Śląsk w strajku - styczeń 2015

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Niemcy budują 26 nowych elektrowni węglowych, m-me Kopacz

 Strajk górników, likwidacja kopalń: najnowsze wiadomości

Problemy górnicze poza Górnym Śląskiem są po prostu nielubiane/ Fot. PTWP (Szymon Jankowski)

Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, górnictwo, energetyka: Tutaj przeczytasz naszą relację na żywo na temat planów rządu dotyczących restrukturyzacji górnictwa, strajków górników i kolejnych kroków podejmowanych przez obie strony.

 

Czw., 15:52: Kłopoty finansowe ma również Katowicki Holding Węglowy. - Bez wdrożenia planu naprawczego KHW utraci płynność finansową w kwietniu - poinformował PAP prezes KHW Zygmunt Łukaszczyk.

Czw., 15:25:  Dziś kolejne rozmowy rządu ze związkami zawodowymi na Śląsku. W spotkaniu udział weźmie - Rafał Baniak, wiceminister skarbu, który poinformował o spotkaniu na Twitterze, Wojciech Kowalczyk, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji węgla kamiennego Wojciech Kowalczyk oraz Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej.

 

Czw., 15:17: Samorządowcy dają rządowi 12 propozycji rozwiązania problemów w górnictwie. Marszałek Wojciech Saługa spotkał się dziś po raz drugi z prezydentami Bytomia, Gliwic, Rudy Śląskiej i Zabrza oraz wójtem Gierałtowic, by wspólnie podpisać apel do premier Ewy Kopacz.

Czw., 12:52: Szykuje się kolejna pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Katowicach...

Czw., 12:48: Do protestujących górników z 14 kopalń Kompanii Węglowej dołączyli koledzy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W kopalni Budryk w Ornontowicach po zakończeniu porannej zmiany wszyscy górnicy zostali pod ziemią.

Czw., 09:50: Według danych służb kryzysowych wojewody śląskiego na godz. 5 w czwartek w proteście w kopalniach i zakładach KW uczestniczyło ponad 1,1 tys. osób. "Protest prowadzi również 101 osób na powierzchni. Łącznie to 1260 pracowników" - informuje PAP.

Czw., 09:30: O godz.10:00 mieszkańcy Zabrza zorganizują pikietę przed kopalnią Sośnica-Makoszowy.

 

 

Czw., 09:20: Czy rząd może skorzystać na protestach górników? Zdaniem prof. dr hab. Jacka Wodza, socjologa z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - tak. Nie uważa on, aby protesty były problemem dla rządu.

W czwartek o godz. 10 wspierająca pikieta mieszkańców Zabrza przed kopalnią "Makoszowy" #StrajkNaŚląsku

 

Strajk górników, likwidacja kopalń: najnowsze wiadomości

 

Protesty górników trwają już we wszystkch czternastu kopalniach Kompanii Węglowej / fot. Solidarność

Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, górnictwo, energetyka: Tutaj przeczytasz naszą relację na żywo na temat planów rządu dotyczących restrukturyzacji górnictwa, strajków górników i kolejnych kroków podejmowanych przez obie strony.  SEE

 

Śr., 15:32: Policja aktywnie przyłącza się do protestów górników - blokuje dojazd do autostrady w Zabrzu-Kończycach.

 

 

Śr., 15:20: Już we wszystkich 14 kopalniach Kompanii Węglowej trwają podziemne protesty. O 14.00 po zakończeniu porannej zmiany do akcji dołączyli górnicy z kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych. 

Śr., 13:56: Zaplanowane na dziś, na godz. 13:00 spotkanie zarządu ze związkowcami z JSW nie odbyło się. - Związki zawodowe nie chciały przystąpić do rozmów - informuje nas Katarzyna Jabłońska-Bajer. Tymczasem prezes spółki, Jarosław Zagórowski podkreśla, że zarząd nie może czekać w nieskończoność i że to nie jest dobry czas na obrażanie się,

Śr., 13:28: Jeszcze dziś protesty obejmą wszystkie kopalnie Kompanii Węglowej. Już rozpoczął się podziemny protest pracowników kopalni Ziemowit w Lędzinach, a ok. godziny 14.00, po zakończeniu pracy na porannej zmianie, do protestu mają przyłączyć się górnicy z kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych.

Przygotowania do akcji protestacyjnej rozpoczęły się też w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Katowickim Holdingu Węglowym. 

Śr., 13:18: Kopalnia Sośnica-Makoszowy mogła już dawno zostać sprzedana? - 20 listopada 2014 roku została złożona na ręce ówczesnego prezesa zarządu Kompanii Węglowej Mirosława Tarasa oferta na zakup kopalni Sośnica-Makoszowy - mówi w rozmowie z wnp.pl Waldemar Mróz, prezes spółki Universal Energy, która jest zainteresowana kupnem trzech z czterech przeznaczonych do likwidacji kopalni KW.

Jak zapewnia Mróz, spółka nie ma zamiaru odkupywać kopalń po to, by później sprzedać je prywatnemu inwestorowi.

 

 

Śr., 12.35: Bytom szykuje się na wielką demonstrację. O godz. 17 wyjdą tam na ulice przedstawiciele związków zawodowych, lokalni pracodawcy, bytomscy sportowcy, kibice, nauczyciele, taksówkarze. W ten sposób protestować będą przeciw likwidacji bytomskiej kopalni.

CZYTAJ też

Górniczy rezultat (nie)z n a n y c h przyczyn

________________________________________________

Cała prawda o tym co sie w Polsce dzieje i jakie w rządzie odchodzą ekscesy.

UDOSTĘPNIAJCIE TO WSZĘDZIE NIECH LUDZIE DOWIEDZA SIĘ W JAKIM PAŃSTWIE ŻYJĄ !!

NIE WIERZ MEDIOM WYRABIAJ WŁASNE ZDANIE !!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

kupujemy ich kiepskiej jakosci wegiel.
Kacapy bez wiz moga se wjechac do Polski my zas musimy za ich wize placic.

CALA POLSKA POWINNA STANAC I POPRZEC GORNIKOW W WALCE Z RZADZACA MAFIA.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1460731

Śląsk głosuje na PO?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

hobo

#1460802

Niemcy uratowali swoje stocznie, u nas likwidacja! Niemcy mają plany na węgiel, u nas likwidacja! Czy to już pełne zniewolenie Polaków? Ależ skąd! Nie/rząd/ mówi, że to program naprawczy! Po prostu plują ludziom w oczy! Akurat teraz w trakcie mojego pisania, przemawiała Kopacz, mówiąc to, co wyżej napisałam! Program naprawczy, dla dobra górników!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

viki

#1460804

Jeżeli Polacy wybierają do Zgromadzenia Narodowego czy na Prezydenta Kraju zdrajców, agentów STASI czy GRU/KGB, nie mówiąc już o bandzie malwersantów, nie oczekuj innych rezultatów nie te które są. Znasz definicją kretynizmu? Otóż najprostsza to "Robić to samo, i oczekiwać innych rezultatow". A zatem, zero zdziwienia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1460807

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1460848