Bezherbowa szlachta ruszyła w teren

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

No i tak jak zapowiadali ruszyli w teren i to z kopyta. W Węgrowie duet w składzie Nowacka, Arłukowicz pokazał jednak, że nie tak łatwo jest totalnej opozycji wejść w pisowskie buty, które są dla nich o kilka numerów za duże. A przecież wiadomo, że w za dużych butach można jedynie powoli i komicznie człapać, ponieważ każda próba przyspieszenia kończy się spektakularna wywrotką.  Oni, owszem, pokazali się na prowincji, ale jak to mają w zwyczaju uważali, że jak przystało na samozwańczą bezherbową szlachtę wystarczy być i ukazać swój majestat, czyli pogwiazdorzyć i na ulicach Węgrowa porechotać sobie głośno z wyborców PiS. Owszem czasami wystarczy być, ale wcześniej należy spełnić pewne kryteria, które tak w jednej z piosenek przedstawił Ryszard Rynkowski: „Jak żyć, nie powiem Ci, / Nie trzeba pachnieć, zwodzić, kraść, wystarczy być”. No i tu leży pies pogrzebany. Aby to „wystarczy być” zadziałało trzeba być przede wszystkim uczciwym i wiarygodnym, a jak wiemy z uczciwością i wiarygodnością przedstawiciele totalnej opozycji są wyraźnie na bakier.

„Musimy pokazać Polakom, że dobrą ofertą jest wspólny program. Działacze PO będą w wakacje na wsi i w małych miastach przekonując Polaków, aby szli głosować. To będą nasze wakacje, bo tę lekcję musimy odrobić - wybory w maju pokazały, że to jest lekcja do odrobienia” – zapowiadał szef klubu PO, Sławomir Neumann. No i jak się właśnie okazało to odrabiane lekcji nie wyszło i już po pierwszym oblanym egzaminie zarządzono poprawkę. Jako, że mam dość niezłą pamięć to muszę  coś przypomnieć, zwłaszcza tym komentatorom sceny politycznej, którzy twierdzą, że ten najazd na prowincję samozwańczej bezherbowej szlachty to jakaś nowa strategia Platformy. „Platforma nie ma wakacji. Będziemy spotykać się z Polakami i będziemy rozmawiać o ich problemach”. Kto i kiedy to powiedział? Otóż te słowa padły z ust Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2015 roku w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”  po przegranych przez Komorowskiego wyborach prezydenckich. Było to podobnie jak dzisiaj tuż przed wyborami parlamentarnymi. Tamte jak pamiętamy również przerżnęli, pomimo iż wyszli do ludu pracującego miast i wsi. Dlatego ktoś, kto dzisiaj mówi o nowej strategii totalnej opozycji i wspaniałym pomyśle na odwrócenie negatywnych trendów ten zwyczajnie bredzi jak potłuczony. Tak cztery lata temu jak i dzisiaj oni nie mają żadnego pomysłu na kampanię wyborczą, a ten dzisiejszy atak opozycyjnej szarańczy na Polskę powiatową i gminną jest podobnie jak wówczas ich ostatnią deską ratunku.

Na nasze szczęście to znowu nie zadziała, bo zadziałać nie ma prawa. Totalna opozycja tym małpowaniem pisowskiego oryginału tylko się ośmiesza. Nie wystarczy wskoczyć na scenę i żałośnie podskakiwać by ludzie uwierzyli, że mają do czynienia z prawdziwym legendarnym Fredem Astairem. Ten oryginał trzeba choćby tylko odrobinę przypominać także poza sceną, a Fred Astair był nie tylko genialnym stepującym tancerzem i aktorem, ale także konserwatystą, zwolennikiem Partii Republikańskiej i gorliwym katolikiem. Ktoś kiedyś powiedział, że totalna opozycja po ostatnich klęskach przypomina samochód jadący na dwóch kapciach, który czym prędzej powinien zjechać na pobocze w celu dokonania niezbędnych napraw. Moim zdaniem jest to bardzo optymistyczna diagnoza. W rzeczywistości PO wraz z tymi swoimi nieszczęsnymi koalicjantami przypominają raczej samolot lecący z dwoma płonącymi silnikami na wysokości 30 tys. stóp. Choć kapitan i stewardesy drżącymi głosami uspokajają pasażerów, aby nie wywoływać paniki, to jednak wiedzą już doskonale, że w tym przypadku nie da się szybko zjechać na pobocze by uniknąć katastrofy.

Tak więc do dnia wyborów skazani jesteśmy na przyglądanie się tej politycznej szmirze pozbawionej nie tylko jakichkolwiek wartości politycznych, ale i artystycznych jak to udowodnili Arłukowicz z Nowacką pod sklepem w Węgrowie. Myślę, że skoro Grzegorz Schetyna wziął na swój pokład stary komunistyczny beton to powinien również od tego betonu czegoś wymagać. Trzeba i ich rzucić w teren, aby przypomnieli sobie młodość swoich protoplastów, którzy jako komunistyczni aktywiści i agitatorzy jeździli po Polsce namawiając do tworzenia PGR-ów i strasząc „zaplutymi karłami reakcji”.  

Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”       

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:28)

Komentarze

ale czy rzeczywiście to jest szlachta bez herbowa, bo mim zdaniem nie, oni mają herb prosto z tanków, na których tu przybyli.

Najlepiej charakteryzuje ich pewien wiersz, a raczej pieśń pt. "Pieśń Czerwonych", opery "Targowica, napisanej przez Janusza Szpotańskiego w więzieniu!

Jakże aktualna dzisiaj i to w odniesieniu nie tylko do opcji, którą opisałeś, ale do wszystkich, którzy haniebnie manipulują, okradają i niszczą Polskę i Polaków!

"Niech boją się chamy

na chamów my sramy

cham jesteś, bydlaku, to cierp!

Ten kraj jest dla szlachty

co z Tuły i Kiachty

na tankach przywiozła swój herb."

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1597636

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1597643

 z zagranicy musieli dostać totalsi aby do tej pory jeszcze trwać i ponawiać próby samowskrzeszenia się(?), odbicia w wynikach wyborów i wyjścia z twarzą (???) z tego bagna, które jako "światli Europejczycy" narobili. Normalny człowiek schował by się we własnych czterech ścianach, w lesie czy za granicą lub zmienił nazwisko. A Ci swoje - z uporem maniaka próbują (???) dowodzić, że są najlepsi, jedynie prawdomówni i uczciwi. Żałość to delikatne słowo...

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1597649

oraz co najmniej drugie tyle na inne cele i to tylko przed kampanią wyborczą do Parlamentu europejskiego. To finansowanie, które teraz idzie będzie mogło być wycenione  po kampanii, na zasadzie wyceny tego co zobaczymy, po faktach rozpoznamy co się zdarzyło. Przypuszczam, że oni wysupłają co najmniej trzy razy więcej. 

Biorąc pod uwagę takie zjawiska jak na przykład film Vegi, albo zaangażowanie w lewacką akcję nachalnej promocji LGBT. Przed tamtymi wyborami próbowali wdusić w Polskę antysemityzm. Bez rezultatu. No to teraz próbują homofobię.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1598105

  Witam Pana! Chyba w obecnym czasie dąży się do spłycenia wartości moralnych, dla całościowych oczywistych profitów Ja pokrótce na temat Tuska i jego alokacji  po kadencji w PE w Polsce. Patrioci Polscy czekają na Trubunał Stanu dla Tonalda Tuska!. Zerowe sądownictwo, przejmuje jesienią chyba konstytucją sprawiedliwy suweren. Moim zdaniem sąd ze społeczną ławą przysięgłych. Tuska z  tej, czy innej strony już nie ma. Chyba polowanie. Ciekawe, czy świadka Sowietów za Smoleńsk, czy ofiar społeczeństwa, których za jego rządów najwięcej samobójstw , czy ostatecznie wyrok pokolenia AK..Cena faryzeuszy. jedyną karą. Celem Targowicy jest pokazanie Polski, jako słabej skłóconej, bezwolnej nacji. To jest nieprawda, bo Polska przez ostatnie lata za rządu PIS  rośnie, jak na przysłowiowych drożdżach. Bardzo się obecnie dziwię, że ta "czerwona zaraza" myśli, że jest nadal bezkarna. .Jeszcze niedawno SBek wchodził na posterunek i rządził. Koniec zabawy bandytów. Polska naszą Polaków ojczyzną..Coraz więcej głosow na Zmowę Smoleńską.. Co w tym dniu 10-tego robiła od rana Merkel w sztabie Bundeswehry? Idziemy do jesiennych wyborów według słów Jana Pietrzaka...Żeby Polska, była Polską! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1597720

pisiorstwo postępuje tak samo nikczemnie jak poprzednicy.

Cóż, w szybkim tempie udało pisiorom dokonać mnóstwa nikczemnych rzeczy:
1. lizanie stóp szydo-amerykanom - ustawa IPN napisana w siedzibie mosadu!
2. promowanie i dopuszczanie do samowoli i nikczemnych działań jojne danialaka!
3. zezwalanie na zawłaszczanie niemickiego obozu śmierci, w Oświęcimiu - miejsca zagłady ponad 6 milionów Polaków, w tym ponad 3 milionów rdzennych Polaków, i mniej niż trzech milionów Żydów!
4. panoszenie się tam mosadu i jojnego i blokowanie Polakom wstępu z krzyżem i flagą, poniewieranie polskimi obywatelami w miejscu kaźni Polaków przez obcych, obce służby!
5. tolerowanie chamstwa, panoszenia się i bezczelności babiszcza azarki i odrestaurowanej nosnabakier!
6. potajemne spotkanie z delegacją Izraela w siedzibie ABW!
7. decyzja o zakupie wysoce awaryjnych samolotów RF-35, za zawyżoną cenę od hamerakaństwa!
8. czapkowanie zdrajcom hamerykańskim i pobłażanie ich żołnierstwu, którzy ewidentnie łamią w Polsce prawo!
9. odrzucenie w Sejmie projektu ustawy Kukiza chroniącej przed nienależnymi szydowskimi roszczeniami z447!
10.potajemne negocjacje z wrażym, nachalnym szydo-amerykaństwem, przygotowywanie wbrew prawdzie i woli narodu do realizacji roszczeń szydowskich - wysłanie okólnika do polskich jednostek muzealnych w celu zinwentaryzowania obiektów muzealnych, nieruchomości należących kiedyś doi mniejszości narodowych!
11.wprowadzanie do Polski niszczącej zdrowie technologii 5G, wbrew protestom społecznym i wiedzy na temat jej szkodliwości, która to technologia jest używana przez wojsko do pacyfikowania i zabijania osób i grup niewygodnych!
12.rozdawanie pieniędzy z naszych podatków na szydowskie zachcianki, a także w celu przekupienia niektórych łasych na kasę Polaków, aby na głosowali na pisiorstwo!
i niestety wiele, wiele innych, haniebnych działań!!!

Jak wynika z powyższego już dorównaliście w nikczemności, manipulacjach, zawłaszczaniu i okradaniu Polaków obozowi zdrady i zaprzaństwa, jesteście największym rozczarowaniem i nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem - "pis, peło jedno zło"!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Serce słowianki nie zna łez ...

#1597727

I Kaczelnik i Maliniak, obaj dmuchają w pejsatą trąbę, wylewając krokodyle łzy, jakie te sądy złe.

A przecież jeden zawetował, a drugi poparł te weta, by było jak było, a żydo-komunie żyło się lepiej i aby nikt nie mógł tej mafii żydo-komuchów ukarać.

Tylko głupcy i fanatycy wierzą, że nie można było przeprowadzić oczyszczenia sądów z tego pejsatego syfu, bo tak im wpoili Kaczelnik i Maliniak.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1597734

... byłby ten kapitan, i te stewardessy też! Platfąsów o takie rzeczy nie podejrzewam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1598078