Medialne “zlecenie” na generała Błasika

Obrazek użytkownika ndb2010
Kraj

Jestem miłośnikiem historii i właśnie wróciłem z cmentarza gdzie zadbaliśmy o groby lotników w Anglii w hrabstwie Essex. Byłem razem z Anglikiem, który ma ogromny szacunek dla polskich pilotów. W tym samym czasie media w Polsce odświeżyły atak na jednego z najbardziej cenionych na zachodzie oficerów polskiego lotnictwa.

Medialne “polowanie” na generała Błasika

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/zeznania-ws-katastrofy-tu-154-blasik-czesto-siadal,1,3763725,wiadomosc.html

Portale internetowe od kilku dni sugerują obecność gen.Błasika w kabinie pilotów i wywieranie nacisków na załogę oraz pilotowanie Tu-154m. Dzisiaj brylowała w tym rosyjska prasa.

http://fakty.interia.pl/prasa/news/rosyjskie-media-gen-blasik-skandalista,1552587

Te portale nie przedstawiają wielu faktów. W tym wpisie chciałbym przedstawić to co jest nagminnie pomijane.

GENERAŁ BŁASIK NIGDY NIE ZAJMOWAŁ MIEJSCE PILOTA W CZASIE LOTU SAMOLOTU.

MEDIALNA "OBECNOŚĆ" GEN.BŁASIKA W KABINIE PILOTÓW.

Na początku maja 2010 roku rosyjska prasa a zaraz za nią polska prasa zaczęły się rozpisywać na temat rzekomych osób spoza załogi, które jakoby miały być obecne w kabinie pilotów.

E.Klich, który słuchał oryginałów taśm powiedział 15 maja 2010.

„…Klich powiedział też, że słuchając nagrań z kabiny pilotów, nie słyszał głosu nikogo spoza załogi. Według doniesień mediów urządzenia zarejestrowały słowa jeszcze jednej osoby, prawdopodobnie dyrektora protokołu dyplomatycznego w MSZ Mariusza Kazany.

- Słuchałem całych rozmów w kabinie i słyszałem bardzo dokładnie rozmowy załogi między sobą, załogi z kontrolerami na ziemi. Natomiast jeśli były jakieś inne rozmowy, to takie rozmowy są w tle. W związku z tym, słuchając bez wyciszenia szumów, ja nie słyszałem innych głosów i tego nie mogę potwierdzić, bo mogę powiedzieć to, co słyszałem – zaznaczył Klich…”

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7886326,Edmund_Klich__Konczymy_zbieranie_danych.html

W maju E.Klich oświadczył, że on uważnie słuchał nagrań rozmów z kabiny pilotów i żadnych innych głosów nie słyszał.

Zmienił zdanie gdy dano mu kartkę papieru z zapisanymi głosami.

„....Rzeczywiście w tle jest piąty głos, ale ja go nie słyszałem, jak przesłuchiwałem oryginalne taśmy - przyznaje Edmund Klich...”

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-edmund-klich-byc-moze-w-niedziele-zostanie-rozpoznany,nId,276588

Generał Błasik

E.Klich nie słyszał jego głosu na oryginałach taśm. Znalazł się on w zapisie stenogramów przekazanych przez komisję MAK.

Nawet według stenogramów głos ten pojawił się tylko raz i w sytuacji, która wskazywała na użycie Intercomu gdzie nawigator zgłasza się mówiąc :” kabina”

08:39:02,2-08:39:08 Nawigator Kabina. Sterowanie przednim podwoziem mamy włączone.Mechanizacja skrzydeł

08:39:07,5-08:39:10,7 Anonim Mechanizacja skrzydła przeznaczona jest do(niezrozuamiale)[głos w tle czytania karty-Gen. Błasik]

Jest to JEDYNE ZAPISANE zdanie, które podobno wypowiedział generał Blasik. Wiele osób czytając ten tekst, który według E.Klicha nie był słyszalny na oryginałach taśm zapisu czarnych skrzynek ma nieodparte wrażenie, że pochodzi z lotów szkoleniowych przy porozumiewaniu się przez Itercom.

Na tym zdaniu które:

E.Klich odsłuchując oryginałów rozmów z czarnej skrzynki NIE SŁYSZAŁ NIKOGO SPOZA ZALOGI.

- W OPUBLIKOWANYCH stenogramach - nie tasmach - zapisach audio - jedyny fragment to 2 minuty przed katastrofą wyglada jak z lotów szkoleniowych gdzie generał tłumaczy jak wygląda mechanizacja skrzydeł. Ponadto przed zwrotem załogi do generała jest zwrot Kabina:... co oznacza, że załoga porozumiewala sie przez Intercom.niektórzy budują mit o obecności gen.Błasika w kabinie z czułymi mikrofonami.

To co generał robił przez 2 minuty w kabinie? milczał?

Nikt się nie przywitał z starszym stopniem oficerem wchodzącym do kabiny?

Nikt z załogi się do niego nie zwracał "generale"?

Generał Błasik umacniał integrację Polska-NATO

Możliwe przyczyny "polowania" są takie, że generał Błasik był jednym z najbardziej cenionych na zachodzie polskim oficerem. W znakomity sposób współpracował z NATO czyli naturalnym przeciwnikiem Rosji.

Ramstein: NATO odsłania tablicę ku czci gen. Błasika

08.09.2010 (IAR) - Amerykanie uhonorowali byłego dowódcę polskich Sił Powietrznych, generała Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia. Tablicę pamiątkową ku czci generała Błasiaka odsłonięto w bazie NATO w Ramstein w Niemczech.

Tablicę odsłonili dowódca sił powietrznych USA w Europie, generał Roger Brady oraz wdowa po generale Błasiku - Ewa Błasik. To właśnie Brady był inicjatorem uroczystości. Odsłaniając tablicę powiedział, że generał Błasik był wiernym przyjacielem i sojusznikiem, który pomagał wzmocnić siły powietrzne NATO. Na tablicy z brązu umieszcono cytat z utworu Jana Kochanowskiego: „A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym co służą ojczyźnie”.

Kilka miesięcy temu generał Brady - jeden z najważniejszych dowódców NATO - oddał hołd generałowi Andrzejowi Błasikowi, przemawiając podczas jego pogrzebu na warszawskich Powązkach.

Ramstein jest największą w Europie bazą NATO.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Maciej Wiśniewski, Berlin/łp

Ramstein: NATO odsłania tablicę ku czci gen.Błasika

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5986071,00.html

W bazie wojskowej NATO w Ramstein uczczono dzisiaj pamięć tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem gen. Andrzeja Błasika. O polskim Dowódcy Sił Powietrznych przypominać będzie dąb i tablica pamiątkowa.

Dowódca Sił Powietrznych USA w Europie generał Roger A. Brady dokonał dzisiaj uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej generała Andrzeja Błasika. Dowódca polskich Sił Powietrznych zginął tragicznie pod Smoleńskiem wraz z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim w katastrofie samolotu TU-154 z 96 pasażerami na pokładzie.

W uroczystości w Ramstein, największej bazie NATO w Europie, udział wzięła wdowa po generale, Ewa Błasik z córką Joanną i synem Michałem. W ceremonii uczestniczyli także dowódca Połączonego Centrum Operacji Powietrznych w Niemczech (CAOC 2) gen. Friedrich W. Ploeger, dowódca 3. Armii Lotniczej USA w Europie, gen. Frank Gorenc z żoną Sharon. Polskie lotnictwo reprezentował gen bryg. pil. Tomasz Drewniak. Obecnych było także wielu innych przedstawicieli polskich Sił Zbrojnych pracujących w kwaterze NATO w Ramstein.

Generał Roger Brady poświęcił zmarłemu dowódcy zasadzony na terenie kwatery dąb – „w Polsce symbol siły” - zaznaczył. Na tablicy z brązu upamiętniającej tragicznie zmarłego dowódcę polskich Sił Powietrznych umieszczono cytat z wiersza Jana Kochanowskiego

„A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym co służą ojczyźnie”.

Generał Roger A. Brady powiedział, że tablica w kwaterze NATO będzie stale przypominać o wybitnej osobowości generała Błasika i jego dokonaniach dla sojuszu NATO.

„Pragnę gen. Błasikowi szczerze podziękować za jego zdecydowanie i przyjaźń. Jako prawdziwy sojusznik zawsze wspierał nasze wspólne wysiłki mające na celu wzmocnienie sił powietrznych Sojuszu Atlantyckiego” – powiedział gen. Brady.

W „naszym dzienniku” pojawił sie taki oto tekst,

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101030&typ=po&id=po71.txt

(...) Bardzo współczuję pani generałowej Ewie Błasik, że jej mąż od tylu miesięcy jest bezpardonowo i bezpodstawnie atakowany. W mojej ocenie, jest to również celowe działanie rządu, który utajniając prawdę zapisaną w nagraniach z czarnych skrzynek, dopuszcza do obiegu medialnego tzw. przecieki kontrolowane, które bez oparcia na jakichkolwiek dowodach mają winę za katastrofę rządowego samolotu zrzucić na pilotów albo na domniemywane naciski ze strony generała Błasika.

To jest skandaliczne. Rząd polski zamiast informować nas na bieżąco o przebiegu całego postępowania, co zgodnie z konwencją chicagowską nam się należy, przyzwala na takie medialne, szkalujące pamięć ofiar insynuacje. Trwa w najlepsze dezinformacja i w tym miejscu rodzi się pytanie: kto jest zainteresowany, aby w ogóle miała ona rację bytu? Według mnie, to właśnie rząd polski ma w tym jakiś swój cel.

CZYTAJĄC AKTA SPRAWY, NIE ZAUWAŻYŁAM W ANI JEDNYM MIEJSCU, ABY PRZEWINĄŁ SIĘ W TYCH DOKUMENTACH JAKIŚ WĄTEK NACISKU NA PILOTÓW.Te wszystkie medialne spekulacje są bardzo bolesne dla rodzin.(...)

Uzupełnienie:

http://janosik.salon24.pl/240033,zlecenie-na-blasika-problem-jest-z-zindywidualizowaniem-glosow

http://ndb2010.salon24.pl/238911,smolensk-kabinowe-glosy-z-kartek-papieru

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...kiedy okazało się, że p. prezydent "nie kazał" lądować, to pojawiło się tzw, "zapotrzebowanie społeczne" na osobę, która mogłaby odwrącić uwagę od prawdziwych przyczyn katastrofy.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#101106

podrawiam również

gen.Błasik był najbardziej prozachodnim oficerem wiec zrozumiałe czemu jest tak nielubiony w Rosji i UBkistanie.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#101127

ruskie wersje.

Vote up!
1
Vote down!
0
#101122

informowałby o wszystkich okolicznościach katastrofy. Skoro jednak dezinformuje, to czy on jest polski?

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#101133

W kościołach jest taka zasada, że jeśli ktos popełnia grzech cięzki automatycznie wyklucza siebie z wspólnoty. choc zewnętrznie może przychoddzic do koscioła, na spotkania to de facto on juz nie nalezy do koscioła.

wierze ze taka sama zasada jest w przypadku zdrajców. kto zdradza ojczyzne automatycznie wyklucza siebie z grona Polaków.

Vote up!
1
Vote down!
0
#101137

dzis bylem na grobie polskiego lotnika ktory zginal w bitwie o Anglie. on wiedzial co to honor. ja takze sluzylem w wojskach lotniczych, slubowalem ze bede bronil honoru zolnierza polskiego i chce zachowac ta przysiege.

zdrajcy przepadna w historii

pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#101215

na gen Błasika!
Jak z tych zabuczałych czarnych skrzynek zdołali odczytać nacisk, presję generała na pilotów!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#101159

wpierw oskarzenie a dowodu sie zrobi. nie bez powodu wybrali gen.Blasika, w Rosji byl najbardziej nie lubiany za swoja proNatowska postawe.

przeraza to, ze pozostali zolnierze w WP pozwalaja pluc na mundur polskiego zolnierza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#101199

Ale.... nielogiczne. Jeśli lepszy pilot siada na miejscu gorszego, a samolot i tak się rozbija, to co z tego wynika????

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#101170

Ciekaw jestem, jak długo jeszcze ten Ryżawy Jąkała z GWno Prawdy, będzie jątrzył i łgał w żywe oczy. Jak dłuo jeszcze Żyd będzie opluwał i szkalował Polaków, bez żadnych skutków prawnych. Jak długo jeszcze będzie faszerował swoim GWnem umysły młodych z wielkich miast.

Vote up!
1
Vote down!
0

czarek

#101197

zlo ma tyle sily ile mu sami damy.

dobrze wyrazil to J.Popieluszko.

Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się narodem wolnym już teraz". Jerzy Popiełuszko

tak ode mnie to wiem, ze wiekszosc patriotow zginela zamodowana przez rosjan i niemcow. ciezko jest wytworzyc nowe elity. napisalem kiedys o tym tekst.

http://ndb2010.salon24.pl/238684,polskie-elity-ze-smolenska

trzeba malyli krokami odbudowywac to, wrog silny ale nawet J.Geobls w chwilach refleksji powiedzial, ze " klamstwo kiedys zalamie sie pod wlasnym ciezarem i prawda wyjdzie na wierzch"

i tego wszystkim zycze, w swoim skrmnym zakresie postaram sie do tego choc w malym stopniu przyczyniac kazdego dnia.

prawda w zyciu jest najwazniejsza, za nia warto umrzec bo bez niej nie jestesmy ludzmi.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#101205

zlo ma tyle sily ile mu sami damy.

dobrze wyrazil to J.Popieluszko.

Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się narodem wolnym już teraz". Jerzy Popiełuszko

tak ode mnie to wiem, ze wiekszosc patriotow zginela zamodowana przez rosjan i niemcow. ciezko jest wytworzyc nowe elity. napisalem kiedys o tym tekst.

http://ndb2010.salon24.pl/238684,polskie-elity-ze-smolenska

trzeba malymi krokami odbudowywac to. wrog silny ale nawet J.Geobels w chwilach refleksji powiedzial, ze " klamstwo kiedys zalamie sie pod wlasnym ciezarem i prawda wyjdzie na wierzch"

i tego wszystkim zycze, w swoim skrmnym zakresie postaram sie do tego choc w malym stopniu przyczyniac kazdego dnia.

prawda w zyciu jest najwazniejsza, za nia warto umrzec bo bez niej nie jestesmy ludzmi.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#101209

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika nurniflowenola (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zlecenie na Błasika jest po prostu częścią planu, którego trzymają się odpowiedzialni za "katastrofę" pod Smoleńskiem. W tym sensie wszelkie doniesienia prasowe nie robią na mnie większego wrażenia. Najważniejsze jednak jest, by pokazać mechanizmy tej mistyfikacji jak największej liczbie ludzi, gdyż opinia publiczna jest, skutecznie niestety, urabiana wręcz podręcznikowo. Dlatego takie teksty jak powyższy są bardzo ważne w walce o prawdę!

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
-2
#101204

dzis rozmawialem z anglikiem bardzo zainteresowanym sprawami polskimi (tym o ktorym wspomianam w artykule). on nie wiedzial nic o faktach z katastrofy. gdy mu opisalem kilka szczegolow, zrobil duze oczy i powiedzial "przerazajace". trzeba wyjsc z tymi faktami do europy, oni sa skazani na PAP i IZWIESTI, trzeba pokazac im prawde.

pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#101212

Za kilka dni może znów powrócić wersja o śp.Lecha Kaczyńskiego presji na pilotów "po spożyciu", co próbowano lansować uparcie jakiś czas temu.
...Kończy się powoli repertuar kłamstw więc wracają desperacko jak bumerang, jak odgrzewane kotlety, a nusz któreś "chwyci".
Marzę popatrzeć na miny Lisa czy MO, K-Z, prokuratorów z generalnym na czele w chwili, w której wyczerpią już arsenał kłamstw i nie będzie wyjścia - będą się musieli sami przyznać, że byli głównymi animatorami fabryki kłamstwa i ukrywaczami winnych.

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#101236

kope miesiecy...

Madrze piszesz. Najważniejsze to uchwycenie istoty rzeczy a nie gibanie się do tego co przygrywają grajki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#101271

Nasze (i nie tylko!) grajki zaczynają już mocno fałszować, więc coraz więcej ludziom przestaje się podobać ta melodia. Choć ciągle masa jest skutecznie urabiana...

Co do urabiania, to mam na myśli choćby "buczenie" na taśmach z czarnych skrzynek. No to już powiało informacjami w stylu: upił się i zabił własną pięścią (względnie popełnił samobójstwo strzelając sobie kilka razy w brzuch z odległości metra). Skąd my to znamy? Nieźle chłopaki szyją!

Miło Cię usłyszeć po dłuższym czasie...

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#101291

08.09.2010 (IAR) - Amerykanie uhonorowali byłego dowódcę polskich Sił Powietrznych, generała Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia. Tablicę pamiątkową ku czci generała Błasiaka odsłonięto w bazie NATO w Ramstein w Niemczech.

No proszę, Niemcy postawili pomnik naszemu generałowi. A nasza wierchuszka też nie jest gorsza, postawiła pomnik bolszewickim żołnierzom w Ossowie:

http://tinyurl.com/32dunlp

Na kimś muszą psy powiesić. Brzmi jak kolejny odcinek tej samej powieści:
http://tinyurl.com/3ymjsdv

Vote up!
0
Vote down!
0
#101228

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Kopacz-przyznaje-polscy-lekarze-nie-brali-udzialu-w-sekcjach-zwlok,wid,12818701,wiadomosc.html

kopacz zaczyna sypac.

Vote up!
0
Vote down!
0
#101237

Ło matko!!!!!!! Co ona za pierdoły tam wygaduje!?? Upsss... pardon!
Najlepszy jest pasaż o natychmiastowej decyzji premiera o spotkaniu z rodzinami ofiar. Tylko jest małe ale... jak tej pani wierzyć? Myślę, że kredyt zaufania już dawno wyczerpała i nawet go przekroczała.

contessa

PS. Zdecydowanie protestuję przeciwko serwowaniu w bufecie ministerstwa i sejmowym napojów wyskokowych. Ta pani w ogóle powinna mieć zakaz spożywania bo potem głupoty gada i nie pamięta co nagadała...

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#101292