Baran na czele baranów

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Wszyscy rozpisują się o tym jak to Wałęsa po raz kolejny zrobił z siebie wariata. To prawda. Te jego trwające od przeszło dwóch lat donosy na Polskę oraz opowieści i cuda wianki o tym jak to przybędzie z Gdańska do Warszawy na czele dwumilionowego tłumu wzbudzają już tylko salwy śmiechu. Przypomnę jak w październiku na antenie TVN u Moniki „Stokrotki” Olejnik obiecywał: Przyprowadzę do Warszawy 2 miliony i pomogę im się katapultować!  Później na antenie TVN24 groził: Kiedy przestanie działać populizm, wtedy jest wasz koniec, i to koniec albo demokratyczny, przez referendum poddajecie się, albo będziecie po prostu z okien wyskakiwać. Dzisiaj Wałęsa nie licytuje już tak wysoko. Podczas obrony „nadzwyczajnej kasty ludzi” z Sądu Najwyższego obiecywał: Jeśli obecna ekipa zaatakuje Sąd Najwyższy, 4 lipca pojadę do Warszawy” by, jeśli zbierze się 100 tys osób stanąć na czele i doprowadzić do fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść. Kontynuował na Twitterze: Dość niszczenia Polski. Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść. By tego dokonać musi być w Warszawie zgromadzone ponad 100 000 zdecydowanych i zdyscyplinowanych chętnych. Przy otwartej kurtynie, pokojowo i zdecydowanie musimy tego dokonać na oczach świata. Jestem w gotowości i wiem jak do tego doprowadzić LW.

 

Zgodnie z zapowiedzią 4 lipca „Bolek” przybył do stolicy i na widok mocno przerzedzonego tłumiku wypalił: Słuchajcie, ale 100 tys. to was tu nie ma, trzeba się rozmnożyć. Tą liczbą ludzi nic nie zwalczymy. Ja mam już wiele lat. Ktoś musi mnie zastąpić. Wiek trochę mnie wyhamowuje. Nie wiadomo do końca, co miał na myśli wódz twierdząc, że wiek go wyhamowuje. Czy to, że „sam z Danuśkom” już nie da rady rozmnożyć się do tych stu tysięcy? Jednym słowem, choć wymagania Wałęsy mocno stopniały to i tak nie zostały spełnione. No, ale spuśćmy zasłonę milczenia nad tym żałosnym małym człowieczkiem, który wzbudza już tylko śmiech i politowanie.

 

Moim zdaniem bardziej kompromitują się ci, którzy z uporem maniaka wynoszą tego pajaca na sztandary i godzą się, aby przewodził im niczym Jan Piszczyk w „Zezowatym szczęściu” Munka wzywający piskliwym głosikiem do marszu Na Kowno!!! Spójrzmy na ten scenę inaczej. Wałęsa staje przed tłumem, a w tym tłumie mnóstwo tuzów III RP. Politycy, celebryci, znani dziennikarze, komedianci zwani artystami i w końcu „autorytety” ze stajni Michnika. Oni wszyscy stoją, słuchają, a więc najwidoczniej zupełnie nie przeszkadza im przywództwo opowiadającego brednie głupola. Oni najwyraźniej jeszcze nie rozumieją, że Wałęsa nie kompromituje tylko siebie, ale przede wszystkim ich. Próbowali już wszystkiego począwszy od Ryszarda Petru, alimenciarza Mateusza Kijowskiego, szofera Władka Frasyniuka aż po mędrca z PZPR towarzysza Leszka Balcerowicza. I cóż im dzisiaj pozostało? Tylko ten nieszczęsny głupi i próżny Wałęsa, z którego i sam Salomon nie naleje.

 

I tak w ślad za baranem „Bolkiem” baranieje odsunięta od koryta klika beneficjentów PRL-bis. Nastały takie czasy, że trudno dzisiaj stwierdzić czy to Wałęsa mówi Rzeplińskim czy Rzepliński Wałesą. Nie wiadomo już, który z nich to profesor z Warszawy, a który elektryk z Gdańska. Całe to towarzystwo zbaraniało do reszty i na horyzoncie nie widać dla nich żadnego ratunku. Napoleon Bonaparte mówił, że: Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. Najwidoczniej cesarz nie przewidział dzisiejszego polskiego wariantu zastosowanego przez armię totalnej opozycji, w której to na czele baranów stoi także baran.

 

Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:27)

Komentarze

A cieńsze bolki będą chodzić kanałami - już niedługo mam nadzieję.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1569660

...ale bez mozliwości powrotu na górę....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1570467

obrażajmy baranów i cudnych owieczek Kokosie

:

https://www.youtube.com/watch?v=WjvlS13zQA8

i Naszych Górali co wciąż wracają do Hal..... 

Mogą mieć do nas za TO obrażanie żal

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1569695

Bolo- baran wzbudza już tylko politowanie i gest pukania się w głowę...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1569714

Czy w istocie sympatycznej Warszawskiej Gazecie nie ma już tematów. kokosie jak patrzę na Bolka mam odruchy choroby morskiej. Po cóż mi to robisz?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1569751

Czy nie zauważyłeś, że Kokos nie pisze o Wałęsie, ale nie może wyjść ze zdumienia, że czołowe polskie niby autorytety udają, że usiłują traktować tego faceta serio?

To są skompromitowane elity, które nie dostrzegają, że to zakłamane bałwochwalstwo kompromituje ich samych - to jest problem, który także i mnie zadziwia. Zakłamany chór wujów, a nie elity.

To jest sztuczka kompromitująca czeredy utytułowanych uczonych, tuzów środowisk opiniotwórczych, cudownych aktorów brylujących obscenicznymi spektaklami, znakomitych prawników, logików, politologów i dziesiątki innych logów kompromitujących się kabotyńskim udawaniem szacunku do bzdur opowiadanych przez ...

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1569765

a cytowanie go ubliża inteligencji "wchodzących" na Niepoprawnych. Dajmy sobie z nim i jemu podobnymi "elitami" spokój. Nie będzie dla nich większego afrontu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1569777

- bycie pizdą

- bycie z PO

- zaczes na pożyczkę

Michaś rozbił bank

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1569783

I tak właśnie kupczy się patriotyzmem w Polsce. Znaczek Polski Walczącej w klapie marynarki, tak samo pasujące jak Matka Boska w bolkowej klapie marynarki...

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

chris

#1569831

Ten sowiecki politruk dowiódł już tego wielokrotnie swoimi kretyńskimi działaniami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1570273

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1569864

ze przed odejsciem przyzna sie , ze byl bolkiem

Jak mu na to oficer prowadzacy pozwoli , oczywiscie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

richo

#1570252