OCKNIJ SIĘ POLSKO

Obrazek użytkownika WZZW
Historia

Miało być państwo prawa i sprawiedliwości społecznej. Mieliśmy być we własnym, demokratycznym i suwerennym domu. Miało być normalnie i miała powrócić nadzieja na lepsze jutro. Stało się inaczej.

okragly_stol_damazy_kwiatkowski_pap600

Polska została wydana na łup graczy politycznych, którzy umyślnie doprowadzają państwo do rozpadu, żeby w mętnej wodzie łowić swoje ryby. Kraj stał się tym przysłowiowym kawałem sukna, z którego całkowicie bezkarni złodzieje ciągną ile się da, każdy w swoją stronę. Zamiast unieszkodliwić najgroźniejsze nadal dla nas niebezpieczeństwo – komunę, dopuszczono do jej pełnego zorganizowania się i rozkwitu. Polska stała się pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej oraz polem gry dla obcych gangów i wywiadów. O perspektywach rozwoju gospodarczego i godnego życia ludności, lepiej nawet nie wspominać. Jak doszło do tego stanu, który jest dzisiaj? Trudno nazwać po imieniu wszystkie zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu, popełnione przez współczesną targowicę.

- Te słowa napisał mój śp. ojciec jeszcze w roku 1992!

Stanowiły wstęp do kilkustronicowych refleksji na temat ówczesnego stanu naszej rzeczywistości. Pisane jak to wówczas bywało do przysłowiowej szuflady, mogły w najlepszym wypadku stać się tematem jednej z wielu towarzyskich rozmów. Te osobiste refleksje kończyły się słowami: Powstrzymajmy zawczasu szaleńców, rozkładających w imię prywaty nasze wspólne dobro – Państwo Polskie, gdyż bez zdrowego państwa nie będziemy ani wolni, ani bezpieczni, ani zasobni. Wierzę, że odnajdziemy w sobie szczątki tak niegdyś żywej solidarności narodowej i ocalimy nasz Kraj dla siebie, dla naszych dzieci i wnuków.

Trudno uwierzyć, że od napisania tych słów minęło ponad dwadzieścia lat (!) w czasie, których zdążyło wyrosnąć całkowicie nowe pokolenie Polaków. Miliony młodych, którzy w każdym społeczeństwie stanowią siłę napędową rozwoju opuściło swój kraj. Słynna pomysłowość i zaradność Polaków zabijana jest siłą skorumpowanych urzędników każdego szczebla i kretynizmu unijnych przepisów. Sądy przypominają te, o których niegdyś czytaliśmy w doniesieniach o południowo amerykańskich juntach wojskowych. Służba zdrowia przypomina działalność afrykańskich szamanów, a system edukacji przeraża już nie tylko rodziców, ale i samych uczniów. Stan mediów i wolności słowa powoduje, że wielu zaczyna z sentymentem wspominać takie „perły” prl-lowskiej rzeczywistości jak „Trybuna Ludu”. Majątek narodowy wypracowany przez pokolenia Polaków zawłaszczony został przez układ zdrajców i sprzedany za judaszowe srebrniki. Aby dopełnić obrazu haniebnej zdrady dorzucono do tej transakcji nasza niepodległość. Zostaliśmy ze stale deptaną dumą i Polskością, którą każe nam się uznać za nienormalność. Jakże porażająca jest aktualność tych słów sprzed niemal ćwierćwiecza. Tak więc zamiast własnych refleksji przywołam na koniec równie aktualny apel zawarty w ówczesnych przemyśleniach mojego ojca:

OCKNIJ SIĘ POLSKO!

Lech Zborowski

]]>wzzw.wordpress.com]]>

fot. Damazy Kwiatkowski / PAP

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (22 głosy)

Komentarze

http://3obieg.pl/wydzial-ds-prowokacji-komendy-glownej-policji-pytania-do-generala-dzialoszynskiego

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1451021

Przeraza nie tylko forma tego policyjnego bandytyzmu, ale przede wszystkim fakt, ze ciagle zadawac musimy sobie pytanie - jak to mozliwe, ze pozwolilismy sie tak zniewolic?

Pozdrawiam

                  Lech Zborowski

Vote up!
8
Vote down!
0
#1451057

Jak to możliwe? Tu masz odpowiedź: http://wpolityce.pl/kultura/222105-lobotomia-30-czyli-co-iii-rp-zrobila-z-mozgami-polakow

Vote up!
6
Vote down!
0

Stasiek

#1451061

Zgadzam sie calkowicie i dodam, ze odpowiedz jest duzo szersza, a przede wszystkim oczywista dla tych, ktorzy sie choc raz nad tym zastanowia. Zadajac pytanie wyrazam przede wszystkim swoj wielki zawod, ze tak niewielu chce sie zastanowic.

Pozdrawiam

                  Lech Zborowski

Vote up!
7
Vote down!
0
#1451068

nie dałem się zniewolić i wara komu od mojej wolności. A bandytyzm, nie tyle policyjny lecz znacznie gorszy, bo intelektualny. Ten zawsze wygrywa z mentalnym prymitywizmem.

Vote up!
2
Vote down!
0

Racjonał

#1451076

Mózgów bo większość ma historię w zapomnieniu

Do tego dochodzi epidemia odkryta

W USA poprzez chlorowirusa nabyta

Nie dziwi zatem taka pustka w wielu głowach

Bo chorzy nie skupiają się na danych słowach

Bóg , Wolność i Ojczyzna to dla nich są słowa

Zaś w głowach pustka i ciemności noc   gotowa

 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/222202-naukowcy-potwierdzaja-wirus-glupoty-atakuje-jak-ocalic-niezaleznosc-gdy-sila-propagandy-zostanie-wzmocniona-bakteria

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1451060

Zacmienie to wlasciwe okreslenie. W naturze jednak po zacmieniu wychodzi slonce. Miejmy wiec nadzieje.

Pozdrawiam

                 Lech Zborowski

Vote up!
6
Vote down!
0
#1451069

nie tak jak byc powinno i w czasie dyskusji przyznaja racje na wysuwane ergumenty i mimo to dalej popieraja ten stan rzczy wbrew sobie.

Toc to jest jak podcinanie sobie galezi, na ktorej siedza, mimo ze wiedza ze zaraz zadziala prawo Newtona.

Mozna to nazwac zbiorowa hipnoza spowodowana mgaia socjotechniczna wlewana na kzdym kroku przez wrogie Polakom media.

Ilez to razy slyszalem o tych wstretnych kaczorach,kartoflach i zaden wypowiadacz tych slow nie potrafil mi odpowiedziedlaczego tak nie nawidzi Kczynskich to byl 2006 rok.

Teraz wiadomo dlaczego.

Zeby kogos lub nawet caly narod zniszczyc dokonac eksterminacji nalezy go ponizyc,osmieszyc ,wyszydzic i odczlowieczyc.

Uzywa sie do tego celu socjotechnicznych  sztuczek, ktore trafiaja na prymitywne grunty i odzialowuja na prymityene instynkty.

Jak latwo sie Polakom smiac z innych to ta socjotechniczna jaczejka wie, no bo jakie to smieszne ze Kczynski mieszkal z mama mial kota,nie mia zony,konta ,auta byl maly. A od smiesznosci  porzez wyszydzenie do nienawisci droga bliska. Oni wiedza ze na nietolerancji polskiej w stosunku do innosci innych mozna zbudowac nienawisc i odczlowieczyc.

Tak Hitler odczlowieczyl Zydow, aby ich zlikwidowac.Bo takiemu Niemcowi PANU  z lepszej rasy nie zadrzala reka jak zabijal Zyda

a pozniej Polaka.

To z Kaczysnkimi byla podgatowka przed zamachem smolenskim, aby narod sie nie upomnial o swojego najwiekszego w dziejach powojennych Polski  Prezydenta.I tak tez sie stalo.

 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1451128

stwierdzam, że Pan ma rację! Wytworzyła się ogromna grupa ludzi, stojących w rozkroku! Trochę dobrze, a trochę źle! Niby komuna była zła, choć PO, po 1989 jest jeszcze gorsza, ludzie myślą, że nastąpiła zmiana! Nie nastąpiła! Przedtem tylko ZSRR, a teraz  "ZSRR", Niemcy i cały zafiksowny zachód! W 1939 roku ludzie też niewyobrażali sobie wojny! A jednak nasi sąsiedzi dogadali się! Gdy słaby, przekupny rząd, wszystko się może zdarzyć!

Vote up!
6
Vote down!
-1

viki

#1451138

Także bardzo dużo opowiadał mi mój mąż. W czasie, kiedy wiosną 1989 roku w Polsce zaczynała się transformacja, mieszkałam i pracowałam w czeskim Brnie. Pomyślałam wtedy, że jak Polska chce wyjść spod rządów Moskwy, to wkrótce ta fala antysowiecka dotrze do Czechosłowacji. I dotarła.

Większość autorów twierdzi, że Okrągły Stół był Stół z Kantami. I ja się z nimi zgadzam. Jak się później okazało, stronę "solidarnościową" reprezentowali ludzie, którzy oszukali Polaków. Ustalenia zapadły wcześniej w Magdalence. Nie wiem, czy powiedzenie że "historia jest nauczycielką życia" jest prawdziwe. Za dużo błędów popełniono od roku 1989. Zamiast być lepiej, jest coraz gorzej. Czy znajdzie się ktoś, kto ruszy z fundamentów dawne układy? 

 

Dziękuję za bardzo dobry artykuł i pozdrawiam,

     

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1451146

taka kwadratura kola

a fundamenty maja dosc solidne,bardzo solidne,

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1451893