33. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Prawda łączy się zawsze z miłością, a miłość kosztuje, miłość prawdziwa jest ofiarna, stad i prawda musi kosztować. Prawda, która nic nie kosztuje, jest kłamstwem.Żyć w prawdzie to być w zgodzie ze swoim sumieniem. Prawda zawsze ludzi jednoczy i zespala. Wielkość prawdy przeraża i demaskuje kłamstwa ludzi małych, zalęknionych. Od wieków trwa nieprzerwana walka z prawdą. Prawda jest jednak nieśmiertelna, a kłamstwo ginie szybką śmiercią” - ks. Jerzy Popiełuszko.
 

Ks. Popiełuszko urodził się w Okopach na Białostocczyźnie. Niezłomny i nieustraszony kapłan, był duszpasterzem środowisk opozycyjnych i robotniczych związanych z Solidarnością. „Solidarność” była zjawiskiem wyjątkowym nie tylko w dziejach Polski, ale i Europy. Francuski socjolog Alain Touraine, notabene człowiek lewicy i zdeklarowany agnostyk, który przeprowadził pierwszą głęboką analizę tego ruchu, mówił, że „Solidarność” była czymś najpiękniejszym, co przydarzyło się ludzkości w II połowie XX wieku.

W stanie wojennym ks. Jerzy Popiełuszko w Kościele św. Stanisława Kostki odprawiał słynne na całą Polskę „Msze za Ojczyznę”. Jego patriotyczne kazania oparte były na zaczerpniętym z Listu św. Pawła do Rzymian przesłaniu „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” spowodowały, że stał się wrogiem numer jeden dla Jaruzelskiego, Kiszczaka i całej ówczesnej władzy komunistycznej. Ks. Popiełuszko mówił prostym językiem i uświadamiał ludziom poczucie własnej godności. Stał się na niespotykaną skalę celem ataków, szykan i nacisków komunistycznej władzy, która upatrywała w Nim jednego ze swych głównych przeciwników wspierających ludzi walczących z systemem.
Został zamordowany przez funkcjonariuszy peerelowskiej służbę bezpieczeństwa w październiku 1984 roku. 19 października, podczas powrotu do Warszawy. Po odprawionej przez Niego mszy św. w Bydgoszczy został porwany wraz ze swoim kierowcą przez oficerów Samodzielnej Grupy „D” Departamentu IV MSW. 30 października Jego ciało wyłowiono z Wisły koło Włocławka. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że przed śmiercią był bestialsko torturowany. Tortury stosowane przez SB nie różniły się od gestapowskich. Może z jedną poprawką: używane metody nie dawały żadnej szansy na przeżycie. Sprawcy mordu zostali osądzeni i skazani na długoletnie więzienie. Za sprawą amnestii wyroki zostały zmniejszone. Jednak do dziś nie wiadomo kto wydał wyrok śmierci na kapłana.
Dokładne okoliczności śmierci kapelana "Solidarności" wciąż pozostają niejasne. - Wciąż nie wiemy, kto był zleceniodawca - czy służy sowieckie, czy gen. Kiszczak i gen. Jaruzelski - mówi senator prof. Jan Żaryn.

Ksiądz Jerzy poświęcił całe swoje życie dla Boga, Ojczyzny i bliźnich. To do Niego odnoszą się słowa Pana Jezusa „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich(Ewangelia wg św. Jana – J15). 6 czerwca 2010 roku na placu Piłsudskiego ks. Jerzy Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego. Obecnie trwa proces kanonizacyjny zamordowanego kapłana.

Podczas uroczystości w przeddzień 33. rocznicy zabójstwa kapelana "Solidarności" kilkaset osób modliło się o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy krzyżu obok tamy wiślanej i w pobliskim kościele we Włocławku.

19 października jest dniem szczególnym, wspominamy 33. rocznicę zamordowania bł. ks. Jerzego, pamiętamy również o 7. rocznicy zamordowania przez Ryszarda Cybę, (byłego handlarza walutą i współpracownika MO oraz członka PO), Marka Rosiaka pracownika biura PiS w Łodzi. Ten mord był efektem nakręcania skali nienawiści przez ówcześnie rządzących Polską i mainstreamowe media.

O tych dwóch politycznych mordach nie wolno nam zapomnieć. Jeden z nich miał miejsce w stanie wojennym a drugi już w wolnej Polsce. Musimy zrobić wszystko, aby nie doszło do powtórki, aby nikt już więcej nie nastawał na życie przeciwników politycznych a spory rozstrzygane były na drodze dialogu i porozumienia. Osobiście mam niewielką nadzieję na porozumienie z totalną opozycją, dla której "ulica i zagranica" jest jedyną drogą powrotu do władzy. Nadal sieją nienawiść, nadal jątrzą, judzą, dzielą Polaków na gorszy i lepszy sort, wzywają do anarchii. Dążą nawet do przelewu krwi. Zastanawiam się, jak to jest możliwe, że 28. lat po zmianie ustroju, w polskich mediach i na ulicach miast mogą swobodnie wypowiadać się piewcy liberalno-lewackich ideologii, genderowcy, zaprzańcy i targowiczanie, jednym słowem antypolacy oraz obrońcy komunistycznych agentów UB, SB, MO czy ORMO?

Jak długo będziemy jeszcze czekać na radykalną reformę wymiaru sprawiedliwości? Cała nadzieja w Jarosławie Kaczyńskim i Zjednoczonej Prawicy. Ufam, że nie pozwolą na odejście od programu Dobrej Zmiany. A prezydent AD z całą determinacją włączy się w głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości, realizując w tym samym swój program wyborczy. Panie prezydencie, niech pan pamięta o swoich zobowiązaniach. Powtarzam: co by o panu nie mówili, pan to Polakom obiecał. Na spotkaniu przedwyborczym stałem obok pana i słyszałem co pan obiecywał. Mam nadzieję, że  spełni pan zobowiązanie złożone w czasie kampanii wyborczej, dotyczące dogłębnej reformy wymiaru sprawiedliwości. Obym za dwa lata, nie musiał zadać pytania: co się stało z tą wspaniałą jednolitą drużyną, która miała zmienić Polskę i zrealizować program Dobrej Zmiany?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

I dla tego mordu i innych politycznych mordów, Kiszczak i Jaruzelski i inni mundurowi oprawcy powinni być zdegradowani do stopnia szeregowca, a Jaruzelskiego usunąć z cmentarza na Powązkach, tak jak innych czerwonych zbrodniarzy komunistycznych.

I uczyć Polskie dzieci z historii o tych czerwonych katach Narodu Polskiego.

Chciałbym by Polska miała takich kapłanów jak ks Popiełuszko, on by nie pozwolił by wpuszczano wilki do owczarni, jak to teraz chce zrobić kardynał Polak, Nycz, Pieronek, Sowa i inni pseudo pasterze kk.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1550652

Taką samą spiralę nienawiści nakręcaja dziś "totalni" - co widać było w  czwartek w Warszawie...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1550722