Zła wiadomość dla tzw. elit, państwo Kiepscy będą wszędzie...

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Nie, sprawy z pewnością nie podążają w dobrym kierunku. Mateusz Morawiecki zapewnia, że rządowi wystarczy na wszelkie realizowane plany, w tym przede wszystkim na dzieło nazwane kryptonimem 500+. Zatem już można rozpoczynać charytatywną akcję, polegającą na otaczaniu wszechstronną opieką zdemoralizowanych frustratów, dla których gromadne widoki wielodzietnych rodzin i towarzysząca im, jak najbardziej naturalna wrzawa, to coś, co tylko obrzydza pobyt nad pięknym, polskim Bałtykiem.

Czereda tych, nie omijajmy tego określenia, intelektualnych gamoni, żyjąca od zawsze w dostatku i bogactwie, nie potrafi się cieszyć z jakościowej poprawy bytu skromniej istniejących, a już jakakolwiek ich marszruta w kierunku dotychczas zarezerwowanym dla owych gamoni traktowana jest jako napaść na zgromadzone dobre” - pisze Tomasz Domalewski w portalu wpolityce.pl.

Konsekwentna realizacja zapowiadanych programów wyborczych: mieszkanie+, darmowe leki dla osób po 75. roku życia, podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego, podwyżka płacy minimalnej czy wreszcie konkretna pomoc frankowiczom spowoduje jeszcze większą niwelację rażących różnic społecznych oraz wzrost stopy życiowej biedniejszej części naszego społeczeństwa a w konsekwencji pojawienie się „państwa Kiepskich”, jak z pogardą o Polakach napisała na fanpage'u Agata Młynarska - „zjechali wszyscy państwo Kiepscy z rodziną i przyjaciółmi”, nie tylko nad morzem, ale wszędzie tam gdzie miejsca do tej pory były zarezerwowane dla wąskiej grupy intelektualnych pseudoelit, żyjących od zawsze w dostatku i bogactwie. Młynarskiej w pogardzie dla rodaków wtórowała sfrustrowana Krystyna Janda, wielu celebrytów oraz tzw. - z nadania komunistów - intelektualistów. Również niektóre media zaciekle atakują rodziny wielodzietne. Piszą, że beneficjenci programu 500+ to patologia, pijacy oraz Hunowie, którzy psują innym wypoczynek nad Bałtykiem. Jednym zdaniem wykpili wakacje rodzin z 500+, przedstawiając ich jako wzór „chamstwa, prostactwa i braku manier”. Maciej Sikorski, ojciec pięciorga (niebawem sześciorga), pomysłodawca i autor cyklu widowisk „Historia dla najmłodszych - budzenie pasji" oraz innych programów edukacyjnych dla dzieci pyta: dlaczego tak bardzo przeszkadza wam, że kupimy naszym dzieciom podręczniki i buty, ze wielu z nas pojechało wreszcie na wakacje? Że część rodzin zacznie się normalnie odżywiać? To też jest złe?

Nie chcę komentować wypowiedzi obu pań, wyciągnięcie wniosków pozostawiam czytelnikom, jednak nie mogę powstrzymać się od zadania pytania, jakim trzeba nisko upaść, aby w swojej pysze, mając się za „gwiazdę” i intelektualistkę, tak emocjonalnie nienawidzić i gardzić biedniejszą częścią społeczeństwa? Jakie zasady wyznają ci przepełnieni egocentryzmem ludzie?, na pewno daleko im do stosowania w życiu słów Pana Jezusa: „przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali..., oni chcą powrotu tego „żeby było tak jak było”. Do świadomości tej "arystokracji" ze słomą w butach nie dociera, że „korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy”. (Biblia (1 Tm 6,10)).

Na zakończenie dobra wiadomość. Dopóki odpowiadamy za rządy w Polsce, nie wyobrażam sobie, żebyśmy się z finansowania programu „Rodzina 500 plus” mogli wycofać; to najważniejszy punkt programowy rządu - mówi minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:15)

Komentarze

Pani Młynarska zamieściła w necie dość mętne przeprosiny. Trudno się w nich doszukać jakiejś klasy - nie ma jej ani w wyrażonych treściach, ani nawet w formie wypowiedzi. Ubogi i kiepściutki tekst, jednoznaczna bylejakość, zwłaszcza jak na polonistkę, i dziennikarkę z takim stażem...
"Moją intencją nie było generalizowanie i w efekcie sprawienie komukolwiek przykrości". Nasuwa się pytanie, jakie były w takim razie jej intencje i motywacje do publikacji krytyki ludzi, z którymi się zetknęła nad morzem?
Pani Młynarska napisała, że wyciągnęła z tej cennej lekcji wnioski na przyszłość, nic więcej o tych wnioskach nie ma... Pewniej jedyny wniosek na jaki ją było stać, to ten czysto egiostyczny: żeby na przyszłość nie ryzykować narażania się "kiepskim".
Szkoda tylko, że przeoczyła wniosek najistotniejszy. Ten o szacunku wobec każdego człowieka. Nie znalazłam go - nawet w śladowej obecności - ani w tym wcześniejszym wpisie, i co bardzo żałosne - również w jej przeprosinach. Odmawianie szacunku bliżniemu, jest najbardziej kiepskim zachowaniem ze wszystkich możliwych. Pani A.Młynarska dała niestety dowody na osobistą kiepskość.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

przyjazna

#1518876

Wróciłem z nad morza.

Mam złe wiadomości dla Młynarskiej. - Kiepscy nie wyjechali.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1519013

Te wszystkie "elyty" udają, że spadły z Parnasu. Przecież to nie są tak młode osoby, żeby zapomnieć, ze za czasów komuny zwyczajni ludzie pojawiali sie na tych samych plażach co dziś, bo istniały wczasy pracownicze i kolonie letnie.

Czyżby ci ludzie sądzili, że po upodleniu większej cżęści narodu mają już te ekskluzywne miejsca wyłacznie dla siebie?

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1518877

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1518878

Teraz k*rwa ja dla ciebie -6

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1518882

Twoje podejście do rządzenia państwem i wiedza na ten temat są bardzo wybiórcze (identyczne, jak treści w gazecie koszernej, tzn. "wybiórczej"). Podnosisz głośne aj! waj!, bo rząd PiS-u ukrócił kombiowanie tym wszystkim, którzy zbijali kapitał na przykład na nienależnym im zwrocie podatku VAT. Właśnie między innymi "Program Rodzina 500+" jest finansowany z ocalałych przed złodziejami w budżecie pieniędzy, które do tej pory zasilały konta bankowe cwaniaczków-wyłudzaczy.

Podwyższenie standardu przeciętnej polskiej rodziny formatu 2 + 2 czy 2 + n-dzieci mogło nastąpić tylko w tak krótkim czasie za pomocą programu 500+, tj. do czasu, gdy zostaną uruchomione inne mechanizmy, takie jak: obniżenie podatku VAT na artykuły dziecięce, obniżenie składek na ZUS, "reanimacja" zamkniętych lub sprzedanych obcemu kapitałowi przez SLD, PO-PSL zakładów pracy itp.

Szamba, jakie pozostawiła po sobie rządząca przez 8 lat koalicja PO-PSL nie da się oczyścić w 6 miesięcy. W dodatku "wygaszanie Polski" przez 8 lat w każdym jej sektorze gospodarki i finansów wymaga teraz olbrzymich nakładów finansowych, ale... kosztem tych, którzy ją do tej pory niszczyli i okradali. I stąd taki podnoszą kwik, a wśród tego kwiku słychać i twój kwik... 3671bajtuf !!!

Jeśli J. Kaczyński swego czasu powiedział osławione "TKM", to miał rację. Ale nie chodziło jemu o... dorwanie się do koryta, by kraść tak, jak platformersko-peselowo-eseldelowska swołocz. Jemu chodziło o to, by nie "wygaszać Polski", a jej obywatelom podwyższać sukcesywnie standard życia. Ale nie na zasadzie: "każdemu po równo", a "każdemu według jego uczciwej pracy". Ponieważ trudno odszukać uczciwych i pracowitych wśród wyżej wymienionej swołoczy, stąd zinterpretowali oni słowa J.Kaczyńskiego "TKM" tak, jak by J.K. chodziło o dostęp do koryta w celu zaboru mienia rodakom i to... w świetle prawa.

A ty 3671bajtuf jesteś na tyle głupi, że "przyklepując" tej interpretacji (dot. TKM-u)... do dzisiaj powielasz te bzury. Zatem jakże słuszne w odniesieniu do ciebie będzie powiedzenie: - "Każdy może uchodzić za mędrca, póki ust nie otworzy".

 

Satyr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1518885

Świetne i merytoryczne wyjaśnienia. Dziękuję za rzeczowe i zgodne z prawdą wyjaśnienie skrótu TKM. To przeciwnicy Kaczyńskiego interpretowali go przeciwko niemu! W pełni podzielam tezę zawartą w ostatnim akapicie - Każdy może uchodzić za mędrca, póki ust nie otworzy". Cieszę się, że ten króciutki felieton sprowokował ciekawą dyskusję,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1518888