Nie jest tak źle

Obrazek użytkownika Andrzej Wilczkowski
Kraj

Nie jest tak źle!

Żeby nie mogło być gorzej.
Wczoraj pan Niesiołowski wyśpiewał hymn pochwalny pod adresem swojego przyjaciela – pana ministra Czumy. To już nawet nie był hymn – to była modlitwa.
Zaraz potem zabrał się do pana Macierewicza i zaczął odzierać go ze skóry.

Znowu pojawił się wątek – że Macierewicz zniszczył tajne służby.

W ostatnich dniach ten „wontek” pojawia się często. Wygłaszają takie kwestie przede wszystkim peerelowscy notable tajnych służb. Pan gen Petelicki zwłaszcza w tym celował. Głównie w kontekście zdarzeń pakistańskich – że służby nie mogły tam nic zrobić, bo je Macierewicz zdewastował.
I nagle najpierw pojawił się w mediach wiceminister Cichocki, który stwierdził – że pracy służb w tej sprawie nie ma nic do zarzucenia, a zaraz potem pokazał się na ekranie pan minister Czuma – tak podekscytowany, że jawił mi się jak prorok, czy archanioł Gabriel – krzycząc, że tajne służby pracowały wspaniale, bo ustaliły tożsamość sprawców porwania i ich rodzin.
Nie wiem co chciał przez to uzyskać – może był to gest pod adresem premiera, żeby przykryć jego niefortunną wypowiedź, może, żeby zrzucić całą winę na Pakistańczyków.

I cóż się dzieje.
Notable służb – oględnie mówiąc – niechętni Macierewiczowi zmieniają taktykę i zaczynają twierdzić, że tam nie było służb Macierewicza – tylko inne jakieś,
Media odcinają z wypowiedzi Czumy cały początek, zostawiając końcówkę wypowiedzi ,w której pan minister oskarża Pakistan o niechęć dla sprawy uwolnienia Polaka, itd.

Proszę państwa. Jest problem.
We środę są wybory do komisji Olewnika, w których z całą pewnością zechcą utrącić kandydaturę Macierewicza. Przypuszczam, że padnie zarzut – o zniszczenie służb. Sądzę, że zabierze głos pan Niesiołowski. Kiedy on już przestanie ryczeć, jak zdezelowany odkurzacz, trzeba go zapytać, dlaczego nie wierzy swojemu „świętemu” tylko peerelowskim augurom. Jeśli użyje argumentu – że to inne służby, trzeba zapytać – jakie służby i skąd to wie, i czy ma certyfikat dostępu…
Bo przecież tacy a tacy generałowie, którzy z pewnością taki certyfikat mają, twierdzą, że to chłopcy Macierewicza tam byli i spaprali… i spaprali.

A jeśli w końcu ustalą, że tam nie było ludzi z zaciągu pana Antoniego – to trzeba zapytać dlaczego tacy to a tacy panowie twierdzą, że to oni zawalili sprawę i – do sądu o zniesławienie.

Ja nie mam żadnego dojścia do kogokolwiek w sejmie, a jeżeli któryś z moich czytelników ma – proszę serdecznie, żeby to wykorzystał i podsunął.

Rada jest raczej banalna i leży na samym wierzchu, ale nie takie rady leżały na wierzchu - i nikt z nich nie skorzystał - bo nie zauważył.

Ja nie wiem, czy Macierewicz jest tam potrzebny w twj komisji, ale sprawa jest na pewno polityczna. Po prostu ktoś musiał po sześciu latach wydać zgodę prokuratorom na aresztowanie tego faceta, a jemu powiedziano – że jak nie weźmie całej winy na siebie to będzie czwarty. A kto jest na tyle mocny – żeby wydawać takie dyrektywy?

I jeżeli nie odkryje tego komisja – to nikt.

AW

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

gorzej!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#13695

to Pan Macierewicz został wybrany w demokratycznych wyborach i ma prawo zasiadać również w komisji sledczej,
A te wrzaski pod jego adresem to skowyty postkomuchow broniących zaciekle zdobytych pozycji w sposob niezbyt czysty.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13698

to panu wiadomo i mnie wiadomo, ale są tacy co sądzą inacej i trzeba im pokazać, że się mylą, że jak się głośno krzyczy, to nie zawsze się ma rację. Nawet niektórzy profesorowie tego nie wiedzą.
AW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13704

kryska to Pani Krysia :)) (zapewne o ile się nie mylę! ;) )
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#13706

jam Ci kobietka jest od urodzenia i dobrze mi z tym.
A Antka lubię i cenię i tez mi z tym dobrze.

serdeczności

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13707

Pani Krysiu.
Ja także pana Antka cenię ogromnie. Przede wszystkim za logikę wypowiedzi - kilka razy go słyszałem na żywo, jak i za ogromną odwagę osobistą. O jak mało takich ludzi u nas.

Łączę serdeczności
aw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13711

Twoje rady są na nic, bo niestety prawie wszystkich chodzi o to, by pewne sprawy zakryć, zamieść pod dywan.
A Macierewicza również cenię.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. A Krysce się dostało od panów. hi hi...

"Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#13739

... to będzie jego wina.
Jeden z moich znajomych historyków starał się o grant w USA, a ponieważ był specjalistą od starożytności, to sobie wymyślił temat "Antysemityzm w Atenach Peryklesa". Co? Że tam nie było Żydów??? No właśnie!!! :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#13742

Za obecny stan służb jest odpowiedzialny ich obecny szef. To oczywistość, której media nie biorą pod uwagę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13743

na JPII "z okazji" jego drugiej wizyty w Polsce. To brakujący element operacji "Triangolo" w którą zamieszane było takie wściekłe psy, jak Piotrowski i inni zabójcy księdza Popiełuszki. To wprawdzie SB, a nie wywiad, ale obydwie te służby były odgałęzieniami KGB i GRU. Tak dobrze szło, aż przyszedł Macierewicz wszystko zniszczył :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#13744

Hehe możliwe że to właśnie przez Macierewicza nikt nie wysadził w powietrze Watykanu. Trybunał Stanu mu za to!;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#13746

Cała koncepcja może wypalić tylko w jednym przypadku. Odpowiem Ci Kochanie po wiadomościach z wyborów komisji w sejmie. To oczywiście nic wielkiego - taka logiczna sztuczka.

do Dixi
Nie będzie jego winy bo już kilku ekspertów powiedziało, że to jego służby spaprały robotę a więc były.
W każdym razie albo wychodzi na to że generałowie od służb kłamią albo kłamie Czuma i Cichocki.
Zapewne nasza pisanina ma głównie sens dla nas samych. Ja nie jestem zarozumiały. Ja umiem liczyć - wiem, że moje teksty czyta średnio 200 osób. Ale i tak warto. Bo co ja więcej mogę zrobić.
Nic
Serdeczności AW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13755

masz racje,odpowida geniusz czerwony bondaryk no i Donek jako ten główny to oczywiste,Donaldu glówny odpowiedzialny.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13764