katastrofa smoleńska

Obrazek użytkownika Andrzej Wilczkowski
Kraj

W dniu 3 czerwca 2010 roku napisałem drugą część artykułu „Katastrofa tupolewa” w którym znajduje się następujący akapit:

„Ale są i przyrządy. Pokazują 10 metrów w dół na sekundę. Wszyscy milkną, słychać jedynie komunikaty o wysokości i zapewnienie wieży, ze samolot jest na ścieżce. Co robi pilot – nie wiemy. Na wysokości 80 m drugi pilot mówi – odchodzimy. Kapitan milczy. Ok. 10 sekund po kolejnym okrzyku TAWSa kapitan wyłącza autopilota (Na raty!!!) zmienia położenie sterów i ręcznie przestawia dźwignię na pełen gaz. (Te ostatnie informacje mam chyba ze źródeł rosyjskich i pochodzą z czarnej skrzynki. Oczywiście nie tej z głosami. Wymagają weryfikacji). Dlaczego pilot postępuje tak dziwnie? Przecież dysponuje urządzeniem, które pozwala jednym przyciskiem wyzwolić te wszystkie czynności”.

W świetle tego co powiedział dziś w TVN pan Edmund Klich muszę dokonać korekty. Przypomnę jednak, - o czym pisałem, że kpt Protasiuk podjął co najmniej kilka minut wcześniej decyzję – co ma zamiar robić.
Oświadczył mianowicie co następuje. „Schodzimy na wysokość decyzyjną, a jeśli nie będzie możliwości wylądowania, odchodzimy w automacie”

To bardzo rozsądna decyzja i nie można się w niej doszukać cienia jakichkolwiek nacisków.

A teraz korekta:

Z tego co mówił pan Klich, a co podobno rozszyfrowali polscy badacze zapisów czarnych skrzynek – to nie II pilot wydał komendę „odchodzimy” – tylko kpt. Protasiuk. Drugi pilot to tylko powtórzył te słowa zgodnie z procedurą.
Rzecz w tym, że zgodnie ze stwierdzeniem p. Klicha automatyczny pilot nie dał się przełączyć na wznoszenie przeznaczonym do tego przyciskiem.

Andrzej Wilczkowski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

coś mało chyba się nic nie wkleiło

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125636

Na tym to właśnie polega, kłamstwo Smoleńskie rapotu MAK. Ta jedna tylko informacja, zmienia o 180stopni całą kłamliwą werję, że Polacy, to jeszcze z lasu nie wyszli??? A wasale jak barany i papugi powtarzają obelgi??? Teraz dopiero, otrzymujemy odpowiedzi, na dawno zadawane pytania: co "reperowali" fachowcy z Samary??? Dlaczego samolot był cały czas na kursie i ścieżce i pas wolny??? Pytania o prawdziwe ustawienie radialatarni??? Kto zerwał linię wysokiego napięcia??? I wreszcie , dlaczego samolot wraz z pasażerami jest rozpieprzony w drobny MAK i kto rozkazał zabić prezydenta RP??? Dlaczego prezydent był nagi??? Hańba Polska, czy nam wybaczą??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125642

proszę nacisnąć blog oryginał. tam to już jest w całości. ą gdyby byy jeszcze kłopoty to wrócić do wpisów z maja i czerwca. Za jakąs godzinę bedzie całość na niepoprawnych AW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125645

Czy te informacje są w posiadaniu ministra Macierewicza?

Bo powinny.Zreszta tak jak i odkrycia wszystkich blogierów w tym temacie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125650

Szybka beatyfikacja śp.Jana Pawła II widząc to oczyma Benedykta XVI robiąc to dla nas Polaków,którzy cierpią teraz bardzo z powodu braku Papierza jak i prezydenta RP.Śp.Lecha Kaczyńskiego jego wspaniałej żony jak również 94 ofiar nam bliskich.
Przyśpiesza tą beatyfikację aby dać nam siły do dalszego życia w prawdzie i dążeniu do niej w najbliższych latach.
Tak nam dopomóż Bóg.
------------------------------------------------------------
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#125667

Habemus Papam. Nie identyfikuję się też z poglądami wszystkich ofiar zamachu smoleńskiego

...jak również 94 ofiar nam bliskich.

Chyba, że w sensie teologicznym. JPII nauczał, że wszyscy już są zbawieni...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xall

#125675

Z poglądami nieboszczyków raczej trudno się identyfikować....
Może na przyszłość bardziej z sensem?

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#125676

Jest wielu wyznawców nieboszczyków - św. Dominika, św Franciszka, sp Lecha. N`est pas?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xall

#125682

[quote=Xall]

 JPII nauczał, że wszyscy już są zbawieni...

[/quote]

 

Janse,

szczególnie, Stalin, Hitler, Mao, Pol Pot i Kuba Rozpruwacz oczywiście

hulaj dusz, piekła nie ma...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#125868

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xall

#126898

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xall

#126899

nigdy dość przyzwoitości i honoru
Po co bić pianę,wszelka dyskusja z Ruska i Tuskową oraz KomoRuskową swołocza powinna się zacząć od zwrócenia naszemu krajowi wszystkich rejestratorów lotu,samego samolotu i wszystkich rzeczy które w nim były,jak nie chcą oddać to traktuję to jako przyznanie się do matactwa w śledztwie i do morderstwa naszego Prezydenta,jego małżonki,załogi i wszystkich pasażerów,razem 96 osób.Nawet bez tych rzeczy można śmiało postawić tezę że nie dość że to nie była wina załogi i Prezydenta,to była to wina obsługi lotniska i innych osób wydających im rozkazy oraz wielu osób przygotowujących i zabezpieczających tą zbrodnie,takie jest moje subiektywne odczucie i przekonanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#125670

I poniekąd obala hipoteze fałszywych radiolatarnii..
To tak na marginesie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125687

Krzysztof J. Wojtas
Mnie zadziwia, że pojawiało się tyle teorii spiskowych o zamachu, wybuchach, atakach, a nie rozważana była kwestia awarii sprzętu.

Taką analizę umieściłem w notce z maja.
W dyskusji dodałem, że moim zdaniem, dane naprowadzania z wieży, w niczym nie miały wpływu na katastrofę. Bo jak niby? jeśli lecieli w "automacie" - to jakie było sprzężenie automatu z uwagą "na torze i scieżce"?

Zastanawiam się, czy blogerzy, którzy rozsiewali takie niesprawdzone wieści - nie mieli celów innych niż deklarowane.

Natomiast analiza toru lotu i dostępne teraz informacje, pozwalają na zastanowieniu się nad przyczynami. Co mogło wpłynąć na awarię autopilota?

Sądzę też, że celowo "namotano ", aby nie zagłębiać się w te sprawy; teraz wątpię, aby doszło do rzetelnych wyjaśnień.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#125691

"Mnie zadziwia, że pojawiało się tyle teorii spiskowych o zamachu, wybuchach, atakach, a nie rozważana była kwestia awarii sprzętu."
___________________________________________

Waćpanu zabrało się na dowcipkowanie?

Hipoteza o czymś dziwnym, o przepadnięciu samolotu, co stało się na około 2km przed pasem, to był wniosek jednej z pierwszych notek Tommy Lee na Salonie24. Jesli dobrze kojarzę to była to jego pierwsza i druga notka.

Co niby według Waćpana mialoby już wykluczać wybuch. Tak?
Kolejny dowcip? przeciez to ten sam Tommy Lee jako pierwszy zlokalizował lej po wybuchu o średnicy 6 metrów i głeboki na 1-1,2 metra.

O sobie napisze tylko tyle, że od poczatku (czyli już ponad pół roku temu) postawilem swoją hipotezę o awarii elektroniki autopilota, ale jako o awarii nieprzypadkowej.
Hipoteza ta powstała na podstawie:
-kradzieży kokpitu tuz po wypadku, czyli kradziezy dowodu rzeczowego
-naprawy autopilota przez ruskich specow dnia 9 kwietnia.

Natomiast przyjecie oczywistej oczywistości że nie lądowali, było i jest dla co najmniej połowy blogerów standardem juz od poł roku, a dla niektórych niemalże od poczatku. Argumentów za ta oczywistością jest wiele i wcale nie trzeba było do tego njusa, że dowódca tez powiedział "odchodzimy".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125697

Wygląda na to, że nie znasz kolego teorii narodów pana KJW. Pozwól zatem, że wytłumaczę. Otóż na terenie Rosji do 1917 roku mieszkali Rosjanie, po tej dacie z kosmosu przybyli jacyś sowieci, którzy tam zamieszkiwali do mniej więcej 1990 roku. Następnie ni stąd ni zowąd, sowieci gdzieś się podziali i zaczęli tam zamieszkiwać znowu Rosjanie, a Rosjanie to bardzo dobrzy ludzie, kochający Polaków. Zresztą kochali Polaków i Polskę od zawsze. Tylko ci wstrętni sowieci. A gdybyś jeszcze nie wiedział o co chodzi, to taka sama rzecz stała się na terenie Niemiec, gdzie najpierw byli Niemcy, którzy to gdzieś później wyparowali a na ich miejscu pojawili się jacyś wstrętni naziści, gdzie z kolei ci wstrętni naziści gdzieś wyparowali i znowu pojawili się dobrzy, kochający Polaków i Polskę, Niemcy. Znając te zawiłości możesz prawidłowo ocenić i zrozumieć pana KJW.

PS. Jest jeszcze coś, ale jako, że to mnie nie interesuje, myślę, że to już powinien powiedzieć sam pan KJW.

___________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#125725

Widzę, że Waćpan KJW zareagował i dwa wyrazy zrobiły się czerwone:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125936

Krzysztof J. Wojtas
Nigdy nie twierdziłem, że nie było poważnych i logicznie wyważonych opinii i poglądów dotyczacych przyczyn katastrofy.
Co do wybuchu i podobnych hipotez.
Nie uważa Pan, że jedna przyczyna katastrofy - awaria autopilota - to mało jak na tę katastrofę? Konieczna jest większa ilość powodów?

Natomiast nie wypowiadam się na temat powodów awarii autopilota. Równie wiarygodne jest celowe uszkodzenie, jak rosyjska "naprawa". ja wypowiadałem się na temat na podstawie udostepnionych danych, a nie dywagacji.

Zatem. Nie wykluczam zamachu, ale dziwne jest dla mnie mówienie o sztucznej mgle, zestrzeleniu i podobne.
I zastanawiam sie kto takie koncepcje lansował i dlaczego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#125857

"Nie uważa Pan, że jedna przyczyna katastrofy - awaria autopilota - to mało jak na tę katastrofę? Konieczna jest większa ilość powodów?"
____________________________________

Przepraszamm, ale odnoszę wrażenie, że dyskutuję z kims
niepoważnym.
Jeśli został odnaleziony lej po wybuchu, okreslone zostały jego wymiary i dokładna lokalizacja, to nalezałoby go uznac za nieistniejący według Waćpana pomysłu, bo po co nam "większa ilośc powodów"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125934

Krzysztof J. Wojtas
To raczej ja mam wrażenie wymieniac poglądy, bo to nie dyskusja, z osobą niepoważną.

Fakt. Widziałem zdjęcie wspomnianego leja. Także w wersji z satelity. Jednak twierdzenie, ze to miałoby być przyczyną katastrofy - jest mało wiarygodne. Wchodzi w zakres przyczyn ustalanych jako poszukiwanie śladów zamachu. Za wszelką cenę.

Na tej samej zasadzie - mgła była sztuczna, a niezidentyfikowany samolot zderzył (uderzył) w TU. No a lej powstał po pocisku powietrze-powietrze (ten który nie trafił), bo ten wystrzelony z ziemi to zniszczył linię energetyczną (rozerwał przewody).

Jak ma Pan jakieś dodatkowe wersje - chętnie się zapoznam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#125949

"Jednak twierdzenie, ze to miałoby być przyczyną katastrofy - jest mało wiarygodne"
_________________________________________

Jest lej, nie ma 80% kadłuba i Waćpan łączysz to z przyczynami katastrofy. To dobrze.
Pozostałą część odpowiedzi skomentuje treściwie: Waćpan zawodowo zajmuje się wymyślaniem i bajeczkową pisaniną.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#126146

Z czasem coraz więcej kłamstw zostanie odkrytych w ruskim raporcie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#125699

nazywajmy rzeczy po imieniu: zbrodnia smoleńska.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#125704

Za dużo byłoby dowodów. Np. ten przycisk musiał być wciśnięty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125726

Nie znam się na lotnictwie, ale nie muszę znać się aby stwierdzić że coś jest nie tak w tej katastrofie.To jak postępuje rząd, jak pozwala zagonić się do kąta pod miotłę, jak nie wychodzi spod miotły przy ogłaszaniu przez Mak całemu światu raportu, który jest totalnym oszczerstwem dla Polski. A dopiero na drugi dzień premier "coś" mówi.Tylko kto go wtedy słucha?Poszedł raport w międzynarodowy eter, w tv i w gazetach. Premier odniósł się do tego zgodnie z nazwą partii- "po".Już wiem skąd ta nazwa. Najpierw zielona wyspa Irlandia "po"-tem podwyżka vat i "mamy kryzys".W tym samym czasie prezydent choruje.Nie dziwię się, też bym się na jego miejscu rozchorowała w tym dniu,jakbym miała tyle odwagi co on.Pewnie kancelaria mu podpowiedziała z obawy że znowu popełni "gafę".Ale czy z jego wypowiedzią czy bez - gafa jest, z akcentem na "g".Nie wiem jak innym ale mi osobiście wstyd,wstyd z powodu tego, że mam taki rząd, takiego premiera, prezydenta, że w tak ważnym dla nas dniu nie było nikogo kto obroniłby nasz honor, godność.Dodatkowo zszargano generała Błasika i też nikt z najwyższych w naszym państwie nie stanął w obronie jego dobrego imienia.Totalna pomyłka.Dasfidania premierze, spotkamy się na wyborach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

victor_ia

#125741