Prezentacja tablicy pamiątkowej poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj
Oficjalna prezentacja tablicy pamiątkowej, przygotowanej z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się 22 grudnia w dzierżoniowskiej kamienicy w Rynku 55. Wśród licznie zebranych przedstawicieli Klubu GP Dzierżoniów II, PiS, Prawicy Rzeczpospolitej, PO AK, Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, ORP zebranych na uroczystości obecny był między innymi poseł na sejm Wojciech Murdzek.

Tablica przygotowana została z inicjatywy dzierżoniowskiej jednostki Związku Strzeleckiego „Strzelec” im. Józefa Piłsudskiego, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty (4 psw), Klubu 5 Grudnia, z pomocą przedstawicieli środowisk patriotycznych Dzierżoniowa.

Organizatorom należą się gratulacje i podziękowania, ponieważ pamięć o tak wyjątkowych osobach, jak Józef Piłsudski, jest to bardzo cenny przekaz i świetna nauka wszystkich dla Polaków – powiedział poseł Murdzek.

19 marca przyszłego roku, w dniu imienin Marszałka Piłsudskiego, zaplanowano uroczystość zamontowania i uroczystego odsłonięcia tablicy, która znajdzie się na zewnętrznej ścianie kamienicy Rynek 55. Uroczystość będzie jednym z punktów przyszłorocznego programu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Cały program wkrótce zaprezentuje Społeczny Komitet Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po prezentacji tablicy pamiątkowej poseł PiS w towarzystwie pracownika Biura Poselskiego PiS, przedstawicieli Klubu GP, PiS oraz ORP udali się przed Pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz pamięci. Chcę w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność za ich walkę w powstaniu antykomunistycznym o wolną i niepodległą Polskę, często okupioną prześladowaniami, torturami a nawet śmiercią – powiedział.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)