„Polska zmienia się na lepsze!” Wiec poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy - 17.08.2017.

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Kolejny wiec poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Wałbrzyskim odbył sie 17 sierpnia 2017 roku w Świdnicy. „Musimy się przeciwstawić totalnej opozycji, która chce metodą "ulica i zagranica" obalić rząd PiS, neguje Dobrą Zmianę. Koniecznie musimy poprzeć reformy rządu! Dość kłamstw totalitarnej opozycji! Dość niszczenia Polski! Nie może Nas zabraknąć, bądźmy tam razem!” - apelują organizatorzy manifestacji. Kilkaset osób wśród biało-czerwonych flag skandowało hasła poparcia dla Dobrej Zmiany i domagało się reformy polskich sądów. W trakcie wiecu wzywano do jedności i do solidarnego wspierania Dobrej Zmiany. Zgromadzeni skandowali hasła: „Jarosław”, „Dobra Zmiana”, "Nie oddamy Dobrej Zmiany", „Andrzej Duda”, „Beata” oraz gromkie „Damy radę!”, ale też „zreformować polskie sądy!” Ideą naszego spotkania jest przypomnienie o tym, że w ciągu dwóch lat w naszym kraju zmieniło się bardzo dużo. Zmieniło się na lepsze dla zwykłych Polaków, zwykłych obywateli… – mówił Dariusz Sienko, radny oraz organizator manifestacji – tak, Polska zmienia się na lepsze, Polska podnosi się z kolan! Wcześniej przeciwnicy zmian w sądownictwie przychodzili tutaj ze smutnymi minami, ze zniczami, jakby ktoś im z najbliższej rodziny zmarł. Cieszę się, że państwo jesteście weseli a pogoda nam sprzyja. Prawo działa dla prokuratorów i sędziów a nie zwykłego Kowalskiego. Przez tyle lat, już od czasów głębokiego PRL-u, ludzie byli gnębieni przez wymiar sprawiedliwości, dlatego domagamy się zmian.
W podobnym tonie wypowiedział się także radny RM Krzysztof Lewandowski. - Wszystkie kolejne rządy obawiały się, zaniechując jakichkolwiek działań, tym samym doprowadziły nas do krawędzi ruiny gospodarczej. Mało tego, rządy te przymykały oczy w momencie jak była niszczona nasza gospodarka, jak była rozgrabiana i sprzedawana za bezcen.
„Bądźmy razem!" - apelował Janusz Maniecki, szef Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II - "Nie dajmy się podzielić!"
Swoje przejmujące perypetie sądowe przedstawił zgromadzonym także mieszkaniec Świdnicy, który przekonywał, że w drodze do reformowania sądów „nie wolno się poddawać!”
Na zakończenie pan Dariusz Sieńko odczytał apel Komitetu Społecznego „Żądamy Reformy Sądów” i zwrócił się do zgromadzonych z prośbą o podpisanie apelu w Internecie. "Chcemy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zebrać milion podpisów, żeby pan prezydent, rząd i parlament mieli świadomość, że nie jest to propozycja garstki szaleńców chcących wprowadzenia rządów autorytarnych, lecz wola społeczeństwa, żeby przeprowadzić głęboką i fundamentalną reformę sądownictwa" - mówi Adam Borowski, jeden z pomysłodawców apelu. Wiec zakończył się odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Dzięki Kaziu, że to utrwalasz...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1546650

Tylko Ona miała odwagę przeciwstawić się pijakom z UE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1546662