Żałosny Ziemkiewicz dołączył do zbieraniny Kukiza

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Powstaje Stowarzyszenie "Endecja"Rafał Ziemkiewicz, Paweł Kukiz oraz Marek Jakubiak to najbardziej znane osoby, które pojawiły się w Sejmie na inauguracji Stowarzyszenia "Endecja". Powstało ono w ramach sejmowego klubu Kukiz'15. – Cała Polska musi być Wielkopolską, a Polska musi być dla wszystkich Polaków – tłumaczył cele tej inicjatywy Ziemkiewicz”...”Jak tłumaczył dalej publicysta, ambicje, które przyświecają liderom tego stowarzyszenia, są o wiele szersze niż polityczne. – W skład stowarzyszenia wejdą nie tylko politycy, ale liderzy opinii, specjaliści z różnych dziedzin, eksperci. To, co tu tworzymy, to fabryka elit – mówił dalej. „...”Jesteśmy Polakami, mamy obowiązki polskie, tym większe nasze aspiracje moralne i intelektualne. Chcemy Polskę odwrócić ze ślepej uliczki, w którą wprowadza nas od lat plemienna wojna – tłumaczył Rafał Ziemkiewicz. I dodał, że Polska wcale nie musi pozostawać w strukturach Unii Europejskiej. Co więc w zamian? Ziemkiewicz wskazywał na przykład Norwegii, która nie jest członkiem UE, ale pozostaje w ramach wspólnoty gospodarczej.Z kolei Paweł Kukiz przekonywał podczas wystąpienia w Sejmie, że "Endecja" pozwoli wypełnić niszę na polskim rynku politycznym. I dodał, że patronem, którego duch i myśl będzie towarzyszyć tej inicjatywie, będzie Roman Dmowski – lider Narodowej Demokracji z czasów Polski międzywojennej.”...”Liczę, że myśl wybitnego męża stanu, Romana Dmowskiego, będzie coraz bardziej unosić się nad Polską – dodał Paweł Kukiz i życzył nowej inicjatywie powodzenia. „...]]>(źródło )]]>

CZTERY PYTANIA DO... Roberta Winnickiego o "Endecji": "To zaledwie organizacja środowiska, a nie robienie polityki"...”Funkcjonowanie w tej formule oznacza, że będzie można być endekiem o tyle, o ile pozwoli na to bieżąca linia polityczna Kukiz‘15
— mówi Robert Winnicki w rozmowie z wPolityce.pl, komentując powstanie stowarzyszenia „Endecja”.”...”wPolityce.pl: Powstanie stowarzyszenia „Endecja” to gwóźdź do trumny Ruchu Narodowego?
Robert Winnicki, Ruch Narodowy, poseł niezrzeszony: Powstanie „Endecji” jako luźnego stowarzyszenia, w którym są też osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z Narodową Demokracją, jest stworzeniem środowiska ideowo rozmytego a politycznie niepodmiotowego. Rozumiem, że ma ono niejako legitymizować dalszą obecność posłów, którzy znaleźli się na jedynkach dzięki Ruchowi Narodowemu, w tym klubie. Właśnie dlatego obecność Pawła Kukiza na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono powstanie tego stowarzyszenia, nie jest przypadkowa. Ruch Narodowy stoi na stanowisku budowy formacji czysto narodowej i podmiotowej. Na takich zasadach przystępowaliśmy do koalicji wyborczej K‘15. Niestety, zasady mówiące o poszanowaniu naszej podmiotowości i naszych poglądów, np. na UE czy aborcję zaczęły być szybko łamane.
Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskami konserwatywnymi i wolnościowymi, ale bez utraty własnej podmiotowości politycznej. Tak sformatowana „Endecja” nie miała nigdy miejsca w historii. Roman Dmowski zawsze tworzył struktury, które była podmiotami w walce politycznej. Funkcjonowanie w tej formule oznacza, że będzie można być endekiem o tyle, o ile pozwoli na to bieżąca linia polityczna Kukiz‘15. A ta jest zmienna i zależna od nastrojów społecznych i sondaży. Ruch Narodowy jest cały czas w początkowej fazie swojej działalności. Paradoksalnie, ostatnie wydarzenia sejmowe dały nam wiele impulsów do rozbudowy, rozwoju i przyciągnęły szereg nowych, ciekawych działaczy.
Przedstawiciele nowej „Endecji” twierdzą, że podstawową różnicą między Wami jest taka, że Wy odwołujecie się do tradycji ONR, a oni do tradycji Romana Dmowskiego.
Jest to zupełnie błędny historycyzm ideowo-polityczny. Tym bardziej, że endecja i ONRlat trzydziestych miały ze sobą więcej wspólnego niż tego, co te ruchy różniło.
Chodzi o tę wcześniejszą endecję…
Wcześniej to Roman Dmowski walczył z konserwatystami, ze Stronnictwem Polityki Realnej, a Erazm Piltz pisał w „Naszych stronnictwach skrajnych” właśnie o Narodowej Demokracji. Dlatego nijak się to nie trzyma kupy. Te analogie historyczne są nieuprawnione i nieaktualne.
A program Romana Dmowskiego wciąż jest aktualny?
Aktualna jest metodologia myślenia Romana Dmowskiego, czyli identyfikacja celów, metod ich osiągania oraz identyfikacja wrogów na scenie politycznej, budowa podmiotowej polskiej, narodowej siły organizującej myślenie i organizującej struktury. To jest istota programu Dmowskiego. Życzę kolegom powodzenia, ale jest to zaledwie organizacja środowiska, a nie robienie polityki. Politykę robi się poprzez podmiotowość polityczną. Tę trzeba wyrażać m.in. poprzez otwartą walkę z unijnym superpaństwem, o pełną ochronę życia poczętego, przeciw kolejnym umowom o „wolnym handlu”, czy innym formom kolonializmu. Z informacji, które do mnie dotarły nt. konferencji nie wynika, by projektowane stowarzyszenie miało póki co do zaproponowania coś więcej niż bardzo umiarkowany program konserwatywno-liberalny. A to już w polskiej polityce po roku ‘89 było grane dziesiątki razy.Rozmawiał Tomasz Karpowicz.”...]]>(źródło )]]>

Rafał Ziemkiewicz: Na pewno kolejny rząd, który, mam nadzieję, będzie bardziej na prawo od PiS, wyrośnie raczej z tych środowisk, które dzisiaj skupili Kukiz i Korwin, za cztery lata będzie miał naprawdę dużo do poprawiania po PiS-ie ...”Andrzej Duda ma wybór: może być prezydentem wizerunkowym, a może stać się przywódcą narodowym. Na razie daję mu jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji – mówi Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta w rozmowie z dziennikiem Polska the Times. „...”Andrzej Duda ma wybór: może być prezydentem wizerunkowym, a może stać się przywódcą narodowym. Na razie daję mu jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji – mówi Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta w rozmowie z dziennikiem Polska the Times. „...” przewiduje. Ale jak dodaje – nie ma dziś większego wyboru, skoro „stary porządek oferuje tylko duszny światek pisofobii i obsesji, strasząc się wizją dwustu tysięcy bojówkarzy” No dobrze, powiedzmy, że nie PiS - to kto? Medialna wydmuszka, jaką jest,przynajmniej na razie, Petru? Rząd nieudaczników, rządzący wyłącznie po to, by zablokować drogę do rządzenia Kaczyńskiemu? I jak to wymsknęło się było pani Agnieszce Holland: „żeby znowu było tak, jak było”?”.. ….]]>(więcej )]]>

Rafał Ziemkiewicz „Ziemkiewicz o konflikcie w Ruchu Narodowym: Winnicki i Bosak się zakiwali'...”Boję się, że Ruch Narodowy z Winnickim i Bosakiem w konfrontacji z ONR-em, Marianem Kowalskim czy Grzegorzem Braunem po prostu znikną. Będą mieli piętno gości, którzy poszli do tego Sejmu i cokolwiek teraz mówią, to są zdrajcami. Mam wrażenie, że RN i jego liderzy się zakiwali i stoją przed perspektywą rozłamu, który nie wiadomo jeszcze jak się potoczy. Zarówno grupa posłów, którzy zostają u Kukiza jak i Robert Winnicki twierdzą, że struktury pójdą w ich stronę. Każdy, nawet drobny rozłam to zawsze osłabienie dla organizacji. To była czarna sobota dla Ruchu Narodowego. „..”:Wszystko to razem prowadzi do powrotu Ruchu Narodowego na pozycje fundamentalistyczno-skrajnej organizacji pozaparlamentarnej z jednym Winnickim, którego sytuacja jako niezrzeszonego posła reprezentującego Ruch Narodowy jest sytuacją groteskową. Ruch Narodowy wraca na pozycje niszy w przedziale 0,5-1,5 % poparcia. W dodatku ta nisza jest już zajęta przez Obóz Narodowo-Radykalny, którego przedstawiciele śmiało powiedzieć mogą do działaczy Ruchu Narodowego: "patrzcie, Winnicki zrobił z Was idiotów, myśmy od razu mówili, żeby nie wchodzić do Sejmu - jesteśmy czyści, nieskażeni kolaboracją z systemem". Tu ONR ma niewątpliwą przewagę - wystarczy spojrzeć na ostatnią sytuację, na widok falangi Wyborcza razem z TVN dostają takiej małpy, że przez tydzień robią im PR, jaki to ONR jest straszny, co wyjdzie tej organizacji na dobre. „...”W Ruchu Narodowym od pewnego czasu panuje spór wewnętrzny. To jest w gruncie rzeczy w każdej organizacji normalne. U nas niestety ciągle nad sceną polityczną unosi się widmo konwentu św. Katarzyny, czyli to, że w takich konfliktach ludzie nie potrafią przyjmować do wiadomości, że można istnieć w ramach jednej organizacji będąc skonfliktowanym. „...”Zdaniem publicysty wczorajsze wydarzenia to wizerunkowa katastrofa dla RN:
Po tym jak ponad pół roku temu w wyniku dyskusji dotyczącej wejścia na listy Kukiza doszło do podziału z ONR i Kowalskim, teraz Ci którzy weszli w koalicję z Kukizem, nagle zmieniają zdanie. Tym samym nie wychodzą na poważnych ludzi. Jak się raz coś postanowiło to należy albo być konsekwentnym i działać jak najdłużej w ramach szerokiej koalicji, albo w nią w ogóle nie wchodzić.Dla Ziemkiewicza niezrozumiałe pozostają argumenty, przytoczone jako powód opuszczenia klubu Kukiz’15 przez Winnickiego:To ewidentne preteksty, w dodatku niezbyt trafnie dobrane. Wyciągnięcie na pierwszy plan sprawy aborcji to jest dla wizerunkowe zabójstwo, zwłaszcza, że projektu nawet nie ma jeszcze w Sejmie, a zbiórka podpisów dopiero się rozpoczęła w związku z czym nie ma powodu, by aborcja teraz podzieliła Ruch Narodowy i Kukiza. Pretekstem jest też mówienie o Unii Europejskiej, bowiem w tym względzie akuratKukiz nie ma powodów do wstydu i zachowuje wyjątkowo rozsądne stanowisko np. w przypadku imigrantów.”]]> (więcej )]]>

Decyzja Rafała Ziemkiewicza oznacza, że nie będzie wspólnego kandydata Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy. Kandydatem narodowców jest Marian Kowalski, a prezes KNP Janusz Korwin-Mikke przyznaje, że jego kandydatura nie jest zagrożona. „...”Jak dowiedział się portal wPolityce.pl kończy się okres zabiegów i negocjacji prowadzonych przez Kongres Nowej Prawicy w sprawie kandydata tej partii na prezydenta. Przez długi czas działacze mieli nadzieję na start publicysty i pisarza, niegdyś rzecznika Unii Polityki Realnej, Rafała Ziemkiewicza. Autor „Polactwa” jednak nie przyjął tej propozycji.„...”Działacze KNP bardzo mocno liczyli na tę kandydaturę. Miała im dać poczucie poszerzania zasobów, rozpoznawalną twarz i zaskoczenie „. ]]>..(więcej )]]>

„Rafał Ziemkiewicz miał zostać kandydatem Ruchu Narodowego w nadchodzących wyborach prezydenckich.”...”Nie kandyduję ze względów osobistych. Kowalski ma wielki potencjał, bo jest jak każdy Kowalski „...”Dość wyraźnie mówiłem, że nie chcę zmieniać zawodu. Odpowiedź jest krótka – odmówiłem ze względów osobistych. Mam rodzinę mam dzieci, muszę o nich myśleć. A ogłoszenie takiej decyzji byłoby biletem w jedną stronę. „...”Gdybym się kierował sprawami publicznymi, to sądzę, że takie połączenie Ruchu Narodowego i KNP byłoby bardzo dobre dla Polski i dawałoby jakąś szansę i nadzieję. Być może rzeczywiście byłbym najlepszym człowiekiem, żeby to zrobić. Ale jak powiedziałem, przeważyły względy osobiste. „...”Nie wiem jeszcze, na kogo będę głosował. Kowalski jako kandydat podoba mi się z wielu względów. Znam go od dawna z dawnych czasów Unii Polityki Realnej. Po drugie, uważam, że ma ogromny wizerunkowy potencjał, bo on nie tylko nazywa się Kowalski, ale on naprawdę jest Kowalskim. Jak jeżdżę po Polsce, a jeżdżę naprawdę dużo, to prawie w każdym mieście znam takiego człowieka, jakiegoś lokalnego działacza, który próbuje coś tam zrobić, biznes prowadzi, użera się z urzędami skarbowymi, jakimiś miejscowymi sitwami, a jednocześnie próbuje robić klub obywatelski, czy jakieś stowarzyszenie lokalne czy to pod szyldem większej organizacji czy to mniejszej. I prawie w każdej miejscowości jest taki Kowalski, który wygląda jak Marian Kowalski, myśli jak Marian Kowalski, także uważam, że to kandydat, który wbrew temu co myślą ludzie zamknięci w rogatkach wielkich miast, ma coś do powiedzenia Polakom. I może coś w tych wyborach ugrać, czego mu życzę. Wprawdzie bardziej bym się cieszył, gdyby był to kandydat wspierany i przez Ruch Narodowy i KNP, ale obawiam się, że KNP będzie chciał wystawić swojego kandydata i to mnie troszkę martwi. Ale ja nie zamierzam w to ingerować – w życie tych partii, nie mam takiego moralnego prawa, skoro odmówiłem. „...”Marian Kowalski i Andrzej Duda są lepsi niż Komorowski?]]>Każdy jest lepszy niż Komorowski.]]> Każdy kto nie jest z Platformy będzie lepszy na tym stanowisku niż Bronisław Komorowski. „ ….]]>(więcej )]]>

]]>http://naszeblogi.pl/61724-kaczynski-postawi-kowalskiego-na-czele-calego-ruchu-narodowe]]>
]]>http://naszeblogi.pl/59945-kaczynski-postawil-na-mariana-kowalskiego-i-narodowcow-rp]]>
]]>http://naszeblogi.pl/51757-czy-uklad-ma-haki-na-ziemkiewicza]]>

------
Ważne

Rafał Ziemkiewicz „Ziemkiewicz o konflikcie w Ruchu Narodowym: Winnicki i Bosak się zakiwali'...”Boję się, że Ruch Narodowy z Winnickim i Bosakiem w konfrontacji z ONR-em, Marianem Kowalskim czy Grzegorzem Braunem po prostu znikną. Będą mieli piętno gości, którzy poszli do tego Sejmu i cokolwiek teraz mówią, to są zdrajcami. Mam wrażenie, że RN i jego liderzy się zakiwali i stoją przed perspektywą rozłamu, który nie wiadomo jeszcze jak się potoczy. Zarówno grupa posłów, którzy zostają u Kukiza jak i Robert Winnicki twierdzą, że struktury pójdą w ich stronę. Każdy, nawet drobny rozłam to zawsze osłabienie dla organizacji. To była czarna sobota dla Ruchu Narodowego. „..”:Wszystko to razem prowadzi do powrotu Ruchu Narodowego na pozycje fundamentalistyczno-skrajnej organizacji pozaparlamentarnej z jednym Winnickim, którego sytuacja jako niezrzeszonego posła reprezentującego Ruch Narodowy jest sytuacją groteskową. Ruch Narodowy wraca na pozycje niszy w przedziale 0,5-1,5 % poparcia. W dodatku ta nisza jest już zajęta przez Obóz Narodowo-Radykalny, którego przedstawiciele śmiało powiedzieć mogą do działaczy Ruchu Narodowego: "patrzcie, Winnicki zrobił z Was idiotów, myśmy od razu mówili, żeby nie wchodzić do Sejmu - jesteśmy czyści, nieskażeni kolaboracją z systemem". Tu ONR ma niewątpliwą przewagę - wystarczy spojrzeć na ostatnią sytuację, na widok falangi Wyborcza razem z TVN dostają takiej małpy, że przez tydzień robią im PR, jaki to ONR jest straszny, co wyjdzie tej organizacji na dobre. „...”W Ruchu Narodowym od pewnego czasu panuje spór wewnętrzny. To jest w gruncie rzeczy w każdej organizacji normalne. U nas niestety ciągle nad sceną polityczną unosi się widmo konwentu św. Katarzyny, czyli to, że w takich konfliktach ludzie nie potrafią przyjmować do wiadomości, że można istnieć w ramach jednej organizacji będąc skonfliktowanym. „...”Zdaniem publicysty wczorajsze wydarzenia to wizerunkowa katastrofa dla RN:
Po tym jak ponad pół roku temu w wyniku dyskusji dotyczącej wejścia na listy Kukiza doszło do podziału z ONR i Kowalskim, teraz Ci którzy weszli w koalicję z Kukizem, nagle zmieniają zdanie. Tym samym nie wychodzą na poważnych ludzi. Jak się raz coś postanowiło to należy albo być konsekwentnym i działać jak najdłużej w ramach szerokiej koalicji, albo w nią w ogóle nie wchodzić.Dla Ziemkiewicza niezrozumiałe pozostają argumenty, przytoczone jako powód opuszczenia klubu Kukiz’15 przez Winnickiego:To ewidentne preteksty, w dodatku niezbyt trafnie dobrane. Wyciągnięcie na pierwszy plan sprawy aborcji to jest dla wizerunkowe zabójstwo, zwłaszcza, że projektu nawet nie ma jeszcze w Sejmie, a zbiórka podpisów dopiero się rozpoczęła w związku z czym nie ma powodu, by aborcja teraz podzieliła Ruch Narodowy i Kukiza. Pretekstem jest też mówienie o Unii Europejskiej, bowiem w tym względzie akuratKukiz nie ma powodów do wstydu i zachowuje wyjątkowo rozsądne stanowisko np. w przypadku imigrantów.”]]> (więcej )]]>
----------
Mój komentarz

Ziemkiewicz miota się żądny wejścia do polityki. Ośmieszy się tylko Nie ma szans. Nie zgodził się wspólnym prezydenckim kandydatem Ruchu Narodowego i korwinowców ze strachu że maja na niego haki.
Teraz przylepił się do Kukiza niczym niczym rzep do psiego ogona. Kukiz nie ma żadnych wykrystalizowanych poglądów . I na pewno Kuki z nie dopuści do tego , aby Ziemkiewicz wyrósł na przywódcę nowej partii . Ziemkiewicz co najwyżej będzie tam robił za listek figowy i prostytuował się ideologicznie . Po co mu to , na co za ile,. Nie wiem . Na pewno to zwykła głupota .

Tyn bardziej że na prawicy narodowej pozostali jedynie dwaj pretendenci do objęcia przywództwa nad całym ruchem narodowym, endeckim , nad korwinowcami . Winnicki i Kowalski. Ponieważ Kaczyński przy reorganizacji tej części sceny politycznej wyraźnie stawia na Kowalskiego uważam ,że to on ostatecznie zjednoczy cały obóz narodowców i wolnorynkowców.

video Kukiz jest jak dziewica z doświadczeniem - R A Ziemkiewicz Chłodnym Okiem 2016,04,15
video Paweł Kukiz i Rafał Ziemkiewicz zakładają stowarzyszenie Endecja . Konferencja prasowa - 19.05.2016
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka ]]>Marek ]]>]]>Mojsiewicz]]> i  na  ]]>Twitt]]>erze  
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści ]]>„ ]]>]]>Pas Kuipera”]]> 
]]>Rozdział drugi ]]>]]>Rozdział trzeci ]]>
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
]]>„ ]]>]]>Dobre złego początki „ ]]>]]>Na końcu którego będzie o bogini]]>]]>Kali]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>Nie]]>]]>należy]]>]]>nerwosolu pić na oko ]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>rzeźbie ]]>]]>Niosącego]]>]]>Światło ]]>]]>]]>]]>Impreza ]]>]]>]]>]]>Starskiego „ ]]>]]>]]>]]>Tych filmów już się oglądać nie da ]]>]]>„ ]]>7.]]> „ ]]>]]>Mutant ]]>]]>„ ]]>]]>„ ]]>]]>Anne Vanderbilt „]]> ]]>„ ]]>]]>Fenotyp rozszerzony.lamborghini„]]> 10. ]]>„ ]]>]]>Spisek w służbach specjalnych „11.]]> ]]>Marzenia ]]>]]>ministra o]]>]]>łapówkach „]]> 12. ]]>„ ]]>]]>Niemierz i kontakt z cybernetyką „]]>  ]]>13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „]]> 14 ” ]]>Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „]]>
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . ]]>Facebook „ Klechda Krakowska]]>
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1
Jestem zainteresowany współpracą z portalem informacyjnym w zakresie dokonania przeglądu prasy , w tym anglojęzycznej , ewentualnie tłumaczeń z tego języka., tworzenia serwisu informacyjnego Analiz programów i tym podobnych Zainteresowanych proszę o kontakt 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (5 głosów)