Oświadczenie Mariana Kowalskiego z RN o zerwaniu z Kukizem

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Marian Kowalski rezygnuje ze współpracy z Pawłem Kukizem. Lider Ruchu Narodowego wyjaśnia powody rezygnacji z wspólnego startu w wyborach oraz ujawnia kulisy  kontaktów z Kukizem.”...”Jest koniec sierpnia, a nadal nie ma ułożonych list wyborczych. Nie możemy zbierać podpisów i prowadzić akcji promującej ten projekt polityczny „...”Wielu członków Ruchu Narodowego oraz przedstawicieli środowisk antysystemowych było zaproszonych przed komisję, którą nazywam weryfikacyjną. Te komisje miały wyłonić kompetentnych kandydatów na posłów„...'rozmowa była nawet przyjemna i merytoryczna. Z tego, co wiem, mam otrzymać miejsce, które jeśli sondaże się potwierdzą zaowocować może mandatem poselskim. Osobiście powinienem czuć się usatysfakcjonowany. Niemniej jednak od dłuższego czasu docierają do mnie niepojące sygnały z innych ośrodków. Wielu działaczy konserwatywnych, wolnościowych czy narodowych, takich eliminacji nie przeszła. Ci ludzie, którzy odważnie od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości, choć grozi za to więzienie, są usuwani z list, a na ich miejsce wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy , a nawet Ruchu Palikota „...”a znak solidarności z tymi ludźmi z różnych środowisk, którzy od wielu lat głoszą poglądy znienawidzone przez wrogów Polski. Nie byłbym w porządku wobec  siebie, gdybym został posłem, wiedząc, że wiele osób, które mają kwalifikacje został odrzuconych. Nigdy bym sobie nie wybaczył takiego postępowania „...”Apeluje, panie Pawle ,niech ma pan odwagę wziąć do ręki długopis i stworzyć listy samemu. Albo startujemy razem, albo proszę powiedzieć, że nie ma miejsc dla nas na tych listach „...”Skoro jest na nich miejsce dla działaczy Platformy, ruchu Palikota czy ludzi starej lewicy, nie ma tam miejsca dla działaczy Ruchu Narodowego, wolnościowych i konserwatystów „..(źródło )

Jeszcze kilka dni temu.....

„Paweł Kukiz wystartuje do parlamentu z Warszawy. Zajmie „jedynkę” na stołecznej liście.”...”Miłosz Lodowski rzecznik prasowy powstającego ruchu Pawła Kukiza, ujawnił „Polska the Times” jak wyglądać mogą listy wyborcze tworzone przez nowe ugrupowanie....”Kandydaci Polonii znajdą się na liście wyborczej w Warszawie, bo tylko na tę listę mogą głosować Polacy przebywający na emigracji „...”Mimo, że pełne listy ruchu Pawła Kukiza poznamy dopiero we wrześniu, to już dziś znamy część nazwisk. Do parlamentu startować będą m.in. przedstawiciele Ruchu Narodowego, czyli Marian Kowalski, Robert Winnicki i Krzysztof Bosak. Znajdzie się też miejsce dla polityków Kongresu Nowej Prawicy - Artura Dziambora i Jacka Wilka. O mandat parlamentarny z pomocą Kukiza, powalczy też były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Ważną informacją jest fakt, że „jedynką” we Wrocławiu może zostać legendarny przywódca „Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki. „Kornel” koordynuje grono ekspertów skupionych wokół Kukiza.” „...(więcej )

------

Mój komentarz

Jeśli to co mów Kowalski nie jest jakimś elementem rozgrywek wewnątrz Ruchu narodowego to zawiodłem się na Kukizie. Kukiz maila szanse rozbić układ po okragłostołowy i zburzyć mający 25 lat tradycję układ polityczny III RP i po raz pierwszy na taka skalę wprowadzić nowy element na scenę polityczną, do Sejmu . Wolnorynkowcy, narodowcy, twardzi konserwatyści mieli szansę stać się siłą współrządzącą.

Jeśli i Kukiz rzeczywiście na swoich listach poumieszcza w większości jakieś lewackie mety , zrobi z Ruchu Kukiza taki śmietnik polityczny to będzie to znaczyło ,ze Układ ciągle trzyma mocno lejce w rękach .

Miejmy nadzieję, że to się szybko wyjaśni , bo celem tego typu zwrotu, o ile on rzeczywiście nastąpił jest zawiązanie koalicji Kukiz ,Platforma, Schetyna i zagrodzenie PiS owi drogi do władzy, i ole PiS nie zdobędzie większości Sejmowej.  W tej sytuacji Kukiz zacznie być lansowany w reżimowych mediach .

Video Marian Kowalski: Oświadczenie o starcie w wyborach parlamentarnych

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 

 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:15)

Komentarze

Jeżeli to prawda, a wszystko na to wskazuje, że na listy wyborcze ruchu Pawła Kukiza "wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy , a nawet Ruchu Palikota „..", to czas zacząć z całą stanowczością zwalczać tą antydemokratyczną i antypolską hucpę. To są akurat ludzie, którzy nie mogą mieć miejsca w polityce.

Nic tu Kukiza nie usprawiedliwia - najpierw moralność - i to z najwyższej półki, a dopiero rozmowy o polityce.

Jak tego nie rozumie, to i sam staje się człowiekiem marginesu. Żegnaj Kukiz. Brawo Kowalski.

miarka

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1491101

Z zainteresowanie sprawdzilam, kto kandyduje z moje go województwa:

Mirosław Piesak - woj. kujawsko-pomorskie. 52 lata. Mistrz paraolimpijski z 2004 r. z Atlanty. Medalista z Sydney i Aten. Porusza się na wózku.

Co to za rekomendacja dla polityka? Widzę też poruszającego się na wózku Libickiego, nie widzę w nim żadnych zdolności poltycznych.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1491106

Szkoda, naprawdę wielka szkoda, że Paweł całą parę posłał  prosto w p.... Po kampanii prezydenckiej do środka czerwca miał 3-4 momenty na utwierdzenie swego elektoratu i zdobycie kolejnej reduty. Chciał być pułkownikiem, wyszedł pechowy  saper. Mimo wszystko zrobił pewien wyłom w systemie, kontrolowany czy nie - dziś już nieistotne. Historia osądzi  czy było to nowe np.Monte Cassino, czy tylko wyważanie wyważonych drzwi, taki nowy skok a la Wałęsa... 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1491142

Wszystko zależy od : " jeśli to prawda". Poczekajmy - zobaczymy. Zwalczanie Ruchu Kukiza , na podstawie wypowiedzi jednej i to bardzo zainteresowanej strony jest bezsensowne i ryzyko popełnienia błędu jest duze,  a ja w dalszym ciągu sobie marzę o takiej przewadze tych , dla których  dobro Polski i Polakow jest najwazniejsze ( Polska w sercach , a niekoniecznie na języku), żeby byla mozliwość zmiany konstytucji. Jaroslaw Kaczyński wie na jaką ją zmienić ,ale potrzeba mu odpowiedniej wiekszości. Na razie poza Ruchem Kukiza ( przyznaje , ze duża niewiadoma) nic po Polskiej ( PIS) stronie nie widac.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1491172

Najlepszy uklad i chyba mozliwy, jest taki , zeby po wyborach Zjednoczona Prawica mogla rzadzic samodzielne. Mało realne jest jednak uzyskanie wiekszości konstytucyjnej. Bez zmiany konstytucji zmiany Polski beda ograniczone i niepelne. Wobec tego potrzebna jest koalicja z Ruchem Kukiza w sprawie zmiany konstytucji. I w zasadzie tylko o taka koalicje chodzi.  A co do Ruchu Narodowego i Pana Kowalskiego to dlaczego nie chcą iść razem do wyborow ze Zjednoczona Prawicą? , tylko samodzielnie i uszczuplić poparcie dla PISu , zamiast je powiekszyc. Jak zwykle osobiste ambicje?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1491180

Robert Winnicki???? Krzysztof Bosak?????? A może jeszcze  Roman Giertych?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1491173

spadach z PO, SLD Ruchu P.

To ekipa Kukiza jako ewentualny koalicjant PIS. Będzie tak samo nie lojalnya jak Samoobrona czy LPR. Tak system się broni.

Szkoda. Liczyłem na nowe twarze w parlamencie z Ruchu Narodowego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1491177

"Jeśli to co mów Kowalski nie jest jakimś elementem rozgrywek wewnątrz Ruchu narodowego to zawiodłem się na Kukizie. Kukiz maila szanse rozbić układ po okragłostołowy i zburzyć mający 25 lat tradycję układ polityczny III RP i po raz pierwszy na taka skalę wprowadzić nowy element na scenę polityczną, do Sejmu ...

O święta naiwności. Lokować swoje nadzieje zanim sprawdzi się człowieka? Już w czerwcu Matka Kurka opublikowała artykuł świetnie opisujący to "zjawisko" - "http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka". Polecam, znam realia i jest to prawda.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1491181

Czyli obrazanie sie za czyny byle i niebyle, chec rzdzenia wszystkimi przez wszystkich... szczerze mowiac dziwie sie Kukizowi, ze zaczal rozmawiac z takim rozbijackim "towarzystwem" - sam duzo przez to stracil.

Warunkiem znalezienia sie na listach wyborczych Kukiza winno byc "dziewictwo" partyjne - czyli nie nalezenie wczesniej do zadnej partii, bo przeciez Kukiz to antysystemowiec.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1491251