Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

Tak zwyczajowo miał mawiać Selman vel Piłsudski. Świat warszawski podpalony został 13 maja 1926 roku, był to tzw "przewrót majowy", kiedy Selman vel Piłsudski, żyd litewski i agent austriacko-pruski wypowiedział wojnę demokratycznie wybranemu rządowi, oraz prezydentowi. W wyniku trwających trzy dni walk zginęło 379 osób, wśród nich 164 cywilów. Ponad 900 osób zostało rannych.


Za trzynaście dni minie 13 lat, kiedy ówczesny, socjalistyczny premier Węgier Ferenc Gyurcsány wypowiedział słynne słowa, które zostały uwiecznione na taśmie : "Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem." (...)"I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?" (...)"Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

25-minutowe nagranie ujrzało światło dzienne 4 miesiące później... 17 września zostało puszczone w eter w węgierskim radiu publicznym.

18 września zgromadził się tłum 3 tysięcy protestujących, pokojowa demonstracja jednak starła się z policją... następnego dnia tłum w liczbie 10 tys podpalił budynek telewizji publicznej.

W nocy z 19 na 20 września wybuchły zamieszki pod siedzibą partii socjalistycznej w której rannych zostało 50 osób, natomiast 10 tys ludzi protestowało przed budynkiem parlamentu domagając się dymisji Gyurcsány'ego.
Miesiąc później policja węgierska złamała umowę, w której zobligowała się, że odgrodzi kordonem demonstrantów od oficjalnych obchodów rewolucji w 1956 roku, a potem sprawdzi demonstrantów pod kontem posiadania niebezpiecznych przedmiotów. Niestety...policja tym sposobem brutalnie spacyfikowała demonstrantów niszcząc miasteczko namiotowe. Symbolicznym wydarzeniem tego dnia było odpalenie przez protestujących rekwizytu muzealnego przywiezionego na czas trwania rocznicy czołgu T-34-85, który użyty był do starć z policją. Węgrzy osiągneli cel.Fragment filmu 
https://www.youtube.com/watch?v=OWRHGGSya-4

Jeśli chodzi o naszą, teraźniejszą polską sytuację polityczną, to w porównaniu z taśmami na których nagrał się "nasz rodzimy" PO-PiS-owy lumperploretariat, to Ferenc Gyurcsány to w zasadzie pikuś, albo niewinna lelija, lub serafin niebiański.
No bo czymże jest stwierdzenie "że kłamaliśmy i spieprzyliśmy" w porównaniu do Sienkiewiczowskiego "ch*j, dupy i kamieni kupy", czy Mateusza Morawieckiego "Będziemy zapier**lać i rowy, k*rwa kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni.", albo zajawka Morawieckiego o dobrodziejstwie wojny, czyli... cytuję: "najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut"...

Przepraszam za wulgaryzmy, ale to niestety cytaty naszych szanownych, politycznych "dobrodziejów i darczyńców".

Dziś zdawać by się mogło, że nad Polską zawisł upiór Selmana vel Piłsudskiego i doradza zdesperowanemu, pisowskiemu rządowi, jak wyłgać się Narodowi z obietnic "restytucji" polskiego mienia na rzecz żydów rozsianych po całym świecie...choć w zasadzie chodzi tylko o klikę nowojorsko-nadjordańską.

Nawiązałem do rewolucji węgierskiej z roku 2006 dlatego, aby pokazać, że nam Polakom będzie o wiele trudniej odzyskać nasz kraj. W 2006 roku w Budapeszcie sytuacja była raczej zerojedynkowa. My musimy się mierzyć z sytuacją przynajmniej skomplikowaną na trzech płaszczyznach, wpływu niemiecko-rosyjskiego, wpływu amerykańskiego i wpływu izraelskiego. Pamiętajmy, że obowiązuje w dalszym ciągu dyrektywa 1066 o tzw "bratniej pomocy", która pozwoli każdemu stronnictwu, które wyżej wymieniłem spacyfikować rękami sąsiednich krajów każdy protest, jeśli tylko każda ze stron uzna, że godzi w jego "demokratyczne prawo istnienia". Miejmy też świadomość obecności w Polsce 4 tys jankeskich żołdaków, które też w dyrektywę 1066 mogą być włączeni...

Protest w sprawie 447 11 maja w Warszawie zgromadził 20 tys osób, to drugie tyle niż onegdaj w Budapeszcie, dlatego właśnie wywołał poruszenie w krainie nad Jordanem.

Teraz zasadnicze pytanie, czy pisowski rząd samowolnie odgraża się że nie wypłaci ani złotówki w ramach JUST 447, czy poszedł w deal z delegatami nadjordańskimi, (którzy dziś mieli się stawić w Polsce jak niemal diabeł w karczmie Rzym, coby Jana Twardowskiego tyrpać cyrografem), że trzeba dociągnąć w spokoju do jesiennych wyborów? Choć ja jestem przekonany, że ci znad Jordanu raczej nie znają się na żartach i deale z gojami uznają za sytuację wysokiego ryzyka...

Z której strony by nie popatrzył, to jednak wygląda na to, że pisowska kompanija będzie balansować dopóki się da, a gdy się nie będzie dało pewnie podpali świat...a wtedy żaden Polak nie powinien uczestniczyć w tym "przedsięwzięciu". Z historii wiemy, że wiele powstań zostało podpalonych tylko po to, aby wykrwawić i spacyfikować Polaków, a reżyserzy byli zawsze poza granicami Rzeczypospolitej.

Wyciągajmy wnioski z historii...

Wkleję jeszcze utwór związany z rewolucją w Budapeszcie z roku 2006 pt "Przyjacielu gdzie jesteś"
https://www.youtube.com/watch?v=HBufj0tCyjI&fbclid=IwAR24kJktKxvvKiCJV_TxHTkhlNgxjVBpvY767431Xu4sP214IuLM9QYV4Mc

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:29)

Komentarze

Facet niegdyś nawet niegłupi; żarliwy katolik, który pielgrzymował po całej Polsce odprawiając rekolekcje, nagle zamienia swoje góralskie kierpce na cuchnące onuce. Przemiana z zadziornego, wesołego juhasa w sowieckiego raba.

Takie przemiany w sensie pracy umysłowej są niemożliwe.

Radykalna zmiana poglądów może być wytłumaczona jedynie trzema powodami: - pieniądze, seks, lub szantaż.

Rzeczywiście potrzebował dużo pieniędzy, bo dom, bo rodzina, bo ciężkie choroby. Każdy wtedy gotów jest oddać wszystko i zaprzedać duszę diabłu.

Seks, szczególnie ten skryty, raczej należy wykluczyć.Jest przecież ojcem i mężem w kochającej rodzinie. Chociaż... Osobiście zetknąłem się z przypadkiem, gdy mężczyzna po przekroczeniu 55 lat, gdy dzieci podrosły i poszły na swoje, a żona przestała już być tą upragnioną, nagle poczuł w sobie homoseksualny pociąg. Pewnie miał go od dawna,lecz go tłumił i standardy środowiska wygrywały.Lecz potem nagle klik - heavy metalowiec staje się miłośnikiem Village Poeople i męskich pośladków, a hardy góral masochistą z obrożą i łańcuchem.

Szantaż w otoczeniu i kontaktach ze wsiowymi służbami i Jarosławem Ruszkiewiczem jest bardzo prostą i skuteczną pułapką. Nagminnie stosowaną. Więc Trybeus coś zgrandził, chłopcy z ferajny posprzątali, tylko ... juz dokońca życia trzeba będzie płacić.Posiadanie haka na kogoś to bardzo silna smycz.

 

Czyta teraz ten biedny chłopak jakieś pamflety. Słucha idiotów.I niestety pisze kretyństwa. Byleby tylko przypodobać się Ruszkiewiczowi, Wrzodakowi, jak również generałowi Wileckiemu, oficerowi Wachowskiemu, oraz aktualnemu ambasadorowi Rosji.

Szkoda gościa,który zgłupiał.Pewnie zmądrzeje stojąc nad grobem.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1590185

//Posiadanie haka na kogoś to bardzo silna smycz.//

//gdy mężczyzna po przekroczeniu 55 lat, gdy dzieci podrosły i poszły na swoje, a żona przestała już być tą upragnioną, nagle poczuł w sobie homoseksualny pociąg. Pewnie miał go od dawna,lecz go tłumił i standardy środowiska wygrywały.//

Piszesz to ze swojej autopsji? :)) ...współczuję ci serdecznie. mnie by do głowy nie przyszło, że tak można :)))

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1590197

Tylko na tyle cię stać?

 

Widzę, że wyprali cię tak, z dodatkiem wybielacza, że bez karteczki z Centrali już nic mądrego nie potrafisz sklecić.

Eeech biedaku...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1590199

takie obrzydliwe insynuacje to typowo ubecka szkoła. Nie sposób mieć inne skojarzenia.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-10
#1590214

Czy pani zaczyna mnie prześladować? Wiem, że lubi pani prace śledcze, ale bez przesady.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1590290

Na swoim blogu trybeus publikuje całe wystąpienia zbrodniarza Putina dowodzące, że Rosja, napadająca i zajmująca terytoria swoich słabych sąsiadów oraz rozwijająca nowe ofensywne systemy rakietowe - jest państwem miłującycm pokój. [sic!]

A przecież Putin pragnący zdobyć władzę w Rosji, nie zawachał się przed wysadzeniem w powietrze kilkuset obywatel Rosji. Zaraz po tym rosyjska armia rozpoczęła masowe mordy w Ceczenii.

Bolszewicki Związek Sowiecki stosował identyczną propagandę -- pragnący podbić cały świat i marzący o wymordowaniu kolejnych milionów ludzi -- komunistyczni zbrodniarze z sowieckiego Kremla wysyłali broń do wszystkim komunistycznych zbrodniarzy na całym świecie. Jednocześnie twierdzili, że walczą z amerykanskim imperializmem o pokój na świecie... [sic!]

Dziwić może to, że znana blogerka Rebeliantka jest na blogu trybeusa polecana jako autor jego antypolskiego "Kurnika politycznego". [sic!]

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590220

Odczep się Pan ode mnie ze swoimi insynuacjami. To jest naprawdę zdumiewające, jak ludzie Pańskiego pokroju potrafią wyłącznie manipulować, nierzadko wręcz kłamać o działaczach patriotycznych spoza PiS, tępić wszelkie krytyczne wypowiedzi  nawet  zwolenników władzy i w efekcie osłabiać znaczenie obozu patriotycznego w Polsce.

Apele do Pana o rozsądek i rzetelność nie mają jednak żadnego sensu, gdyż "chwyty retoryczne" Pańskiej publicystyki nie zmieniają się i są tak samo paskudne od wielu lat.

Eot.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10
#1590224

Nie ma takiej możliwości, aby Rebeliantka nie miała monopolu na rację...

Więc napisanie prawdy, że na blogu trybeusa "blogerka Rebeliantka jest polecana jako jeden z niewielu autorów jego antypolskiego "Kurnika politycznego" - to dla niej są tylko: "chwyty retoryczne"

Na swoim blogu oznajmiła mi, że według niej jestem" "anonimowym botem"  i "potwarcą". [sic!]

Więc zajrzyjmy na blog trybeusa jeszcze raz... A tam, trybeus ciągle miłuje Putina...

Jednak, czasem jest fajnie trafić do takiego cyrku jaki kreuje szanowna Rebelliantka... :-)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590238

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-tylko-85-mienia-bezspadkowego...

Rząd zamierza negocjować zwrot 15 % mienia bezdziedzicznego. Nie sposób inaczej interpretować wypowiedzi Waszczykowskiego.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9
#1590240

@Rebeliantka to ta, która brzydzi się insynuacjami i staje w obronie przeciw obrzydliwym atakom?

np. podłym bzdurom wypisywanym przez jej umiłowanych trybeusów, astry, ruszkiewiczów, opary i podobnych?

wysokie mniemanie- musowe a i z pewnością w życiu by nie zgrzeszyła urażeniem swoich kacapofilskich

ba, to nie ogranicza się do cichego poparcia, przecież ktoś musi oburzać się, że do obrony wschodniej flanki NATO potrzebni są żołnierze NATO i to w NATO-wskiej Polsce. bezpieczeństwo kraju jest policzkiem w twarz Putina i obrzydliwą insynuacją, że Polska w ogóle potrzebuje armii. a przecież to bracia- Slowianie chętnie pomogą w biciu żyda, masona i banderowca. może Światową Radą Słowian? A jak tam spisek syjonistycznej agentury, która umożliwiła podbicie Polski przez szatana zgniłego Zachodu. I jak tam żal za obalenie Janukowycza?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1590370

Podaj nazwisko, abyśmy mogli się spotkać w sądzie.

Inaczej Twoje oszczerstwa są bez żadnej wartości.

Ty jednak jesteś tchórzem, kryjącym się za anonimowym nickiem i nigdy nie ujawnisz swojej tożsamości, bo wiesz, że poniósłbyś konsekwencje nikczemnego zniesławiania.

Eot.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1590397

w jaki sposób stanęłaś w obronie w imie prawdy i takich tam? choćby tutaj. znów miałaś okazję ale koniecznie własne ideolo musi stać wyżej. czy to aby nie zakłamanie? jaką to opcję konsekwentnie wspierasz?

wyobraź sobie, że niektórzy czytają portale i mają świetną pamięć skojarzeniową. tak więc wiele słów jest cytatami bądź ma takie znaczenie, co jak rozumiem szczególnie ubodło. czy koniecznie mam sprawdzić własną pamięć dla szerokiej publiczności?

sama okazujesz swoją kulturę a nie raczysz nawet odnieśc sie do rzeczy tylko, jak to często ostatnio, manipulancko odwracasz uwagę innym tematem i robisz z siebie ofiarę, odwracając kota ogonem wraz z michnikowszczyzną grożenia. naprawdę jestem z banderowskiej szczujni czy tylko w urojeniach? a może każdy sposób dobry, by oczernić? wcześniej słyszalem, że mam cos współnego z atakowaniem Wielgusa i podobnymi dziwnymi rzeczami na miarę spisków masońsko- żydowskich. to jest chyba to katolickie umiłowanie prawdy? bo przecież nie wstyd, gdy ktoś publicznie docieka czyjejś dzialalności. o moralności nie warto się wypowiadać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1590476

Sprawdzaj i podaj swoje nazwisko, abym cię mogła pozwać w sądzie. Eot, manipulatorze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1590951

Kurcze wszedłem na twój link i szukałem czegoś o wychwalaniu putina przez trybeusa - myślałem, że podajesz link do takiego przykładu, a tu kompetnie nic. Szukam i szukam i znaleźć nie mogę tych pochwał putina - podasz coś konkretnego, czy tylko tak dla picu ględzisz?

Trybeus - dostał ode mnie 4, gdyż juz miałem mu przepuscić w tekście te obce słowo deal ale jak dalej napisał aby zostać w domach i nie iść do ewentualnego powstania, to przegiął. Bo właśnie czytając jego tekst miałem poczucie, że węgrzy wywalczyli swoje właśnie na ulicy w małym powstaniu, u nas za podobne taśmy nie było praktycznie nic (Narodowcy jedynie protestowali głośno) - uważam, że czasem bezkrwawo nie da się wywalczyc pełnej Niepodległości i Powstania maja sens - oczywiście trzeba uważać na prowokacje, jednak jeśli zawsze bedziemy siedzieli w domu, to nic się nie zmieni.

Reszta tekstu dobra - na 4 ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1590393

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Andy-aandy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Można to znaleźć tu:

"Władimir Putin o równowadze militarnej na świecie...tego nie zobaczycie w telewizji..."

A zbrodniarz Putin m.in. straszy...

Ale wiemy, że USA aktywnie opracowuje i już wprowadza system obrony przeciwrakietowej. Ak, obecnie ona nie jest skuteczna i dokładnie nie wiemy, czy kiedykolwiek ona będzie skuteczna.

"Tak, system obrony przeciwrakietowej istnieje, ale w stosunku do Rosji on nie ma sensu, ponieważ mamy taka broń, która go łatwo spenetruje. Pójdziemy właśnie taką drogą. To jest dla nas taniej."

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590399

No i w którym miejscu tu wychwala trybeus putina? Wręcz przeciwnie skoro jak twierdzisz, pokazuje, że putin grozi niczym zbrodniarze sowieccy.

Widzę, ze jednak dużo gadasz, a są to nic nie warte pomówienia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1590417

To coś tu napisał to jest podłość nad podłościami. Taką mendę jak ciebie tylko wsioki mogły wychodować.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1590921

Sam do siebie pisać
Sam siebie nazwać mendą
Piękne C.V
Tak kajfasz trzymaj

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1590926

 Delegacja z Izraela i tak przyleciała do Polski? "Odbywa nieoficjalnie spotkania bez udziału polskich władz" Tak można wierzyć eskimosom z PiS. Po cichaczu by Polacy się nie dowiedzieli. Skoro PiS odwołał spotkanie, to po co przylecieli???

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1590198

kurak vel ptica...

 

kurak vel ptica

kacapskością

się zachwyca!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1590209

   Dramat polega na tym, że PO w kwestii roszczeń zagłosuje tak samo jak PiS i reszta" magdalenki". Tego się raczej zatrzymać nie da.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

              

#1590263

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...co się dzieje z Polakami (?) czy też mieszkańcami Polski.

Napisałeś tekst mądry, refleksyjny, na czasie...i co?

Odezwały się jakieś fobie,  podświadome urojenia seksualne, komentarze nie mające nic wspólnego z tematem....to przeraża.

Dochodzę do wniosku, że  nawet jeżeli uda się zatrzymać grabież Polski , to nie będzie już w niej Polaków.

Co się stało z ich psychiką? Z ich mentalnością ?

Oto przykład jak brak łaski uświęcającej robi z człowieka idiotę lub zwierzę.

Te wszystkie cwele, psubraty i inne dyniowate...toż to psychopaci. Nawet na NP kilka lat temu nie było tak tragicznie.

Co  Gawrion zrobił z tego portalu?  A może ....

Pewnie zaciera teraz ręce i podśpiewuje...co by tu jeszcze spieprzyć Panowie...???

https://www.youtube.com/watch?v=S7Hizf3Q-VU

https://www.youtube.com/watch?v=4nNXqkYCKtY

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Verita

#1590268