Szanowny księże Zygmuncie

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Pomimo tego, że mieszkam od wielu lat daleko od mojej ojczyzny, zdaję sobie sprawę z sytuacji politycznej jaka panuje w Polsce. Wiem z jakimi trudnościami borykają się rządzący politycy i jak doszło do sytuacji w której z Polską przestano liczyć się na arenie międzynarodowej, a totalna opozycja stała się narzędziem w łapach zagranicznych wrogów i służy do rozsadzania Polski od wewnątrz. Nie uważam jednak, że Konfederacja ma wystarczające doświadczenie i odpowiednie poparcie społeczeństwa, aby przejąć władzę w Polsce.

Zależało mi bardzo na tym, aby ta partia dostała się do sejmu po to, aby była tam jakaś siła (choćby niewielka), która patrzyłaby władzy na ręce i jednocześnie uczyła się polityki. Większość Konfederacji to są ludzie stosunkowo młodzi. Nie tylko ja uważam, że decyzje rządzących, w niektórych kwestiach są co najmniej niepokojące. Zacznę od sprawy ustawy S447, niesamowicie groźnej dla Polski, a którą rządzący przemilczali bardzo długo. Pytanie dlaczego, nasuwa się samo. Jak wyglądałaby dzisiaj ta sprawa, gdyby notatka o ustaleniach podjętych w czasie rozmowy Jacka Chodakiewicza z amerykańskim przedstawicielem Thomas’em Yazgerdi’m nie została opublikowana przez Stanisława Michalkiewicza?

Sprawa ta wygląda tym dziwniej, że obecny rząd nie skorzystał nawet z możliwości siedzenia wtedy cicho, gdy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na płd. Kalifornię, pan Wojciech Jeśman udał się do Waszyngtonu z grupą działaczy polonijnych, aby informować amerykańskich kongresmanów o bezprawności tej ustawy. Sprawę S447 postanowiono odłożyć do czasu wyborów prezydenckich, aby nie zaszkodzić Dudzie w ponownym wyborze. Jak wspomniałem, rząd PiS nie tylko nie siedział cicho, ale wysłał do Waszyngtonu ludzi, którzy przylecieli tu po to, aby akcję Polonii torpedować.

Następną sprawą jest obrona przez Polonię Pomnika Katyńskiego w Jersey City autorstwa Andrzeja Pityńskiego, tuż przy ujściu rzeki Hudson do oceanu Atlantyckiego, a oddzielającej to miasto od Nowego Jorku. Kiedy chciano usunąć ten pomnik z pięknego i dobrze widzianego miejsca, na którym to miejscu stoi już od prawie trzydziestu lat, wtedy nowojorski konsulat i MSZ stanęli nie postronnie Polonii, lecz po stronie wrogów Polski. Gdy udało się Polonii obronić pomnik z pomocą polonijnego adwokata Sławomira Platta, wtedy nowojorski konsulat zaczął bezczelnie przypisywać ten sukces także sobie.

Kolejną sprawą jest sprawa polskiej polityki zagranicznej, której po prostu nie ma. Nie ma pieniędzy na polskie filmy, które poprzez piękne karty polskiej historii rozsławiałyby Polskę i informowały o Jej pięknej historii. Są pieniądze na muzeum „Polin”, ale nie ma pieniędzy dla polskich historyków. Są pieniądze na żydowskie cmentarze, ale nie ma pieniędzy na cmentarz na Powązkach. Są miliony dla ukraińskiego rządu, który wskrzesza kult Bandery, ale nie ma dla Polaków mieszkających na wschód od Bugu.

Sprowadza się miliony obcych i często wrogich Polsce obywateli, ale niestety nie wpuszcza się do Polski rodaków z Kazachstanu, którzy chcieliby powrócić do Polski, a chce wrócić stamtąd kilka tysięcy rodaków, także tych tam urodzonych. Sprawy Polin też nie nazywałbym „ograną śpiewką” lecz prawdziwym zagrożeniem. Prezydent Duda od chyba roku przestał używać tego słowa, ponieważ zauważył, że denerwuje on Polaków, a jemu szkodzi. Przed prezydenckimi wyborami małżonka A. Dudy nazywała się Agata Duda, ale tuż po wyborach „przedłużyła” sobie nazwisko i nazywa się A. Kornhaser-Duda. Czy jest patriotką, raczej wątpię, przecież w jej domu musiała panować antypolska atmosfera, skoro jej ojciec okazał się polakożercą i historycznym kłamcą.

Antypolskich wypowiedzi Dudy też mógłbym przytoczyć kilka, ale wspomnę tylko o jednej, tej z sprzed kilku dni, kiedy to powiedział, że w Polakach płynie żydowska krew, a to czy tak nie jest mogą powiedzieć tylko matki, ponieważ tylko matka wie w 100% kto jest ojcem jej dziecka. Mówiąc takie słowa obraził wszystkie Polki, w tym nawet swoją własną matkę. Czy on nie rozumie tego co wygaduje? Jaki był cel takiej wypowiedzi, czy uważa on, że Polki pchały się do żydowskich gett, aby tam się puszczać? Wiedza tego człowieka też nie jest obszerna, jestem pewien, że młody Krzysztof Bosak podczas ewentualnej debaty z Dudą zrobiłby z niego „wiatrak”.

Od dawna czekamy, aby rząd rozpoczął wreszcie obiecaną walkę z antypolonizmem. Niestety tak się nie dzieje, po przyznaniu nagrody Nobla dla Tokarczuk, Duda, Morawiecki i wielu innych polityków, nie skąpiło jej słów zachwytu, a mogli chociaż milczeć. Polacy zostali zaszokowani ich wypowiedziami. Mógłbym jeszcze pisać dosyć długo o zaniechaniach rządu i Dudy i o kilku innych sprawach, ale niech dokończą komentatorzy. Na zakończenie dodam jeszcze kilka zdań podsumowujących mój komentarz, wpis, czy jak go nazwać.

Obawiam się, że w tej chwili trwa usypianie Polaków i celem głównym jest uśpienie ich do takiego stopnia, kiedy będą tak słabi i tak uśpieni, że będzie już można z nimi zrobić co tylko się zechce. Jest takie przysłowie, które mówi: ten trzech wrogów sam pobije w czyim sercu śmiałość żyje. Widać wyraźnie, że rządzący nie znają tego przysłowia, albo zupełnie o nim zapomnieli. Klęczenie przed obcymi, a nawet czoło-bicie, nigdy nie przynosi sukcesu, tylko katastrofę. Im niżej się pochylają, tym bardziej są poniżani i kopani w to co wypięte, a wraz z nimi są kopani wszyscy Polacy.

Przypuszczam, że gdyby „totalna” opozycja utrzymała się przy władzy do tej pory, to Polski mogłoby już nie być, ale dalsze prowadzenie takiej polityki jak obecnie, może mieć ten sam skutek. Różnica jest tylko jedna, a mianowicie taka, że ten tragiczny dla Polski i Polaków skutek nastąpi później. Oby coś się zmieniło i nigdy do tego nie doszło.

Pozdrawiam księdza

 

[1] e

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:17)

Komentarze

pod niemiecką jurysdykcją a i żydki byliby spłaceni - sprzedaż Lasów Państwowych miała temu służyć w końcu...

Tyle, że teraz jesteśmy pod jurysdykcją żydowsko-amerykańską i tylko tyle się zmieniło.

Nie wiemy czy przypadkiem jakieś "spłaty" się nie dokonują :(

Choćby dlatego należy docenić Konfederację, że może choć w małym stopniu patrzeć na ręce rządzącym....

Za obronę polskich interesów w sprawie ustawy 447 i pomnika katyńskiego należy się ogromny szacunek dla Naszej Polonii.

Ode mnie 5*****

 

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1615965

Wracaj Ruszczyński czeka w Scierwoneonówce !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1617593

Bosak, tylko Bosak na rezydenta IIIŻydo-RP/Polin

 

Może tym razem wygra nasz faworyt -?

W poprzednich wyborach rezydenta IIIŻydo-RP/Polin wszyscy w WPS kibicowaliśmy Annie Grodzkiej. Niestety, Polacy nie wiedzieć czemu, nie poparli jej kandydatury, woleli A.Dudę. A w czym Grodzka ustępowała Dudzie, albo w czym może być gorszy Bosak od Dudy? Więc może tym razem nasz faworyt wygra (?).

Nie, nie naśmiewamy się z Krzycha w telavizyjnym tańcu z gwiazdami. Zaintrygowała nas jedynie jego aktorska postawa, jego upór w dążeniu do sukcesu. Co by nie mówić, ma w sobie coś ze Schwarzeneggera, który przecież został politykiem i jako gubernator Kalifornii zmniejszył podatki  (oczywiście bogatym, dla biednych nie ma to znaczenia) i ograniczył przywileje socjalne. A więc obu panów łączą także wspólne poglądy na ekonomię i politykę. I podobnie jak Schwarzenegger nie jest rdzennym Amerykaninem, tak i Bosak nie jest rdzennym Polakiem.

 

Cały tekst tego znanego blogera tu:

http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/152764,bosak-tylko-bosak-na-rezydenta-iiizydo-rp-polin

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1615974

poparcie

 

siur popiera siura

a Kosiór Kosióra

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1615977

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W jakim celu serwujesz nam tu ten stek pomowien, z ktorych najwazniejszym jest, ze w USA mieszkal jakis Bosak? Lepiej zejdz na ziemie, sam zbadaj i posluchaj co mowi i robi Krzysztof Bosak dla sprawy polskiej. Wowczas bedziez mogl samodzielnie ocenic tego czlowieka, zamiast sluchac (platnych?) oszczercow. Wypracowanie Kosiura jest zbyt tendencyjne, pisane wylacznie w jednym, okreslonym i podlym celu. Dlatego nie jest dla mnie, ani sprawiedliwe, ani wiarygodne. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617641

Ten palant  - autor tego czegoś  pseudonim "Rzeczpospolita" ze ścierwoneonówki to sowiecki troll powinien raczej być ścigany prawem za szkalowanie Polski !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1617643

Panie Romanie, bardzo wiele z tego co Pan pisze jest prawdą i ja też o tym pisałem, sparwa 447, Tokarczuk, finansowania wrogich Polsce dzieł w pewnym instytucie PAN, a brak pieniedzy na przedsięwzięcia na prawdę potrzebne Polsce dzisiaj, to wszystko prawda, podobnie jak katastrofa Konstytucj dla nauki. Ale czy panaceum  na to wszystko jest w Konfederacji? A czy w ogóle dziś istrnieje jakaś rozsąsdna alternatywa na te bolączki. Słusznie pisze Pan, ze gdyby dotąd rządziła PO, Polski by już nie było.Myślę, że bardziej się riozumiemy niż na to wygląda. Pozdrawiam. ZZ  

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1615975

"Panie Romanie, bardzo wiele z tego co Pan pisze jest prawdą ..". Proszę księdza, jeżeli wiele z tego co piszę jest prawdą, to znaczy, że uważa ksiądz, że część tego prawdą nie jest, czyli mylę się, bo nie przypuszczam, że uważa mnie ksiądz za kłamcę. Chciałbym wiedzieć gdzie się mylę. Nie uważam też, że Konfederacja jest panaceum na wszystko, ale to właśnie dzięki niej część polskiego społeczeństwa jest bardziej świadoma politycznie. Podziwiam Grzegorza Brauna, który wykonuje wspaniałą pracę, szczególnie w komisjach sejmowych.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1615987

Pyta Pan w czym Pan się myli. Otóż w ocenie Konfederacji. Bardzo mało Polaków o niej coś konkretnego wie, W czym jeszcze? Pewnie, że prezydent Duda nie jest nieomylny, nikt zreszytą  inny też nie, myślę, że nawet Pan takiego atrybutu nie ma. Ale nie można panu Dudzie imputować tak wiele zła, jak to Pan czyni. Poza tym, niech Pan porówna innych dotychczasowych prezydentow RP ( po 1989) z nim i proszę spokojnie sfomułowac ocenę. Pana Brauna raz słuchałem i musże powiedziec, byłem zawiedziony. Nie mam zwyczaju nikogo osądzać, ale staram się oceniać fakty, na ile mi się to udaje bez nadinterpretacji. On osądzał i to brutalnie i niesprawiedliwie. Z góry też zanaczam, że nie jestem nieomylny i słuszne uwagi pod moim adresem przyjmuję ze zrozumieniem i wdzięcznością.  Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1616008

przypomnę kilka wypowiedzi Dudy. W roku 2017 podczas przemówienia w czasie obchodów rocznicy Pogromu Kieleckiego, prezydent Duda przepraszał Żydów w imieniu całego polskiego narodu za ofiary tego mordu. Podczas obchodów rocznicy wydarzeń marcowych w 1968 roku, Duda przepraszał ponownie Żydów w imieniu Polaków, a jakże, on jest przecież prezydentem wszystkich Polaków. Otóż przepraszał za Żydów, którzy "zginęli" podczas tych wydarzeń.

Przepraszał na Dworcu Gdańskim w Warszawie pod tablicą upamiętniającą ich wyjazd z Polski. Wtedy nie zginął ani jeden Żyd, a wśród wyjeżdżających byli także kaci Polaków. Duda często mówi o tysiącletniej historii Żydów w Polsce, gdzie on uczył się historii Polski? Tak, na tereny Polski przybywali wtedy kupcy Żydowscy, ale po to by porywać niewolników. Jakim prawem Duda przekręca słowa Rzeczpospolita Polska, na "rzeczpospolita przyjaciół"? Mógłbym jeszcze wymieniać "osiągnięca" prezydenta dosyć długo, ale to chyba wystarczy, a powtarzać się też nie chcę. On potrafi ładnie składać wieńce na polskich uroczystościach i poprawiać na nich wstęgi, nic więcej.

Profesor Robert Nowak napisał o nim książkę, daje dużo więcej przykładów i nazywa go największym szkodnikiem w obecnym czasie. Należy też pamiętać o tym, że Duda poroponował postawienie pomnika Tadeuszowi Mazowieckiemu, temu samemu, który domagął się kary śmierci dla biskupa Kaczmarka. Jakoś nic nie mówi o wybudowaniu łuku tryumfalnego, czy innego pomnika upamiętniającego Bitwę Warszawską. Zauważyłem też, że mój wpis i komentarze są dla niektórych bardzo niewygodne i nie po ich myśli, a do takiego wniosku doszedłem widząc, że wpis ten, już po jednym dniu wyleciał z pierwszej strony, pomimo sporej ilości odsłonięć, jest to chyba rekord pobytu na pierwszej stronie. Nie obrażę się, jeżeli mi ksiądz na tę odpowiedź nie odpowie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1616024

Czyli oceniasz prezydenta za słowa o Żydach?

Takie mają być kryteria oceny? 

A czy choć znasz naukę Kościoła nt. antysemityzmu? 

Chodzisz do spowiedzi czy jesteś zbyt zajęty antysemickimi myślami? Nie wiesz nawet, po co jest wzajemne przepraszanie, to naprawdę nie jest filosemicki spisek nakazany przez tajny sanhedryn dla stworzenia Judeopolonii i depopulacji Słowian.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616137

Sewus Romanie z USA. Wielkie dzięki za ten wpis i piąteczka. Co do Prezydenta RP Andrzeja Dudy odnoszę wrażenie, że od dłuższego czasu robi to, co musi! Jest to dziwne, bo wszyscy wiedzą, że bez poparcia PiS-u i Prezesa Jarosława Kaczyńskiego nadal byłby nikomu nieznanym, jakimś tam jeszcze jednym, pośrednim, krakowskim prawniczyną. A jednak we właściwym czasie znalazł się tam gdzie trzeba i dokonał rzeczy niezmiernie ważnej: kopnął w dupę Bronka i posłał go z łoskotem na margines życia politycznego. Romanie trzeba sobie jasno i szczerze powiedzieć, że bez Prezydenta Dudy nie byłoby tych wszystkich setek już ważnych ustaw, które podpisane zmieniają naszą ojczyznę, już od trzech lat. My Kresowianie wiele mamy już do wypomnienia tej prezydenturze i jeśli nie robimy tego głośno to dlatego, iż wiemy dobrze, iż poza nim byłoby wręcz katastrofalnie. Niestety taka jest prawda, taka jest nasza rzeczywistość, którą trzeba pokornie uznać. Konfederacja i jej ludzie, jej ostatnie dokonanie to coś nowego, to prawda, jednakowoż bez żadnych relanych szans na przejęcie władzy. Lewica zaś tylko czeka i pieni się ze wściekłości! Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616035

co Ty wypisujesz? Czy musi wychwalać Tokarczuk, czy musi opluwać Polaków i fałszować historię? "Kopnął Bronka" i dlatego tak cieszyliśmy się, ale co zrobił później? Właściwie to się mylisz, Bronka nie kopnął Duda, kopnęli go Polacy. Później Duda Polaków oszukał i szkodził tak jak Bronek. Ile ważnych ustaw zawetował? Jeżeli prezydent i ten rząd nic nie mogą, a wszystko muszą, to po co są oni Polakom  potrzebni. Jeżeli Duda i rząd nic nie może, to dlaczego obiecują? Niech staną przed kamerami i to powiedzą, a nie kłamią. Przecież oni spychają Polskę po równi pochyłej w przepaść. Powtórzę, co Ty wypisujesz? Jeżeli teraz nic nie mogą, to co będzie jutro? Po wielu bym się tego spodziewał, ale nie po Tobie. "Za cara" było w Rosji takie samo powiedzenie, "batiuszka car dobry", tylko ta hołota koło niego paskudna. Jestem co raz większym pesymistą, Polacy to jednak bardzo naiwny naród.

https://www.youtube.com/watch?v=B7WVmpvoP3Y

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1616040

......do dewizy św. Jana Pawła II. Popatrz jak nas uczył, jak głosił tysiące kazań, pisał setki listów, liczne adhortacje i encykliki, przecież serca i wiary mu nie brakowało. A co mamy obecnie i to tylko 15 lat po Jego chwalebnej śmierci?! Tymczasem n na naszych oczach spalił się niemal do cna, swoje ciało wydał za rodaków i nie tylko. Szczęśliwe nasze oczy, które to mogły oglądać! Dlatego pomimo wszystko trzymajmy się mocno tej diamentowej dewizy, którą nam zostawił: "Fides et ratio", czyli: "Wiara i rozum". Po temu poszukujmy dystansu do tej strasznej rzeczywistości, czyli niemal już połowy niestety naszego zgubionego w przeróżnych grzechach narodu. Spróbójmy raczej zwyczajnie wyobrazić sobie, że Prezydent Duda przegrywa następne wybory, a wygrywa owa Kidawa-Błońska, co się wtedy dzieje..... . Na miły Bóg jesteśmy zgubieni!

Romanie po tym wszystkim co piszesz przez lata i teraz tu powyżej, masz we mnie bez dwóch zdań wsparcie i pełne zrozumienie. Moja diagnoza choroby polskiej jest taka: będziemy dalej wytrwale walczyć po jasnej stronie mocy, znaczy prawdy ale niestety jesteśmy skazani na cierpirnie Prezydenta Dudy, inaczej przyjdzie znacznie większa noc ciemności.......  Nadto widzę znacznie ważniejsze wyzwanie dla polskich patriotów, dla narodu oraz dla Konfederacji. Otóż czas płynie b. szybko, cztery lata przelecą nam jak wiosna i jesień i wtedy na "białym koniu" wparuje do Polski niejaki Tusk i wtedy się zacznie, musimy być na to solidnie przygotowani.

Pozdrawiam Romanie b. serdecznie

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616050

"Spróbójmy raczej zwyczajnie wyobrazić sobie, że Prezydent Duda przegrywa następne wybory, a wygrywa owa Kidawa-Błońska, co się wtedy dzieje..... . Na miły Bóg jesteśmy zgubieni!"

Chyba pamiętasz Sławku obecnego prezydenta z czasu jego pierwszej kampanii wyborczej, byliśmy nim zachwyceni i co stało się już tuż po wprowadzeniu się go do pałacu prezydenckiego. Zaczął lekceważyć nawet J. Kaczyńskiego, który go tam wprowadził (tak jak i Wałęsę). Gdy prezes przybywał po raz pierwszy do niego, ten nie raczył nawet wyjść na próg by go przywitać, robił to później, gdy zwrócono jemu uwagę na jego prymitywne zachowanie.

Wiemy co zawetował Duda w swojej pierwszej kadencji i co bredził podczas tych lat. Jaką mamy gwarancję, że w ewentualnej drugiej turze nie pokaże on swojej kolejnej twarzy? Czy nie zacznie on już bez żadnych zahamowań budować to o czym tak często mówił w swojej pierwszej kadencji, którą dostał od Polaków, a mianowicie "rzeczypospolitą przyjaciół"? Niedawno ktoś mi powiedział, że moje poglądy zmieniły się, w pierwszej chwili przytaknąłem, ale później pomyślałem sobie, że tak nie jest.

To nie ja zmieniłem się, moje poglądy są dalej takie jakie były, zmienili się ludzie, a właściwie pokazali swoją prawdziwą twarz, ludzie, którzy oszukali mnie i Polaków. Zobacz co stało się z tym wpisem, zamieściłem go 22-go stycznia i już następnego dnia wyleciał z pierwszej strony pomimo tego, że miał dużą ilość odsłon jak na pierwszy dzień (460). Dzisiaj jest 24-ty, wpis ma 745 odsłon, średnią 4,1 ale kto go już widzi?

Pierwszą oceną była jedynka od Tezeusza. Zastanawiam się czy nie poszukać sobie jakiegoś innego portalu, lub innej formy działalności, tymczasem będę namawiał do głosowania na K. Bosaka, człowieka znanego już Polakom przed wyborami. Dudę przed poprzednimi wyborami wyciągnięto z cylindra, prawie nikt go nie znał. Bardzo boję się jego drugiej kadencji. Sytuacja nie jest przyjemna, jak nie urok to przemarsz wojska.

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=lDVIX4Ig_ro

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1616116

Bardzo sobie cenie Twoj powyzszy artykul, w ktorym poruszasz sprawy , ktore nam najbardziej doskwieraja. Bardzo dobrze, ze widzisz olbrzymie zagrozenie dla Polski, gdyby wladza przeszla ponownie w rece totalnej dziczy. Podobnie jak Ty uwazam, ze jezeli sie utrzyma obecna polityka PiS, to tylko nieco pozniej Polska sie rozpadnie. Rowniez widze pewna nadzieje na powstrzymanie tego upadku przez Konfederacje. Stad tez taki wsciekly napad na nia ze wszystkich stron - a szczegolnie od srodka, przez zachowanie i wypowiedzi Korwina. W tym jest sek, ze dokladnie wiemy jaki bedzie los Polski przy dotychczasowym przekazywaniu sobie "pilki" przez oba zgrupowania, a nie wiemy co sie stanie, gdy mlodziez przejmie ster wladzy. Dlatego, jak na razie, chcialbym widziec Bosaka pelniacego urzad Prezydenta. Prezydent Duda z pewnoscia posiada jakies zalety. 

Jednak uwazam, ze Twoje slowa odznaczaja sie wyjatkowa trafnoscia:

    "...jestem pewien, że młody Krzysztof Bosak podczas ewentualnej debaty z Dudą zrobiłby z niego „wiatrak”. "

Pozdrawiam

P.S.

Mowilem wyzej o "mlodziezy", a przeciez to sa ludze w wieku 40 -50 lat, czyli w najlepszym wieku do przejecia wladzy w swoje rece..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617649