Nie składajmy przedwcześnie Systemu do trumny

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Bardzo często w filmach akcji mamy do czynienia z sytuacją kiedy w kulminacyjnym momencie na ekranie nie widzimy już żadnego aktora, a tylko cyfrowy wyświetlacz zapalnika czasowego, na którym mijają kolejne sekundy odmierzające czas do mającego wkrótce nastąpić wybuchu. Obok tej tykającej bomby pierwszoplanową rolę przez moment odgrywają dłonie głównego bohatera zastanawiającego się, który przewód przeciąć by uniknąć tragedii? Biały, żółty, niebieski, czerwony, zielony, a może czarny? Oczywiście w filmie, najczęściej na sekundę przed eksplozją, udaje się odłączyć ten właściwy kabelek, a widzowie biorą w końcu długo wstrzymywany oddech i wracają z ulgą do rzeczywistości w poczuciu, że znowu wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.
 
Dzisiejsza sytuacja twórców i beneficjentów III RP przypomina mi taką próbę manipulowania przy zapalniku z tą różnicą, że nie jest to już filmowa fikcja, a wszystko dzieje się w realu. To już nie jest trzymający w napięciu obraz, gdzie mimo wygenerowanych przez reżysera emocji i dramatyzmu wszyscy wiemy, że głównemu bohaterowi się uda. Salonowcom naprawdę drżą ręce, a to drżenie i strach narasta wraz z kolejną nieudaną próbą wyłączenia zapalnika. Oni są coraz bardziej przerażeni tym, że pomimo odłączania kolejnych przewodów bomba nadal tyka. Nie wypaliła żałosna próba z wykreowaniem Ryszarda Petru na buntownika. Ten pluszak banksterów pasował do tej roli, jak świni rajtuzy. Zerowym odzewem społecznym zakończyła się inicjatywa Wolność i Równość, czyli WiR firmowany przez starego komucha Kazimierza Kika, członka żydowskiej loży „Synów Przymierza”, Jasia Hartmana i żałosną podstarzałą feministkę i antykatoliczkę Magdalenę Środzinę z domu Ciupak. Dzisiaj mamy z kolei zapowiedź stworzenia kolejnej partii politycznej, na czele której staje Grzegorz Napieralski i wychowanek oraz pupilek Urbana, Andrzej Rozenek, który popijał wódeczkę z samym Putinem na jego prywatnej daczy w Soczi. Rozenek jeszcze do marca tego roku był drugą twarzą antypolskiego politycznego projektu firmowanego przez Palikota. Jak więc widzimy magdalenkowa sitwa trzęsącymi się łapami próbuje rozbroić tykającą bombę, a widząc kolejne kończące się fiaskiem próby wpada w coraz bardziej histeryczny popłoch. Oni już widzą, że do październikowej wyborczej eksplozji dojdzie. Chodzi im teraz tylko o to, aby wybuch nie był zbyt silny i nie wysadził w powietrze wraz z korytami tej całej ferajny i kasty panującej w III RP. Mówiąc wprost chodzi o to, aby w przyszłym parlamencie opozycja nie uzyskała konstytucyjnej większości i nie mogła dokonać radykalnych zmian.
 
Moje przewidywania potwierdził szef MON, Tomasz Siemoniak, który w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” powiedział: To będą najważniejsze wybory po 1989 roku. Nawet jeśli Platforma uzyska najlepszy wynik, ich stawką jest zatrzymanie koalicji PiS-Kukiz, aby ta hipotetyczna koalicja nie miała konstytucyjnej większości
Dwa tygodnie temu w tekście „To ma być pogrom, a nie zwycięstwo”, pisałem na łamach „Warszawskiej Gazety”: System jest gotów pogodzić się z porażką i przejść do kontrataku, co przerabialiśmy już w latach 2005-07. Oni nie mogą jednak pozwolić sobie na totalną klęskę polegającą na tym, że dzisiejsza opozycja zyska możliwość dowolnych ustrojowych zmian oraz szansę na wymierzenie sprawiedliwości tym wszystkim łotrom i szabrownikom okupującym Polskę.
To jest dokładnie to o czym mówi Siemoniak tylko widziane z naszej strony barykady.
 
Na koniec chciałbym przestrzec wszystkich przed nadmiernym triumfalizmem gdyż jego oznaki są niestety widoczne wyraźnie w obozie patriotycznym. To już jest koniec – mnożą się tytuły w prawicowej prasie. Nie domykajmy na siłę wieka tej trumny, kiedy delikwent w niej umieszczany jeszcze się rusza. Wygraliśmy jedną bitwę, a nie wojnę. Koalicja PO-PSL to jeszcze nie jest trup. Z drugiej zaś strony nie słuchajmy tych pesymistycznych dobiegających z obozu patriotycznego głosów, według których istnieje jakiś diaboliczny perfekcyjny plan Systemu, któremu nie jesteśmy się w stanie przeciwstawić. Te dwie skrajne wersje opisywania rzeczywistości nie mają nic wspólnego z realną sytuacją. Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.
 
III RP nie została jeszcze złożona do trumny, ale może to się stać już w październiku. Przerażony salon nie dysponuje żadnym spójnym i przemyślanym planem ratunkowym o czym świadczą kolejne rozpaczliwe i nieudane próby reanimowania starych politycznych trupów poddawanych jedynie pudrowaniu i wtykaniu im w łapy sztandarów z nowymi hasłami i nazwami. Koncentrację musimy zachować do ostatniej sekundy tego meczu, którego stawką jest wolna Polska. W październiku musimy wyrwać konającej III RP poduszkę spod głowy. Dopiero wtedy ogłaszajmy zwycięstwo. Nie wyprawiajmy im już dzisiaj stypy, a jedynie przygotowujmy się do niej na ich oczach. Triumfalizm - nie, ale pewność siebie – tak. Choćby tylko po to by zasiać defetyzm w obozie wroga.    
 
Artykuł opublikowany w ogólnopolskim tygodniku ]]>„Warszawska Gazeta”]]>
]]>Tutaj można polubić moją stronę]]>

Nowy numer Polski Niepodległej już w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (24 głosy)

Komentarze

Diagnoza Autora słuszna, pod warunkiem ,że nie trawaja już rozmowy "magdalenkowate" jak w 1988 roku. Jeżli obóz patriotyczny skupiony wokól najwięskszej opozycyjnej partii naprawdę dąży do Zmiany to łotrów uda się przepędzić i ukarać i nie pomogą żadne "szalupy"...ale - w końcu 25 lat aparat partyjny PiS-u zył obok PO, PSL, SLD bez wzgledu na to jak mutacja sitwy sie nazywała. Ludzie się poznali, zakolegowali - czy teraz zechca te więzy pozrywac by ratować państwo i Polaków?

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1486502

przypomnij sobie "za krótką" kadencję.

Ponadto uważam, ze trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1486793

http://bit.ly/1RS5ll8

Vote up!
4
Vote down!
0

Poloniatube

#1486503

Witam! Tu nie moga funkcjonowac zadne uklady,przemiany! Tu potrzeba radykalnie zmienic panstwo z nowa konstytucja, nowy wymiar sprawiedliwosci! Nie ma litosci dla bandytow!

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1486506

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika walgor1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zgadzam się w pełni z główną sentencją tekstu "kokos26". Matrix nie odda nic za darmo i o triumfie jakimś trudno jeszcze mówić. Z resztą jaki to triumf jak władzę przejmie PiS ? Żaden bowiem jeden Matrix zastąpi się innym Matrixem i co gorsze równie ANTYPOLSKIM. Najciekawsze jest to, że kto najczęściej mówi o czymś takim jak Kukiz ? Ano właśnie ten pełowy "matrix". To właśnie PO najczęściej prezentuje Kukiza jako sprawcę ich nieszczęścia. Czy to nie aby zabieg socjotechniczny ? Pokażemy wam przyczynę naszej klęski ale ta przyczyna jest i tak przez nas wykreowana celowo. Tak naprawdę w cieniu tych "niby" naszych wyborów demokratcznych gdzieś za kotarą na dalszym planie odbywa się wileka bitwa geopolityczna o kontrolę nad Polską. Możecie być pewni, że stara "razwietka" berlińsko - moskiewska nie odda tanio skóry stronnictwu żydo-amerykańskiemu. Jednak może być jeszcze całkiem inny wariant i to kompletnie nieprzewidywalny. O to "razwietka" ukłoni się nowej władzy za wielkiej wody i wejdzie w jej struktury służąc z wielkim oddaniem nowemu Panu. Tak czy siak na jedno wyjdzie co niestety nie wróży nic dobrego dla naszego kraju.

Vote up!
0
Vote down!
-5
#1486520

Stosując obrazowy przekaz Autora : "W październiku musimy wyrwa c konajacej II RP poduszke spod glowy " uzupelniłbym : i tą poduszką ją udusić.  Dość makabryczne , ale nie wystarczy odebrać złoczyńcy broń. Zloczyńcę należy trwale unieszkodliwić. I nigdy nie należy go lekceważyć.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1486528

Trzeba takze uwazac, zeby czlonkowie obecnej sitwy - ci z drugiego i trzeciego szeregu nie "spenetrowali" stronnictwa Kukiza - a z drugiej strony widac czasami triumfujacy pisowski "beton", ktory tez moze jeszcze wiele zlego zdzialac przed wyborami.

Tak wiec nalezy strzec sie prowokacji a jednoczesnie nie obrazac sie na Kukiza i jego towarzystwo - a raczej zachowac zyczliwa obojetnosc(mowie tu o zwolennikach PiS).

Jeszcze duzo moze sie zmienic, moga pojawic sie roznego rodzaju "tasmy" i podchody - przeciez dzisiaj o swoje stolki walcza nie tylko polityczni nieudacznicy z PO, ale takze dobrze wyszkoleni oficerowie "sluzb" ( z ktorych spora liczba liczy sie z tym, ze bedzie sluzby musiala opuscic), tysiace "przedsiebiorcow" zyjacych w symbiozie z panstwowymi firmami i przetargami, dziesiatki tysiecy pracownikow roznych panstwowych i polpanstwowych instytucji i przedsiebiorstw...

To cale towarzystwo gotowe jest duzo zrobic i wiele oddac, zeby zachowac przywileje.

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1486544

Gdyby Polacy jeszcze raz się nabrali na PO (nie wspomnę tu o pseudochłopach z ZSL), to znaczyłoby, że nie są warci własnego państwa ! Jestem pewny, że do tego nie dojdzie. A zatem nie lękajmy się i krytykujmy tych obecnie rządzących gdzie, jak i kiedy się da i wytykajmy im ich szwindle. Chodzi o to aby tym, którzy są jeszcze zwolennikami tych złodziei wywołać wymioty z powodu ich idiotycznego poplecznictwa. Wynikiem takiego działania będzie to, że jeśli ci złodzieje wejdą jeszcze do sejmu przyszłej kadencji to będzie ich niewielka ilość, którą będzie można zlekceważyć kompletnie. Najlepiej gdyby oni całkowicie zniknęli ze sceny politycznej. Zresztą zobaczymy już wkrótce bilans jaki zrobi PIS przed objęciem władzy. Nie zazdroszczę Pani Szydło, bo to będzą zatrważające informacje, a dla niektórych szok !

Vote up!
1
Vote down!
0
#1486562

z chwilą obalenia starego układu ich dysponent straci możliwość szantażowania tej ekipy. Zastanawiam, czy ten ktoś pomyślał przyszłościowo i przygotował taśm na przyszłych decydentów...

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1486794

Czyżby nam wszystkim Polakom poprzewracało się w umysłach.PO to śmietnik, Kaczyński -wredny niedobry , waniający komuchostwem, Kukiz bez programu, .....i co DALEJ  , drodzy rodacy z kraju nad Wisłą ????.Te argumentacje o naszych politykach=politykierach i wespół do tego miliardy  schizofrenicznych komentarzy, czy to dobrze dla polackiej gawiedzi o serialowej mentalości TVP albo TVN ????.W takiej sytuacji nalejpiej się maja niestety mąciciele i fachowcy od nawijania makaronu na uszy , szczególnie   w postaci spagetti , bo długi i sięga nie do rozumu, bo zwisając ,sięga innych raczej pozbawionych myślenia części ciała , acz tylko namiętności .Taki stan  rzeczy to nic innego jak schizofrenia narodowo-polityczna.Tak, to nie tylko swoisty dualizm  politycznego zachowania , ale faktycznie i praktycznie  trializm postaciowy- czyli trzy twarze polackie- jedna w domu, druga na ulicy/w kościele , trzecia zawodowa !!!!.  Jako,że twarz to część głowy zawieszona na kręgosłupie , zatem prostowanie schizofrenicznych kręgosłupów czas zacząć!!!!.Jaka rehabilitacja na te dolegliwosci jest w pierwszej fazie skuteczna , ano OPAMIęTANIE !!!!!, dalej trenning  MYSLOWY, tylko po odstawieniu GW !!!!!, bez browara i bez żadnego serialu, oczywiście tak też poza konfesjonałem!!!!.

Vote up!
1
Vote down!
-1

rach

#1486700

bo PIS nie zgadza się na kluczowe postulaty Kukiza zmierzające do obalenia partiokracji, czyli JOW i zniesienie finansowania partii z budżetu. Za to postulaty te popiera, może i obłudnie, ale spróbuj Kukizie blokować te ustawy, PO. Więc o jakiej większości konstytucyjnej tu jest mowa? A po za tym wystarczy, że PISowi omsknie się noga i Duda nie będzie miał kandydata na Premiera... z drugiej strony to chyba nie jest takie złe wyjście.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1486796