Zdrajcom ku pamięci

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Donosy składane na Polskę w Brukseli i Berlinie stały się podstawowym narzędziem, którym posługują się pseudoelity III RP odsunięte od władzy i coraz bardziej pozbawiane wpływów. Jednak to nie donosy są głównym dowodem ich zdrady. Zdrajców, jak to niestety bywało już w naszej historii, najbardziej pogrążają apele, a nawet błagania o oddanie Polski pod kuratelę obcego państwa. Lech „Bolek” Wałęsa podczas wizyty w niemieckim Akwizgranie gdzie odbierał nagrodę „Polonicusa 2017” za dokonania na rzecz wolności i demokracji w Europie i Polsce powiedział: „Musicie skończyć z kompleksami i przejąć odpowiedzialność za Europę”. Podczas swojego wystąpienia radził: „Jeśli chcecie zbudować mądrą Europę to musicie ją osadzić na wartościach, i jeśli Polska, Węgry czy ktokolwiek inny rozbije Unię, to wy, jako wiodąca siła, musicie mieć przygotowane w kieszeni rozwiązanie”. Jeszcze dalej posunęła się Agnieszka Holland, której apel „żeby było tak jak było” stał się dzisiaj symbolem i streszczeniem całego programu politycznego totalnej opozycji. Holland, laureatka tej samej nagrody co Wałęsa tylko, że w dziedzinie kultury, publicznie na antenie TVN24 zademonstrowała swój całkowity brak szacunku dla prezydenta Polski, a następnie zwróciła się do Angeli Merkel słowami: „Jesteś naszą ostatnią obrończynią w tej Unii”.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa innego zaprzańca i renegata kierowane również do Niemki, Sophii Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg, znanej z historii jako Katrzyna II Wielka, albo Caryca Katarzyna. Tak pisał do niej zdrajca i jeden z przywódców partii rosyjskiej w Rzeczpospolitej, Szymon Kossakowski, hetman wielki litewski: „Nie widzę i nikt dostrzec nie może ogólnego szczęścia kraju naszego, tylko w poważaniu tego sąsiedzkiego mocarstwa ogromnego, mającego własny interes widzieć nas mądrych i szczęśliwych, jako w osobie, którą wieki następne między cuda natury i wielkość kłaść będą – N. Imperatorowej całej Rosji. Nie masz pani wyżej umiejącej cenić prawa ludzkości i prawa rozsądnej wolności i sprawiedliwości: doświadczają i korzystają narody berłu jej poddane, kładąc i wielbiąc ją w mądre przymiotów bóstwa”.

Jak widzimy zmienił się tylko język, bo dusza zdrajców pozostaje niezmiennie taka sama. Kossakowski nie tylko przygotowywał z Sewerynem Rzewuskim i Szczęsnym Potockim konfederacje targowicką, ale również informował rosyjskich generałów o stanie polskiej armii i namawiał ich do porwania Tadeusza Kościuszki. Jak na razie nie doszły nas słuchy by „Bolek” Wałęsa czy Agnieszka Holland postulowali w Berlinie porwanie Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego, ale obserwując antypolski amok wszystko jeszcze przed nami. Niewykluczone, że Wałęsę i Holland ubiegnie jakiś inny prominentny przedstawiciel współczesnej Targowicy, ale zanim to nastąpi coś tym wszystkim zdrajcom przypomnę.

Szymon Kossakowski podczas insurekcji kościuszkowskiej został schwytany w Wilnie przez polskich powstańców i osadzony w Arsenale. 25 kwietnia 1794 roku skazano go na śmierć i powieszono na szubienicy wzniesionej przed wileńskim ratuszem. Dzięki historycznym przekazom wiemy, że skazaniec odziany był w żółty szlafrok, a w czasie egzekucji głośno biły dzwony kościoła św. Kazimierza zaś polski lud wznosił okrzyki, Niech żyje Rzeczpospolita! Nieznany autor na tę okazję napisał wiersz zatytułowany Nagrobek Szymonowi Kossakowskiemu, który niniejszym dedykuje całej współczesnej Targowicy.

Przechodniu! Wstrzymay twe modły, BÓG je za Prawych odbiera;
Jam Oyczyzny zdrayca podły - Jak kto żyje, tak umiera.
Straciłem życie i sławę, Niż pierwsze ostatnie wprzodu;
Sam sobie dałem Buławę, Stryczek był z Woli Narodu.
Śmierć mą nie głosiły Dzwony, Wyrok słuszny dni mych przerwą,

Jam tu został powieszony, I tu moje ginie ścierwo

 Tekst ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”   

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

Radość moja niezmierna, że nie będę musiał oglądać te ryje pejsato-komusze, zdrajców i sprzedawczyków z PO.

Nie oglądanie takich zdrajców jak, Szczerba, Grabiec, Schetyna, Raś, Kopacz, Pomaska, Mucha, Neumann, Nitras i im POdobnym z PO, to rzecz bezcenna.

Na POhybel zdrajcą i sprzedawczyką, po wsze czasy.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1541945

A dla uzależnionych rada : można oglądać/słuchać/czytać co innego. Można też pracować nad silną wolą, szlifować upór. W końcu, dobrze przyjrzeć się oglądanym ... i przy odrobinie intelektualnego zaangażowania odechce się na długo.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1541949

- zawarł profetyczny pierwiastek w swojej wierszowanej wypowiedzi. Genialnie wskazuje co czynić. Konstruować nowoczesne, wydajne, oparte na sensorycznych układach, skomputeryzowane szubienice !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1541948

Obecna "targowica" niczym nie różni sie od swej poprzedniczki z XVIII wieku, może tylko niższym jeszcze poziomem przyzwoitości i większą głupotą...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1541952

Znajoma starsza pani zwykła określać ten typ chamstwa:
- "Kultura jak u szczura."

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1541989

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541990

W którymś ze swoich komentarzy na tym blogu napisałem, chwaliłem Kierwińskiego i Szczerbę, że tyle robią dla podniesienia sondaży PIS. Cała nadzieja, że zwiększy się ich obecność w innych mediach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1542006