PO chce sprzedać polskie lasy!

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

Pod koniec grudnia za sprawą portalu WikiLeaks do internetu wyciekła notatka amerykańskiego ambasadora w Warszawie, przesłana 3 stycznia 2009 r. do Departamentu Stanu USA. Jankeski dyplomata zrelacjonował we wspomnianym dokumencie przebieg spotkań, które odbył z Bronisławem Komorowskim, pełniącym wówczas funkcję marszałka Sejmu RP. Rozmowy dotyczyły głównie zagadnienia restytucji pożydowskiego mienia prywatnego, odebranego właścicielom w czasach okupacji Polski przez nazistów i sowietów.

Według relacji amerykanina, Komorowski zadeklarował podczas jednej z oficjalnych wizyt „szybkie rozwiązanie sprawy”. Zapewniał także o determinacji premiera Tuska w kwestii uchwalenia „odpowiedniej” ustawy, który miał „zmusić” kilku „niepokornych” ministrów, aby ci „dołożyli się” do rekompensat aprobując wyprzedaż państwowych lasów i nieruchomości. Istniejący wówczas projekt ustawy, według słów Komorowskiego, zawierał 10-letni plan wypłaty rekompensat, będący swoistą gwarancją dla poszkodowanych.

Zainteresowanym znane są działania rządzącej koalicji, prowadzące do wyprzedaży polskiej ziemi w ręce obcokrajowców, z którego to tytułu roczne przychody do budżetu państwa wynoszą aktualnie ok. 1-2 mld złotych. Według Zbigniewa Kuźmiuka, posła na Sejm RP, wartość drzewostanu Lasów Państwowych równa się kwocie ok. 400 mld zł, a roczny dochód tego przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich 5 lat wyniósł ok. 170 mln zł. Nic więc dziwnego, że sługusy z PO i PSL-u dopatrują się w tej spółce głównego źródła sfinansowania wspomnianego planu wypłaty odszkodowań. Nie zapominajmy, że pseudoelity rządzące naszym krajem wprowadziły w minionym roku nowelizację ustawy o lasach, na mocy której przedsiębiorstwo Lasy Państwowe od 2016 r. bedzie zobligowane wpłacać do Skarbu Państwa 2% rocznych przychodów, niezależnie od bilansu finansowego spółki. Ponadto Lasy Państwowe zostały zmuszone do wpłaty 1,6 mld zł za lata 2014-2015, z której to sumy 1,3 mld zł ma zostać przeznaczone na budowę dróg lokalnych. W nocy z 17 na 18 grudnia 2014 r. rządząca koalicja podjęła próbę zmiany Konstytucji RP, grożącą kolejną destabilizacją Lasów Państwowych. Nowelizacja dotyczyła lasów będących własnością Skarbu Państwa, które miały nie podlegać przekształceniom własnościowym z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego. Nie trzeba chyba dodawać, że jednym z tych celów mogłyby się niebawem okazać nadmienione we wstępie rekompensaty. Sygnałem alarmowym dla polskiego społeczeństwa powinien być także fakt, że do większości konstytucyjnej zabrakło jedynie 5 głosów, bowiem za ustawą opowiedziało się 291 posłów, przeciw zaś tylko 150.

Porzucając kwestię finansowania, pozostaje jednak zagadnienie fundamentalne – z jakiej racji odszkodowania za mienie, zagrabione przez III Rzeszę i ZSRR, ma wypłacać Rzeczpospolita Polska? Zastanawiająca jest determinacja PO i PSL-u w tej kwestii, wszak obecny marszałek Sejmu, Radosław Sikorski, na osławionych „taśmach prawdy” w negatywnym tonie wypowiedział się o polsko-amerykańskim sojuszu, a przecież to właśnie Stany Zjednoczone kładą szczególny nacisk na tę kwestię. Dlaczego więc politycy rządzącej koalicji tak ochoczo rwą się do wypłaty odszkodowań, skoro jednocześnie podają w wątpliwość zasadność sojuszu z USA? Ciężko takie postępowanie określić nawet mianem agentury, bo agent ma zwykle jednego „pana”. Ale jest jeden zawód, który doskonale to odzwierciedla – stręczyciel. I rządząca koalicja jest właśnie taką zgrają politycznych alfonsów, która uczyniła z Polski prostytutkę świata.

Przemysław Piejdak

Felieton ukazał się w biuletynie informacyjnym „Patriota” nr 12/2014. Autor jest członkiem władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:27)

Komentarze

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-jestes-za-sprzedaza-polskich-lasow-w-zwiazku-z-roszczeniami-zydowskimi

Na dzisiaj ponad 9 tysięcy odłon i okolo 270 komentarzy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1460089

Wyniki rekordowe i stad też gratulacje ale też znaczny ale to znaczny procent "komentarzy" nie dotyczyła rzeczonego wpisu

pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1460104

Ale nie zamierzam dyskutować na ten temat.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1460105

PRIVATE PROPERTY RESTITUTION 6. (C) On prospects for passing legislation on compensation for private property confiscated in WWII and the Communist era, Komorowski expressed concern that the financial crisis had presented "new circumstances." Nevertheless, Komorowski said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers, especially the Agriculture and Environment Ministries, to contribute to a compensation fund by selling government-owned real estate, including forests. "We have to look for extra funds" because of declining property values. Komorowski reiterated that Tusk was determined to move forward with the legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment plan envisioned in the current draft legislation would be a "safety mechanism." He said it was absolutely essential to start the process, but did not specify when the legislation would be introduced in parliament.

Jest więc oczywiste, że zdominowany przez koalicję PO-PSL parlament, przy aktywnym poparciu Komorowskiego – zrobią wszystko, by sprzedać lasy państwowe za naszymi plecami. Okupacyjny charakter tej barbarzyńskiej władzy jest bezsporny, dlatego tak walczy ona z PIS-em, nazywając PIS opozycją anty-systemową. Jeśli durni Polacy znów zagłosują za okupantem – utracimy wkrótce i wolność…

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#1460097

i niespadkobiercom (bo nieruchomości co do których pojawiają się jakiekolwiek "dokumenty", są "zwracane" aż miło :)), bez specjalnego - jak moźna czasem przeczytać -  wnikania przez sądy i administrację, w wiarygodność tych dokumentów).

A po trzecie , dlaczego ma cokolwiek zwracać skoro są podpisane za Gomuly, tzw. umowy indemnizacyjne zUSA i nie tylko.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1460107

Sprzedaż lasów, aby zaspokoić głównie żydowskich spadkobierców, których okradła Polska Ludowa potwierdza, że nie było żadnej „grubej kreski”. Było tylko przekształcenie PRL w III RP, która jest spadkobiercą PRL-u.

Stąd też włos z głowy nie spadł komunistycznym zbrodniarzom, z którymi zawarto umowę, że staną się właścicielami „wolnej” Polski. Stąd też dawne resortowe dzieci tak jak robiły w propagandzie PRL, tak robią i za „wolnej” Polski….

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1460115

- trzeba sprzedać PO. Faktor się znajdzie, tylko kwestia ceny.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1460124

Sprawdźcie PW. 18 stycznia ruszamy z akcją oborny lasów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1460126

http://www.rp.pl/artykul/1077879.html

"Zapisy na nazwiska", to ubecka praktyka. Nie tak rzadka, wydaje się. Nie tylko w TVP występuje ;)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1460132

Podczas pielgrzymki do Polski Benedykt XVI rozważał pytanie zapisane w Dziejach Apostolskich, a wypowiedziane tuż po Wniebowstąpieniu Chrystusa: „Dlaczego stoicie i wpa- trujecie się w niebo?”. W tym pytaniu aniołów streszcza się zasada chrześcijańskiego życia. Spoglądanie w niebo sprawia, że otwiera się przed nami, tak jak wówczas przed apostołami, „najwspanialszy, nieskończony horyzont, ostateczny cel ziemskiego pielgrzymowania człowieka”, który ożywia nasze ziemskie bojowanie oraz daje nadzieję w przeżywaniu każdego ziemskiego trudu. Jednocześnie jednak, tak jak uczniowie odchodzącego do nieba Chrystusa, stoimy twardo na ziemi – jak powie Papież Benedykt: „Tkwimy w niej korzeniami, wyrastamy z niej. Tu tworzymy dobro na rozległych polach codziennego bytowania, w sferze materialnej, ale także duchowej: we wzajemnych relacjach, w budowaniu wspólnoty ludzkiej, w kulturze”. W ten sposób nasze miejsce na ziemi, choć niebędące wiecznym i nieśmiertelnym, staje się przestrzenią ofiary i szkołą codziennej miłości – Ojczyzną, która jest cieniem i zapowiedzią Ojczyzny niebieskiej, w której mamy miejsce przygotowane przez Pana„. Stojąc na ziemi ojczystej i angażując się w umacnianie Jego Królestwa ”tu i teraz„ poprzez odważne świadectwo wobec dzisiejszego świata, patrzmy w niebo – w Tego, za którym od dwóch tysięcy lat podążają kolejne pokolenia żyjące na naszej ziemi, odnajdując w Nim ostateczny sens istnienia. O to prosił Polaków Papież Benedykt w 2006 r. na krakowskich Błoniach. To zadanie powierza nam Pan wstępujący do Domu Ojca, a jednocześnie obecny w tylu świątyniach polskiej ziemi. Wiemy, że ta ziemia, ta Ojczyzna nie jest niebem, nie jest celem ostatecznym naszych starań. Wiemy jednak także, że jest ona nam zadana jako przestrzeń niezwykłego egzaminu z wierności. Dobro Ojczyzny dzisiaj niech będzie zapowiedzią Królestwa Chrystusowego w wieczności.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1460138

pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1460141

Jest głupotą, albo tylko czystą złośliwością, wrzucać taki wpis, gdy portal przygotowuje się do ogólnopolskiej akcji ratowania polskich lasów.

Taki pojedyńczy wpis teraz nic nie wnosi. Gdy akcja się zacznie jego znaczenie będzie zupełnie inne.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1460146

napisać taki tekst bez zgody Jazgdyni !!

W dodatku nie ma tam nic o grzybach .. :)))))))))))))))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Astra - Anna Słupianek

#1460166

A byłem niemal pewny że psiópsiółki odfruneły do nowego gniazda a tu.......... lipa

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1460167

Nie ma co czekać i trzeba pisać. Temat nie jest dla nikogo zarezerwowany, bo obchodzi nas wszystkich. Dzięki za liczby, bo osadzają sprawę w realiach III RP.

Poleciała piątka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1460153