POLSCY ŻOŁNIERZE GINĄĆ BĘDĄ ZA BANDEROWSKĄ UKRAINĘ

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

POLSCY ŻOŁNIERZE GINĄĆ BĘDĄ ZA NIEZAWISTNĄ BANDEROWSKĄ UKRAINĘ

WOJSKO POLSKIE STANIE RAMIĘ W RAMIĘ Z BANDEROWCAMI

Jak podaje portal Polish Club Online wojsko polskie stanie ramię w ramię z banderowcami.

UTWORZENIE BRYGADY POLSKO - LITEWSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ

Opinia publiczna nie została poinformowana o utworzeniu owej brygady pod nazwą Ukr - Pol - Lit - Brig  tak ma się nazywać wspomniana formacja wojskowa, przy czym nie wiadomo jeszcze, żołnierze jakich jednostek zostaną w niej zmobilizowani. W zamian za zaangażowanie Polski w konflikt na Ukrainie prezydent Poroszenko obiecał stronie polskiej dołączenie do programu kreowania nowych miejsc pracy na terytoriach zagarniętych przez separatystów.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdradził rezultaty konsultacji telefonicznych przeprowadzonych w poniedziałek z premierem Polski Donaldem Tuskiem – otóż omawiali oni szczegóły powstania polsko - ukraińsko- litewskiej brygady. Tym samym jest już przesądzone, iż polscy żołnierze staną ramię w ramię ze spadkobiercami ideologii Stepana Bandery.

UKR - POL - LIT - BRIG

Powtarza się zatem historia z czasów inwazji na Irak, gdzie w zamian za udział naszych wojsk obiecywano nam konkretne korzyści gospodarcze. Oczywiście jedyne, z czym pozostaliśmy to opinia o Polakach jako o intruzach najeżdżających iracką ziemię oraz trauma polskich żołnierzy, którzy musieli się bardzo starać, aby wmówić sobie, iż ta wojna jest konieczna w imię bliżej niesprecyzowanych „celów wyższych”.

Sam pomysł stworzenia wspólnej polsko - litewsko - ukraińskiej brygady zrodził się miesiąc temu, w czerwcu, kiedy to pełniący obowiązki ministra obrony narodowej Ukrainy Mychajło Kowal poinformował, iż zapadła decyzja w tej sprawie.

Nikt chyba nie podejrzewał, iż dożyjemy czasów, w których czerwono-czarne, banderowskie flagi będą powiewać obok polskich, natomiast Wojsko Polskie będzie walczyć o interesy pewnych grup na Ukrainie, mocno skażonych duchem, banderyzmu, antypolonizmu, faszyzmu, antypolskiego judaizmu i co wydaje się paradoksalne antysemityzmu, zważywszy, iż 80 procent ukraińskiego rządu to Żydzi, na czele z Żydem Walzmanem (Poroszenką) prezydentem Ukrainy.

PAŃSTWO UKRAINA NIE ISTNIEJE

Całkowitą ignorancję władz polskich stanowi informacja, iż państwo Ukraina nie istnieje ]]>http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6237-onz-ukraina-nie-jest-suwerennym-panstwem-a-rosja-nie-dokonala-agresji]]>

ONZ: Ukraina nie jest suwerennym państwem, a Rosja nie dokonała agresji .Eksperci Organizacji Narodów Zjednoczonych ustalili, że w świetle obowiązującego prawa międzynarodowego państwo Ukraina nie ma granic i w zasadzie... nie istnieje – alarmuje agencja novorus.info. Idąc dalej, skoro kraj nie ma oficjalnej granicy, to nie tylko nie można mówić o jej naruszaniu, lecz również o separatyzmie.

Po upadku Związku Sowieckiego Ukraina nie sformalizowała w odpowiedni sposób w ONZ swoich granic i... nadal pozostaje okręgiem administracyjnym. Okazuje się, że kwestia demarkacji granic Ukrainy została uwzględniona jedynie w projekcie porozumienia z Unią Europejską – ta ostatnia zobowiązała się do pomocy w przeprowadzeniu legalizacji jej granic z państwami sąsiednimi. Przy czym nie określono, kiedy miałoby to nastąpić.

Wprawdzie Ukraina w granicach sprzed konfliktu z Rosją była uznawana za państwo i nikt nie podważał jej terytorialnego kształtu, niemniej jednak lukę w sformalizowaniu stanu faktycznego z pewnością wykorzysta Władimir Putin. Zresztą Kreml już odniósł pierwsze zwycięstwo: 7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie, a w którym stwierdził, że ONZ nie może uznać działania Federacji Rosyjskiej względem Ukrainy jako naruszenia prawa, ponieważ zgodnie z dokumentami terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRS, nie jest zatem suwerennym państwem.

Swoiste kuriozum stanowi fakt, iż – zdaniem ekspertów – Rosja może teraz złożyć oświadczenie o przynależności terytorium ukraińskiego do państwa rosyjskiego, zastrzegając, iż wszystko, co dzieje się w tym regionie stanowi wewnętrzną sprawę Rosji. Oznacza to, iż z punktu widzenia prawa międzynarodowego wybory z dnia 25 maja są nieważne.

Kreml najwyraźniej jednak nie zamierza wykorzystywać w ten sposób sytuacji. Podobną zresztą inercję zachowują Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Być może wszystkie państwa bezpośrednio zaangażowane w konflikt stwierdziły, że metoda faktów dokonanych może jedynie zaognić i tak napiętą sytuację oraz uniemożliwić realizację celów, jakie stawiają sobie poszczególne strony. Nie jest jednak wykluczone, że koniec końców Zachód odda Rosji terytorium Ukrainy, jeżeli na horyzoncie pojawi się widmo zysku. W końcu nie raz tak robił a przez kolejne wieki w prowadzonej przez niego polityce niewiele się zmieniło.

Co ciekawe Donald Tusk nie spieszy się z poinformowaniem opinii publicznej o szczegółach podjętych przez Polskę zobowiązań. Nic w tym zresztą dziwnego – premier już od dawna daje do zrozumienia, że społeczeństwo polskie ma płacić podatki, a nie wypowiadać się na tematy polityczne. Szkoda jedynie polskich żołnierzy, którzy zamiast własnego kraju, bronić będą obcych interesów.

Media mainstreamowe nie wspominają słowem o powstaniu owej brygady, natomiast "Gazeta Polska Codzienie" z ukontentowaniem donosi w tekście: "Rusza polsko - litewska-ukraińska brygada", podając o ratyfikacji porozumienia zawartego 19 września ub. roku w Warszawie między szefami resortów obronnych Polski, Ukrainy i Litwy z 290 głosami Rady Najwyższej Ukrainy. Rada Najwyższa Ukrainy (ukr. Верховна Рада України, „Werchowna Rada”) – jednoizbowy parlament Ukrainy. Obecna Rada Najwyższa Ukrainy jest bezpośrednią następczynią Rady Najwyższej Ukraińskiej SRR, która w 1991 ogłosiła niezależność kraju i odłączenie się od Związku Radzieckiego. Nazwę „Rada Najwyższa” nosi również parlament Republiki Autonomicznej Krymu.

Zgodnie z art. 76 Konstytucji Ukrainy Rada Najwyższa składa się z 450 deputowanych, wybieranych w głosowaniu powszechnym, równym, bezpośrednim i tajnym na kadencję pięcioletnią. Zachodzi pytanie, jakim prawem głosy Rady Najwyższej Ukrainy decydują o zaangażowaniu się polskich żołnierzy w wojnę ukraińsko - rosyjską. Polska zatem jest republiką ukraińską!!!!!!!!

Źródła:

Anna Wiejak]]> http://prawy.pl/z-zagranicy2/6349-wojsko-polskie-stanie-ramie-w-ramie-z-banderowcami]]>

]]>http://www.polishclub.org/2014/07/15/na-telefon-poroszenki-polscy-zolnierze-wespra-spadkobiercow-stepana-bandery/]]>

]]>http://prawy.pl/z-zagranicy2/6349-wojsko-polskie-stanie-ramie-w-ramie-z-banderowcami]]>

http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/polsko-ukrainska-formacja-wojskowa-ukr-pol-lit-brig

 

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (12 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Od kiedy to Ukraincy sa "banderowcami"? Jedynie w ruskich wytycznych!

Radze omijac tego "autora" szerokim lukiem, bo to ruska propaganda majaca na celu sklocic Polakow z Ukraincami jest wbrew polskiej racji stanu.

Polacy juz dawno powinni czynnie wspierac narod Ukrainski w jego walce z ruska faszystowska agresja. Dostawy sprzetu wojskowego, wsparcie logistyczne i humanitarne dla Ukrainy sa nie tylko nasza dobra wola ale obowiazkiem i nakazem chwili. Bo jak tak dalej pojdzie to mongolskie zdziczale hordy z czerwona gwiazda bedziemy mieli pod Warszawa. Poki co bogaterscy Ukraincy, nasi bracia Slowianie sami dzielnie walcza z naszym wspolnym wrogiem. 

A "autorowi" radze skoncentrowac sie na ruskich zbrodniach wojennych, ktorych oni dokonuja na wschodniej Ukrainie. I zamiast plugawych anty-polskich i anty-ukrainskich wpisow mozna tez zaapelowac do rosji i putlera aby oddal zagrabiony Krym i Krolewiec, oraz wycofal swoje bandy i najemnikow z Donbasu.

Wtedy wreszcie zapanuje pokoj, o ktory sie modlimy.

Vote up!
3
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1464338

chciałbym zwrócić Twoją uwagę na kilka spraw a mianowicie.
Rosja w osobie prezydenta Jelcyna przeprosiła za Katyń - w 1994 r.

Jelcyn nawet łzę uronił w Warszawie przy Krzyżu Katyńskim (nie wnikam czy szczerze).
Na premierze filmu Wajdy „Katyń” obecni byli prezydent i premier Rosji. Później film o Katyniu pokazano we wszystkich rosyjskich kanałach TV. Jeszcze później Putin był na grobach katyńskich i jawnie przyznał, że to dzieło rąk NKWD.

Polskiej delegacji państwowej w ZSRR. 13 kwietnia 1990 r. ówczesny prezydent ZSRR, Michaił Gorbaczow, wręczył ówczesnemu prezydentowi Polski, gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, dwie teczki zawierające listy blisko 10 tys. zamordowanych oficerów różnych formacji i inne dokumenty oraz publicznie przeprosił Polskę i Polaków za tę zbrodnię. Następnego dnia, tj. 14 kwietnia, na cmentarzu w lesie katyńskim odbyła się podniosła uroczystość. O obu tych faktach panuje dziwna zmowa milczenia.

Ukraina - przeciwnie. Wznoszone są pomniki katów, ideologię OUN szczepi się młodym ludziom. Setki sztandarów UPA widać na każdej demonstracji.
I nie jest to epizod, ani sprawa miniona. Przeciwnie - aktualna!

Za zasługi dla Ukrainy Banderze zbudowano pomniki w takich miastach jak: Stanisławów, Drohobycz, Stryj, Borysław, Kołomyja, Kamionka Strumiłowa, Dublany, Mościska, Uhrynów Stary, Lwów, Tarnopol, Buczacz, Strusów, Sambor (poświęcony przez 11 kapłanów z miejscowych cerkwi). Kolejne planowane są w Łucku, Czerkasach, Równym, Kijowie i Czerniowcach.

A jaki ty masz interes w wybielaniu i marginalizowaniu zbrodni ukraińskich na Polakach?

Vote up!
7
Vote down!
-5

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1464343

Dobrze, że Pan o tym pisze, bo na ten temat w prasie i mediach polskich posucha.

Widzę jak już cieszą się jzg, JzL, MS, Jjj, Viki, U2 i contessa, bo będą się mogli wykazać przez wsparcie wspólnych oddziałów.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1464347

To się pomyliłeś, przynajmniej u mnie z tą moją radością do wspólnej walki z Ukraińcami, przeciw kacapom.

Pomoc wojskowa tak,ale tylko w sprzęcie, broni i amunicji, Tadziu my przecież nie mamy wojny z kacapami, ani NATO, więc co poco opinie publiczną wprowadzasz w błąd.

Najpierw Ukraina musi być w NATO, a na to się jeszcze długo nie zanosi.

Więc czemu piszesz SF

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1464351

A ty się nie cieszysz ???

Szkoda

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1464373

Jakie cele mają przyświecać Polsce w wojnie z Rosją? Tym bardziej, że nie wiadomo kogo tam popierać. Ani Tymoszenko ani Juszczenko nie odpłacili Polsce sercem za pomarańćzową rewplucję. Żadne władze nie mają tam mandatu zaufania społęczeństwa. Zachód po wejściu oskubie ich do gołej skóry, jak Polaków. Niedawno Ukraina zablokowała import żywności z Polski.

Pomoc humanitarna jak najbardziej.

A były premier, który straszył, że PiS wywoła wojnę z Rosją czmychnął do Brukseli, bo bał się spojrzeć we oczy swoim wyborcom. 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1464348

Z całym do pana szacunkiem, Polacy nie będą wraz z Ukraińcami walczyli z kacapami, z prostej przyczyny, NATO nie jest w stanie wojny z Rosją, a Polska sama nie wypowie wojny kacapom.

Chyba to dla pana jest oczywiste.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1464355

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1464359

To nie rok 1610 gdzie byliśmy potęgo, teraz to jest tylko nędza z armii, gdzie wojsko nasze zmieści się na stadionie Narodowym, dzięki zdrajcom takim jak bul czy ryży.

Przecież może pan się zaciągnąć, i jako ochotnik walczyć, a nie wklepywać w klawiaturę, kpiny i sarkazm, jak taki kozak z pana.

Więc nie kozacz panie kazek, jak nie masz za bardzo do powiedzenia.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1464360