Ukraińskie kłamstwa o rzezi wołyńskiej

Obrazek użytkownika wilre
Idee

AUTOR:   Tomasz Maciejczuk

Opublikowany 17 wrz 2016

 

Ukraińska telewizja ICTV wyemitowała materiał o rzezi wołyńskiej i Polsce, w którym znalazło się mnóstwo kłamstw i manipulacji. Padają fałszywe oskarżenia pod adresem historyków - Ewy Siemaszko oraz jej ojca. Ukraińcy podają zakłamane dane dotyczące liczby ofiar ludobójstwa UPA, a także nazywają rzeź wołyńską - wojną między polskimi i ukraińskimi nacjonalistami. Oryginalny materiał ICTV: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=tMY0q..]]>.

DODATEK

Propaganda Ukrainy - za polskie pieniądze

]]>https://www.youtube.com/watch?v=0g5J-X9W5pI]]>

oraz  ]]>https://justice4poland.com/2017/04/28/antypolska-propaganda-za-polskie-pieniadze/]]>

Temat: Ukraińcy w Polsce. Co na to: - Polacy,  a co -polskojęzyczni
]]>https://www.youtube.com/watch?v=hrthkDmxGLI]]>

UZUPEŁNIENIE
]]>Czerwono-czarni, czyli raport z Ukrainy]]> ( 2014)

]]>Historia OUN-UPA ]]>  - "..to ukraiński film historyczny i doskonały materiał propagandowy, z którego powinni uczyć się polscy studenci historii, politologii i marketingu politycznego.
Lepszej formy fałszowania historii nie znajdziecie nigdzie!"

RESUME 

BANDERSTADT w Polsce
Łukasz Bugajski z Wrocławia o ukraińskiej migracji: "Niedługo będziemy gośćmi we własnym państwie"

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Dlatego idą w zaparte! Tego procesu zatrzymać, już raczej nie można ponieważ Ukraińcy poważyli się wynieść na pomniki cerkiewnie i państwowo najbardziej zwyrodniałych zbrodniarzy z OUN-UPA. Zatem na tej haniebnej drodze zaprzedali nawet swoje dusze, lubią także swoje piekielne uczynki usprawiedliwiać i temu ma służyć właśnie owa skompromitowana ale konsekwentnie realizowana ich polityka historyczna. Prognozy na przyszłość z naszym sąsiadem, malują się w coraz b. czarnych, nieszczęśliwych niestety kolorach. Wojna bowiem jest czymś najgorszym i ostatnim do czego winniśmy dążyć i się skłaniać. Największe zbrodnie przychodzą właśnie podczas wojny! Trzeba uczynić wszystko, by do tego nie doszło! Dlatego żądam od naszych władz zdecydowanych kroków i czynów w walce z banderyzmem. Pozdrawiam wilre i dziękuję za ten wpis.

Vote up!
16
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1568394

 Prawda sama się nie obroni, nie mamy prawie żadnego wpływu na to co się na Ukrainie publikuje i jak tam przedstawia się ten bolesny dla naszego narodu temat, dlatego powinniśmy wykorzystać do bólu tą znaczną część Ukraińców, którzy przyjechali do nas "za chlebem" i zamiast stwarzać w nich poczucie zagrożenia, że ich za to potępiamy - wymuszać systemowo konieczność zapoznania się ich z faktami historycznymi dotyczącymi zbrodni wołyńskiej, ale to wymaga dokładnego opracowania choćby w formie krótkiej broszury również w języku ukraińskim lub bardziej współcześnie w formie przekazu internetowego, który bardziej przemawia do współczesnej populacji. Nawet jeśli nie wrócą oni na Ukrainę, to przecież będą utrzymywali kontakty ze swoimi bliskimi i na pewno przekażą im nabytą tutaj wiedzę. Jeśli jednak ma to przynieść pozytywny skutek, to warunkiem tego musi być poszanowanie ich godności do narodowej przynależności, która nie może być postrzegana przez nas jako następców zbrodniarzy, bo nie zasłużyli sobie na takie traktowanie a praca jaką wykonują w Naszej Ojczyźnie służy przecież nam wszystkim.

 Dajmy im szansę poznania prawdy bez obciążania ich sumień, bez poczucia niezawinionej przez nich winy.

 Wieczna chwała tym co w tamtej tragicznej chwili oddali swe życie przeciwstawiając się tej okrutnej zbrodni! - to im powiedzcie - tym którzy są potomkami również tych nielicznych Ukraińców którzy chroniąc swych sąsiadów Polaków zginęli z ręki swych rodaków!  

Vote up!
13
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1568404

Prof. Partacz - o polskim liberalizmie wobec Ukraińców   21:44

Prof. Bogusław Paź - Błąd Kościoła - Przebaczyć nieprzebaczalne ?  35:36

Jadwiga Bu   9 miesięcy temu

Wykład wspaniały.Polecilabym go szczególnie naszym politykom by przypomnieli sobie,czym jest honor ,duma narodowa,prawda i godność!Bo albo te wartości są im obce,albo je zatracili w myśl chorej poprawności politycznej i są jak ameby bez kręgosłupów moralnych,chodzących na sznurku pod ukraińskie dyktando!

Vote up!
6
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1568644

To co czyni ukraińska strona to nie kłamstwo , to podłość nad podłościami , dziwie się ze obecny rząd tak miękko reaguje na te ukraińskie podłości .
Szanowni państwo, chybabyśmy tu z naszych łez druga Wisłę utworzyli to i tak rząd obecne nic nie zrobi aby stanowczo i bez skrupułów działać przeciwko fałszowi , kłamstw ukraińskiemu rządowi .
Nie łudzić się ze ukraincy zatrzymają ruskich w razie czego na Polskę , tam się znajda tacy i pomogą ruskim zająć Polskę .
Wiemy ze to się nie stanie, to nie Polska z 39 roku dosc pomocy dla Ukrainy i jej rządu , wprowadzić embargo tak jak oni to zrobili z naszymi towarami .dość łagodności i tolerancji dla fałszu i kłamstwa .

Vote up!
3
Vote down!
0
#1569087