LIST OTWARTY

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Dzierżoniów, 17.04.2019 r.

LIST OTWARTY

Szanowni Dobrzy Nauczyciele!

Zwracamy się do Was, ponieważ sprawa jest niezwykle ważna i aktualna. Wiemy, że jest Was – Dobrych Nauczycieli wielu. Na pewno również wśród uczestników trwającego obecnie strajku. Zwracamy się do Was z prośbą, która z pewnością Was nie zaskoczy. Prosimy, żebyście – pomimo trwającego protestu, którego sensu płacowego nie kwestionujemy – nie przykładali ręki do planów sabotowania działań związanych z tegorocznymi maturami oddanych pod Waszą opiekę młodych ludzi… Oddanych pod Waszą opiekę dzieci. Dobry nauczyciel jest przecież dodatkowym rodzicem swojego ucznia, a czyż dobry rodzic nie przedkłada dobra swojego dziecka ponad dobro własne?

Wierzymy, że jako odpowiedzialni nauczyciele chcecie w dobrej wierze pomagać, a nie utrudniać Waszym uczniom startu w dorosłość. Wierzymy, że słowa Janusza Korczaka, który nigdy, nawet w czasach niewyobrażalnie mrocznych, nie zostawił „swoich” dzieci, opiekując się nimi do końca, również dla Was są dzisiaj słowami ważnymi: „Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.

Szanowni Dobrzy Nauczyciele! Szanujemy Wasze prawo do strajku i do upominania się o szacunek oraz o satysfakcję, również tę finansową. Strajk jednak nie może nieść za sobą krzywdy Waszych podopiecznych!

Szanowni Dobrzy Nauczyciele, matury muszą odbyć się bez przeszkód! Muszą! Wy przecież dobrze o tym wiecie i świetnie pamiętacie przedmaturalną atmosferę, jaka towarzyszyła także Waszym egzaminom. Dzisiaj naszym dzieciom na pewno nie potrzeba już żadnych dodatkowych emocji.

Życie przed nimi! W Waszych rękach ich przyszłość!

Z wyrazami szacunku

Ireneusz Wagnerowski, Maciej Rojek, Roman Kowalczyk - Obywatelski Ruch Patriotyczny

Jarosław Kresa - Ruch 5 Grudnia

Janusz Maniecki - Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Irena Bukalska - Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego

Piotr Pieszczoch - Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Królowej Różańca Świętego

Kazimierz M. Janeczko - wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 (obecnie na emeryturze)

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)