Rosyjskie zbrodnie wojenne: Wołnowacha

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Chanat Moskwy otwarcie zapowiadał zbrodnie wojenne i rezygnację z człowieczeństwa (głosił to sam chan; zob. http://naszeblogi.pl/45364-zywe-tarcze-putina  ) Ostrzeliwanie nieuzbrojonych obiektów cywilnych i mordowanie ludności cywilnej to zbrodnia wojenna zakazana przez zwyczajowe prawa wojny rozwijane od stuleci i pisane prawo międzynarodowe – konwencje haskie i genewskie. Zgodnie z prawem międzynarodowym, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości nie podlegają przedawnieniu (Konwencja ONZ z 1968 r. „O niestosowaniu przedawnienia odpowiedzialności za zbrodnie wojenne”).

13 stycznia orda moskiewska rozstrzelała salwą rakiet cywilny autobus w pobliżu miejscowości Wołnowacha na Ukrainie. Na miejscu poległo 10 osób, a 19 zostało rannych (z czego dwie następnie zmarły). Liczba ofiar mogła być większa - opodal był drugi autobus i liczne samochody osobowe.

Rosyjska zbrodnia wojenna pod Wołnowachą nastąpiła kilka dni po zamachu na francuskie bluźniercze piśmidło Charlie Hebdo. Najprawdopodobniej sprawcy postanowili aktem terroru wykazać Ukraińcom, że dla hebdonistów jeszcze bardziej niż dla chanatu są oni ludźmi drugiej kategorii. Zastraszyć i poniżyć. Taki też, terrorystyczny, musiał być cel co najmniej uboczny zamachu w Smoleńsku. Podobną, specyficzną filozofię polityki Polacy poznali przedtem sami przy wielu okazjach, również i zwłaszcza w okresie drugiej wojny światowej. Putin nie przyznał się do sprawstwa zbrodni pod Wołnowachą, ale dokonał jej z premedytacją.

O wydarzeniu tym wspomniały główne szczekaczki kondominium. Z oczywistych względów nie wyciągały jednak z niej wniosków, a tym bardziej nie publikowały relacji filmowych. Ta notatka ma w skromnym zakresie usunąć skutki tego merdialnego łajdactwa.

Je ne suis pas Charlie. Je suis Volnovakha.

Poniżej łącza do dwu relacji.

Uwaga! Drastyczna treść!

Mariusz Cysewski

 

 

Zobacz obszerny materiał (w j. angielskim):

http://ukraineatwar.blogspot.com/2015/01/volnovakha.html

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

biernie się przygladać na to co ta soviecka dzicz wyprawia na Ukrainie, bo to może się źle dla nas skończyć. Ta bierność Putlera tylko rozzuchwala i poczytuje nam to za słabość. I ma rację...

Znamienne jest to, ze nie tylko władze Polski zachowują zbyt daleko idącą powściągliwość ale i zwykli ludzie, blogerzy i komentatorzy zachowują się tak jakby to było "nic takiego".

Oburzamy się że "nikt nie chciał umierać za Gdańsk", albo krytykujemy cywilizowany świat, ze milczał na holokaust i nie chciał pomóc Powstaniu Warszawskiemu, ale tak naprawdę to jesteśmy tacy sami. Albo nawet gorsi...

I nie jest prawdą, że "mądry Polak po szkodzie"; on przed szkodą i po szkodzie głupi...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1462954

pacholka kacapskiego Buloslawa zostala rozkradziona i sprzedana na wolnym rynku w swiecie,magazyny sa puste,a przemysl zbrojeniowy kacapska agentura w rzadzie polskim zlikidowala.
Produkcja broni jest najbardziej oplacalna produkcja zaraz po alkoholu. Z kilograma materialu o wartosci 5$ mozna wykreowac bron o wartosci rynkowej okolo 500$ i wiecej.
Tak ze cena produkcji jednego AK w Polsce moze byc w okolicach 100$ oczywiscie w sklepie po przejsciu SWOICH posrednikow taki karabinek nabiera wartosci do 600$ i wiecej.
Ale jesli by rzad zamowil to zodstaje cena fabrykacji 100$ i jest to cena przystepna zeby wypelnic magazyny 100tys sztuk by kosztowalo tylko 10mil$ a 100tys dodatkowych rezerwistow to juz cos.
Dostarczenie broni z Polski dla walczcego sasiada z najwiekszym naszym wrogiem nawet za polowe ceny
produkcji postawiloby Radom na nogi a kzdy naboj wystrezlonu z naszego karabiny przez obcego rzolnierza w kierunku naszego wroga to czysty zysk dla nas.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1463088

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika dociekliwa został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1463089