DEFENDER - Europe 20

Obrazek użytkownika wilre
Świat

DEFENDER-Europe 20 w pytaniach i odpowiedziach.

Czym jest DEFENDER-Europe 20?

Jaka jest jego skala i cele?

Jak w szczególe wyglądać będzie przebieg ćwiczenia?

Jakie jest polskie zaangażowanie?

Co, gdzie, kiedy – miasta, lotniska, porty.

HNS – co to jest i dlaczego jest tak ważne podczas ćwiczenia DEFENDER-Europe 20?

Co robić w przypadku wyrządzenia szkód przez wojska sojusznicze?

Co o współpracy z Polską w ramach ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 mówią nasi Sojusznicy?

Czy podczas ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 trenowane będzie przemieszczenie lub użycie broni jądrowej?

_______________________________________________

Modyfikacja ćwiczenia Defender Europe-20

16 MARCA 2020 16:56

Ze względu na obecną sytuację związaną z wirusem COVID-19 i w związku z najnowszymi wytycznymi Sekretarza Obrony, Dowództwo USA w Europie podjęło decyzję o modyfikacji ćwiczenia DEFENDER-Europe 20.

Z informacji przekazanych przez US European Command, od 13 marca cały ruch personelu i sprzętu z USA do Europy został wstrzymany. Nie oznacza to jednak zakończenia ćwiczenia. Będzie ono realizowane w Polsce z udziałem amerykańskich żołnierzy, którzy już znajdują się na terenie naszego kraju.

Połączone z DEFENDER-Europe 20 ćwiczenia Dynamic Front, Joint Warfighting Assessment, Saber Strike i Swift Response zostają odwołane. Rozmieszczona już w Europie pancerna brygadowa grupa bojowa (ABCT) będzie prowadzić szkolenie w zakresie ustalonym z sojusznikami w ramach zmodyfikowanego ćwiczenia Allied Spirit.

Polska jest w stałym kontakcie z sojusznikami i wspólnie analizujemy możliwości współpracy wojskowej w ramach ćwiczeń, aby w pierwszej kolejności ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Głównym założeniem ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 jest strategiczny przerzut wojsk do Europy do wsparcia polityki obronnej NATO i narodowej strategii obrony Stanów Zjednoczonych. W Polsce znajduje się obecnie około 4000 amerykańskich żołnierzy i 1550 jednostek sprzętu, którzy przybyli tu, aby brać udział w ćwiczeniu DEFENDER.  Aby dotarli oni na poligony w Polsce potrzebna była ogromna i bardzo efektywna współpraca wojskowych logistyków. W naszym kraju stacjonują także żołnierze USA w ramach eFP i ABCT.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)