jedyne czego chce, to przemilczenie i zamknięcie tematu Smoleńska. Wtedy jednak Małysz przestanie być sportowcem a stanie się politykiem. Politykiem na kursie i na ścieżce.

Podobne nieporozumienie miało miejsce także przy okazji "wojny o krzyż". Media, które tak ochoczo transmitowały to co się dzieje pod krzyżem, nie podjęły trudu wyjaśnienia społeczeństwu o co tak naprawdę toczy się spór. To nie był spór o krzyż, to był spór o ten konkretny krzyż, który miał konkretną symbolikę i konkretne przeznaczenie. Opisane było ono na tabliczce, która obecnie została z niego brutalnie zerwana i schowana (krzyż wisi w kościele nagi).

Ta tabliczka tłumaczy wszystko:

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Uważam, że został on niepotrzebnie wmanewrowany w tematy, na których się nie zna i nie zdążył sobie wyrobić zdania. Długo żył głównie skokami, a wiadomości polityczne docierały do niego pewnie dość wyrywkowo. Nie rozumie pochówku na Wawelu, bo nie zna sprawy. Tak samo nie rozumie, dlaczego składane są kwiaty na Krakowski Przedmieściu, bo pewnie nie śledził przebiegu wydarzeń. Szkoda tylko, że zabrakło mu rozsądku, by przed tymi wypowiedziami, a nie po nich powiedzieć - "Nie chcę jednak pchać się w politykę".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#145832

Wydaje mi się, że jest tak jak Pani napisała.
Szkoda, że dał się wmanewrować, ale nie można stawiać na nim krzyżyka. Trzeba podjąć trud przekonywania do swoich racji.
Zlekceważenie tej wypowiedzi Małysza będzie miało bardzo złe skutki 10 kwietnia.

Pozdrawiam
----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#145834

Co to znaczy,że dał się wmanewrować? Ma mózg to niech myśli.Zawsze cenilam go jako sportowca. Wydawalo mi się, że jest też sympatycznym człowiekiem, ale teraz wiem,że nie. Jako sportowiec odszedł w chwale, jako człowiek nie postąpił jednak chwalebnie. Nic go nie usprawiedliwia, nic. Ma dość mówienia o tragedii smoleńskiej? Tak mówi czlowiek ,który reprezentował Polskę, który wielokrotnie stojąc na podium słuchał hymnu? Adamie, gdzie twoje serce, gdzie twa dusza?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145922

On nie mówi o katastrofie, tylko o kwiatach pod Pałacem Prezydenckim.
Nie rozumie tego, śmieszy go to. To nie odosobniony przypadek.
To że my to rozumiemy, nie oznacza, że ludzie którzy nie śledzą polityki potrafią się w tym połapać.
Wystarczy, że ktoś mu przekazał, że Prezes wszczyna tam bunty i dzieli Polaków. Skąd Małysz ma wiedzieć co tam się dzieje?
Z mediów, które albo w ogóle nie pokazują rzeczywistości każdego 10, albo pokazują wykrzywiony obraz (vide Prawdziwi Polacy K.Kolendy Zaleskiej).
Nie każdy ma taką wiedzę o tej tragedii jak my.
Dlatego zamiast się obrażać, trzeba tłumaczyć.

Pozdrawiam

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#145985

 No nie ! Nie przesadzajcie drodzy Panstwo. Nie robmy z Malysza  jakiegos imfantylnego chlopka. To jest 34 letni mezczyzna. No moze o nie zbyt lotnym umysle ,ale potrafi chyba bez  wgladu do polityki, ocenic co mowi. Doskonale sobie zdawal sprawe co mowi sam ze swojej inicjatywy .Wiec zrobil to w jakims celu. Pomylki tu nie ma . Przetocze przyklad. Ogladajac wiadomosci jak zwykle bylem zbulwersowany. na POlszewikow i przy okazji na Malysza. Spytalem moja corke a jak ty pojdziesz glosowac to na jaka partie. A Malysz za jaka jest?? za PO to ja tez bede glosowala na PO bo lubie Adama.Jako dyletant polityczny wlasnie tak zaglosuje wiekszosc mlodych ludzi jesli Malysz wyraznie sie okresli a juz to zrobil. Wiec moi drodzy to nie przypadek ani nie nieswiadomosc Malysza ,lecz obliczona POlszewicka taktyka. Nie rubmy z Malysza niedojdy.Zrobil to co chcial i to co w oczach jego przynioslo mu spledoru. Pozdrawiam milo .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146146

Gdzie Adam Małysz poparł PO, kiedy to nastąpiło? Nie jestem zbyt częstym słuchaczem reżymowych stacji telewizyjnych, ale nic takiego o moje uszy się mnie ostatnio nie obiło.

Na razie PO zaproponowało Izie Małysz kandydowanie z list PO w zbliżających się wyborach, chcą ich do siebie skaptować. Jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, Małysz nigdy nie mówił o takim poparciu ze swojej strony dla PO, to samo dotyczy żony Małysza.

Pożyjemy zobaczymy. Osobiście byłbym bardzo zdziwiony takim postępowaniem ze strony państwa Małyszów, jednak na razie, to jest tylko i wyłącznie gdybanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146154

 Dajac wywiad,w ktorym  jasno  krytykuje Pana Jaroslawa i jego siostrzenice,a co juz nie do wybaczenia porownuje swojego zmarlego tescia do sw.p. Pary Prezydenckiej. Jest chyba okresleniem wystarczajacym. A  to ,ze POlszewiki beda chcieli przeciagnac  Malyszow na swoja strone.To ich POlszewicka taktyka.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146422

Zobacz, jak do tego podszedł Kaczyński - http://jaroslawkaczynski.salon24.pl/290135,o-zakupach-i-adamie-malyszu.
Też uważa, że Adam ma słaby ogląd polskiej rzeczywistości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#146137

Dla mnie to polityk z klasą. Ale tak naprawdę co miał powiedzieć, że mu po ludzku przykro. Że nie spodziewał się takiego niezrozumienia dla ludzkich uczuć od naprawdę wielkiego sportowca. Przecież jakby pan Kaczyński powiedział co czuje to media by go rozjechały. Adam postąpił haniebnie.Koniec kropka. Nawet jak przeprosił pana Kaczyńskiego to nic nie zmienia. Słowa skoczka poszły w eter. I o to od początku chodziło. Wiem,że wielu z ludzi stara sie do końca widzieć w ludziach dobro i nie dopuszcza myśli,że ktoś może palnąć coś tak przykrego celowo.Tłumaczymy, staramy się zrozumieć. Ale niestety czasami prawda bywa okrutna.W rodzinie mam taką sytuację,że nasz przyjaciel od 20 lat, świadek na naszym ślubie, człowiek któremu ufaliśmy bezgranicznie postąpił wobec nas tak podle, tak nas nieprawdopodobnie skrzywdził,że wrogowie sie chowają.Do dzisiaj nie jestem w stanie uwierzyć ,że to nas spotkało. Czasami cios pada ze strony tak nieoczekiwanej,że po prostu to do nas nie dociera.Oczywiście każda sytuacja jest inna ale myślę,że w tym przypadku jest niestety podobnie. Ktoś taki jak Małysz powinien trzymać się z dala od polityki. A jeśli coś już na ten temat mówi powinien ważyć każde słowo. Bo Adam Małysz to nie Adaś zza płota tylko ktoś ważny dla wielu Polaków.Jego słowa mają moc sprawczą i Adam zdaje sobie z tego sprawę.Nie jest idiotą, nie jest dzieckiem.Jest dorosłym mężczyzną z głową na karku i wie, dokładnie wie co robi.Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146350

Rozumiem Twój tok rozumowania. Myślę, że ta sprawa będzie miala ciąg dalszy. Zobaczymy jak się rozwinie. Jeśli Adaś palną bez zastanowienia, to ma szansę z tego wybrnąć, jeśli zrobił to celowo, to starci więcej niż myślał.
Znam takie sytuacje, gdy ktoś bliski włoży nóż w serce i jeszcze nim zakręci. Sama też to przeszłam i to z własnym dzieckiem, ale to już inna smutna opowieść.

Pozdrawiam również

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#146402

 Mysle ,ze byla  to przemyslana wypowiedz.Nie wyobrazam sobie wystepujac jak filip z konopii drazac temat. W imie czego???Czyzby byl tak zamulony?? Nie ...Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146427

Popieram wypowiedź Amelii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Asta

#146201

Bronkom i Donkom brakuje medialnych twarzy.
Zapewne pamiętacie jak to nie tak dawno, Red Bul z Belwederu przyobiecał pole position Robertowi Kubicy na placu Św. Piotra podczas beatyfikacji Jana Pawła II.
Doszło nawet do tego, że za sprawą Red Bula relikwiarz Robertowi powiózł jakiś "dziennikarski" błazen.
Robert Kubica jest Polakiem rozpoznawalnym na wszystkich kontynentach.
Nie dał się on wmanewrować w bigosowe gierki przygłupa z wąsem.
Małysz niestety, ale jest tylko miejscowym głupkiem i do tego też z wąsem.
Zawsze mu kibicowałem.
Kiedy jadł śniadanko u prezydenta, zrazu przypomniała mi się sytuacja z siatkarzami, którzy zignorowali swoją POlszewicką postawą ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Wszystko by było dobrze, gdyby Małysz poprzestał na przyjęciu gratulacji od Red Bula, ale z Adasia wyszło buractwo.
Okazał się nie tylko skoczkiem, ale i przygłupem.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145839

Nie podzielam Pańskiej jednoznacznie negatywnej oceny.
Na razie nie zakładam złej woli Małysza, choć niewątpliwie wpisał się w narrację PO.
Oni bardzo tego potrzebowali, Małysz lata teraz w każdym oddziale Ministerstwa Prawdy jako główny temat.

Pozdrawiam
----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#145841

Tak a propos - właśnie się przemieszczałem do pracy taksówką (zaspałem sobie) i w tle było jakieś radio Zet, czy coś.
Przy powtórzonym niusie o Małyszu nie wytrzymałem, i po cytacie z Kaczyńskiego powiedziałem - no, święte słowa Jarka.

A taksówkarz, o dziwo, się ze mną zgodził.
No i potem już się dogadaliśmy :)

Normalny, przeciętny facet, jakich dużo.
A oburzony na polską rzeczywistość jak diabli.
A zwłaszcza na wieszanie psów na Jarosławie o wszystko.

Przesadzili?
Oby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145842

A taksówkarz, o dziwo, się ze mną zgodził.

Ja aż tak bardzo bym się nie dziwił.To media zrobiły z polskiej rzeczywistości Matrix, ale nie świadczy to o tym, że każdy chce spędzić całe życie z wirtualna kaszanką w ręce.

Pomimo tego, że Polska jest członkiem UE, to Polacy do końca nie wiedzą gdzie żyją.

Wykształcony z dużego miasta spędza urlop w Tunezji, w Egipcie, czy w Turcji i tam się czuje Europejczykiem, ale gdyby się wybrał na wczasy do Szkocji, która de facto leży w Europie, to szybko się przekona, że do Europy do ma jeszcze długą drogę do przebycia.

Polacy Europejczykami być nie chcą, bo zbyt dużego pojęcia nie mają co to znaczy. Kaszanka z grilla i album na NK Tunezja 2010 w zupełności im (tym co nie chcą) wystarcza.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145855

A ja się jednak dziwię - pozytywnie.
Przyzwyczaiłem się, ze do "dobrego tonu" należy opluwanie wszystkiego, co kojarzy się z patriotyzmem i polskością.
Przy okazji (a zwłaszcza) PiS i Kaczyńskiego, bo też się z tymi wartościami ludziom kojarzy. A one nie są "trendy"...

Opluwanie - w zależności od poziomu wypowiedzi - mniej lub bardziej inteligentnie.
A tu kolejny już zresztą, wypadek, kiedy widzę, że ludzie myślą swoje.

Aha, w odpowiedzi na pytanie z innego wątku - lat mam 38, czyli nie tak do końca mało ;).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145865

A tu kolejny już zresztą, wypadek, kiedy widzę, że ludzie myślą swoje.

Swołoczy zależy na tym, ażebyśmy wszelki przejaw normalności, uważali za "wypadek".

Ulice polskich miast po zamachu smoleńskim, pokazały, że "wypadkami" Polska stoi.

Co do wieku..., to Ci zazdroszczę. Młodość jest piękna. Jeszcze wiele wiele przed Tobą "wypadków" i nauki :)))

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145883

Oczywiście, że nie musi Pan podzielać mojego zdania.
Proszę zauważyć jednak, iż sam Pan sugeruje peowską narrację w songu Małysz o kwiatach na Krakowskim Przedmieściu.
Mi jedynie chodzi o to, że będąc sportowcem dużego formatu, bo tego wszak mu odmówić nie można, dał się wmanewrować w prymitywne gierki RB, co może świadczyć o jego głupocie.
Małysz nie ma lat dwudziestu, żeby nie wiedział co robi.
Jego wypowiedź o kwiatach składanych przez Kaczyńskiego, czyni go głupkiem w moich oczach, a Pan oczywiście nie musi się z moja opinią zgadzać.
Dodam, że chciałem jednocześnie wykazać różnicę pomiędzy zdrowym rozsądkiem Roberta Kubicy, a postawą Małysza, który fanów swoją wypowiedzią na pewno sobie nie przysporzył.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145845

Pilnuj szewcze kopyta-tak przedwojennym powiedzeniem strofowała przygłupów moja ś.p.Babcia,gdy zabierali głos w sprawach,o których nie mieli pojęcia.Mam to samo zdanie o Małyszu.Ceniłem go jako skoczka,uważam za idiotę na siłę chcącym zostać "celebrytą".A Ministerstwo Prawdy go zużyje,przeżuje i wypluje,jak kluzikowców..I zostanie tylko wstyd.

"Nie lękajcie się!"J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#145858

Zdaje się, ze identycznych słów użyłem w odpowiedzi poniżej i to w tym samym czasie.:)
Sytuacja jest jednoznaczna.
Poniekąd jest mi żal Małysza, ale z drugiej strony, to nie jest on już chłoptasiem, nie mającym pojęcia o rzeczywistości.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145863

Podzielam zdanie że Małysz aczkolwiek wielki sportowiec to jedank mało rozgarniety intelektualnie człowieczek..Tą jedną  niemadrą wypowidzią w którą został wmanewrowany spaprał swoja legendę..Nie zdaje sobie sprawy , iz obecne czasy Bul-Komoruskiego i Tusku wczesniej lub później zostana ocenione jednoznacznie tak samo jak czasy Bieruta czy Gomułki..Tą jedną głupią wypowiedzią wpisał się w doraźny interes POstUbeckich szubrawców i to sie za nim bedzie ciagneło jak smród za gaciami...a szkoda!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145870

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Moim zdaniem właśnie trafiłeś w sedno ,dołożyłeś ostatniego puzzla do tej układanki,nawet wypowiedź Radwańskich ma chyba związek z wcześniejszymi podchodami Gajowego,nie dość że nie dali się jak Kubica wciągnąć to wygarnęli mu co myślą o jego działaniach.Swoją drogą ten wywiad bardziej pomógł Kaczyńskiemu niż zaszkodził,zrobił to tak dennie warsztatowo że aż przykro było czytać, w muzyce nazywa się takie coś dysonansem,dysharmonią,nie w tempo i nie w ton do wyboru.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#145849

Właśnie na to chciałem zwrócić uwagę.
Ludzie pokroju Małysza nie zdają sobie sprawy w co się pakują.
Zawsze w takich sytuacja okazuje się, że media po przeżuciu takiego delikwenta, po prostu go wyplują.

Nawiązując do terminów muzycznych, to Bronisław de Bul jest sam w sobie DYSHARMONIĄ. :)

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145859

[quote=homo polacus]Bronkom i Donkom brakuje medialnych twarzy. Zapewne pamiętacie jak to nie tak dawno, Red Bul z Belwederu przyobiecał pole position Robertowi Kubicy[/quote]

Wystarczy dowalić Kaczorowi albo szybko jeździć na nartach a można zostać za to człekiem roku :)
Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#145897

Adaś zanim został zawodowym skoczkiem był dekarzem a jest to zawód sezonowy. Gdy słonko przygrzewa na blaszanym dachu łatwo sobie móżdżek przegrzać, lądowanie (czasem twarde) po skokach też pozostawia jakieś urazy więc główka gorzej pracuje. Łatwo uwierzyć takiej gwieździe skoków że jest geniuszem we wszystkich dziedzinach wiedzy. Częściej osoba małej wiedzy i małej wiary zostaje celebrytą niż politykiem. Mam nadzieję że Adam Małysz nie pójdzie tą drogą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145844

nigdy dość przyzwoitości i honoru

było do Homo Polacusa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#145851

 Dzięki za tekst, mądry i wyważony. Podpisuję się oburącz pod nim. Czuję i myślę dokładnie tak samo. I wierzę , że przyszłość zweryfikuje , jeśli nie postawę Adama Małysza , to z pewnością nasz stosunek do niego (gdyby np ugrzęzł w "polytyce" lub elytach). Na zapalanie pochodni zawsze jest czas. A plucie jadem i wyzwiska przystoją bardziej tłuszczy niż powadze tego forum. Pozdrawiam serdecznie:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145864

Dziękuję za mile słowa.
Pozdrawiam również.

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#145878

Adam Małysz, mówi to, co myśli albo, jak trzeba o tym, co jest aktualnie na topie. Nie jest on osobą, której zdanie na temat, inny, niż skoki narciarskie, ma dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Tym sposobem po raz, nie wiem który, dotarliśmy do tematu ważnego, bo trzeba by rozważyć, czy tzw. celebryci powinni mieć wpływ na nasze postrzeganie np. polityki. Jak wiemy sztaby organizują "komitety poparcia" - niedawno Bronek rozdawał uczestnikom takiego komitetu najwyższe odznaczenia państwowe - warto zatem się zastanowić, czy nie należy potraktować tego zbiorowiska, jako zwyczajnej szopki? Oczywiście istnieje zagrożenie, że ci, którzy nie posiadają własnego zdania i własnych poglądów potrzebują orszaku, za którym będą podążali, tylko czy to oni, muszą wskazywać drogi, po których trzeba kroczyć, by być uznanym? Sorry, ale gość z wymęczoną maturą, nie jest dla mnie wiarygodny, a fakt, że dorobił się na skokach narciarskich, nie poprawia jego sytuacji, gdyż to, że ma dostęp do mediów, powoduje iż spoczywa na nim, i każdym innym celebrycie, szczególna odpowiedzialność, właśnie za to jak i co mówi. Może jednak lepiej było kiedy zajmował się tylko skakaniem a komentował, wyłącznie, swoje nieudane skoki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145869

Mózg Pana Adama ma na imię Iza, ta sama Iza,która już od dłuższego czasu usiłuje się ucelebrycić.
Nie byłbym zaskoczony,birąc POd uwagę usilne POszukiwania przez złodziejską szajkę nazywaną patrią/po/znanych nazwisk na jesienne wybory,gdyby przypadkiem na takiej liście znalazlo się nazwisko malysz izabella.A sama wdrukowana mistrzowi przez "mózg" wypowiedź jest tylko "zaproszeniem" do negocjacji.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#145879

Dziennikarskie i polityczne "szmaty" wkręcą każdego w "gówniany tort" obiecując, że jest cool!
Adam; grzeczny, dobry chłopak ze wsi, nie bierze pod uwagę, że ktoś może chcieć wykorzystać jego osobę do niecnych celów. Adam Małysz w swojej dobroci wszystkim ufa. Dlatego w sekundę po przeglądnięciu internetu zrozumiał, że ktoś go wrobił jak królika rogera. Szacuję, że w okolicach soboty ukaże się sprostowanie Małysza, że tak naprawdę to on mówił co innego niż mówił, i kolejny raz wyjdzie na idiotę - ale to już będzie bez znaczenia. Bo media ogłoszą, że PiS zrobił z Małysza IDIOTĘ!
Pozdrawiam Autora za delikatny i rzeczowy wpis.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

extremo99

#145935

 Oto mi wlasnie chodzi..Co by wszyscy to  pojeli. Tak dopuki nie bedzie rozliczenia sie  z zbrodniarzami komuchami doputy  beda  podzialy  w naszym spoleczenstwie. No!,ale jak ma ich nie byc ,skoro cale  PO  jest  zbudowane  na bazie POstkomunistycznej  zbieraninie  niedobitkach  i  ich  konfidentow. Malo tego jeszcze  w mediach afiszuja sie ze  zbrodniarzami  zapraszaja do debat itd. Jeden przyklad-mieszkam juz ponad 20 lat poza Polska. Przed wyjazdem oczywiscie pracowalem w dosyc duzych zakladach. Dzis  przyjezdzam czesto do Polski. Do moich drzwi stukaja z ulotkami np,przed wyborami. O dziwo! wszyscy kandydaci PO .A znam ich osobiscie wczesniej  byli aparatczakami  komunistycznymi. Co do jednego i to od zakladowych komurek partyjnych do wojewodzkich. Wiec teraz trzeba sie zastanowic gdzie ta lustracje robic i jak?. Natomiast esbecy poukrywali sie w sektorach gospodarczych i siedza z dala od polityki. Sa nietykalni. Oczywiscie na polityke maja bardzo duzy wplyw. Byla szansa wyeleminowac i rozliczyc komuchow w 1992, ale wiemy co POlszewicko-zydowskie pomioty zrobili.  Zwykly zamach stanu. Prawdziwym i jedynym wyjsciem  tak naprawde  bylo by cala te bande  Jaruzelskich postawic przed mur.  To,  ze  Malysz nie jest intelektualnie lotna osoba jest ok!.  Ale tak po jednym zaproszeniu na obiad przez hrabioska  indywidualnosc  ujawnic sie  w mediach z takim tekstem jest  naprawde  prymitywne. W imie czego komentuje Marte lub zmarla Pare Prezydenska. Porownujac  swojego tescia i tesciowa???To jest poprostu  niesmaczne. Stad wniosek POstkomuchy juz go kupili. Teraz zacznie sie orderowe nagradzanie Malysza  za dzialalnosc sportowa i czyzby tylko??? A co do  prawdy smolenskiej  nie badzmy  naiwni, nigdy nie ujrzy swiatla dziennego w przeciwnym razie  poleje sie w Polsce krew. Takich artykulow wiecej  aby mlodsi  mieli swiadomosc w jakim bagnie zyja. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145949

Jak to mówią: "Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą"

Pozdrawiam

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------
Staram się znaleźć wyjście z doliny nicości

#145992

 Oto mi wlasnie chodzi..Co by wszyscy to  pojeli. Tak dopuki nie bedzie rozliczenia sie  z zbrodniarzami komuchami doputy  beda  podzialy  w naszym spoleczenstwie. No!,ale jak ma ich nie byc ,skoro cale  PO  jest  zbudowane  na bazie POstkomunistycznej  zbieraninie  niedobitkach  i  ich  konfidentow. Malo tego jeszcze  w mediach afiszuja sie ze  zbrodniarzami  zapraszaja do debat itd. Jeden przyklad-mieszkam juz ponad 20 lat poza Polska. Przed wyjazdem oczywiscie pracowalem w dosyc duzych zakladach. Dzis  przyjezdzam czesto do Polski. Do moich drzwi stukaja z ulotkami np,przed wyborami. O dziwo! wszyscy kandydaci PO .A znam ich osobiscie wczesniej  byli aparatczakami  komunistycznymi. Co do jednego i to od zakladowych komurek partyjnych do wojewodzkich. Wiec teraz trzeba sie zastanowic gdzie ta lustracje robic i jak?. Natomiast esbecy poukrywali sie w sektorach gospodarczych i siedza z dala od polityki. Sa nietykalni. Oczywiscie na polityke maja bardzo duzy wplyw. Byla szansa wyeleminowac i rozliczyc komuchow w 1992, ale wiemy co POlszewicko-zydowskie pomioty zrobili.  Zwykly zamach stanu. Prawdziwym i jedynym wyjsciem  tak naprawde  bylo by cala te bande  Jaruzelskich postawic przed mur.  To,  ze  Malysz nie jest intelektualnie lotna osoba jest ok!.  Ale tak po jednym zaproszeniu na obiad przez hrabioska  indywidualnosc  ujawnic sie  w mediach z takim tekstem jest  naprawde  prymitywne. W imie czego komentuje Marte lub zmarla Pare Prezydenska. Porownujac  swojego tescia i tesciowa???To jest poprostu  niesmaczne. Stad wniosek POstkomuchy juz go kupili. Teraz zacznie sie orderowe nagradzanie Malysza  za dzialalnosc sportowa i czyzby tylko??? A co do  prawdy smolenskiej  nie badzmy  naiwni, nigdy nie ujrzy swiatla dziennego w przeciwnym razie  poleje sie w Polsce krew. Takich artykulow wiecej  aby mlodsi  mieli swiadomosc w jakim bagnie zyja. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145951

 Oto mi wlasnie chodzi..Co by wszyscy to  pojeli. Tak dopuki nie bedzie rozliczenia sie  z zbrodniarzami komuchami doputy  beda  podzialy  w naszym spoleczenstwie. No!,ale jak ma ich nie byc ,skoro cale  PO  jest  zbudowane  na bazie POstkomunistycznej  zbieraninie  niedobitkach  i  ich  konfidentow. Malo tego jeszcze  w mediach afiszuja sie ze  zbrodniarzami  zapraszaja do debat itd. Jeden przyklad-mieszkam juz ponad 20 lat poza Polska. Przed wyjazdem oczywiscie pracowalem w dosyc duzych zakladach. Dzis  przyjezdzam czesto do Polski. Do moich drzwi stukaja z ulotkami np,przed wyborami. O dziwo! wszyscy kandydaci PO .A znam ich osobiscie wczesniej  byli aparatczakami  komunistycznymi. Co do jednego i to od zakladowych komurek partyjnych do wojewodzkich. Wiec teraz trzeba sie zastanowic gdzie ta lustracje robic i jak?. Natomiast esbecy poukrywali sie w sektorach gospodarczych i siedza z dala od polityki. Sa nietykalni. Oczywiscie na polityke maja bardzo duzy wplyw. Byla szansa wyeleminowac i rozliczyc komuchow w 1992, ale wiemy co POlszewicko-zydowskie pomioty zrobili.  Zwykly zamach stanu. Prawdziwym i jedynym wyjsciem  tak naprawde  bylo by cala te bande  Jaruzelskich postawic przed mur.  To,  ze  Malysz nie jest intelektualnie lotna osoba jest ok!.  Ale tak po jednym zaproszeniu na obiad przez hrabioska  indywidualnosc  ujawnic sie  w mediach z takim tekstem jest  naprawde  prymitywne. W imie czego komentuje Marte lub zmarla Pare Prezydenska. Porownujac  swojego tescia i tesciowa???To jest poprostu  niesmaczne. Stad wniosek POstkomuchy juz go kupili. Teraz zacznie sie orderowe nagradzanie Malysza  za dzialalnosc sportowa i czyzby tylko??? A co do  prawdy smolenskiej  nie badzmy  naiwni, nigdy nie ujrzy swiatla dziennego w przeciwnym razie  poleje sie w Polsce krew. Takich artykulow wiecej  aby mlodsi  mieli swiadomosc w jakim bagnie zyja. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145953

 Oto mi wlasnie chodzi..Co by wszyscy to  pojeli. Tak dopuki nie bedzie rozliczenia sie  z zbrodniarzami komuchami doputy  beda  podzialy  w naszym spoleczenstwie. No!,ale jak ma ich nie byc ,skoro cale  PO  jest  zbudowane  na bazie POstkomunistycznej  zbieraninie  niedobitkach  i  ich  konfidentow. Malo tego jeszcze  w mediach afiszuja sie ze  zbrodniarzami  zapraszaja do debat itd. Jeden przyklad-mieszkam juz ponad 20 lat poza Polska. Przed wyjazdem oczywiscie pracowalem w dosyc duzych zakladach. Dzis  przyjezdzam czesto do Polski. Do moich drzwi stukaja z ulotkami np,przed wyborami. O dziwo! wszyscy kandydaci PO .A znam ich osobiscie wczesniej  byli aparatczakami  komunistycznymi. Co do jednego i to od zakladowych komurek partyjnych do wojewodzkich. Wiec teraz trzeba sie zastanowic gdzie ta lustracje robic i jak?. Natomiast esbecy poukrywali sie w sektorach gospodarczych i siedza z dala od polityki. Sa nietykalni. Oczywiscie na polityke maja bardzo duzy wplyw. Byla szansa wyeleminowac i rozliczyc komuchow w 1992, ale wiemy co POlszewicko-zydowskie pomioty zrobili.  Zwykly zamach stanu. Prawdziwym i jedynym wyjsciem  tak naprawde  bylo by cala te bande  Jaruzelskich postawic przed mur.  To,  ze  Malysz nie jest intelektualnie lotna osoba jest ok!.  Ale tak po jednym zaproszeniu na obiad przez hrabioska  indywidualnosc  ujawnic sie  w mediach z takim tekstem jest  naprawde  prymitywne. W imie czego komentuje Marte lub zmarla Pare Prezydenska. Porownujac  swojego tescia i tesciowa???To jest poprostu  niesmaczne. Stad wniosek POstkomuchy juz go kupili. Teraz zacznie sie orderowe nagradzanie Malysza  za dzialalnosc sportowa i czyzby tylko??? A co do  prawdy smolenskiej  nie badzmy  naiwni, nigdy nie ujrzy swiatla dziennego w przeciwnym razie  poleje sie w Polsce krew. Takich artykulow wiecej  aby mlodsi  mieli swiadomosc w jakim bagnie zyja. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145954

 Oto mi wlasnie chodzi..Co by wszyscy to  pojeli. Tak dopuki nie bedzie rozliczenia sie  z zbrodniarzami komuchami doputy  beda  podzialy  w naszym spoleczenstwie. No!,ale jak ma ich nie byc ,skoro cale  PO  jest  zbudowane  na bazie POstkomunistycznej  zbieraninie  niedobitkach  i  ich  konfidentow. Malo tego jeszcze  w mediach afiszuja sie ze  zbrodniarzami  zapraszaja do debat itd. Jeden przyklad-mieszkam juz ponad 20 lat poza Polska. Przed wyjazdem oczywiscie pracowalem w dosyc duzych zakladach. Dzis  przyjezdzam czesto do Polski. Do moich drzwi stukaja z ulotkami np,przed wyborami. O dziwo! wszyscy kandydaci PO .A znam ich osobiscie wczesniej  byli aparatczakami  komunistycznymi. Co do jednego i to od zakladowych komurek partyjnych do wojewodzkich. Wiec teraz trzeba sie zastanowic gdzie ta lustracje robic i jak?. Natomiast esbecy poukrywali sie w sektorach gospodarczych i siedza z dala od polityki. Sa nietykalni. Oczywiscie na polityke maja bardzo duzy wplyw. Byla szansa wyeleminowac i rozliczyc komuchow w 1992, ale wiemy co POlszewicko-zydowskie pomioty zrobili.  Zwykly zamach stanu. Prawdziwym i jedynym wyjsciem  tak naprawde  bylo by cala te bande  Jaruzelskich postawic przed mur.  To,  ze  Malysz nie jest intelektualnie lotna osoba jest ok!.  Ale tak po jednym zaproszeniu na obiad przez hrabioska  indywidualnosc  ujawnic sie  w mediach z takim tekstem jest  naprawde  prymitywne. W imie czego komentuje Marte lub zmarla Pare Prezydenska. Porownujac  swojego tescia i tesciowa???To jest poprostu  niesmaczne. Stad wniosek POstkomuchy juz go kupili. Teraz zacznie sie orderowe nagradzanie Malysza  za dzialalnosc sportowa i czyzby tylko??? A co do  prawdy smolenskiej  nie badzmy  naiwni, nigdy nie ujrzy swiatla dziennego w przeciwnym razie  poleje sie w Polsce krew. Takich artykulow wiecej  aby mlodsi  mieli swiadomosc w jakim bagnie zyja. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145955

Sadze żeby ten tekst wraz z komentarzami wysłać poleconym Małyszowi bo wygląda na to ze zdjął narty ale zaczyna latać na drzwiach od stodoły.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145994

Na drzwiach od stodoły, to w konkursie "Korony Himalajów" Adaś wystartuje.
Trzeba mu jednak wiedzieć, że pierwsze miejsce na POdium jest zarezerwowane dla Red Bula.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146014

costerin

malysz adam;
gdyby nie nauczyl sie skakac na nartach i uparta ciezka praca nie wskoczyl do swiatowej elity skoczkow,bylby ciesla goralskim,prostym chlopem ktory o poziomie ortografi bul-komora moglby tylko marzyc.Co prawda nie szkoly i uniwersytety czynia z kogos intelignta,czy madrale,ale akurat malysz to chlopak po prostu prosty,dlatego tez tak zapadl polakom w serca bo jego wywiady i rozmowy w tv zawsze byly proste,naiwne wrecz dzieciece,a jezyk,elokwencja no coz sami wiecie,dlatego nie ma co chlopaka obrazac,wieszac na nim psy,bo nie wszyscy musza byc profesorami,jest tak zwanym pozytecznym idiota,cos w ucho przez radio lub tv wlecialo i chcial sie chlopak popisac ze w temacie i mowic jak mowilo radio czy tv.niezdajac sobie nawet sprawy ze jako osoba znana swoim zdaniem moze miec wplyw na innych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#146013

Małysz nie jest małym chłopcem, a Ty to chyba najbardziej go zwyzywałeś :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146016

[quote=homo polacus]Małysz nie jest małym chłopcem, a Ty to chyba najbardziej go zwyzywałeś :)

Pozdrawiam[/quote]
costerin

czy to moja wina ze swiat tak sie zmienil,przeciez jeszcze niedawno,wszelkiego rodzaju aktorzyny,sportowcy itp. byly najwyzej kochankami,utrzymankami elit,ich zdanie albo traktowano z usmiechem na ustach albo wrecz wstydzono sie przyznawac i cytowac wypowiedzi na powazne tematy,dzisiaj coz,elyyyty sooom,tworza swiadomosc mlodego pokolenia,zalozy taki cudak czerwone trampki i nacpa sie na rynku glownym i mamy nowy trend,jak pisalem swiat sie zmienia,ale czy to nie tez nasza wina??? kto z was kupil dziecku ostatnio tornister czy plecak z np.znanym naukowcem,poeta,pisarzem,czy w ogole daloby sie sprzedac cos takiego??? barbie,hanna montana i inne wazne osoby tego swiata blyszcza na tornistrach i plecakach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#146045

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Proste , dosadne i niestety chyba prawdziwe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#146068

"Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu? Dla mnie to jest śmieszne"

No cóż, jaka inteligencja taka wrażliwość i poczucie humoru.
Biedaku, przestałeś skakać i co, teraz za celebrytę będziesz robił?
Smieszne Panie Małysz to są Pana wypowiedzi.
Śmieszne i żałosne!
Bye!

Kriss66

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kriss66

#146230