Rządowe, bezgraniczne dyletanctwo

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Determinacja Ślązaków osiągnęła niebezpieczne stadium wybuchowe. W obliczu groźby strajku ogólnopolskiego rząd musiał pójść po rozum do głowy.  Niespokojne dni na Śląsku mamy za sobą.  Na jak długo? Gdzie i kiedy nastąpi kolejna,  nieuchronna, eksplozja społecznego niezadowolenia?  

Ostatnie tygodnie przyniosły arcyboleśnie proste dowody kompletnej nieudolności władz, braku elementarnych kwalifikacji do rządzenia krajem. Kompromitacja goni kompromitację. Najpierw niepotrzebna i jeszcze nie zakończona awantura z lekarzami rodzinnymi, teraz mocowanie się z górnikami i nocna zmiana w koalicyjnej maszynce do głosowania, czyli Sejmie PRL-bis.  A przy tym w obydwu przypadkach całkowita bierność osoby teoretycznie najważniejszej, czyli prezydenta teoretycznego państwa. Ta ponoć najważniejsza osoba osiągnęła już maksymalny pułap nieudolności i kompromitacji. Mogłaby już dzisiaj zrezygnować z ponownego kandydowania na ten urząd, bez najmniejszej straty dla Polaków.

Niezadowolenie społeczne rośnie, a tępota władzy nie maleje. Wydarzenia ostatnich dni właściwymi słowami podsumował  red. Bartosz Marczuk, pisząc w Rzeczpospolitej:

… trzeba w końcu zdać sobie sprawę z tego, że rządzą nami dyletanci. Ludzie, którzy nie potrafią niczego przeprowadzić porządnie, z rozmysłem, konsekwencją. Ludzie, którzy nie potrafią stawić czoła wyzwaniom, o strategii długofalowej nie wspominając. Ludzie, którzy miotają się od ściany do ściany w zależności od tego z której strony naciśnie na nich rzeczywistość.Tacy ludzie nie powinni rządzić Polską. W dobie ogromnych wyzwań przed jakimi stoimy – cztery główne to model rozwoju gospodarczego, demografia, bezpieczeństwo, zaufanie na linii obywatel-państwo – potrzeba nam poważnych polityków i poważnej polityki. Nie błaznowania. Tylko czy jest nadzieja na takich ludzi?

Dodam: trzeba tych ludzi w najbliższych wyborach parlamentarnych bezwzględnie pozbawić władzy. Sami nie ustąpią. Zbyt duże czerpią profity. Dla  nich liczy się tylko osobisty, złodziejski  interes. W kraju i zagranicą.  Bez radykalnej zmiany  niemożliwe jest wyrugowanie korupcji, kolesiostwa i politycznego zakłamania. Pod ich rządami kraj dramatycznie chyli się ku ruinie.

Na zmianę najwyższa pora. Zrozumcie to wreszcie Polacy! Przestańcie zadowalac się ciepłą wodą w kranie i grillowaniem, wytężcie umysły, myślcie o przyszłości swojej, swoich dzieci i swoich wnuków!

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

kluczowe decyzje dotyczące Polski zapadają poza jej granicami.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1461430

Takie próby, by kluczowe decyzje dotyczące Polski zapadały poza jej granicami zawsze były i będą.

Problem, że decyzje dla Polski szkodliwe są możliwe tylko z wykorzystaniem zdrajców w gronie osób mających wpływ na naszą politykę. Starczy więc znaleźć odpowiednie sito na zdrajców. Pomocą musi być też odstraszające prawo z karą śmierci dla zdrajców na mocy prawa wojennego. 

Przepisy międzynarodowe nam na takie prawo pozwalają, Kościół też.

Do tego konfiskata mienia uzyskanego ze zdrady i korupcji nie tylko u samych winnych, ale i tych, co na tym korzystali, nawet daleko patrząc, oraz tych, co brali w tym udział, zwłaszcza tych, co to finansowali i brali w tym udział (przepadek narzędzi przestępstwa - majątku w przypadku łapówki, czy spekulacji/lichwy).

Podstawową sprawą jest jednak walka o morale.

Pozdrawiam

miarka

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1461490

Troche sie zagalopowałes z ta kara śmierci, w stanie wojny to tak, bezdyskusyjnie, ale w czasie pokoju to raczej byłoby naciąganie prawa.

A i konfiskate mienia za zdrade ??

a jak to dotyczy zdrady np. ..............żony:-))))))))

a tak na serio komentarz dosadny i na czasie

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1461491

ProtokÛł dodatkowy do Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Artykuł 2 ñ Kara śmierci w czasie wojny

“Państwo może przewidzieć w swoich ustawach karę śmierci za czyny popełnione podczas wojny lub w okresie bezpośredniego zagrożenia wojną; kara ta będzie stosowana jedynie w przypadkach przewidzianych przez te ustawy i zgodnie z ich postanowieniami. Państwo zawiadomi Sekretarza Generalnego Rady Europy o odpowiednich postanowieniach tych ustaw”.

Starczy tylko zawiadomić sekretarza Tuska, a już nikt nie zaoponuje przeciw naszemu prawu.

Zdrada państwa zawsze jest bezpośrednim zagrożeniem kraju wojną.

Nadto sam fałszywy pokój, oparty o zdradę przywódców państwa już jest wojną przeciw temu państwu, mimo że nie wypowiedzianą i nie ogłoszoną.

Nadto nie pisałem o konfiskacie mienia za zdradę, tylko mienia uzyskanego ze zdrady.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1461494

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

oczywiście jestem za ,tak jak KK.Są przypadki szczególne i dlatego trzeba się do niej uciekać gdy nie ma szans na resocjalizację.Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1461539

Teraz odkryłaś swoje prawdziwe oblicze pseudo katoliczki. I gdzie pobierałaś nauki, bo żaden kapłan nie uczy o zabijaniu.

Czasami coś się chlapnie, i szydło wychodzi z worka.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1461552

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

weź do ręki katechizm i poczytaj troche ,przynajmniej ten fragment  o karze śmierci a potem bierz się za dyskusję.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1461559

Są katolicy i są katolicy a włąsciwie katoliczki "inaczej"

Kościół broni każdego życia ludzkiego i zawsze uważa je za święte i nienaruszalne, dlatego ujmuje się także za skazanymi na karę śmierci. Szczególnie zaangażowanym orędownikiem zniesienia kary śmierci był Jan Paweł II.

Zwolennicy kary śmierci argumentują, że „nie jest ona aktem zemsty, ale sprawiedliwości”. Przeciwnicy kary śmierci swoje argumenty budują na głębokim przekonaniu, że każde życie ludzkie jest święte, choćby człowiek zgoła świętym nie był. Innym motywem jest nieodwracalność tej kary oraz brak dostatecznej ilości czasu do nawrócenia i pokuty. Nie bez znaczenia dla przeciwników kary pozostaje możliwość popełnienia błędu w orzeczeniu sądu.

Zwolennicy kary śmierci podkreślają obowiązek państwa do zapewnienia porządku w społeczeństwie, zaś jej przeciwnicy kładą akcent na godność człowieka - sprawcy przestępstwa. Zwolennicy, akcentując obowiązek państwa do zachowania ładu i bezpieczeństwa obywateli, twierdzą, że społeczeństwo ma prawo w pewnych sytuacjach stosować karę śmierci.

Kolejnym z argumentów za stosowaniem tej kary jest fakt, że jej wymierzanie potwierdza nienaruszalność podstawowych zasad sprawiedliwości. W tym przypadku, jak mówią jej zwolennicy, przestępcy sami pozbawiają się prawa do życia. Zastosowanie proporcjonalnej kary przywraca zaś naruszony przez przestępstwo ustalony porządek moralno-prawny.

Za jednego z autorów argumentacji filozoficzno-teologicznej za stosowaniem kary śmierci uważa się średniowiecznego teologa św. Tomasza z Akwinu. Jego argumentacja jest związana z podstawową zasadą życia społecznego, jaką jest dobro wspólne. Św. Tomasz uważa, że każdy człowiek będąc częścią takiej całości jaką jest społeczeństwo, powinien jej służyć. W przeciwnym wypadku, kiedy zagraża porządkowi i dobru wspólnemu, a tym samym jak twierdził św. Tomasz, w czynie przestępczym zagubił swoją godność, daje społeczeństwu prawo do wyeliminowania go.

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x48643/kara-smierci-w-nauczaniu-kosciola/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1461560

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jak z koziej d....trąba.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1461563

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1461565

Tak Józefie.

 

Brak KSa

jest pogardą dla OFIAR

morderców !

Jest wręcz zachętą do zabijania....

lat kilka wcześniej, gdy zaposiadałem jeszcze w domu tv - późną nocą leciał program z ZK, gdzie do kamery wypowiadali się wielokrotni mordercy.

 

Ci bandyci mówili,

każdy z nich, że jak wyjdą na wolność będą dalej zabijać.

ci bandyci w strasznie wulgarnych słowach wyrażali się o tym POlskim systemie prawnym, który zafundował im wczasy w ZK.

Za frico wikt i opierunek !!!

Dach nad głową !

Siłownię !  tv !  Gazety  !   Dziewczynki !   Ćpanie jak potrzeba !!!

Medyków !

Lekarstwa !

Spacerki !

Fryzjera  !

Ciepełko zimą !

AC latem !

 

Każdy z nich wiedział i mówił otwartym tekstem, że powinien dostać KSa.

Mieli tylko pogardę !!!

dla sądów i wymiaru POlskiego sprawiedliwości !!!

 

POdobnie rzecz się ma z tymi POszustami, którzy pod parasolem bula lewatywy - PO rezydenta ruskiego, czują się bezkarni w swoim kręceniu lodów, w tych wszystkich przekrętach, dilach, rujnowaniu Gospodarki Narodowej, zamykaniu stoczni, kopalń i hut, i transferowaniu miliardów przekręconych dolarów na Kajmany czy gdziekolwiek indziej.

Do rajów podatkowych !!!

Teraz się su........nom !

 

 

Lasów Państwowych zachciewa !!!

 

To bandytyzm na makro skalę i powinni wisieć albo kula w łeb.

dziki kraj - mówił miro !!!

zdziczała sitwa POszustów "rządzi" - więc dziki !

 

 

Św. Tomasz z Akwinu Miał

 

ŚWIĘTĄ Rację !!!

 

 

 

Cóż za skuteczność! Geniusz platformy!

 

 

i nic tu z filozofii Verito !

zero !!

 

Albo jeszcze mniej !!!

niż zero

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1461630

Tej sitwy nie da się juz usunąć parlamentarnym mechanizmem...zepsuli go zupelnie w listopadzie, teraz już będa fałszowac i łgać otwarcie...co ich obchodzi 5 milionów!!! nieważnych glosow. Poza tym mają jeszcze PKW i "niezawisłe" sądy w zapasie...tylko ulica przepędzi tę zgraję...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1461496

Chcesz mieć Polskę sprawiedliwą,

Piekną, wolną i uczciwą ?

Chwytaj szable mocno w dłoń !

Bolszewika goń goń goń !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1461548

          pogonili

ale zdrajców zostawili.

Zdrajcy więc się odwdzięczają

i co polskie wyprzedają.

Za ćwierć ceny, za złotówkę,

byle dzisiaj mieć gotówkę.

A dgy już rozkradną wszystko,

z Polski będzie rumowisko.

Zwieją wtedy do Brukseli,

tyle będziem ich widzieli.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1461615

od pierwszego POszusta do ostatniego !
 
 
na pyskach mają wypisane IQ !
 
 
 
A CIEBIE
 
zabili
za mówienie
 
PRAWDY !
 
CZEŚĆ TWEJ PAMIĘCI !
 
 

https://www.youtube.com/watch?v=cKNf71jZs7c&feature=player_detailpage#t=45

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&feature=player_detailpage&v=RWSzPVhyT7c&x-yt-cl=84503534#t=41

Nie tylko CIEBIE

Zamknij galerię X

zamordowali:

http://www.fakt.pl/Tajemnicza-lista-smierci-krazy-w-polskim-internecie-Kto-na-niej-jest-,artykuly,148470,1.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1461547

Myślę, że przynajmniej w cześci (większej) nie są dyletantami. Jeżeli dywersant robi "swoją robotę" udając dyletanta i trwa to latami, to jest fachowcem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1461881