"Złodziej" - korekta

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Pod koniec 2015 roku postanowiłem wydać pierwszy numer pisma „Złodziej”, który powinien ukazać się w 2017. Dziś już wiem że jest to mało prawdopodobne. Jak jednak mawiał w swoich wykładach Brian Tracy – jeśli nadszedł czas, ty zaś nie osiągnąłeś swojego celu – ustaw następny termin.

Dlatego postanowiłem że ostatecznym terminem wydania pisma będzie 2018 rok.

„Złodziej” ma być pismem spełniającym wszelkie standardy wymagane w nauce i naukowej metodologii. Nie zamierzam jednak ubiegać się o jakiekolwiek dotacje.  Uważam że socjologia złodziejstwa jest w obecnym stanie naszego systemu naukowego nie do zaakceptowania dla zawodowych naukowców, co oznacza że istnieje jeszcze większa konieczność jej powstania, musi jednak być absolutnie niezależna od biurokratycznej imitacji komunikatów medium prawdy.

W ciągu ostatniego roku poznałem wielu ludzi, którzy albo mnie rozumieją, albo przynajmniej szczerze próbują i są zainteresowani tym o czym mówię i piszę. Jednak sama doniosłość tematu powoduje, że muszę podzielić swoją działalność na oficjalną naukową i nieoficjalną promocję socjologii złodziejstwa. Kiedy jednak los zamyka jedna drzwi, otwiera inne. W tej chwili dużo większe niż na czasopismo, wydają się szanse na stworzenie pierwszego dokumentalnego filmu, który może zostać wyemitowany w telewizji. To będzie najpierw niskobudżetowa „zajawka” – jak nazwała to managerka z małej firmy reklamowej. Z kolei pewien pracownik telewizji obiecał, że gdy będę miał jakiś znośny materiał, to przedstawi go w programie, wtedy zaś można będzie pomyśleć o nakręceniu pierwszego dokumentalno – edukacyjnego programu, który będzie początkiem cyklu a potem pomoże w znalezieniu wystarczającej ilości materiałów i pieniędzy do wydania pisma „Złodziej”

Tematem i programu dokumentalnego i pisma naukowego będą studia przypadków:

Spółdzielni socjalnej „Akacja”, Fundacji „Nowe Życie Rzeszów”, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Komitetu Obrony Demokracji, Amber Gold.

Poza tym zostanie przedstawiony model komunikacji, wyjaśniający zaburzenia przekazu i sposoby imitowania mediów przez inne media.

Celem ostatecznym jest wprowadzenie terminu złodziejstwo do dyskursu naukowego, jak zaś twierdzi przytaczany już Brian Tracy –nie ma nierealistycznych celów, są tylko nierealistyczne terminy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)