Polskie dzieci głodują!

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

Na początku sierpnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało dane, które budzą trwogę i powinny dać dużo do myślenia rządzącym. Ukazują one rosnącą skalę biedy w Polsce. Otóż okazało się, że coraz większa część dzieci rodzi się w rodzinach cierpiących biedę i niedostatek. Według szacunków bezradnego ministerstwa, tych dzieci jest aż 36% ogółu małoletnich w Polsce!

W 2013 r. 36% dzieci urodziło się w rodzinach, w których miesięczny dochód netto na osobę nie przekroczył kwoty 539 zł, przyjętej za tzw. minimum egzystencji – czyli, mówiąc wprost, ponad 322 tys. dzieci urodziło się w rodzinach żyjących „na krawędzi”. Jakby tego było mało, według danych ministerstwa, ze świadczeń rodzinnych korzysta 1,06 mln rodzin. Ale aż 735 tys. z nich, czyli 69%, posiada dochód netto na osobę w wysokości nie większej niż 400 zł miesięcznie!

Bezradny minister, wywodzący się spośród „ludowców“ Władysław Kosiniak-Kamysz, na taki stan rzeczy bąknął, że dotychczasowy „pozytywny“ trend minimalnych dodatków rodzinnych wypłacanych z budżetu się załamał. I nie wie co z tym fantem zrobić. W 2014 r. radykalnie wzrósł poziom nędzy wśród najmłodszych Polaków, a stan ten jakoś udawało się rządzącym Polską od 2005 r. hamować. W roku ubiegłym na 372 tys. urodzonych dzieci, aż 133,2 tys. ich rodzicom wypłacono świadczenie rodzinne w wysokości 1 tys. zł, czyli tzw. becikowe. A warto wiedzieć, że jest on wypłacany tylko osobom o bardzo niskich dochodach. Według informacji zebranych od instytucji zajmujących się pomocą rodzinom w gminach, coraz większą rzeszę najbiedniejszych trzeba wspierać przy zakupie podstawowych produktów, takich jak: odzież, podręczniki szkolne, opał, itp.

 

Ale właściwie te przerażające dane nie powinny tak dziwić, gdyż w lutym 2014 r., firma MillwardBrownHeathcare przeprowadziła wśród ciężarnych Polek badania, z których okazało się, że aż 38% badanych kobiet obawiało się, że po urodzeniu dziecka ich rodzina popadnie w finansowe tarapaty. Niestety prawda jest brutalna, kiedy w polskiej rodzinie pojawi się dziecko, to najczęściej taka rodzina automatycznie ubożeje. Zresztą dane GUS-u opublikowane w lutym 2014 r., też były zatrważające. Wynikało z nich, że ponad pół miliona dzieci nie dojada, gdyż ich rodziców nie stać, aby zapewnić im, przynajmniej w co drugi dzień posiłku z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego oraz aby przynajmniej kilka razy w tygodniu kupić im świeże owoce lub warzywa. Blisko 450 tys. uczniów nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup. Rodzice ponad 1,4 mln dzieci przyznaje również, że z powodu braku pieniędzy zrezygnowało z dodatkowych zajęć, tj. korepetycji, kursów przygotowujących do egzaminów, zajęć sportowych, muzycznych czy plastycznych. Dramatycznie też wygląda sytuacja z ochroną zdrowia naszych pociech. Ponad 530 tys. dzieci nie chodzi do lekarzy specjalistów, a ponad 600 tys. do dentysty. Nie dziwi więc, że blisko 90% małoletnich w wieku od 5 do 15 lat ma próchnicę. Co trzecia rodzina ma problem z wysłaniem dzieci raz w roku na tygodniowy wypoczynek, co jedenastej nie stać na organizację imprezy urodzinowej, a co ósmej na wyjście z podopiecznymi do kina lub teatru. Dlatego też, ponad 35% polskich dzieci zmuszonych jest korzystać ze skromnej pomocy państwa.

 

Sama pomoc państwa dla rodzin także pozostawia wiele do życzenia. Na pomoc dla nich wydatkowane jest z budżetu rocznie ok. 26 mld zł, co stanowi około 1,6% PKB. Dla porównania, na renty i emerytury wydatkowane jest blisko 210 mld rocznie, a warto nadmienić, że jesteśmy zaliczani do tzw. narodów młodych, czyli takich, gdzie więcej jest ludzi z młodego pokolenia niż emerytów i rencistów. Od 2003 r. praktycznie nie zmieniła się wysokość świadczeń dla rodzin. Jak wyliczyli eksperci na tę kwotę składają się: świadczenia rodzinne – 7,7 mld, ulgi podatkowe – 5,7 mld i kwoty przeznaczone na przedszkola – 8,1 mld zł. Statystyki międzynarodowe plasują nas na bardzo odległym miejscu w Europie. W 30-tu najlepiej rozwiniętych krajach świata, na politykę rodzinną wydaje się ponad 2,6 PKB rocznie. Europejskimi liderami są Irlandia, Wielka Brytania i Francja, gdzie wydatki takie wynoszą około 4%. Również Węgrzy po objęciu rządów przez Victora Orbana zintensyfikowali nakłady na politykę prorodzinną, a wydatki na ten cel osiagają tam już 4% PKB. I jak pokazuje rzeczywistość, prorodzinne zachęty i udogodnienia są skuteczne, gdyż np. Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii mają średnio 2,13 dziecka, natomiast w Polsce tylko 1,3 i tendencja ta stale maleje. Nie ma więc regionu Polski, w którym nie spadałaby liczba urodzeń, a winne temu jest bezrobocie, bieda i emigracja. Wyludniają się wszystkie województwa, natomiast Eurostat szacuje, że przy takich fatalnych tendencjach, w 2060 r. liczba Polaków zmniejszy się z 38 do 33 milionów.

 

Aby nie dochodziło do wyludnienia, każda Polka powinna urodzić przynajmniej dwójkę dzieci, a nie 1,3. Jednak priorytety rządu są inne, bo jak skomentować fakt, że najniższa stawka VAT dotyczy trumien, a najwyższa wózków dziecięcych i ubranek. Według danych GUS-u, poniżej tzw. minimum egzystencji żyje blisko 10% rodzin wychowujących troje dzieci i aż 26,6% mających czworo lub więcej. Dlatego warto poprawić sposób rozdziału pieniędzy dla potrzebujących rodzin. Należy zmniejszyć nadmierny fiskalizm państwa i stosować słuszną zasadę, że finansuje się rodziny, a nie instytucje udzielające im pomocy. Lepiej przecież rozsądnie dawać ludziom pieniądze, niż utrzymywać rzeszę urzędników je rozdzielających.

 

Po przytoczeniu powyższych danych, w kontraście zostaną zaprezentowane kwoty publicznych pieniędzy wydawane przez urzędników na spełnianie swoich zachcianek, które ujawniono przy okazji ostatniej tzw. afery podsłuchowej. Otóż na początek spotkania w pewnej stołecznej restauracji, panowie Belka i Sienkiewicz poprosili o przystawki: rzodkiewki piklowane, grillowany kozi ser ze szparagami i carpaccio z mlecznej jagnięciny z prażonymi kaparami, oliwkami, kawiorem anchois, oliwą truflową i 36-miesięcznym parmezanem. Zamówili też łososia wędzonego dymem z drzew owocowych z zielonym ogórkiem, kremem z kalafiora i wasabi, po ok. 40 zł porcja. To wszystko zjedli w oczekiwaniu na coś konkretniejszego. Następnie na stół wniesiono przekąski gorące. Wolno gotowane policzki wołowe z sosem porto, musem z pieczonego buraka, z karmelizowanymi figami, w cenie 40 zł za porcję. Były też ogony wołowe i gotowana ośmiornica z przegrzebkiem, wędzoną czerwoną papryką i najdroższą przyprawą świata – szafranem. Dla zainteresowanych – ośmiornica kosztowała 75 zł za porcję! Do picia wódeczka, po dwa kieliszki na głowę i na koniec wino, ale z tych wykwintniejszych. I wszystko to kosztowało polskiego podatnika 1455 zł, za dwie godziny dobijania „geszeftów“. Za taką kwotę blisko 735 tys. polskich rodzin jest zmuszonych przeżyć przez trzy miesiące! A przecież takich wykwintnych spotkań dla osób wywodzących się z elity PO-PSL, które opłaca polski podatnik, było i jest mnóstwo. Wiadomo, bohema dobrze bawi się, ale niech to robi za swoje pieniądze, których i tak zarabia niemało. Pozostaje żywić nadzieję, że rządy tych cynicznych brakorobów, mających w głębokiej pogardzie resztę narodu, już wkrótce przejdą do historii, a nowy patriotyczny rząd zacznie intensywnie pracować na rzecz poprawy fatalnej sytuacji materialnej ogromnych rzesz Polaków.

 

Robert Kownacki

( Autor jest członkiem władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności )

]]>lospolski.pl]]>

]]>polskiszaniec.pl]]>

]]>facebook]]>

]]>twitter]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Nie komentuję.Przekazałem do internetu.Gratuluję autorrowi odwagi cywilnej  i fizycznej...

http://nowyekran.wordpress.com/2014/09/17/polskie-dzieci-gloduja/

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1440478

"Kartagina ma byc zniszczona", a bron na Ukraine dostarczona. No.

Nie, to nie jest smieszne.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Bogdan

#1440481

 • Prawda o polskiej biedzie. W kraju żyją dwa miliony ubogich

  natemat.pl/2457,prawda-o-polskiej-biedzie-w-kraju-…Diese Seite übersetzen

  Bieda w Polsce to zjawisko słabo widoczne z metropolii, ale mocno odczuwane na wsiach i w małych miastach • Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta.

 • bieda w polsce - Super Express

  BIEDA W POLSCE - najnowsze wiadomości, artykuły i zdjęcia. Informacja z kraju i ze świata, plotki z życia gwiazd.
 • Ubóstwo po polsku: „Biedni żyją wśród biednych” - Polska 

  http://www.rmf24.pl/…/polska/news-ubostwo-po-polsku-b…Diese Seite übersetzen

  06.03.2014 – Jak rzeczywiście wygląda bieda w Polsce? … Polacy pytani o kwestię biedy w naszym kraju w znacznej większości uważają, że za biedną …

 • Polskie dzieci żyją w biedzie - Fakt.pl

  03.02.2014 - Biedy w Polsce nie brakuje, ale to właśnie dzieci najbardziej cierpią z powodu niedostatku. Najczęściej dotyczy to rodzin wielodzietnych.
 • Poczucie zagrożenia biedą w Polsce jest najniższe od 10 lat

  wyborcza.pl/1,75248,15775527,Poczucie_zagrozenDiese Seite übersetzen

  10.04.2014 – Blisko jedna czwarta Polaków uważa, że stopa życiowa ich rodzin jest poniżej przeciętnej. Z drugiej strony już 58 proc. ocenia, że żyje na …

 • Dzieci w Polsce bieda ubóstwo – Newsweek.pl - Polska 

  polska.newsweek.pl/dzieci-w-polsce-bieda-ubostwo-…Diese Seite übersetzen

  03.02.2014 – Ponad 500 tys. dzieci w Polsce nie dojada, blisko 450 tys. nie ma wszystkich … Bieda jest dotkliwa zwłaszcza w małych miejscowościach.

 • BIEDA W POLSCE - YouTube

  Watch Later, Ile kosztuje praca w Polsce? brytanlodz. 1:59. Thumbnail Watch Later, TVG-9 MYŚLEĆ O POLSCE - Kiedy Skończy Się Bieda · Klaudiusz Wesołek.
 • Alarmujące dane w sprawie biedy w Polsce - Wiadomości

  30.06.2013 - Bieda w Polsce ma niestety twarz dziecka. Raport GUS podkreśla, że w Polsce najbardziej narażone na ubóstwo ekonomiczne są dzieci …
 • Za dużo by umrzeć, za mało by żyć – bieda w Polsce

  kalinaxa.blogujaca.pl/…/za-duzo-by-umrzec-za-malDiese Seite übersetzen

  02.02.2014 – Najczęściej niedostatek i bieda. Tak, w Polsce jest bieda i żadne działania polityków w celu zamaskowania biedy w kraju nic nie dają. Ona jest …

 • ​Platforma zabrała obiady głodnym dzieciom. Rząd nie 

  niezalezna.pl/51591-platforma-zabrala-obiady-glodDiese Seite übersetzen

  07.02.2014 – Nie chcemy, aby polska bieda miała twarz dziecka, którego ojcem jest Donald Tusk – powiedziała poseł PiS Beata Mazurek.

   

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Minimum_egzystencji

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Relatywna_granica_ubóstwa

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Minimum_socjalne

  http://www.ipiss.com.pl/opracowania_min.html

  http://www.ipiss.com.pl/msocjal_w_latach_1981_2011.pdf

  http://www.ipiss.com.pl/megzyst_w_latach_1993_2011.pdf

  http://kalkulator.co.uk/

  http://www.pit.pl/kalkulator_podatkowy_pit_2503.php

  http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1786_PLK_HTML.htm

  http://www.stat.gov.pl/gus/5840_737_PLK_HTML.htm

  Info,Link,Zródło:

  http://polskabieda.com/

  ____________

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak pojechał na kontrolę do Suwałk, gdzie powiesił się 16-latek. Jego rodzina została wcześniej eksmitowana. Prawdopodobną przyczyną samobójstwa nastolatka była decyzja sądu o rozdzieleniu go wraz z rodzeństwem od matki. – Zabrakło pomocy psychologicznej, ludzkiego podejścia, wyjścia urzędników zza biurka – stwierdził Marek Michalak w rozmowie z PAP.

  ___________

  Sześć milionów Polaków zmaga się z biedą i niedostatkiem. Niemal 17 proc. społeczeństwa żyje bardzo skromnie w tzw. umiarkowanym ubóstwie. Jednak z najnowszych badań socjologów Polskiej Akademii Nauk wynika, że ten problem jest w Polsce przemilczany. Co ciekawe, coraz bardziej powszechna jest opinia, że biedni sami ponoszą odpowiedzialność za swój los…

  Zródlo:http://www.tvp.info,youtube.

  Bieda to też zabieranie dzieci rodzicom.Bez wyroków Sądu.

  Czy chcesz tego?

  __________

  Raport z Głównego Urzędu Statystycznego.

  Dwa i pół miliona młodych Polaków, którzy nie skończyli życia 17 roku życia, żyje w biedzie i korzysta ze świadczeń rodzinnych. Oznacza to, że w domach tych młodych ludzi dochód na jedną osobą nie przekracza 504 złotych. To dokładnie 23 razy mniej niż miesięczne zarobki posła.

  Jak podaje Rzeczpospolita: Niemal połowa osób korzystających ze świadczeń, tj. 1,2 mln dzieci, żyje w rodzinach, gdzie dochód jest niższy niż połowa zarobków uprawniających do świadczeń. Zarobki nie przekraczają tam zatem 252 zł (lub 292 zł) na osobę.

  Oznacza to, że w Polsce 2013 ludzie mają na przeżycie całego miesiąca tyle ile kosztuje para średniej jakości adidasów.

   Problem ubóstwa jest w Polsce przemilczany?Tak.Tak wynika z najnowszych badań socjologów z PAN opublikowanych w książce „Dyskursy ubóstwa i wykluczenia społecznego” pod red. prof. Elżbiety Tarkowskiej.

  Aż 11 mln Polaków zagrożonych, w całej UE 119 mln osób(dane optymistyczne)?Tak.

  Czy Polacy czekają na PRL 2.0?

  Jak inni interpretują?

  http://magazynkontakt.pl/ile-biedy-w-polsce.html

  Money.pl

  Robią nas w konia: media o przyczynach biedy w Polsce.

  Co to znaczy „1600 brutto” ? To taka myląca nazwa na sytuację, kiedy pracodawca płaci ok 1930zł (koszt pracodawcy) – a pracownik z tego dostaje ok 1181zł (zarobki pracownika) – z czego jeszcze musi zapłacić podatki VAT i akcyzę…

  …VAT i akcyzę, czyli podatki, które stanowią największą część budżetu.

  Proszę sprawdzić to samemu, wpisując w dowolną wyszukiwarkę 3 słowa: kalkulator płacowy pracodawcy (bardzo ważne żeby to był kalkulator wynagrodzeń dla pracodawcy właśnie) – i wpisać dowolną kwotę brutto.

  Minister pracy mówi: „Oczywiście chcemy, żeby Polacy zarabiali jeszcze więcej. Musimy jednak pamiętać o odpowiedzialności za cały rynek pracy. Zbyt duża podwyżka płacy minimalnej mogłaby zwiększyć bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych (…)

  Skoro Pan minister nie ma pojęcia jak pogodzić zwiększe zarobki Polaków z mniejszymi kosztami dla pracodawców – i przedstawia to jako coś niemożliwego do pogodzenia – to ja Panu ministrowi powiem jak to zrobić. Bardzo prosto.

  Wystarczy ludziom MNIEJ zabierać z tego co zarabiają (wypracowują) – czyli obniżyć obciążenia podatkowe.

  Wówczas każdy pracownik będzie zarabiał WIĘCEJ – mimo, że każdy pracodawca będzie płacił MNIEJ (czyli ponosił mniejsze koszty) – co z dodatkowo zmniejszy bezrobocie.

  To rozbieżność między tym co płaci pracodawca (kosztem) a tym co dostaje pracownik (zarobkami) jest najważniejszą przyczyną biedy Polaków we własnym kraju.

  Chybe nie muszę dodawać – dlaczego tak prostego i oczywistego rozwiązania problemu biedy w Polsce władza nie bierze w ogóle pod uwagę: bo to by oznaczało, że co prawda Polacy, społeczeństwo byliby bogatsi – ale władza i politycy byliby „biedniejsi” i zabierali by nam mniej pieniędzy do swojej dyspozycji.

  Zródło do autora artykułu tak długo jak cenzura pozwoli.

  http://freedom.neon24.pl/post/101185,robia-nas-w-konia-media-o-przyczynach-biedy-w-polsce

  ____________

  Biednym, samotnym matkom urzędnicy zabierają dzieci!2800 dzieci w roku 2012?A 2014?

  Odbieranie dzieci rodzicom z powodu biedy, to już nie incydenty. To przerażająca reguła.To jest atak na rodziny w Polsce.

  W 2012 roku dzieci   zostały   zabrane rodzicom tylko dlatego, że ci byli biedni, nie mieli mieszkania lub byli bez pracy!

  SS-mani w Auschwitz też rozdzielali dzieci od rodziców. To co się traz dzieje w Polsce to wielka HAŃBA!

  „W Polsce zaczyna działać biznes zabierania dzieci, biznes, w którym biorą udział zaangażowani weń urzędnicy, kuratorzy, psycholodzy i nie wykluczam, że i niektórzy sędziowie też” – pisze J. Wojciechowski.

  Rodzinom, w których nie ma patologii należy pomagać, a nie odbierać dzieci – uzasadnia Arkadiusz Mularczyk.Sytuacje, w których odbiera się dzieci porządnym rodzicom, z domów, w których nie ma patologii i alkoholizmu, a jest tylko bieda, są skandaliczne.

  • Urzędnicy nie potrafią pomóc ludziom w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Chcą pozbyć się problemu. Złożenie wniosku o odebranie dzieci wydaje się najłatwiejsze. A to przecież patologia – ocenia Roman Górecki, prezes Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Nasze Gniazdo”.

  Super Express  opisywał  dramatyczną historię Moniki S. (36 l.). Zdesperowana  kobietasamotnie wychowuje czworo dzieci. Zwróciła się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy z prośbą o pomoc w zakupie nowego pieca do grzania w domu. Urzędnicy uznali jednak, że zamiast jej pomóc, lepiej będzie zabrać jej dzieci.

  1500 zl kosztuje dotacja dla rodzin zastepczych,i masz np 4 dzieci otrzymasz 6000 zl dotacji od panstwa.czy nie lepiej zostawic dzieci przy matce i dac te pieniadze matce?Juz czasami mysle ze jest to czysty biznes,eposob na zarabianie pieniedzy na dzieciach.

  Więcej wkrótce.Gdzie są protesty?Gdzie politycy?Mafia Socjalna działa już w Polsce tak jak w EU?

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/biednym-matkom-urzednicy-zabieraja-dzieci_360098.html

  ______________

  Pozdrawiam serdecznie.Mam wiele informacji na temat dramatu i Holocaust 2014 na ludności Polski.Polskie portale nawet blogerskie odrzucają tematykę gdyż boją się władzy w Polsce.

 

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1440500

Ale serio jak to jest mozliwe ze wkraju o takim potencjale od lat jest co raz biedniej a zamiast dzieciom serwowac sniadanie

ta menda spod zyrandola bulu czyta Sienkiewicza.

Jak Polacy dopuscili zeby PObolszewicki nierzad z rudym zdrajca rozbijajacym pod dyktando Brlina i Moskwy

polskie panstwo tyle czsu to robil.

Czy ta zydowska wsz Michnik mial racje ze Polakow mozna golicjak barany nawet nie zabecza?

Za PRLu byla bieda ale w szkolach dzieci dostawaly mleko i obiad za pare groszy atych co nie bylo stac obiad dostawali za darmo wystrczylo zaswiadczenie o zarobkach.

Porownujac rok 70 do roku obecnego kiedy to wtedy bylo 25 lat po wojnie,kiedy kraj byl totalnie przewz nia zniszczony i okradziony przez okupantow,a teraz 25 lat od 89 roku .to widze  duzo gorsza sytacje gospodarcza polityczna i mentalna.

Wtedy nie widzialem zeby dzieci jadly  na posilek chleb z keczupem no moze z musztarda bo keczupu jeszcze nie bylo jak obecnie to robia a bylem tego swiadkiem gdzie matka nauczycielka sama wychowujaca dwoje dzieci nie miala pieniedzy na normalne posilki.

Czy Polacy tej gregolady nie widz czy nie chca widziec ?

Moze latwiej jest zyc w matrixie i klamstwie o dobrobycie wylewajacym sie z TV i innych antypolskich mendiow.

W serialach biedy nie pokazuja tylko high live

Sukinsyn Lis biedy na zywo nie pokaze bo to nie jest cool.

Ale przeciez ta bieda wylewa sie co dzien obok Polakow w codziennym zyciem ,kolejka do lekarza sie wydluzyla dozgonnie

przeciez zabiegi ktore moga pomoc maja sie odbyc za 15 lat sa wyrokiem smierci dla tych oczekujacych pacjentow.

Polacy sami sie zgadzaja na ta postPRLowska eutanazje POd dyktando UNI.

Nawet sie zgadzaja zeby raz do roku w swieto odzyskania niepodleglosci byli palowani podczas legalnego marszu.

Jest to nie do pojecia przez czlowieka wolenego dlaczego tak Polacy nisko upadli i dali sie zniewolic oraz wygnac za chlebem z wlasnej ojczyzny przez rzady zdrjcow.ktorzy oplywaja w dostatek a najwazniejszy zdrajca i klamca jak szczur

zwial z tonacego okretu i w nagrode za zniszczenie Polski od judeouni  dostaje wymoszczona posade.zamiast wisiec w

Polsce na przydroznym drzewia dla przykladu co sie robi z takimi dywersantami i zdrajcami.

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1440507

przepraszam,że nie na temat,ale spróbuj wpisać w wyszukiwarce:"jak zmienić trzcionkę na polską",to nie jest trudne...a będzie się nam łatwiej czytało.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-2

Verita

#1440637

- co wiem z doświadczenia :)

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440643

Typ WNK jest niereformowalny.

Gawrion, tj. Administrator tego portalu zadał sobie wiele trudu i opracował "Poradnik blogera i komentatora", tutaj: http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady-pisowni.

Pisząc w nim o zasadach pisowni, w pkt. 1. napisał tak, cyt.: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają - wszyscy znamy te słowa Mikołaja Reja. Jestesmy Polakami - naszym obowiązkiem jest kultywowanie tradycji i stosowanie prawidłowej pisowni polskich znaków. W przypadku braku stosowania znaków z ogonkami i innymi znakami diakrytycznymi często usprawiedliwiamy się brakiem polskiej klawiatury na obcojęzycznym systemie. Nie jest to żadne usprawiedliwienie - instalacja polskiej klawiatury jest dziecinnie prosta i sprowadza się do kilku kroków. Tutaj znajdziemy prosty opis z obrazkami dla systemu Windows. Jeśli mamy inny system? Każdy wie co to jest wyszukiwarka - są na ten temat setki artykułów. Nie usprawiedliwiajmy się lenistwem. Co po zainstalowaniu? Nadal walka z lenistwem - wyrobienie przyzwyczajenia i nawyku do wpisywania tych polskich znaków". 

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
3
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1440766

Te liczby są przerażające!

Jak bardzo trzeba nienawidzić Polski żeby zamiast troski o Polskie Dzieci i przyszłość dla nich zaprzedawać Kraj Niemcom i Rosji. Wolą płacić najwyższą stawkę za ruski gaz dozbrajając faszystowską Rosję! To tylko jeden przykład. 

Sprzedają Rosji za bezcen najlepsze polskie firmy! Dlaczego Polacy na to się zgadzają?

Niemcy razem z Rosją wybudowali North Stream, żeby pozbawić Polskę należnych jej pieniędzy. Ale tutejsza agentura ma tylko jeden cel: bicie poddańczych hołdów Putlerowi i nawoływanie do wywieszenia białej flagi!

Przez dziesięcolecia kacapy doili Polskę i tak jest do dziś. Dlatego taka bieda. 

Ciekawe co na to miłośnicy Putlera i Merkel na tym forum?

Vote up!
9
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440543

To wystarczy za uzasadnienie dlaczego zwie się III RP państwem złodziejskim.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1440647

Co tam dzieci. Ukraina jest najważniejsza. Może ktoś wie, jaką kwotę Polska zainwestowała do tej pory w banderowców?

Ile to chełmów, kamizelek kuloodpornych, kocyków, spiworków, a także żywej gotówki posłano do ludobójców? 

Co ja gadam, przecież nasi "bracia" Ukraińcy walczą, żeby Polskie dzieci były bezpieczne, a że rodzice tych dzieci nie mają co im dać jeść, to jest wielki ch... Liczy się tylko przyjaźń polsko - ukraińska. 

Polacy osiągnęli apogeum idiotyzmu.

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1440514

Ten artykuł - Roberta Kownackiego - POWINIEN być eksponowany CODZIENNIE na każdym prawicowym portalu (na "Niepoprawnych" też).

- Powinien codziennie "kłuć w oczy" (też i tych, którzy "biją pianę", ujadając zawzięcie acz bezproduktywnie, a to na Tuska, a to na Putina i
okrutną "Rassiję", a to na Żydów, na żyrandolowego "Bula" czy
(już "za moment") na kłamliwą Kopacz (itd.itp..) i tak chętnie "umierają" za "wolną" i "demokratyczną" Ukrainę"..), nie pozwalając zapomnieć o skrzeczącej  i koślawej rzeczywistości - i być używany jako jeden z argumentów, w dyskusjach z lewakami i apologetami "PełO" - w kontekście stanu państwa, przyszłości Polski, i "zasług" "PełO" na tym polu podczas ich 7-letnich rządów.

--------------------------------------------------------------------

Odnośnie tego, czy przetrwamy jako Naród, Nacja, czy zostaniemy  - jako wynarodowione resztki - wchłonięci przez inne kultury? - zapraszam Państwa do zajrzenia do mego "chomika"  /nazwa chomika: - rykoff /  - do folderu "Polska rzeczywistość" - link: http://chomikuj.pl/rykoff/Polska+rzeczywisto*c5*9b*c4*87 - a w nim (nie tylko..), do videoclipu o nazwie "Ekspansja_demograficzna_Islamu (Muslim_Demographic's)".

Kwestie i problem tam poruszony, tyczy nie tylko Polski i Europy, ale całej "Cywilizacji Białego Człowieka" - zwanej niegdyś "Cywilizacją Chrzescijanską" lub "europejską".

Spokojnie.. Nie ma tam żadnej punktacji ani żadnych korzyści dla mnie - więc to też i nie reklama.
Mało tego, sam wykupuję co kwartał tzw. "wolny transfer" by można było ściągać ode mnie pliki za darmo. Natomiast folder "Polska rzeczywistość" jest folderem OTWARTYM, czyli inni użytkownicy mogą "wklejać" do niego swoje pliki. Byłoby to dla mnie najcenniejsze.

- Myślę iż wartoby stworzyć taką właśnie "bazę danych", do której każdy mógłby sięgnąć po materiały i informacje - a już tam "trochę" uzbierało się (z naszego, "Niepoprawnych" portalu też..) i mam nadzieję iż owa "baza" będzie poszerzać się sukcesywnie przy pomocy innych prawicowców i tych, którym  Polska nie jest obojętna.

Pozdrawiam..

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1440516

...od dozbrajania Ukrainy ??? Hipokryci, śpią słodko w norach ??? Niech przeczytają te dane...może dotrze do idiotów, że polskie dzieci naprawdę głodują ...i tutaj trzeba ogarnąć...na Ukrainę niech jedą idioci z gapola i niech się tłuką jak im pasuje, a od Polaków wara...szmaciarze, tfu !!!!

Vote up!
7
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1440524

czasu.

Moze ta droga pojdziemy i poszukamy sponsorow dokarmiania dzieci w Polsce wsrod zlodzieji w POlityce.

Zgladzanie dzieci to celowa programowa POlityka eutanazji Polski.

Dadam ze nie wykarmino dzieci sa pozniej ``slabym materialem obywatelskim``.

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1440531

dlaczego Polacy akceptują taką sytuację a rządzący są wciąż bezkarni? 

Vote up!
11
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440538

jak kacapska agentura pałuje pro-polskie komentarze...

Pokaż się gnido! I napisz dlaczego tak nienawidzisz Polski?!

Vote up!
7
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440544

swoją kacapską gębę! Nie masz odwagi? Patriotyczne wpisy ci się nie podobają? Aż tak nienawidzisz Polski i Polaków, że głodujące Dzieci w Polsce ci przeszkadzają? 

Pałować zza węgła tylko potrafisz?

 

Tfu!

Vote up!
6
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440567

...bo rządzący chcą raczej zbroić Ukrainę, niż dać na głodujące dzieci...dokładnie tak jak pałętajace się tutaj palanty proukraińskie, które raczej prędzej wyrwą głodnym dzieciom z gardła, aby parę kamizelek kuloodpornych banderowcom wysłać niż pomyśleć o swoich najmniejszych, głodnych Rodakach...jeszcze nie przywaliłem ci pały, ale będę cię tropił, boś wredny manipulator jest... 

Vote up!
8
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440584

ZADANIOWCU!

Bo wszyscy, którzy są przeciwni faszystowskiej Rosji i jej agresji na niepodległe państwo: Ukrainę nie mają zamiaru zabierać kasy dzieciom, emerytom i innym potrzebującym jak perfidnie kłamiesz.

Wszyscy za to są zgodni, że nie należy zbroić Putlera np. płacąc za gaz najwięcej w Europie. 

Ukrainie trzeba natychmiast dostarczyć nowoczesną broń - ale nie kosztem Polaków - tylko twoich ulubieńców - ruskiej dziczy, którym trzeba mniej płacić. I należy wprowadzić takie sankcje, żeby pieniądze z tego mogły być przeznaczone na zbrojenie Ukrainy.

I co teraz napiszesz ruski agencie? Spałujesz mnie anonimowo? Bo tylko do tego jesteś zdolny (dzisiaj pałujesz mnie seryjnie, bo tylko ty jesteś zalogowany z taką ilością punktów).

Jesteś zdolny jedynie do siania nienawiści, powtarzania kłamstwa, skłócania Polaków i gloryfikowania Putlera.

Acha i jeszcze co ci dobrze wychodzi - czołganie się u stóp ciecia Ruszkiewicza. 

BTW - to twój oficer prowadzący? 

Ps. mam nadzieję, że nie będziesz kłamał w żywe oczy, że nie jesteś ruskim agentem, bo mam twoje publiczne przyznanie się do winy.

Vote up!
7
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440603

mind serwisy

Vote up!
7
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1440607

rosja na wesoło kompilacja ruskich wariatów rosja to stan umysłu

http://www.youtube.com/watch?v=qQigbnMWP4o

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1440610

- trafiłeś Józio w samo sedno. Dlatego z łatwością można tych szpionów zanieczyszczających atmosferę na tym forum namierzyć.

Vote up!
6
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440613

o sowieckiej mentalności mający siłę -6

i znajdujący się na tej liście:

Vote up!
8
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440626

Vote up!
7
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440645

Vote up!
7
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440646

..macie hasbarowcy jakąś niebywałą przypadłość z tymi "pałami"...widzisz, nie jestem na liście, a dałem ci minus 1 aha!!...macie jakiegoś pierdolaca z tymi "pałami"...odwracacie tymi "pałami" uwagę na poważne artykuły i odwracacie uwagę od rzeczy ważnych...tak robiłeś na neonie...pojawiał się poważny temat, to wchodziłeś i rozpierdalałeś dyskusje...teraz też to robisz pojawia się temat głodnych dzieci w Polsce, to ty rozpierdalasz temat pałami...zadaniowcu...brzydzę się tobą...jesteś trolem i takim już pozostaniesz w sieci...kto jest normalny to już cię przejrzał... 

Vote up!
6
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440650

ale mimo specjalnej ochrony dla takich jak ty potrafię zdemaskować nie tylko ciebie ale i twoich mocodawców, a także obrońcę. I na nic się zda twoje odwracanie kota ogonem, bo to ty zacząłeś pod wpisem o Biednych Dzieciach w Polsce kierować bezpodstawne oskarżenia na przeciwników faszystowskiej Rosji, że niby przez nich Dzieci w Polsce głodują. Jak ci przedstawiłem argumenty, że jest dokładnie odwrotnie, bo to tacy jak ty, agenci, tchórze i pożyteczni idioci wolą sponsorować Putlera i dlatego nie ma pieniędzy na pilne potrzeby, to nie potrafiłeś pisnąć słowa. Jak byś nie miał kurzego móżdżku i nie czekał ciągle na wytyczne od ciecia Ruszkiewicza to mógłbyś dojść do tego kto tak naprawdę doi Polskę od 45-go roku. To jest przyczyna tego stanu rzeczy; więc nie rozbijaj dyskusji i nie kłam.

A poza tym wiesz jak ja się tymi sowieckimi pałami przejmuję? 

Więcej ci zdradzę: prowadzę badania nad tym jak neonowe ścierwomedium się rozlewa właśnie na Niepoprawnych i kto w tym bierze udział.

Vote up!
5
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440653

Dla mnie jesteś autorytetem w rozpoznawaniu hasbary.. jest jeszcze jeden gość, który ich bezbłędnie rozpoznaje, ale nie wymienię nazwiska, coby Zwiastuna krew nie zalała :))))))

Jeśli tak piszesz, to tak jest. Stąd taka wściekłość, zero dyskusji i trolling tzw. klasyczny.

Zauważyłam, że ciągle zyskujesz, a potem tracisz rangę komentatora, wiem, że Ci na tym nie zależy, ale popatrz jak zależy innym... dlaczego? bo mając ją mogą niszczyć wagę wypowiedzi i ocen innych... a polskie dzieci? przecież hasbary nie obchodzą ...

 

pozdrawiam jak zawsze.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1440658

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...tak jak piszesz ...nie trzeba rozdzierać szat, aby zobaczyć, że niejaki "naprawiacz umysłów" (mind serwis)...czyli zwiastun świtu jest typowym posłańcem "świtu hasbary":)))...wystarczy już dowodów...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
3
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440660

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika bursztyn został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

d tg smg dstłm 16 x -6

T chr stt. M prblmy z swm stnm psychcznym.

 

Tę pnktcję pdłm tylk z gdzn wczrnych ,b w cg dn ltł t, jk błąkn z cłą czrdą wspólnków.;

Nch m , gnjkm będz.

Nch sę cszą.

Plskśc n zbją.

Vote up!
3
Vote down!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440648

seryjnego pałownika -6

Czy ktoś jeszcze nie wie kto to jest?

Vote up!
6
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440651

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wprawny palec do palowania moze w stanie wojennym byl w oddziale gdzie szkolili go obchodzenia z blondynkam?

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1440753

Ale tym razem nie będzie to tylko 48-godzinny ban, a co najmniej 2-tygodniowy,... "turysto łonowy"!!!

Moja minus 1 równa się minus 5, nie zaś 6! Jasne? A jeśli chodzi o Mind Service, to z większością jego wpisów czy komentarzy się zgadzam i punktuję je na in plus,... oszczerco!!!

    

P.S.
Właśnie  przed chwilą 12 komentarzy Mind Service zapunktowałem z +1.

  

Vote up!
4
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1440806

a tymczasem administracja państwowa za rządów Tuska rozrosła się do niewyobrażalnych rozmiarów. Proponuję Kosiniakowi aby zamiast biadolić że nie wie co robić, zgłosił do premierki odchudzenie stanu administracji państwowej o połowę a pieniądze dla dzieci się znajdą. Nierobów w Polsce nam nie potrzeba, ale zadbanych i najedzonych dzieci TAK! A później niech włączy własne myślenie i w końcu zacznie mysleć o przyszłości Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

Szpilka

#1440546

ale jeszcze bardziej smutne ,że dużo polskich dzieci rodzi się w innych częściach świata (Anglia,Niemcy,itp) bo nie ma dla nic miejsca w ich własnym kraju.I tak się zaczyna ich tułaczka.

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

Verita

#1440572

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1440652