W 1944 mieliśmy Sowietów witać. Teraz ich pożegnamy

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

W 1944 mieliśmy Sowietów witać jako gospodarze. Nie wyszło. Więc teraz, jako gospodarze, ich pożegnamy - o próbie demontażu pomnika armii sowieckiej na pl. Wolności w Katowicach Zygmunt Korus rozmawia z pomysłodawcą akcji – Mariuszem Cysewskim:
Na komisariacie spędziliśmy kilka godzin; większość czasu z rękami z tyłu w samozaciskowych kajdankach, które już po chwili wywołują ból i utratę czucia w dłoniach. Dostałem dwa zarzuty. Jeden to (bodajże, bo dokumentu nie mam) napaść na funkcjonariuszy policji. Ale najpiękniejszy jest zarzut pierwszy – a mianowicie znieważenie pomnika wdzięczności armii radzieckiej! Taki zarzut, w połowie 2013 roku, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Z radością czekam na proces. W latach 80. oskarżano mnie o podważanie sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Dalej będę go podważał. Nie przestanę też znieważać esesmanów, tak rosyjskich jak i niemieckich
- będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Gazety Śląskiej” nr 29 (19 – 26.07.13), regionalnym tygodniku ukazującym się w każdy piątek w częstochowskiem, na Podbeskidziu i Opolszczyźnie, Górnym i Dolnym Śląsku… Pytaj w kioskach, a gdy tytułu nie ma, to zażądaj sprowadzenia go, a najlepiej - załóż sobie teczkę. Nie pożałujesz, za jedyne 1,90 zł czyta się go od deski do deski.

BĘDZIE EKSHUMACJA UBECKICH OFIAR ZZA MURU BIAŁOSTOCKIEGO ARESZTU - Zwiastun „Gazety Warszawskiej”:
„”Mogiły” bezczeszczone perfidnymi decyzjami budowlanymi, jak w przypadku białostockiego więzienia, przykryciem pomordowanych chlewnią czy psiarnią, by odór odchodów maskował ewentualną trupią woń. Enkawudziści robili wszystko, by ślady po ich pseudoprocesach i zbrodniach na skazańcach ukryć na wieki.”
- będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Gazety Warszawskiej” nr 29 (19-25.07.13), ogólnopolskim tygodniku ukazującym się w każdy piątek. Domagaj się w okolicznym kiosku dostarczenia tego tytułu prasowego, byś miał szansę skonfrontować z jego publicystami swoje myślenie o dzisiejszej Polsce.

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://naszeblogi.pl/blog/3329
http://wolnyczyn.nowyekran.net
http://3obieg.pl/author/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com

Ocena wpisu: 
Brak głosów