Pytanie o taśmy z Tupolewa...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Od rana media huczą o nowych stenogramach z ostatnich minut lotu TU 154 z 10 kwietnia 2010. Podobno odczytano o 30% więcej słów. Podobno lepszą jakość odczytu kolejni biegli zawdzięczają nowej, wykonanej w lepszej rozdzielczości, kopii z oryginału czarnych skrzynek leżących od 5 lat w Moskwie.

I tu mam pytanie. A właściwie listę pytań:

1. Ile czasu potrzeba, żeby mając profesjonalne studio dźwiękowe oraz specjalistów od efektów specjalnych i dubbingu sprokurować nowy egzemplarz taśmy z rejestratora lotu z odpowiednimi rewelacjami?

Od razu odpowiem na to podstawowe pytanie: Myślę, że 5 lat to aż nadto. Taśmy mają od początku Rosjanie. Najpierw pozwolili na wykonanie kopii kiepskiej jakości, żeby były wątpliwości. Potem nagle pozwalają skopiować w rozdzielczości 10 razy większej.

2. Dlaczego od razu nie wykonano kopii analogowej, ale cyfrową i to w jakości, której ponoć powstydziłby się przeciętny słuchacz MP3?

3. Dlaczego dysponujący oryginalną taśmą analogową Rosjanie nie odcyfrowali od razu tego, co dziś zamieszczają eksperci prokuratury?

4. Jaka jest pewność, że nowa kopia to kopia tej samej taśmy, która była w rejestratorze lotu podczas katastrofy?Czy trzeba więcej pytań? Resztę dopiszcie sobie sami...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Jakby Rosja miala czyste rece, to samolot i skrzynki bylyby dawno w kraju! Jakby nasza mafia nie miala nic do ukrycia ,to nie glosowalaby przeciwko miedzynarodowymu sledztwu! Kto glosowal przeciw? Wiec wszystko jasne! Powoli wszystko sie Im sypie! Wiec ogarnia ich coraz wiekszy strach , ze ktos sie wylamie i sypnie! Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1472726

Dziś już wiadomo,że te "odczyty" to tylko praca na zamówienie by znów podzielic Polaków, srowokowac PiS do ostrej reakcji i jechac na tym do wyborów...nie udało się specjaliści zmiażdżyli te wypociny, odcięła się "niezależna" prokuratura, czyli pomysł padł...poza tym wykazano bezsprzecznie wielokrotna ingerencje w zapis...kolesie maja ciepło za to po publikacji Rotha...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1472727

taśmy

 

to taśmy prawdy

na mego POpilka

dlatego pod ręką

mam ich aż kilka

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1472731

"Towarzyszko generał, którą wersję serwujemy dzisiaj?".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1472863