Ratujmy Dom Kombatanta

Obrazek użytkownika Roman z USA
Historia

Zamieszczam ważną petycję w sprawie ratowania niezwykle cennego zabytku, którego właścicielem jest francuska Polonia, ale chyba nie tylko francuska. Jest to niezwykle cenny i piękny budynek o dużej wartości w centrum Paryża, który chcą sprzedać osoby, do których ten budynek nie należy, to architektoniczne cacko położone jest w bardzo prestiżowej dzielnicy.

Gdy otworzycie Państwo link zamieszczony poniżej, a następnie odnośniki związane z tym artykułem-petycją, będziecie mogli przeczytać historię tego budynku, oraz zobaczyć zdjęcia i dowiecie się też wielu ciekawych rzeczy związanych z tym budynkiem. Chodzi o zebranie jak największej ilości podpisów.

Patrząc na zdjęcia, przekonacie się, że budynek, jak i jego wnętrze zostało stworzone przez nieprzeciętnych artystów, ten budynek jest wart wiele milionów euro. Nic więc dziwnego, że wielu ma chrapkę na przejęcie tego historycznego zabytku. Uważam też, że do akcji ratowania budynku-zabytku i dumy francuskiej Polonii powinien włączyć się także rząd i polski prezydent, mają okazję wykazania się patriotyzmem.

Patrząc jednak na dotychczasową działalność rządu i prezydenta, wątpię w to, że udzielą Polonii pomocy. Mają usta pełne patriotycznych, oklepanych frazesów i nic więcej, przepraszam, mają pieniądze polskich podatników, które rozdają wrogom Polski.

]]>http://dom-kombatantow-spk-paris.fr/index.php/pl/petycja/]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Czy to tak ciężko wypełnić pola pod petycją, aby ratować coś cennego dla Polaków? Widzę, że w tej chwili jest 215 odsłonięć, a tylko o dziesięć więcej podpisów.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1619359

i zamieściłam na Facebooku.

Mam nadzieję, że Dom Polski (Dom Kombatanta) we Francji uratujemy!

Serdecznie pozdrawiam,

Vote up!
3
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1619517

Niestety podpisów ciągle za mało, na tyle odsłonięć przybyło zaledwie około 50 podpisów. Brak jest też zaangażowania rządu, tak jak w czasie walki o Pomnik Katyński w Jersey City. Przepraszam, pomyliłem się, w Jersey City rząd zaangażował się, tyle, że przeciwko Polonii, stanął po stronie wrogów pomnika, a więc i Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1619579

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nawet przy takim temacie musiałeś niesprawiedliwie obsobaczyć polskie władze? To jakaś obsesja? 

Jak to jest, chcieć włączenia polskich władz do akcji a zarazem szkalowanie ich na jednym oddechu? 

Nie napisałeś też nic zachęcającego, zwłaszcza że jakiś podpis pod petycją nic nie zmieni. No, może poza lansowaniem się i udawaniem.

Vote up!
2
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1619755

Dom Kombatanta znajduje się w Paryżu, w pierwszej więc kolejności mieszkający (i płacący podatki) we Francji Polacy powinni zwrócić się o pomoc do rządu francuskiego.

Vote up!
2
Vote down!
-5

jan patmo

#1619760

Powinno się odwołać zarząd, zapewne na walnym zebraniu stowarzyszenia a jeszcze lepiej, jeśli nowy przekaże własność lepszej organizacji. Np. polskiej misji katolickiej, która już tam działa, może być to korzystniejsze i podatkowo, i trudniej będzie robić problemy. Zabezpieczyć cele statutowe, mieć komisję kontrolną, dodać klauzulę, by nie sprzedano, choćby się waliło, znaleźć kumatych do zarządzania i finansowania. 

 

To niekoniecznie mozliwe, bo stowarzyszenie to może być jedna klika, niejasny jest też stan prawny, nawet nie wiadomo czy ktoś nad tym ślęczy z prawnikiem i wiecej.

 

inaczej znów najemcy będą się łasić o nowe umowy, że znaleźli kasę na remont, co może nie wystarczyć (stąd właśnie obecne obawy), inna opcja to wykup, chyba z 30mln euro.

 

Nagłośnienie spoko ale to dobre na słaby początek a nie całe lata, a tyle to już trwa. Jak się ludzie nie złapią za jaja i nie zrobią porządku na miejscu, to żaden podpis nic nie pomoże. Istnieją różne sposoby nacisku. Nikt tego za nich nie zrobi, no chyba że ktoś z kasą wynajmie zawodowców

Vote up!
3
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1619845