Co można zrobić przez 5 lat z zapisem z kokpitu?

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Mówi się, że zapis cyfrowy łatwiej jest zmanipulować i podrobić - to prawda, w końcu to tylko cyfrowe klocki, które w erze superszybkich komputerów można złożyć w dowolną kombinację. Posługując się dedykowanym oprogramowaniem w zasadzie można zrobić z nagraniem (cyfrowym) wszystko. Istotnym czynnikiem ograniczającym oprócz pieniędzy (horrendalnie drogi sprzęt i programy)  jest tylko CZAS.

Co natomiast można zrobić z nagraniem analogowym ? Odpowiedź przyszła nagle, takie olśnienie:

NAGRANIE ANALOGOWE można NAGRAĆ PONOWNIE!

Potrzebujemy :

1. Kokpit tupolewa, akurat tego u nich mnogo.

2. Nagranie wewnętrznego tła pracy silników samolotu i szumu powietrza.

3. Nagranie rzekomego szumu głosów dobiegających z salonika

4. Kilku aktorów z predyspozycją do naśladownictwa głosów. Jeżeli nawet rodzina miała problemy z rozpoznaniem głosów, uważam że podobny głos może zmylić każdego (zauważmy, że widmo głosu będzie identyczne dla całości nowego nagrania). 

Czas - uważam, że 5 lat a nawet 1 rok do nagrania/zmodyfikowania godzinnego przedstawienia jest wystarczający.

Oryginalna taśma -  w kraju, gdzie robiono remont nie problem o taśmę magnetofonową, można użyć przecież nawej tej którą być może wymieniono w rejestratorach przy tzw. "remoncie"

Pozostaje montaż - wydawało by się sprawa najtrudniejsza, ale to nie magnetofony NAGRA Kudelskiego.Wyjaśnienie jest proste i pochodzi z tzw. stenogramów prokuratury:

zapis [dropout, złe przyleganie taśmy do głowicy]

zezwala na bezproblemowy montaż kawałków nagrań !!!

Jest czymś w rodzaju PAUSE/STOP, w dodatku w zapisie występuje JAWNIE (ot takie są taśmy i głowice analogowe, że taśma nie zawsze dobrze przylega). W dodatku oryginały na wieki pozostaną w Sowietach, więc sprawa jest czysta jak kopia obrazu wisząca na ścianie muzeum w Luwrze, podczas gdy oryginał bezpiecznie leży w sejfie (niekoniecznie muzealnym, może to być sejf w dowolnym miejscu na świecie) 

jeszcze dopisek do punktu 4:

Mozna zapytać o materiały porównawcze w/g opinii biegłych Prokuratury mają charakter "wyłącznie pomocniczy" (opinia_zespolu_bieglych-2.pdf strona 10).

Im bardziej zagrzebiemy/zagłębimy sie w raport, wychodzą nam nowe kwiatki. Otóż badanie wykonano na wypożyczonym(!) komputerze MacBookPro (najdroższy i najnowszy 12 tys PLN u Appla) oraz UWAGA na "prywatnym komputerze stacjonarnym" !!!! 

Programy to w większości wersje bezpłatne na PC i Mac.

Praat to opensource’owe oprogramowanie służące do zaawansowanej analizy i syntezy mowy, ze szczególnym uwzględnieniem fonetyki. WaveSurfer is an open source tool for sound visualization and manipulation.

Izotope RX3 - jest już RX 4 Advanced (do edycji i naprawiania ścieżek audio) - uwaga to was powali, w najlepszej wersji kosztuje 749$!

Goldwave  licencja 69$

Audacity® is free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds. Kolejny darmowy. 

Nie zagłębiam się już, w tym momencie przerywam. Uważam, że taka analiza dźwięku, wykonana przez biegłych jest niewiarygodna.

Analizy w studiach dokonuje się na profesjonalnym sprzęcie i programach, których wartość znacznie przewyższa powyższe nawet "płatne". Zarówno do cen powyższych komputerów jak i programów śmiało możemy dopisać dwa zera jeżeli nie trzy.

Ten "raport" zdaje się zasługuje na szerszą analizę, bowiem tego typu sprzęt i programy to jakaś kpina ! 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:18)

Komentarze

   Też już od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy prezentowane gawiedzi nagrania, to wogóle nagrania z tego lotu. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

              

#1473704

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1473709

na pewno znajdzie się jakaś kabina, w której można ponownie nagrać taśmy.

Kabina potzrzebna jest do odtworzenia identycznych warunkówe dla dźwieku. Co do aktorów, nie będę wymieniał ilu nawet "naszych" gra w sowieckich serialach.

Istotą wpisu było zastanowienie się, czy mozliwe jest PONOWNE nagranie taśm

Moim zdaniem JEST TO MOZLIWE.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1473720

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

idźmy tym tropem...jeśli można byłoby zrobić "studio nagrań" w jakiejś kabinie ruskiej tutki, to zupełnie niepotrzebnie byłoby organizować katastrofę na Siewiernym...czyż nie ? Wystarczyłoby zrzucić trochę złomu z tutek, potem nagrać "przebieg lotu" w jakimś ruskim kokpicie tutki...to byłoby dużo prostsze...czyż nie ?

Pamiętajmy, że zdjęć z wylotu delegacji nie ma !!! Dziwnym trafem komisja Macierewicza nie upubliczniła przebiegu rozmowy Jarosław - Lech...dlaczego nie upublicznia ?? Czy to jest objęte klauzulą top sekret ? Upublicznienie rozmowy J-L ukróciłoby wszelkie spekulacje, a także Twoje dedukcje odnośnie "studia nagrań" w kokpicie...nie piszę teraz złośliwie..po prostu zadałeś temat, a ja ciągnę wątki poboczne...pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1473722

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1473729

Sam przyznasz, ze prawdopodobieństwo ponownego nagrania/dogrania zapisów z kabiny jest wysokie.

Co do rozmów braci Kaczyńskich, gdyby były naciski aby lądować, uważam że do tej pory jakaś stacja lub/i czasopismo udostępniła by to nagranie przed jakimś wydarzeniem związanym ze słupkami POparcia.

Równie dobrze Amerykanie mogli by udostępnić nagrania i zdjęcia satelitarne, a wywiady "przyjaznych nam" państw interesujące materiały . 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1473789

Znajesz szto u nas simulator kokpita Tu154 ? aa?! Znajesz ! Efiekta u nas realisticzne - znajesz ?! Tak i u nas kiłamietra magnitnoj lienty iz pieriegoworami kursantow. Szto ty triebujesz ? Sieks party w kokpitie ?  Dachodi, da "powoli" żdi mienia ?!

Razgawory mieżdu zadaczami o wodkie, diewoczkach ?! Normalno. Obamu w kokpit pasadit? Normalno. Gienerała wysatu sczitajuszczewo na lientu nagrali ? Nagrali ! Jewo nikagda nie uwidieli, a nagrali ? Wsio normalno !  Tak toczno !

Cyborg admeldowałsia .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1


#1473798

Przez pięć długich lat można zrobić wszystko.

A już na pewno zafałszować prawdziwy obraz wydarzeń.

Pozdr.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1473727

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika lutek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1473732

O tym jak Rosjanie mogli sfalszować zapisy CVR można się przekonać oglądając film dokumentalny pt. Rok 1983 - Na krawędzi zagłady. (1983: The Brink of Apocalypse).Ci z Państwa co mają do niego dostęp powinni go obejrzeć i gdzieś w 2/3 filmu jest opisana technika falszowaniu zapisu CVR z myśliwca który zestrzelił w latach 80-tych koreański samolot pasażerski z ponad 200 osobami na pokładzie w okolicach półwyspu Kamczatka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473738

https://www.youtube.com/watch?v=w-Df7Uf3mlk.
Dla kacapow sfalszowanie czy podrobka czegokolwiek jest pryszczem od rewolucji w 1917 tylko tym sie paraja.
Wszystko co maja w dorobku to ukradli i zmalpowalijak,zegarki,bron,wszelkiego rodzaju pojazdy ,aparaty fotograficzne,nawet walonki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1473790

a symbolem ruskiego zwijania, kradziejstwa wszystkiego, może być Pobieda. 

Samochód, który zwinęli od Niemiaszków razem z całą fabryką Opla.

Dali póżniej ją nam, Polakom, do produkcji, gdzie przez lata była robiona na Żeraniu w FSO,

już jako Warszawa:

 

 

It was also licensed to Polish Fabryka Samochodów Osobowych, as FSO Warszawa. Although usually known as the GAZ-M20, an original car's designation at ... More »
Search for: Images · Videos

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1473831

tylko tasme z tu-154 pl 101, co niewygodne wycinamy, reszte zaszumiamy i robimy ilestam kopii, dla millera, prokwojow, artymienki itd. itp. takie to proste.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1473908

ale to rozwiązanie było by zbyt bezczelne

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1473916