Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

Tak zwyczajowo miał mawiać Selman vel Piłsudski. Świat warszawski podpalony został 13 maja 1926 roku, był to tzw "przewrót majowy", kiedy Selman vel Piłsudski, żyd litewski i agent austriacko-pruski wypowiedział wojnę demokratycznie wybranemu rządowi, oraz prezydentowi. W wyniku trwających trzy dni walk zginęło 379 osób, wśród nich 164 cywilów. Ponad 900 osób zostało rannych.


Za trzynaście dni minie 13 lat, kiedy ówczesny, socjalistyczny premier Węgier Ferenc Gyurcsány wypowiedział słynne słowa, które zostały uwiecznione na taśmie : "Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem." (...)"I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?" (...)"Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

25-minutowe nagranie ujrzało światło dzienne 4 miesiące później... 17 września zostało puszczone w eter w węgierskim radiu publicznym.

18 września zgromadził się tłum 3 tysięcy protestujących, pokojowa demonstracja jednak starła się z policją... następnego dnia tłum w liczbie 10 tys podpalił budynek telewizji publicznej.

W nocy z 19 na 20 września wybuchły zamieszki pod siedzibą partii socjalistycznej w której rannych zostało 50 osób, natomiast 10 tys ludzi protestowało przed budynkiem parlamentu domagając się dymisji Gyurcsány'ego.
Miesiąc później policja węgierska złamała umowę, w której zobligowała się, że odgrodzi kordonem demonstrantów od oficjalnych obchodów rewolucji w 1956 roku, a potem sprawdzi demonstrantów pod kontem posiadania niebezpiecznych przedmiotów. Niestety...policja tym sposobem brutalnie spacyfikowała demonstrantów niszcząc miasteczko namiotowe. Symbolicznym wydarzeniem tego dnia było odpalenie przez protestujących rekwizytu muzealnego przywiezionego na czas trwania rocznicy czołgu T-34-85, który użyty był do starć z policją. Węgrzy osiągneli cel.Fragment filmu 
]]>https://www.youtube.com/watch?v=OWRHGGSya-4]]>

Jeśli chodzi o naszą, teraźniejszą polską sytuację polityczną, to w porównaniu z taśmami na których nagrał się "nasz rodzimy" PO-PiS-owy lumperploretariat, to Ferenc Gyurcsány to w zasadzie pikuś, albo niewinna lelija, lub serafin niebiański.
No bo czymże jest stwierdzenie "że kłamaliśmy i spieprzyliśmy" w porównaniu do Sienkiewiczowskiego "ch*j, dupy i kamieni kupy", czy Mateusza Morawieckiego "Będziemy zapier**lać i rowy, k*rwa kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni.", albo zajawka Morawieckiego o dobrodziejstwie wojny, czyli... cytuję: "najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut"...

Przepraszam za wulgaryzmy, ale to niestety cytaty naszych szanownych, politycznych "dobrodziejów i darczyńców".

Dziś zdawać by się mogło, że nad Polską zawisł upiór Selmana vel Piłsudskiego i doradza zdesperowanemu, pisowskiemu rządowi, jak wyłgać się Narodowi z obietnic "restytucji" polskiego mienia na rzecz żydów rozsianych po całym świecie...choć w zasadzie chodzi tylko o klikę nowojorsko-nadjordańską.

Nawiązałem do rewolucji węgierskiej z roku 2006 dlatego, aby pokazać, że nam Polakom będzie o wiele trudniej odzyskać nasz kraj. W 2006 roku w Budapeszcie sytuacja była raczej zerojedynkowa. My musimy się mierzyć z sytuacją przynajmniej skomplikowaną na trzech płaszczyznach, wpływu niemiecko-rosyjskiego, wpływu amerykańskiego i wpływu izraelskiego. Pamiętajmy, że obowiązuje w dalszym ciągu dyrektywa 1066 o tzw "bratniej pomocy", która pozwoli każdemu stronnictwu, które wyżej wymieniłem spacyfikować rękami sąsiednich krajów każdy protest, jeśli tylko każda ze stron uzna, że godzi w jego "demokratyczne prawo istnienia". Miejmy też świadomość obecności w Polsce 4 tys jankeskich żołdaków, które też w dyrektywę 1066 mogą być włączeni...

Protest w sprawie 447 11 maja w Warszawie zgromadził 20 tys osób, to drugie tyle niż onegdaj w Budapeszcie, dlatego właśnie wywołał poruszenie w krainie nad Jordanem.

Teraz zasadnicze pytanie, czy pisowski rząd samowolnie odgraża się że nie wypłaci ani złotówki w ramach JUST 447, czy poszedł w deal z delegatami nadjordańskimi, (którzy dziś mieli się stawić w Polsce jak niemal diabeł w karczmie Rzym, coby Jana Twardowskiego tyrpać cyrografem), że trzeba dociągnąć w spokoju do jesiennych wyborów? Choć ja jestem przekonany, że ci znad Jordanu raczej nie znają się na żartach i deale z gojami uznają za sytuację wysokiego ryzyka...

Z której strony by nie popatrzył, to jednak wygląda na to, że pisowska kompanija będzie balansować dopóki się da, a gdy się nie będzie dało pewnie podpali świat...a wtedy żaden Polak nie powinien uczestniczyć w tym "przedsięwzięciu". Z historii wiemy, że wiele powstań zostało podpalonych tylko po to, aby wykrwawić i spacyfikować Polaków, a reżyserzy byli zawsze poza granicami Rzeczypospolitej.

Wyciągajmy wnioski z historii...

Wkleję jeszcze utwór związany z rewolucją w Budapeszcie z roku 2006 pt "Przyjacielu gdzie jesteś"
]]>https://www.youtube.com/watch?v=HBufj0tCyjI&fbclid=IwAR24kJktKxvvKiCJV_TxHTkhlNgxjVBpvY767431Xu4sP214IuLM9QYV4Mc]]>

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (29 głosów)

Komentarze

Facet niegdyś nawet niegłupi; żarliwy katolik, który pielgrzymował po całej Polsce odprawiając rekolekcje, nagle zamienia swoje góralskie kierpce na cuchnące onuce. Przemiana z zadziornego, wesołego juhasa w sowieckiego raba.

Takie przemiany w sensie pracy umysłowej są niemożliwe.

Radykalna zmiana poglądów może być wytłumaczona jedynie trzema powodami: - pieniądze, seks, lub szantaż.

Rzeczywiście potrzebował dużo pieniędzy, bo dom, bo rodzina, bo ciężkie choroby. Każdy wtedy gotów jest oddać wszystko i zaprzedać duszę diabłu.

Seks, szczególnie ten skryty, raczej należy wykluczyć.Jest przecież ojcem i mężem w kochającej rodzinie. Chociaż... Osobiście zetknąłem się z przypadkiem, gdy mężczyzna po przekroczeniu 55 lat, gdy dzieci podrosły i poszły na swoje, a żona przestała już być tą upragnioną, nagle poczuł w sobie homoseksualny pociąg. Pewnie miał go od dawna,lecz go tłumił i standardy środowiska wygrywały.Lecz potem nagle klik - heavy metalowiec staje się miłośnikiem Village Poeople i męskich pośladków, a hardy góral masochistą z obrożą i łańcuchem.

Szantaż w otoczeniu i kontaktach ze wsiowymi służbami i Jarosławem Ruszkiewiczem jest bardzo prostą i skuteczną pułapką. Nagminnie stosowaną. Więc Trybeus coś zgrandził, chłopcy z ferajny posprzątali, tylko ... juz dokońca życia trzeba będzie płacić.Posiadanie haka na kogoś to bardzo silna smycz.

 

Czyta teraz ten biedny chłopak jakieś pamflety. Słucha idiotów.I niestety pisze kretyństwa. Byleby tylko przypodobać się Ruszkiewiczowi, Wrzodakowi, jak również generałowi Wileckiemu, oficerowi Wachowskiemu, oraz aktualnemu ambasadorowi Rosji.

Szkoda gościa,który zgłupiał.Pewnie zmądrzeje stojąc nad grobem.

Vote up!
15
Vote down!
-13

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1590185

//Posiadanie haka na kogoś to bardzo silna smycz.//

//gdy mężczyzna po przekroczeniu 55 lat, gdy dzieci podrosły i poszły na swoje, a żona przestała już być tą upragnioną, nagle poczuł w sobie homoseksualny pociąg. Pewnie miał go od dawna,lecz go tłumił i standardy środowiska wygrywały.//

Piszesz to ze swojej autopsji? :)) ...współczuję ci serdecznie. mnie by do głowy nie przyszło, że tak można :)))

Vote up!
15
Vote down!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1590197

Tylko na tyle cię stać?

 

Widzę, że wyprali cię tak, z dodatkiem wybielacza, że bez karteczki z Centrali już nic mądrego nie potrafisz sklecić.

Eeech biedaku...

Vote up!
11
Vote down!
-11

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1590199

Na swoim blogu trybeus publikuje całe wystąpienia zbrodniarza Putina dowodzące, że Rosja, napadająca i zajmująca terytoria swoich słabych sąsiadów oraz rozwijająca nowe ofensywne systemy rakietowe - jest państwem miłującycm pokój. [sic!]

A przecież Putin pragnący zdobyć władzę w Rosji, nie zawachał się przed wysadzeniem w powietrze kilkuset obywatel Rosji. Zaraz po tym rosyjska armia rozpoczęła masowe mordy w Ceczenii.

Bolszewicki Związek Sowiecki stosował identyczną propagandę -- pragnący podbić cały świat i marzący o wymordowaniu kolejnych milionów ludzi -- komunistyczni zbrodniarze z sowieckiego Kremla wysyłali broń do wszystkim komunistycznych zbrodniarzy na całym świecie. Jednocześnie twierdzili, że walczą z amerykanskim imperializmem o pokój na świecie... [sic!]

Dziwić może to, że znana blogerka Rebeliantka jest na blogu trybeusa polecana jako autor jego antypolskiego "Kurnika politycznego". [sic!]

Vote up!
12
Vote down!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590220

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1590921

Sam do siebie pisać
Sam siebie nazwać mendą
Piękne C.V
Tak kajfasz trzymaj

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1590926

 Delegacja z Izraela i tak przyleciała do Polski? "Odbywa nieoficjalnie spotkania bez udziału polskich władz" Tak można wierzyć eskimosom z PiS. Po cichaczu by Polacy się nie dowiedzieli. Skoro PiS odwołał spotkanie, to po co przylecieli???

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
-6

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1590198

kurak vel ptica...

 

kurak vel ptica

kacapskością

się zachwyca!

Vote up!
11
Vote down!
-8

jan patmo

#1590209

   Dramat polega na tym, że PO w kwestii roszczeń zagłosuje tak samo jak PiS i reszta" magdalenki". Tego się raczej zatrzymać nie da.

Vote up!
8
Vote down!
-4

              

#1590263

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...co się dzieje z Polakami (?) czy też mieszkańcami Polski.

Napisałeś tekst mądry, refleksyjny, na czasie...i co?

Odezwały się jakieś fobie,  podświadome urojenia seksualne, komentarze nie mające nic wspólnego z tematem....to przeraża.

Dochodzę do wniosku, że  nawet jeżeli uda się zatrzymać grabież Polski , to nie będzie już w niej Polaków.

Co się stało z ich psychiką? Z ich mentalnością ?

Oto przykład jak brak łaski uświęcającej robi z człowieka idiotę lub zwierzę.

Te wszystkie cwele, psubraty i inne dyniowate...toż to psychopaci. Nawet na NP kilka lat temu nie było tak tragicznie.

Co  Gawrion zrobił z tego portalu?  A może ....

Pewnie zaciera teraz ręce i podśpiewuje...co by tu jeszcze spieprzyć Panowie...???

https://www.youtube.com/watch?v=S7Hizf3Q-VU

https://www.youtube.com/watch?v=4nNXqkYCKtY

Vote up!
8
Vote down!
-9

Verita

#1590268