Australia - inna planeta

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Nornalne państwo - przekaz poglądowy

Jak pan był łaskaw zauważyć, rząd nasz nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, że z powodu śmierci 28 obywateli australijskich i 9 osób posiadających pobyt stały w Australii, ale nie będących obywatelami, deleguje się na drugą stronę świata, na dystans ponad 16000 km, 200 osób personelu wojskowego i cywilnego ze wsparciem logistycznym i samolotami transportowymi, w tym strategicznym transportowcem dalekiego zasięgu Boeing C-17, kosztującym około 160 mln dol. plus $20k za każdą godzinę lotu.Całą operację rozwija się w niecałe trzy dni, dzięki wykonanemu dawno temu, na zapas, planowaniu kryzysowemu na każdą okoliczność i regularnym ćwiczeniom. Rząd jest gotów przewieźć rodziny ofiar do Holandii i z powrotem bądź na Ukrainę i z powrotem, na koszt skarbu państwa. Jeżeli będą potrzebne większe środki logistyczne lub finansowe, zostaną one uruchomione. To wszystko nie spotyka się z ani jednym słowem krytyki w mediach i wyraża połączone stanowisko rządu i opozycji. Niemal połowa australijskich ofiar to obywatele naturalizowani, traktowani dokładnie tak samo jak urodzeni w Australii.Premier rozmawiał w sprawie tego zdarzenia z wieloma głowami państw: Malezji, Holandii, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Niermiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Rosji. Z Putinem rozmawiał na razie dwukrotnie, z Obamą co najmniej trzy razy.Teraz na Ukrainę poleci uzbrojona ochrona, żeby zespół śledczy mógł pracować. W tej ochronie będą ludzie z doświadczeniem bojowym z Iraku i Afganistanu. Ambasady na Ukrainie i w Holandii otrzymały dodatkowy personel i fundusze.Bieżący stan operacji premier Tony Abbot    

podaje na codziennych konferencjach prasowych, na których odpowiada na wszystkie pytania, aż do ich wyczerpania. Nikt dotąd nie widział w jego ręku kartki ze z góry napisanym tekstem.Pan wybaczy, ale ja doprawdy wolę być naturalizowanym od dziesięcioleci obywatelem takiego kraju, niż husarzem spod Wiednia.
 
PS.

Abbot to twardziel

Pod tym wzgledem jest podobny do Putina. Po dzis dzien biega w maratonach 24 godzinnych, jezdzi na rowerze i plywa. Podobnie jak Putin kocha swoj kraj i nienawidzi Sitwy Neo-liberalnej. Jak wchodzi w akcje to wchodzi.Ale poza tym roznice kulturowe sa ogromne. Prawde mowiac Tony Abbot w niczym nie przypomina zapijaczonych przywodcow Unii Europejskiej.

GRUBY.JASIU.COM.AU

DOTYCZY TEKSTU:

You'll come a-waltzing Matilda with me.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:13)

Komentarze

... jak między... Jaruzelskim a Piłsudskim. Jeden i drugi był dowódcą sił zbrojnych RP,
jeden i drugi wydawał rozkazy, z tym że Jaruzelski wydawał je przeciwko Narodowi Polskiemu.

 

Pozdrawiam,

  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1433124

i politycznie podejrzanych.

aż łza się w oku kręci...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1433126

dzięki za zyczliwy  accept.

Taka osoba, ten Premier Australii - Mąż  stanu -
dziś  to już  symbol  ostatniej nadziei ludzi normalnych, Patriotów i Narodów na ratunek przed degeneracją, zagładą;

przed terrorem zwycięskiej  d z i c z y.

Pozdrawiam
Szczęść Boże Patriotom

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1433130

Abbota - to naturalne, że rząd jest dla obywateli, a nie odwrotnie. Polską rządzą od lat bezczele i transformacja, tak wysławiana przez ćwoka Komorowskiego niczego w tej kwestii nie zmieniła. Ona tylko szerzej otworzyła drzwi by tabuny ćwoków mogły wygodniej dotrzeć do koryta. Mnie rozśmieszało ostatnie hasło PO - silna Polska w silnej Europie. Jaka silna jest Polska po 7 latach rządów Donalda to wystarczy tylko przypomnieć sobie, że była w czołówce Europy, a dziś jest czubkiem jej ogona pod każdym względem. Jaka silna ma być ta Polska jeśli elektoratem partii rządzącej są klienci zakładów penitencjalnych, pederaści, lesbijki i wyprane z mózgów lemingi ? A jak może być silna  Europa, szachowana przez  jednego troglodytę, który potrafi tylko kręcić kurkiem i pociągać za cyngiel ?  Tą "siłę"  załatwiła Europie Makrela, która dąży by Niemcy były hegemonem Europy. By kimś rządzić trzeba najpierw go osłabić i to się jej udało.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433146

-
niech!
Dorzucę i to resume:

Wszyscy pamiętamy jak mr menel  przemawiał do Polaków i mówił, że jak ktoś w rządzie PO, choćby tylko pomyśli o podwyżce podatków, to on Tusk, osobiście go z rządu wyrzuci.

2012:

drastyczny wzrost bezrobocia
benzyna po 6 zł
podpisanie paktu fiskalneg
podpisanie ACTA
pan Tusk wywalczył w Unii prawo do zasiadania raz do roku przy stole państw strefy euro, na dostawionym stołku, dodatkowo Polska ma prawo milczeć.
podarowanie 7 mld EURO na ratowanie Grecji i ich 3x większych od naszych emerytur
podwyżka VAT do 23 % na ubranka dla dzieci ( POlityka prorodzinna w wykonaniu PO )
kompromitaca rządu w.s stadionu Narodowego
zrujnowana służba zdowia i kompletny chaos z listą leków

2011:

podwyżka podatku VAT
podwyżka AKCYZY
podwyżka podatku od ciężarówek
podwyżka opłaty klimatycznej
podwyżka składki rentowej
podwyżka wieku emerytalnego
podwyżka podatku gruntowego
podwyżka opłaty targowej
podatek od miedzi
akcyza na węgiel
uchwalenie ustawy drowotnej ( chaos w służbie zdrowia )
likwidacja ulg (jak na internet, rodzinne, na edukacje i kursy, przedsiębiorcze)

2010:

-podniesienie podatku VAT,
-podniesienie akcyzy
-wprowadzenie e-myta
-podatek pielegnacyjny, 1 % dochodow brutto,
-podniesienie oplaty rejestracyjnej dla samochodow,
-anulowanie budow polowy autostrad ( te które wybudowano się po prostu sypią )
-totalny chaos z pociagami
-likwidacja ulg na obowiazkowe biokomponenty do paliwa,
-umozenie miliardowych dlugow Rosji za gaz (bez powodu, w ramach przyjazni polsko radzieckiej)
-likwidacja ulg na internet,
-zamrozenie skladek do OFE,
-ogołocenie Funduszu Rezerwy Demograficznej
-zatrudnienie ponad 100 tysiecy nowych, zbednych urzednikow
-”kreatywna ksiegowosc”, czyli liczenie szarej strefy (to jeszcze niepewne)
-ustawa o zabieraniu dzieci pod BYLE pozorem na wzor Szwecji
-portet prezydenta w kazdej ambasadzie (ostatnio bylo tak za Gierka)
-spotkanie ambasadorow Polski z calego swiata z Sikorskim i Ławrowem (byle sluzby specjalne Rosji, obecnie sprawy zagraniczne) w celu wyznaczenia “wskazowek”.
-oblozenie VATem (najwyzszym) kursow ksztalcacych i szkolen, w tym na prawo jazdy.
-Pozyczka z EBI 2 miliardow Euro. Najwyzsza pozyczka, jakiej Europejski Bank Inwestycyjny udzielil od 2004.
-brak JAKICHKOLWIEK uzgodnien w sprawie gazociagu z Rosji do Niemiec. W efekcie, Polscy rybacy jako jedyni nie dostaja odszkodowan (Szwedzi i Estonczycy dostaja rownowartosc 150 tys zlotych kazdy).
-zablokowanie mozliwosci wplywania do portow w CALEJ POLSCE statkow o zanurzeniu wiekszym niz 7-8m. Statki te kierowane sa do Niemiec.
-Umowa na gaz z Rosja, o ktorej Unia Europejska wyrazila sie, ze jest skrajnie niekorzystna dla Polski.

Za TEN SAM gaz z Rosji Niemcy placa 20 % mniej, Anglicy 50 % mniej !!!

ETC ETC ETC


 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1433149

POżyjemy, zobaczymy efekty ...

A może to para w gwizdek, cobyś sobie mózg POonanizował, a w przyszłości zagłosował tak jak trzeba?

Co teraz robią ci chwaci z Australii na Ukrainie - może wiesz?

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1188541,Miedzynarodowi-eksperci-nie-dotarli-na-miejsce-katastrofy-MH17

I jeszcze:

http://niezalezna.pl/57805-komandosi-specjalnej-troski

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1433211

Jesli katastrofa/strącenie malezyjskiego samolotu miało cokolwiek wspólnego z prowokacją, co by może znaczyło, że komuś zależy na eskalacji napięcia międzynarodowego - a chyba można zauważyć, ze od prawie "kochajmy się" Zachodu z Rosją, widocznymi jeszcze w czasie olimpiady w Soczi, świat jakby zbliżył się w stronę wojny w ciągu pół roku - to chyba ten ktoś gdyby był władny, to wysłałby w rejon konfliktu niewielkie kontyngenty wojskowe-policyjne państw zachodnich wspomagających majdanową Ukrainę. Lub przynajmniej sprzyjałby temu. Kto?  Putin, syjoniści, majdanowcy - no ktoś, kto mógł wpłynąć na rządy holenderski i austalijski lub kto się dobrze z nimi rozumie.

Być może zresztą - jak chyba mniej więcej napisał Autor - decyzje rządów holenderskiego i autralijskiego są samodzielne, najszlachetniejsze i najdzielniejsze, ale nie sposob choćby nie zauważyć, że są nastepstwem upadku samolotu. Gdyby ktoś dążył do eskalacji konfliktu (może niekoniecznie zaraz III wojna:), ale jakieś ataki na Syrię i Iran:)), jakieś przesilenie we wschodniej Europie, to chyba zmajstrowałby coś z tym zestrzeleniem samolotu, a następnie dążyłby by jacyś "separatyści" zaatakowali/ostrzelali itp te zachodnie kontyngenty.

 

PS Może lub pewnie Ruscy nie mieli nic współnego lub niewiele, z nacjonalizacją kanału sueskiego w 1956, ale mieli wywiad, więc mogli co najmniej domyslać się reakcji GB, FR i Izraela, i chyba specjalnie Egipcjan nie zniechęcali do tejże nacjonalizacji. Reakcja wspomnianych krajów - być może dzielna, wspaniala, usprawiedliwiona i szlachetna:) - chyba ułatwiła Sowietom rozwalenie Budapesztu?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1433218