Cyryl jak Cyryl, ale ten brak logiki...

Obrazek użytkownika Mirosław Dakowski
Idee
Cyryl jak Cyryl, ale ten brak logiki...

I. Powitałem go tak:

Да эдравствует Кирилл  I, Władimir Michajłowicz Gundiajew, wieloletni agent KGB o pseudonimie „Michajłow”, szef „Cerkwi PUTINA”. A jaki biznesman.... Będzie się JEDNAŁ w POlsce ze SWOIMI. Też z tymi, co tak sprawnie przygotowali SMOLEŃSK.

 

II. Teraz muszę rozszerzyć:

 

W tej propagandowej hucpie pomieszano trzy porządki:

 

1) Katolicyzm i Papież a schizmatycka cerkiew moskiewska (jedna z wielu „autokefalicznych”, czyli mających swego prywatnego „Kefasa”- Piotra).

 

2) Władcy Rosji („car” Putin i jemu służąca cerkiew rodem z KGB) a usłużni im urzędnicy obecnych władców Polski (Bul-Komorowski i postępowy odłam Episkopatu) oraz 

 

3) naród rosyjski a naród polski.

 

To są zupełnie różne sprawy, a Autorzy zakłamują tym „listem” wszystkie trzy. To pomieszanie jedynie wygląda na niechlujstwo myślowe, a jest świadome i celowe.

 

Ad. 1. Tu istotne jest poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi (wg. objawień w Fatimie).

            Gdy Matka Boża w Fatimie 13 lipca 1917 roku po raz pierwszy powiedziała dzieciom (miały wtedy 7, 9 i prawie 10 lat) o konieczności poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża, dzieci sądziły, że Rosja to taka „brzydka pani” z sąsiedniego miasteczka. Dopiero po latach Siostra Łucja

pojęła, jak ważne Orędzie przekazała jej Matka Boska. W widzeniu z 13 czerwca 1929 r. w klasztorze w Tuy Matka Boska rozwinęła te prośby/żądania [poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża] obiecując „zbawić świat poprzez ten środek ”.

Nie jest więc poświęcenie Rosji symbolem przyszłego nawrócenia Rosji, jak sugerują postępowcy, lecz środkiem!

Dlatego cały świat katolicki w latach 2011-12 odprawiał Krucjatę Różańcową o poświęcenie Rosji przez papieża Benedykta XVI.

W tym żadne dialogi z cerkwią Cyryla nie pomogą, owszem, przez ich polityczno -bluźnierczy charakter - mogą nawróceniu Rosji tylko zaszkodzić.

Ad 2. Od paru lat obecny władca Rosji wywiera ogromne naciski na obecnych władców Polski. Polityczne, gospodarcze, zakulisowe. Jednym z bardziej brutalnych nacisków jest zapewne szantaż związany z ujawnieniem choćby części przygotowań i wykonania Zbrodni Smoleńskiej. Czyżby niektórzy (?) członkowie KEP też tego szantażu musieli się bać? Straszne podejrzenie. Jednym z głównych celów obecnego bombardowania medialnego, tak ze strony GieWu, jak i sprzedanej części „narodowców” [... Les extrêmes se touchent..]., jest przekaz: „Już o Smoleńsku milczeć, bo szkodzi pojednaniu!!”. Kogo z kim - to dla nich obojętne

AD 3.  Tak, jak cenimy i lubimy kulturę rosyjską, Lermontowa czy Achmatową, tak też współczujemy narodowi od stuleci gwałconemu przez chanów, carów, sekretarzy czy tp. swołocz. (Nie mogę się oprzeć: „Lermontowa czitała” Nu, tak....”).

To współ-czucie nie ma jednak NIC wspólnego z narzucanym nam przez władze (tak cywilne, jak, o wstydzie, kościelne) pomieszaniem porządków, ani z robieniem „niedźwiedzia” agentom.

 

Wierzymy, że wyzwolenie i nawrócenie narodu rosyjskiego nastąpi przez wypełnienie żądań Maryi, Pośredniczki Wszystkich Łask.

Oby jak najprędzej! A to zależy też od nas, naszej determinacji i pokory.

Brak głosów

Komentarze

o litość.(?!!!)

Ukarania członkiń grupy osobiście zażądał patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl, w ocenie którego zbezcześciły one świątynię.

Zaś PO wyroku:

"Nie podważamy legalności wyroku sądu, zarazem apelujemy do władz o okazanie litości skazanym w nadziei, że nigdy więcej nie powtórzą tego bluźnierczego czynu" - brzmi oświadczenie rosyjskiej Cerkwi.

PrzyPOmina to dowcip o australijskim myśliwym, który błądząc 3 dni po pustyni ze swym psem Pikusiem, nic nie upolował. W końcu z głodu zabił psa, a wcinając pieczyste wzdechnął :
"Szkoda, ze tu Pikusia nie ma, on tak lubił kostki ogryzać." 

Vote up!
1
Vote down!
0
#283944

A to tak się jednają?

„Już o Smoleńsku milczeć, bo szkodzi pojednaniu!!”.

To jakieś PO dkopy kościoła katolickiego przez ludzi w kościele którzy na pewno wiedzą o co chodzi?Oddają znów nam w łapy kacapom i jeszcze każą się kalać i płaszczyć.

Ja ich nie przepraszam za nic a niech oni nas za:

Katyń,Miednoje,Ostaszkowo,Charków,Smoleńsk,i wiele innych zbrodni ludobójczych dokonanych na inteligencji Polskiej w przestrzeni dziejów.

-----

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#283972