25 sierpnia: pikieta pomocy dla Zygmunta Miernika!

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Apeluję do Państwa o udział w pikietach 25 sierpnia w Warszawie w sprawie działacza Solidarności Zygmunta Miernika. Miernik obecnie przebywa w więzieniu za słynny „protest tortowy” - zdzielił tortem krzywoprzysiężną sędzię, co chroniła Czesława Kiszczaka. Zygmunt Miernik został skazany na 10 miesięcy więzienia.

 

Nie sądzę, by te i kolejne pikiety miały skłonić Prezydenta Dudę i PIS do ułaskawienia Miernika i tym bardziej ścigania Stefana Michnika. Nawet gdyby pominąć parokrotnie przeze mnie opisywaną a specyficzną dla PIS filozofię, by tak to ująć, „państwa i prawa”, wymagającą by sąd był „bliżej obywatela”[1], to bodaj nie prezydent i nie PIS decydują o skazaniach i ułaskawieniach, i ściganiach, a jakaś tajna komisja ambasad; pikiety miast pod fikcyjnymi, fasadowymi instytucjami typu Sąd Najwyższy i Ministerstwo (nie)Sprawiedliwości winny odbyć się pod ambasadą Niemiec i/lub Rosji. Spyta ktoś, jakiż tedy sens udziału w kolejnym przedsięwzięciu, które  z założenia nie może osiągnąć swego deklarowanego celu? Otóż pomoże memu przyjacielowi w sensie doraźnym, w życiu za kratami. Kto w Polsce przywali sędziemu ten cieszy się zasłużonym szacunkiem - a jest to oczywiste zwłaszcza za kratami, gdzie nie działa sporo odmóżdżających „narracji”. Zygmunt Miernik otwarcie bowiem wystąpił nie tylko przeciw Kiszczakowi czy krzywoprzysiężnej sędzi, ale i przeciw przestępczemu fasadowemu państwu, i ambasadom co przestępczość tego państwa przesądziły.

 

Jest okazja by to okazać. Pikieta pod Ministerstwem Niesprawiedliwości  (Al. Ujazdowskie 11) odbędzie się 25 sierpnia o godz. 14 i stamtąd przeniesie się pod Sąd Najniższy na Placu Krasińskich. Zapraszam!

 

 

Mariusz Cysewski

 

* * *

Link: Córka Zygmunta Miernika, pani Katarzyna, opisuje realia więzienia swego ojca

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/517163485099279

https://twitter.com/MariuszCysewsk

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)