[V Kolumna Rosji] Koniec anonimowości Gajowego Maruchy

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj„Pawło Kowal – żydobanderowskie ścierwo, dywersant ulokowany w Polsce” – krzyczy tytuł kolejnego zjadliwego postu „Gajowego Maruchy”. I dalej: „Pawło Kowal, syjonistyczna kreatura występująca pod nazwiskiem „Paweł Kowal” to Żyd z korzeniami na terenie dzisiejszej Ukrainy. Jest siostrzeńcem Żydówki Heleny Łuczywo (z domu Chaber, matka Guter, oboje mieszkali na Ukrainie), która była zastępcą Wielkiego Redaktora Aarona Szechtera. Również oboje rodziców Szechtera było Żydami z Ukrainy. Jeden z najbardziej antypolskich, plugawych szubrawców, jakich nosi święta polska ziemia…” (https://marucha.wordpress.com/2015/04/15/pawlo-kowal-zydobanderowskie-scierwo-dywersant-ulokowany-w-polsce/ )

 

itd. itd.

 

Gajowy Marucha pieczołowicie dba o swoją anonimowość, by móc bezkarnie pluć, ale ustaliliśmy, kim jest. Nazywa się Mirosław Jan Wiechowski. To starszy pan, który od wczesnych lat osiemdziesiątych mieszka w Szwecji w miejscowości Solna, na północnych przedmieściach Sztokholmu, przy ulicy Hagalundsgatan 34 ( http://personer.eniro.se/p/miroslaw+wiechowski/174122]. Według naszych informacji, Wiechowski należał do PZPR. Był blisko związany z aktorem Ryszardem Filipskim, który w czasach PRL był jedną z czołowych postaci środowiska byłych współpracowników gen. Moczara i tzw. narodowych komunistów, na podstawie którego powstało towarzystwo Grunwald. Od 1993 roku Filipski współpracował z Samoobroną.

 

Wiechowski jest weteranem Internetu – jest aktywny jako bloger przynajmniej od 1995 roku. Przez kilka lat prowadził prawicową grupę dyskusyjną „Ciemnogród”, gdzie wsławił się wycinaniem, a nawet zmienianiem treści postów swoich oponentów https://andhy.wordpress.com/2007/08/16/romanse-gajowego-maruchy], manipulowaniem treściami - teraz jednak skupia się na swoim blogu „Dziennik Gajowego Maruchy”. Posiada profile Facebook, z których jednak mało korzysta: pod własnym nazwiskiem [https://www.facebook.com/MJWiech] i pod pseudonimem „Gajowego Maruchy” [https://www.facebook.com/dgmarucha].

 

Wiechowski ma spory udział w szerzeniu propagandy rosyjskiej propagandy antyukraińskiej w Polsce. Marucha/Wiechowski jest szeroko cytowany w Internecie rosyjskim jako głos zdrowej, nieskażonej rusofobią części narodu polskiego. Jego wpisy są często powielane przez inne portale i profile. Marucha publikuje dużo tłumaczeń ze źródeł rosyjskich, a także z portalu The Bilzerian Report [http://thebilzerianreport.com/], które wbrew pozorom powstają nie w USA, lecz w Armenii. Stamtąd właśnie pochodzi na przykład tekst „czy Władimir Putin jest największym przywódcą naszych czasów?” [http://gazetawarszawska.eu/2014/03/30/czy-wladimir-putin-jest-najwiekszym-przywodca-naszych-czasow/].

 

Marucha/Wiechowski głosi, że największym wrogiem Polski są Żydzi i Niemcy, de facto okupujący Polskę przy pomocy NATO. Dla Wiechowskiego naturalnym partnerem dla Polski i pozostałych narodów słowiańskich – z wyjątkiem Ukrainy! – jest Rosja [https://marucha.wordpress.com/2015/04/30/stosunki-polska-rosja-to-jedna-wielka-manipulacja/]. W jego poglądach bardzo wyraźny jest rys panslawistyczny.

 

Wraz ze swoim przyjacielem Włodzimierzem Kulińskim, także zamieszkałym w Szwecji, uczestniczy w prowadzeniu portalu „Wirtualna Polonia” [http://wirtualnapolonia.com/], gdzie znajdujemy treści bardzo podobne do blogu „Gajowego Maruchy”. Wokół tego portalu skupione jest środowisko, które udziela sobie nawet „Orderów Patrioty” [http://www.orderpatriota.com/patrioci.html]. W 2014 na jego opiekuna wyznaczono Stanisława Tymińskiego, kandydata w wyborach prezydenckich w 1990 roku i późniejszego założyciela „Partii X”, który ostatnio staje się ponownie aktywny. Znajdziemy tam także publicystę Stanisława Michalkiewicza, autora wiernopoddańczego listu do Władimira Putina Zygmunta Wrzodaka [http://wrzodakz.neon24.pl/post/108937,polacy-rosjanie-ukraincy-slowianie], niestrudzonego obrońcę Gazpromu Andrzeja Szczęśniaka, głównego ekonomistę SKOK Janusza Szewczaka i wiele, wiele innych ciekawych postaci.

Mirosław Jan Wiechowski

 

* * *

 

Powyższy tekst opracował facebookowy zespół „Rosyjska V kolumna w Polsce”. Polecam pozostałe publikacje zespołu  i poczet odznaczonych Orderem Wielkiej Stonki Ruskiego Miru – na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce/218251225011751

 

Polub stronę zespołu „Rosyjska V kolumna w Polsce”!

 

Publikuję z podziękowaniami w ramach obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja i na pohybel opisywanej w publikacjach „V kolumny” pałkarzy Targowicy. Niech się święci 3 Maj. "Pierzchają dumni morderce"...

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

 

Zobacz też:

Inne publikacje zespołu „V rosyjskiej kolumny w Polsce”:

http://naszeblogi.pl/53578-polscy-agenci-putina-groza-redaktorom-gazety-polskiej

http://naszeblogi.pl/53483-jan-tomaszewski-za-zaslugi-dla-rosji-dostaje-order-stonki

http://naszeblogi.pl/53929-ilu-neohitlerowcow-poprze-grzegorza-brauna

http://naszeblogi.pl/54052-polscy-sojusznicy-zgwalcili-300-kobiet

 

O Ukrainie:

http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski

http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach

http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu

http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami

http://naszeblogi.pl/44854-do-broni

http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna

http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski

http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie

http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido

http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy

http://naszeblogi.pl/53511-ukrainska-historia-wojenna-z-kresow-jak-z-sienkiewicza

http://naszeblogi.pl/53650-ukrainski-ruch-oporu-na-terenach-okupowanych

http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow

http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski

http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha

http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol

http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow

http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok

http://naszeblogi.pl/53600-wiec-choc-sie-speka-swiat-i-zadrzy-slonce-rodziny-jencow

http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)

Komentarze

...za notkę i nie tylko, to aż korci zapytać naszą społeczność: Czy Gajowy jest wśród nas?

Obstawiam że jest :)

Nie ujawni się, bo padłby antysystemowy mit pewnej grupki  ... stop.   Inteligentni sobie resztę dośpiewają :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1476846